בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

לחברינו בעוטף עזה והסביבה

fem
fem
לפני 15 שנים • 28 בדצמ׳ 2008

מילים מילים ועוד מילים

fem • 28 בדצמ׳ 2008
כמה קל לשלוח תנחומים, לידידים מעוטף עזה או לאוייבים בעזה עצמה. הכי קל לשלוח תנחומים, הם לא עולים מאום ולא דורשים מאמץ. הם מנקים מאיתנו כל תחושה מוסרית בקלות רישום התגובה וכפתור השלח מהיר מן ההדק. במקום לדבר הרבה, לכו ועשו מעשה אם במחאה או אם בהזמנת משפחה. ואני לא מציעה דבר לא מחוסר אמפטיה ובתור שמאלנית מזדיינת שכמותי (או מזויינת מה זה כבר משנה באתר הזה), אני ביקרתי בגיהנום אנושי אחר וחזרתי ממנו והבנתי ששינוי מתחיל במקום שהקלות הבלתי נסבלת מסתיימת והמאמץ מתחיל.

אז דברו עצמכם מה אתם כבר משנים...
bael{בורדו בי}
bael{בורדו בי} • 28 בדצמ׳ 2008
huan כתב/ה:
על זה בדיוק אני מדבר. אילו היית אשכרה קורא באופן שטחי חלק מהתגובות פה היית מבין בדיוק מה פוליטי בזה ומה בהצהרה הזאת מפריעה לאנשים (רמז זה לא הרצון לראות כמה שיותר ישראלים נהרגים). במקום זאת בחרת לנחור את נחרתך במשפט אחד קצר וממוקד בו אתה מפגין את בורותך לגבי נושא הדיון. אני לא יודע מה בדיוק הסיבות לכך האם זה הבוז לדעתו של אחר? האם זה קושי התפיסה הסלקטיבי או שמה פשוט הקונפורמיות הבהמית של העדר המושרשרת כל כך בחלקים גדולים של הציבור.

אני חושב שבזה מיצתי את ההתיחסות שלי אליך עד שתתחיל לדבר לעניין (ואני מציע לאחרים לעשות זאת גם). אני מקווה שאחרים יבחנו את דברי קצת לעומק ולא יראו בכך דברים המכוונים לביל לבדו.

אני שמח שמיצית.
בהגיגך אתה רק מראה עד כמה אתה אדם אטום. תחילתו של השירשור הייתה בלחזק את ידי תושבי הדרום. וזהו !!! אך אתה ועוד שכמותך חייבים לדחוף את משנתם הפוליטית וכך הוא איבד את הסולידריות שהוא היה אמור להביע.
מיותר לציין שבשרשור זה אני מאוד עדין בלשוני (הרי ידוע שאנו תומכי הימין לא רק פאשיסטים אלה גם אלימים וטובלים את המצות שלנו בדם ילדים) בגלל מה שהוא היה אמור להביע.
שיהיה לך המשך ערב נעים ואל תשכח לקחת מעיל וצעיף כשאתה הולך להפגין מול הקריה, שלא תתקרר לנו.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך ראשון דצמ' 28, 2008 9:26 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
A v​(שולט)

Re: מילים מילים ועוד מילים

A v​(שולט) • 28 בדצמ׳ 2008
fem כתב/ה:
כמה קל לשלוח תנחומים, לידידים מעוטף עזה או לאוייבים בעזה עצמה. הכי קל לשלוח תנחומים, הם לא עולים מאום ולא דורשים מאמץ. הם מנקים מאיתנו כל תחושה מוסרית בקלות רישום התגובה וכפתור השלח מהיר מן ההדק. במקום לדבר הרבה, לכו ועשו מעשה אם במחאה או אם בהזמנת משפחה. ואני לא מציעה דבר לא מחוסר אמפטיה ובתור שמאלנית מזדיינת שכמותי (או מזויינת מה זה כבר משנה באתר הזה), אני ביקרתי בגיהנום אנושי אחר וחזרתי ממנו והבנתי ששינוי מתחיל במקום שהקלות הבלתי נסבלת מסתיימת והמאמץ מתחיל.

אז דברו עצמכם מה אתם כבר משנים...

למה את כל כך בטוחה שלא עשינו עושים נעשה???

Av
Tame
Tame • 28 בדצמ׳ 2008
טוב אני רואה שכבר התחלנו לריב.
אני לא מצליח להבין איך אתם מצליחים לריב ברמה כזו אישית (ירידות על אישיותו של האדם הספציפי מולכם) ובו זמנית ברמה כל כך לא אישית (הטענות השגורות והנדושות של הימין נגד השמאל והשמאל נגד הימין שכולנו מכירים כבר שנים) ועדיין לטעון שאתם רוצים סולידריות...

סולידריות מתחילה עכשיו ובינינו, לא בראש שלנו אלא בעולם, לא עם האנשים שמסכימים איתנו אלא עם אלו שלא מסכימים.
אבל כמו תמיד אנשים ישנאו בשם האהבה, יהרגו בשם החיים, ישקרו בשם האמת ויפלגו (או יתפלגו) בשם הסולידריות.
הדברים שלי לא מופנים לאדם אחד או לדעה אחת אלא באופן כללי לכל המתגוששים כאן משני הצדדים.
או בקיצור - תפסיקו לריב כבר.
fem
fem

כי מי שעושה

fem • 28 בדצמ׳ 2008
לא מדבר כל כך הרבה כי
א. אין לו זמן לזה
ב. צדקה נעשית בשקט ומי שמצהיר על מעשיו אזי מתכוון להשיג רווח נוסף
    התגובה האהובה בשרשור
A v​(שולט)

Re: כי מי שעושה

A v​(שולט) • 28 בדצמ׳ 2008
fem כתב/ה:
לא מדבר כל כך הרבה כי
א. אין לו זמן לזה
ב. צדקה נעשית בשקט ומי שמצהיר על מעשיו אזי מתכוון להשיג רווח נוסף

צודקת מי שעושה צריך להיות אילם...

"הפוסל במומו פוסל"

Av
מקבי​(מתחלף)
מקבי​(מתחלף) • 28 בדצמ׳ 2008
ציטוט: בחור חביב,
גש לאתר של "בצלם" ותבין כמה פלסטינים נהרגו בשמונת השנים האלה.
בלי סילופים בבקשה.

אתה טוען שלא נהרגו מספיק? לא הבנתי.

ציטוט: ואגב מי שלא שם לב איך עברו ככה 8 שנים בלי שנגיב , במדינת תל אביב .

יאללה יאללה, 'מדינת תל-אביב', עלק, איזה מטבע-לשון אווילי. למה, בתל-אביב לא התפוצצו מחבלים? ובנתניה? ירושלים? אני חושב שיש איזה קניון בנתניה שזה נחשב ספורט אקסטרים להיכנס אליו, כי סטטיסטית, יש סיכוי של 5,646,654 לאחד שיתפוצץ עליך אחד מבני-דודנו היקרים.

ולא זכור לא שהייתה כל-כך הרבה התבכיינות. בכלל, הפכנו לבכיינים כאלה, שלא פלא שכבר לא מפחדים מאיתנו... גלעד שליט גלעד שליט, קסאמים קסאמים --- אוף!

אני כל-כך שמח שנכנסו בעזה. לא אכפת לי אפילו מה נשיג בפעולה עצמה - אבל לפחות כל הכרוכיות סתמו קצת את הפה, והפסיקו להתלונן.

ולא שאני חושב שזה בסדר שהם ספגו אש ארטילרית בשמונה השנים האחרונות, כן... לו הייתי שר ביטחון או לחילופין, דיקטטור (האפשרות המועדפת עליי, אבל רק כל עוד זה אני), אז... לא, עזבו, חבל להפוך את השרשור הזה לפוליטי. icon_smile.gif

יהיה בסדר. עזה זה לא לבנון, לבנון זה לא סטלינגרד, וצריך לקחת דברים בפרופורציה. כמובן, יש להכות באויב ללא שום פרופורציה וכאילו מחר אנחנו כבר לא פה, אבל עדיין להפנים שלא מבחוץ תבוא עלינו הכליה.

חברים - אנחנו אוכלים את עצמנו מבפנים, והכלוב הוא ראיה חזקה מאוד לעניין הזה.
מלך הארץ​(לא בעסק)
לפני 15 שנים • 29 בדצמ׳ 2008
מלך הארץ​(לא בעסק) • 29 בדצמ׳ 2008
יפה ולעניין כתבת מר מקבי.

ובמדינת תל אביב פיגוע ממוצע בשנת 2002/3 גבה יותר קורבנות (בערכים נומינאלים) מכל הקאסמים והגראדים ששוגרו עד כה יחד - וזאת מבלי להמעיט באבסורד ובסבל הנורא שעבר על "עוטף עזה".

"עוטף עזה" - שמתם לב שנולד לנו חבל ארץ חדש? אחיו הקטן של "קו העימות" בצפון.

שניהם, בלי עין הרע, גדלים יפה ומתרחבים מיום ליום.

פעם בישראל הקטנה היו רק גליל, שפלה, נגב ועוד כמה ...
מקבי​(מתחלף)
לפני 15 שנים • 29 בדצמ׳ 2008
מקבי​(מתחלף) • 29 בדצמ׳ 2008
ציטוט: ובמדינת תל אביב פיגוע ממוצע בשנת 2002/3 גבה יותר קורבנות (בערכים נומינאלים) מכל הקאסמים והגראדים ששוגרו עד כה יחד

רק שנות האלפיים? גם בשנות ה-90 לא היה חסר, ארור השם, ואז גם עוד לא ידענו איך להתמודד ואיך למנוע. פיגועים עם 20-30 הרוגים היו נפוצים, במרכזי ערים ותחנות מרכזיות. להיות תל-אביבי או נתנייתי באותם ימים היה יותר מסוכן מלהיות מתאבק כרישים.

ואנשים נוטים לשכוח שישובי הצפון גם חטפו יפה מאוד מהחיזבאללה במשך שנים ארוכות, ולפני שהגולן היה ברשותנו, גם מהסורים.. בקיצור, לחטוף פה אש או חתיכות של מחבלים זה משהו נורמלי וסביר, וכדאי להתרגל לזה, אחרת יהיה ממש לא נעים.
הדורבנים​(נשלט)
לפני 15 שנים • 30 בדצמ׳ 2008
הדורבנים​(נשלט) • 30 בדצמ׳ 2008
כואב הלב על גלעד שליט.
מסכנים הילדים של שדרות אשקלון אשדוד ובאר שבע,
מסכנים הילדים בעזה ורפיח.

מה זה משנה מי התחיל? מי עשה למי ומתי? כל ממשלה שחורטת על דגלה 72 בתולות לרוצחי תינוקות יהודיים ופועלת להגשים את זה - דינה מוות.