צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

לכל הלוחמים שם בדרום..

מלך הארץ​(לא בעסק)
לפני 15 שנים • 7 בינו׳ 2009
מלך הארץ​(לא בעסק) • 7 בינו׳ 2009
תפילה כתב/ה:
דבריך רק מדגישים את השליטה של ישראל בעזה.

לא כבשנו את עזה מהמצרים ב1967 כדי להקים שם מדינת טרור שתעיף עלינו טילים ותוציא פיגועים.
וכמובן שכולנו היינו שמחים לאבד את הקצת "שליטה" שאולי יש לנו על מה שנכנס לשם - אם המצרים היו לוקחים את העזתים, אבל הם כמובן לא רוצים.
אנחנו חייבים פיקוח - ובמקרה הזה של אירופאים - עפ"י הסכמי אוסלו כדי לוודא שהמדינה הפלסטינית שמוקמת מתעסקת בבניית עצמה ולא בהכנות להריסת ישראל.
מה יש הסכמי אוסלו גם לא טובים כבר?

כמי שהייתה במודיעין? - את בעד לאפשר להם לפתוח את הנמלים והמעברים בלי פיקוח? מה את רוצה שיכניסו לשם טילים ומטוסים ומיליון רובים וטילי כתף נגד מטוסים?

ציטוט: אז הם לא משלמים לנו מיסים. מאיפה כשאין להם איך להתפרנס?

אז אנחנו גם אשמים שכל זוג מביא עשרים ילדים?

רוצים להתפרנס שיניחו את הרובים וילכו לעבוד ולבנות את עזה. שיקימו קזינו. ושיארגו שטיחים.

ציטוט: וגם אמרו בזמנו כשהחזירו את כל סיני שהמצרים עם הצבא הענק שלהם יטבח בנו ומה קרה ? כלום. שקט .
כנל לגבי השלום עם ירדן . אמרו ותמיד יגידו .

עם מצרים יש לנו שטח מפורז של מאות קילומטרים. המצרים קיבלו את כל מה שרצו וכך גם הירדנים. הפלסטינאים רוצים את כל מה שיש לך.

ציטוט: אבל העובדות הוכיחו ששלום והחזרת שטחים מובילה לשקט
.

אני מסכים ששלום מוביל לשקט, אבל זה כשזה באמת שלום.

"החזרת שטחים" - לקחנו משהו מהפלסטינאים?

לא זכור לי שהייתה להם מדינה אי פעם.

כבשנו את השטחים שמסרנו להם מירדן ומצרים ב-1967 ואני לא בטוח שמאז יש יותר שקט. אבל שקט זה לא השיקול היחיד.

ציטוט: כי מה שכרגע יש זו מלחמה יום יומית והיא לא באמת מביאה בטחון לאזרחים כאן. ניסינו את זה במשך כמה עשורים של שנים. אבל שלום עושים עם אוייבים ולא עם ידידים.

שלום זה הכי סבבה, אבל אם מישהו תוקף אותי , נגיד כמו במלחמת העצמאות אז אני לא יכול להגיד "פוס סטופ כדור הארץ" להפסיק את המלחמה ולעשות שלום - אם לא אגן על עצמי - אני/המדינה -נעלם.

לא עם כל אויב אפשר לעשות שלום, בטח לא עם אויב שמכריז שיעשה איתך הפסקת אש או שלום עד שיהיה חזק מספיק לגמור איתך - כדרכו של הנביא מוחמד בהסכם חודייביה - ומה שעשה הנביא זה חוק דתי (סונה), שני בחשיבותו רק לקוראן.

ציטוט: ולגבי המשפט עם הפנים למכה רק לסבר את האוזן שלך שני האחים שלי נמצאים במילואים בעזה
,

שישמרו על עצמם, שיצליחו ושיחזרו בראים ושלמים.

ציטוט: אני שירתתי במודיעין דרום לבנון .

יפה מאוד.

ציטוט: כלל וכלל והאמירה הזאת לא מוסיפה לך כבוד

יותר מדי כבוד זה גם לא טוב, צריך לזרום, להרגיש חופשי, מי צריך יותר מכבוד מינימאלי.
זה בטח יהיה בעוד כמה עשורים - אבל אני בטוח שאחד הרגעים הטראומטיים ביותר שיהיו לי בעתיד זה כשמישהו יפנה לי מקום באוטובוס או משהו כזה.

ציטוט: להיפך רק גורמת לי לגחך ולבטל אותך.

מי שמבטל אותי - הכל עובר עליו והוא בעצמו מתבטל.

ציטוט: איפה ראית כאן רחמים על בני דודינו??? בסך הכל לא רוצה שישפך דם יהודי יותר. של אף אחד.

גמני, שלא שישפך שום דם לא שלהם ולא שלנו. אמן.

ציטוט: ומלחמות גורמות לדם להשפך. גם מהצד שלנו וגם מהצד שלהם. לא רוצה ששום חייל , אזרח במדינה שלי יהרג בגלל טרור.

מסכים

ציטוט: והניסיון מראה שכמה שלא תוקפים אותם ,נכנסים בהם . לא באמת עוזר אז אולי הגיע הזמן לנסות משהו אחר?

אם לא היו נכנסים בהם, מקימים את גדר ההפרדה, מחסלים פעילי טרור, ראשי טרור ועוד כמה צעקנים - היו נהרגים כאן עשרות אלפים, היינו מקבלים כל פורים מגה פיגוע.

מה לנסות? לתת את הלחי השניה?

לשלום צריך הסכמה של שני הצדדים, מה לעשות? לא אני המצאתי את זה. ואם הצד השני רוצה לתקוף אותך אז יש כאן בעיה.

ציטוט: היפה בנשים כתבה:

חבל על המאמץ שלך. תפילה וקטסרופה, נראה שהם ניזונים מאל ג'זירה... ובכן, נכון, אנחנו היהודים, באנו להשמיד את כל הערבים והשמאלנים. אנחנו גם היינו שותפים לקונספירציה של ה-11 בספט' נגד אל קאיידה ובן לאדן והיינו אחראים לשקר הגדול נגד סדאם חוסיין...

את זה לא עשינו, אבל לא לציטוט, עשינו פה ושם כמה דברים לא יפים (מטרוצקי ועד מאדוף).

אבל במזרח התיכון רק יכולים (הרוב השפוי) להגיד לנו תודה.
קטסטרופה{Adonai}

Re: תפילה

קטסטרופה{Adonai} • 7 בינו׳ 2009
ג'ולי כתב/ה:
קטסטרופה כתב/ה:
היפה_בנשים כתב/ה:
וואו, זו הייתה מכה מתחת לחגורה. את יודעת מה? צודקת. הפעלתי את שני התאים היחידים שנותרו במוחי והגעתי למסקנה: עלינו לחזור לגבולות 67', לתת לכל הפליטים את זכות השיבה, לתת להם את ירושלים. בעצם, למה להסתפק בזה? בואו ניתן להם את כל המדינה ונחסוך להם את המאמץ: נקפוץ כולנו קפיצת ראש למים הרדודים של מה שנותר מים המלח. אחרייך...

את באמת כזו נעל גם במציאות?

בחיי שבאיזשהו שלב, קבלת ממני יותר קרדיט מזה.

מסתבר שתחושות בטן הן תמיד התחושות הנכונות.

אוי, איזה אסון...

אגב, גם אני הייתי משוכנע משום מה שיש לך משהו מעל הצוואר והתחוור לי שזה עציץ.
טעיתי, קורה.

אל תתרגשי ממי ולכי תמיד אחרי תחושות הבטן שלך.
את הרי רגילה לחשוב, לפנטז, ולרוב גם לדבר מהבטן.
השטויות שאת פולטת יכולות לבוא רק מהבטן.
אם היה לך ראש ולא עציץ היית חושבת ומדברת אחרת.

תעשי חיים בייב.
רפאל

Re: התאפקתי, התאפקתי (מה שלא מאפיין אותי)

רפאל • 7 בינו׳ 2009
bael כתב/ה:

מאחר וכלובי הורה לי לשמור על לשון נקיה אשתדל לא לנבל את הפה (אחחחח כמה שהייתי רוצה....)

לכל יפי הנפש שמרחמים על ערב רב של חלאות אדם שהגיעו מכל קצוות האזור (סודן, חצי האי ערב, נוודים ממזרח ועוד) במהלך האלף שנים האחרונות והתיישבו במקומות שבנו אחרים (היהודים, היוונים, הרומים וכו') ולא העזו ל"הפריח את השממה" כמו שעשו היהודים שעלו לארץ החל מהעליה הראשונה וכיום נקראים האומה הפלסטינית ( rffl.gif ).

אם ישנה בעיה עם פוליטיקה בכלוב, היא לא האמוציות שקשורות בה, ולא האינטנסיביות שבה אנשים כותבים. אחרי הכל, תודעה פוליטית קשורה במוערבות ואחריות חברתית. הבעיה היא שבסופו של דבר מגיע לכאן איזה bael שמעלה אל הפורום דברי בלע וגזענות. דברים שבחילופי שמות העמים והגזעים, אפשר למצוא בנואומים של מנהיגי המפלגה הנאצית. או בחורות כמו Habit of Waste שללא לעניד עפעף קוראות על פני הפלטפורמה הזו לביצוע של טבח. או דברי ההומור-שלכאורה של Sigurd בדבר דילול האוכלוסיה בעזה.

וזו בעיה, שהודעות כאלו פשוט נבלעות בתוך שרשורים כאלו כלגיטימיות לכל דבר. שאינן זוכות לגינוי גורף, אלא שהן מוקפת בהודעות נוספות שנלחמות על "טהרתו" של השירשור. "שאף אחד לא יסטה, חס וחלילה, מן ההודעה הפותחת של נריסה, ו'יטמה' את הדיון בהתייחסות לפלסטינים, למוות שלהם ולסבל שלהם."

אם בעוד 50 שנה יערך מחקר על החברה הישראלית, ומישהו יקרא את השרשור הזה, זה מה שיראו עיניו: הלגיטימציה שמקבלים דברי גזענות והסתה לטבח. והדלגיטימציה של הניסיונות לדון בעוולות שישראל גורמת לעם הפלסטיני.

bael כתב/ה:
אם אתם כל כך מרחמים עליהם ורוצים לעזור להם לכו לשם ותנו יד לאחיכם (אופס...בני הדודים שלכם). הם מאוד ישמחו אם תבואו לעזור (הם מאוד זקוקים לתרופות, מזון, רופאים ומגינים חיים).

אני כל כך מצר על כך שמשפחתי הקרובה שכלה ילדים שלא הגיעו לגיל 20 בכדי שלכם תהייה את האפשרות לתמוך בזבל האנושי שהורג בנו יום יום.

דמם של בני משפחתי וחברי לנשק שחירפו את נפשם ונפלו חלל במלחמות ישראל ובפיגועים יהיו על ידיכם לדראון עולם.

והחוצפה הזו. מאין יש לבן-אדם חוצפה כזו? באותה נשמיה שבה הוא מסית לגזענות ולשנאת אחים, הוא גם מתבכיין ומתקרבן. החוצפה לחלל את מותם של אלפים בנקרופיליה שלו. החוצפה לנכס לעצמו את מותם, ולהתייצב כדוברם של אלו שכבר לא יכולים לדבר. אנשים שאם רק יכלו לקום לרגע ולדבר, רובם המוחלט היו מקיא אותו.
מקבי​(מתחלף)
מקבי​(מתחלף) • 7 בינו׳ 2009
אם מישהו עושה בזמן הקרוב טיול לעזה -- שמרתי קצת אנתרקס ממלחמת המפרץ ה-I, אשמח לתרום אותו למטרה טובה. icon_smile.gif

בכל מקרה, אני מה-27 בדצמבר מסתובב עם זקפה תמידית, וזה כבר ממש מתחיל להעיק... לא זורם דם למוח, קשה לשמור על שיווי-משקל.. ניסיתי כבר הכל - דפקתי עליו עם פטיש, טרקתי עליו דלת, אוננתי לתמונות של גולדה מאיר ושולמית אלוני (בררר-עעעע) -- שום דבר לא עוזר!

די, צאו כבר מעזה, שיירד לי!

(ובנימה מעט יותר רצינית - חיילים יקרים ואהובים, שמרו על עצמכם טוב-טוב, למה אם קורה לכם משהו, אני מפרק אתכם)
Inside your head
Inside your head • 7 בינו׳ 2009
תקרא לי גזענית, תקרא לי נאצית, זה עדיין לא ישנה את המציאות שבה אני חיה ויחד איתי עוד כחצי מיליון אזרחים ישראלים.
אני עדיין לא מצטערת ולא אצטער - אין לי על מה.
יש צה"ל וצה"ל יודע לערוף את הראשים של "היפים והנכונים".
זה שאנשי טרור חמאסטנים החליטו להפקיר את האוכלוסיה האזרחית שבחרה בהם בכך שהם משגרים רקטות קסאם וגראדים לעבר אוכלוסיה אזרחית (!!!!) במדינת ישראל-מדינת העם היהודי (מי שיש לו בעיה עם העובדה הזו יכול לשלב יד ביד ולצעוד לעבר השקיעה מול חופי עזה) מתוך סביבה שוצפת וקוצפת באזרחים עזתים, מתוך מוסדות ציבוריים שאמורים לשמש ילדים ונשים, מתוך בתים של אזרחים - הם ישאו את אות הקלון על רצח וטבח של בני עמם.
ראית חייל צה"ל מתגונן מפני ירי באמצעות אזרח ישראלי/יהודי?
ראית חיילים ישראלים פורצים, בוזזים ומחריבים בתים של אזרחים ישראלים על מנת להפוך את זה לשטח צבאי?
ראית את צבא ישראל מסתיר תחמושת מתחת לבתים של אזרחים ישראלים?

הרגישות והאמפתיה שלי כלפי אזרחים תמימים בצד השני נעלמו לנוכך מראות של ילדים בני שנתיים עד 5 בבניין שלי שלא מבינים למה הם צריכים לחיות בהוויה של ריצה למרחב מוגן במקרה הטוב ותפילות שרקטה תפספס אותם במקרה הרע, כי מרחב מוגן אין להם.
הרגישות והאמפתיה שלי כלפי אזרחים תמימים בצד השני נעלמו כשהם החליטו לתת יד לשלטון טרור לנהל אותם, גם אם רובם עשו זאת כצעד מחאתי כנגד שלטון מושחת (פת"ח).
הפוליטיקה שמסביב מעניינת לי את קצה חודו של שיערה בראשי.
הדברות עם קבוצה שמובילה קו ברור ולא משתמע לשני פנים - רצח והשמדה של העם "הציוני" שמסרבים להכיר בקיומה של מדינת ישראל, שמסרבים להתפרק מנשקם (לפחות מהפן של הפסקת הפגיעה באזרחים חפים מפשע) - אני לא יודעת אם זה עצוב או מצחיק.
נכון לעכשיו אני רואה מולי רק מטרה אחת - לטבוח בטרור ובכל מי שצועד יד ביד עם האמנה הזו.
-------------------------------------------------------------

נאציסטי, פאשיסטי, גזעני? הו וול... כנראה שאתה לא ממש יודע לתייג את האנשים הנכונים בתגיות הנכונות...

אם לא רקטות שיעטרו את הכניסה לבית שבו אתה גר, בטח אחד מהם מתישהו יחליט להתפוצץ לך מול הפנים... (בתקווה שתוכל להמשיך לשתות את כוס האספרסו שלך בנחת ללא מפריע בבית הקפה השכונתי ולנוע בחופשיות מבלי להמר על קו האוטובוס הבא שיתפוצץ בלב עיר הומה באזרחים תמימים).
רפאל
רפאל • 7 בינו׳ 2009
Habit of Waste כתב/ה:
נאציסטי, פאשיסטי, גזעני? הו וול... כנראה שאתה לא ממש יודע לתייג את האנשים הנכונים בתגיות הנכונות...

אני מתייג אותך הייטב. והתיוג הוא זה: אנשים שבגללם יש בעיה לאפשר דיונים פוליטיים בכלוב. אנשים שמנצלים את חופש הביטוי שיש בחברה דמוקרטית בשביל להשמיע דברים שגובלים בהסתה ובפשע.

אני לא יודע אם זו בורות, סערת חושים, היסטריה, טרוף דעת, או סתם רשעות. אבל את מתבטאת ללא כל בקרה פנימית. אין דבר מסוכן מאספסוף לא-מוסרי תחת אקסטזה של קורבן, שמשוכנע באופן פרדיגמטי בכך שהוא שליח הנקמה והצדק של הקדוש ברוך הוא. מבחינתי עברת את גבול הלגיטימי כשהתחלת להשמיע קריאות עידוד לטבח.
להבה חשופה
לפני 15 שנים • 8 בינו׳ 2009
להבה חשופה • 8 בינו׳ 2009
יש אנשים, שכנראה קשה להם להפנים שאם "דקה וחצי", שם הניק שלהם לא כתוב בשרשור הזה.

[B][size=24]זו טרגדיה רומאית או יוונית עבורם.

יש לי הצעת יעול עבורכם... שודאי תשמחו בה.

במקום למלמל ולכתוב מנטרות נבובות על האומללים בעזה. קומו ועשו מעשה .

לכו לעזה.. ותעזרו להם, הגישו להם סיוע, לאותם האזרחים החפים מפשע .

או לחילופין, תפנימו, כאשר התותחים רועמים , רצוי שהמוזות ידומו.

עד תום המלחמה. יש עת וזמן לכל דבר.

לחיילי צה"ל ומפקדיהם באשר הם חזק ואמץ .!

להבה חשופה.!@!
[/size][/B]

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך חמישי ינו' 08, 2009 3:38 am, סך-הכל נערך פעם אחת
Inside your head
Inside your head • 8 בינו׳ 2009
רפאל כתב/ה:
Habit of Waste כתב/ה:

אני מתייג אותך הייטב. והתיוג הוא זה: אנשים שבגללם יש בעיה לאפשר דיונים פוליטיים בכלוב. אנשים שמנצלים את חופש הביטוי שיש בחברה דמוקרטית בשביל להשמיע דברים שגובלים בהסתה ובפשע.

אני לא יודע אם זו בורות, סערת חושים, היסטריה, טרוף דעת, או סתם רשעות. אבל את מתבטאת ללא כל בקרה פנימית. אין דבר מסוכן מאספסוף לא-מוסרי תחת אקסטזה של קורבן, שמשוכנע באופן פרדיגמטי בכך שהוא שליח הנקמה והצדק של הקדוש ברוך הוא. מבחינתי עברת את גבול הלגיטימי כשהתחלת להשמיע קריאות עידוד לטבח.

אז אתה מחזיק ושולט בעולם דימויים שלם (מרשים, בהחלט..) זה עדיין לא פותר לך את הבעיה שמישהו בצד השני רואה בך ציוני (גם אם אתה לכל הדעות "השמאלניות" מחזיק בקול השפוי) ומעוניין לבתר את גופתך (ושל עוד כמה ציונים).
זכרתי שאמרת משהו על איזושהי חומה שלכאורה לא אמורה לחצוץ... האמנם?
חשבת מדוע כמות פיגועי הטרור בתחום מדינת ישראל פחתו בצורה כ"כ משמעותית?
אני משערת לעצמי שתקפוץ ותאמר "הדברות"... אהא.
אם לרצות לחיות על חשבונם של אלו שמעוניינים במותי זה להיות פאשיסט/נאצי/גזען... אני לוקחת על עצמי את כל התיוגים הללו.

העיקר שתוכל לחיות עם עצמך בשלום.

סאלאם עליכום, עליכום הסאלאם.
הדורבנים​(נשלט)
הדורבנים​(נשלט) • 8 בינו׳ 2009
קטסטרופה כתב/ה:
תפילה כתב/ה:
fog כתב/ה:
קטסטרופה כתב/ה:

שני העמים חייבים להיפרד, חייבת לקום מדינה פלסטינית וככה ייפתרו הבעיות.
להתמודד מול מדינה שיש לה הרבה מה להפסיד הרבה יותר קל מאשר להתמודד מול כנופיות טרוריסטים שחיים בצילם של אזרחים תמימים.

אני שואל ברצינות:

מה ההבדל, לדעתך, בין מדינה פלסטינית לבין מה שהיה בעזה מאז אוגוסט 2005?
בעיניי, העמים (לפחות בעזה) נפרדו לחלוטין.

היה אמנם סוג של אמברגו בינלאומי על מדינת עזה (שהובל על ידינו ועל ידי מצריים) לאחר ההפיכה של חמאס, כיון שחמאס סרב לבטל את רצונו להשמיד את הישוב היהודי בא"י. אבל זו כבר בחירה של התנועה השלטון.
חוץ מזה, זוהי מדינה לכל דבר. שבה חי עם אחד בלבד - העם הפלסטיני.

האם אתה סבור שהחמאס יורה מתוך עזה בגלל הכיבוש הישראלי ביו"ש? החמאס עצמו טוען שאין הדבר כך.

קשה להבין אותך.

אני אומר, להשאר פשוטים, יורים עליך בלי סיבה, תירה חזרה, בכוח. צהל קיים בשביל להגן על אזרחי המדינה.

ישראל יצאה מעזה אבל נשארה שולטת עליה . אין להם שדה תעופה אין להם נמל הם לא יכולים להתפתח כלכלית כי לא מאפשרים להם . המעברים בשליטה ריבונית של מדינת ישראל . מה שעשו זה פשוט גטו. עזה זאת לא מדינה זה שטח בשליטה ישראלית לכל דבר. ההבדל היחיד הוא שהחיילים יצאו מעזה וישראל הרשתה לקיים שם בחירות כביכול דמוקרטיות. כל עוד יש כיבוש תהיה התנגדות.
בלי קשר לעובדות האלו אני מתפללת שחיילינו יחזרו בשלום ולתושבי ישראל בכל מקום הן בצפון והן בדרום שקט ושלווה כמו במרכז הארץ.

אפילו אני לא יכולתי להסביר את זה יותר טוב.

אני חייב להגיד שאני נורא מסוקרן, בניגוד לאחרים פה. מדוע אתם חושבים כך.

אין להם שדה תעופה, אין להם נמל, הם לא יכולים להתפתח כלכלית כי לא מאפשרים להם. עד כאן נכון. זה נובע מאמברגו בינלאומי שהובילו ישראל ומצריים, והוחלט על ידי הקוורטט (ארה"ב, בריטניה, רוסיה וצרפת) שקבע את התנאי ללגיטמציה של שלטון החמאס: הכרה בישראל והתנערות מהקריאה לרצח ישראלים בתחומה.

העובדה שחמאס סרב לתנאים אלו, היא בחירה. בחירה של התנועה השלטת בעזה. להרעיב את תושביה, על מזבח האמונה שרצח יהודים הוא ערך חשוב יותר.

בחירה של השלטון בעזה.

בחירה, לקבל אמברגו בינלאומי. להיות מבודדים בעולם, לא לבנות נמ"ת ונמל, ולהמשיך לרצוח יהודים. אין שום קשר לכיבוש.

המעברים בשליטה ריבונית של מדינת ישראל? זה ממש לא נכון. הייתה החלטה ישראלית, אחרי דיון ממושך, למען הסר ספק, להתפנות מציר פילדלפי ולהפקיר את מעבר רפיח. המעברים לישראל סגורים על ידי ישראל, ומעבר רפיח מפוקח (עלאק. לא למעבר של נשק מתחת לאדמה) מהצד המצרי שלו.

נראה שיש סיבה אחרת למה אתם קוראים לזה "כיבוש". אתם יכולים להסביר?
Tish Adams
Tish Adams • 8 בינו׳ 2009
אם היו לנו ביצים, יכולנו לפרסם זאת פה בארץ בשינוי מילה פה, מילה שם.
חייכו קצת. יודעת שזה עולה פה לכמה בבריאות אבל, תנסו בכל זאת.
אתם עשויים לגלות שהומור זה בריא.

http://www.danishmuhammedcartoons.com/Apology.html