לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

לכל הלוחמים שם בדרום..

שלגי
לפני 15 שנים • 9 בינו׳ 2009
שלגי • 9 בינו׳ 2009
זאלופון כתב/ה:
מייפל כתב/ה:
תודה על הקישור נריסה.
מחריד. לא פחות מזה. מחריד כשאזרחים נהרגים. כשילדים נהרגים. גם כשחיילים נהרגים, אגב, זה מחריד.
כמובן שמבחינה מספרית אין מה להשוות. בדקתי עכשיו את הדברים בתשומת לב, וזו באמת הייתה הפעם היחידה ששני ילדים מתו בו זמנית בשדרות מקסאמים, בעוד שבעזה ובשטחים הכבושים בכלל מתו מספרים גדולים הרבה יותר של ילדים ואזרחים.
אבל כל הרוג הוא הרוג. וכל הרוג הוא מיותר. והכל יכול להיות אחרת אם רק נבחר בדרכים אחרות.

כפי שאמר הפוליטיקאי X (אני לא מציין את שמו כדי שלא תהיה, חלילה, פוליטיקה באתר) בראיון לאחת הרשתות הזרות: הרבה יותר גרמנים מאשר בריטים נהרגו במלחמת העולם השניה. האם מכאן ניתן להסיק שהבריטים הם חארות והגרמנים הם הקורבן?

ציטוט:
ומה שמוזר לי במיוחד זה שהרבה מאד אנשים שנמצאים בצד הימני של המפה, לא מסוגלים להבין שאפשר גם לגנות ולכאוב הרג אזרחים בישראל, וגם לגנות ולכאוב הרג אזרחים פלסטינים בעזה.
ואפשר לחשוב שהמלחמה הזו מיותרת, שהיא בעצם טבח איום באזרחים, שהיא לא מוסרית ושיש אלטרנטיבות אחרות, ועדיין לרצות שאף אזרח ישראלי או חייל ישראלי לא ייפגע.
את אנשי השמאל כינו כאן בכל מיני כינויים, שבוגדים הוא העדין ביותר בהם.
זה חלק מהתפוררות הדמוקרטיה. חלק מהפאשיזם ההולך וגואה.
הכיבוש הזה, מעבר להיותו לא מוסרי בצורה קיצונית, מעבר לעוולות האיומות שהוא עושה לעם הפלסטיני (והעוולות הן איומות, מעבר לכל שיעור), הורס גם אותנו כחברה. כבני אדם.
אצל אנשים רבים שכתסו כאן לא יכולתי לראות דבר מעבר לרצחנות פאשיסטית מעוררת אימה ובחילה.
שכחתם שיש שם בני אדם. שהם בדיוק, אבל בדיוק כמוני וכמותכם. בני אדם שרוצים לחיות. אבל לא יכולים, כי אנחנו לא מאפשרים להם.
איך אתם לא מתביישים לדבר על ילדים בשדרות שלא יכולים לישון בלילות כשאנחנו כבר ארבעים שנה מחזיקים ילדים של עם שלם בפחד מתמיד, באיום מתמיד, במצוקה, בעוני, בהשפלה.
למה אין לכם את היכולת לראות גם את האחר? גם את הסבל של האחר?
איזה מין בני אדם אתם?
מתי ואיך איבדתם את היכולת הזו, לראות גם את האחר?

זה פשוט לא נכון.
כמעט כל הימנים שיוצא לי לקרוא או לשוחח איתם (גם כאן בשרשור הזה ממש) אומרים בפה מלא שצר להם שאזרחים פלסטינים סובלים. ההבדל הוא שהם לא עוצרים פה, אלא מוסיפים על כך: שצר להם, אבל הפלסטינים הביאו זאת על עצמם כאשר בחרו בחמאס. שצר להם, אבל עוד לא המציאו פצצה שהורגת רק טרוריסטים רעים, ואין שום אפשרות להגיב על הירי נטול ההצדקה לעבר יישובי הדרום מבלי לפגוע באזרחים, בפרט כשחמאס עושה בהם שימוש ציני כמגן אנושי. שצר להם, אבל מעולם לא היתה מדינה שלחמה בארגון גרילה בשטח בנוי ויצאה מגדרה כמו ישראל על מנת לא לפגוע באזרחים (רוסיה בצ'צ'ניה, ארה"ב באפגניסטן וכו'). שצר להם, אבל כן, יש פה שני צדדים יריבים, וכשאתה נמצא באחד משני צדדים יריבים, כדאי לך לתת לו עדיפות גבוהה יותר מאשר לצד השני.
בפראפרזה על דברייך: אפשר להצטער על הפגיעה באזרחים מהצד השני, ועדיין לחשוב שהמלחמה הזו מוצדקת, שאין אלטרנטיביות אחרות אל מול שלוחה קיצונית של איראן, שהפגיעה באזרחים היא בלתי נמנעת ושישראל היא מדינה מוסרית.

הדברים הללו נאמרים, אבל ממש כפי שלצד הימני של המפה יש נטיה למהר בצעקות "בוגדים" ו"גיס חמישי", לצד השמאלי של המפה יש נטיה שלא להקשיב למילה אחת שיוצאת מהפה או מהמקלדת של הצד הימני. הנחת העבודה היא שמי שימני רק רוצה "להכנס בערבים", כנראה מתוך רשעותו הפרימיטיבית, וכל טיעון ימני, לא משנה כמה מנומק ונסמך על עובדות, יעבור רדוקציה כדי להתאים אותו להנחת העבודה הזו.

אגב, בני האדם בעזה יכולים לחיות מצוין, תיאורטית. אנחנו כבר כמה שנים לא שם. אבל על כך כתב פוג די באריכות. מצד שני, אולי גם הוא פאשיסט שרק רוצה להכנס בערבים ולא באמת צריך להתייחס למה שהוא כותב.

מה שהוא אמר.
קטסטרופה{Adonai}
קטסטרופה{Adonai} • 9 בינו׳ 2009
cutting edge כתב/ה:
מייפל כתב/ה:
תודה על הקישור נריסה.
מחריד. לא פחות מזה. מחריד כשאזרחים נהרגים. כשילדים נהרגים. גם כשחיילים נהרגים, אגב, זה מחריד.
כמובן שמבחינה מספרית אין מה להשוות. בדקתי עכשיו את הדברים בתשומת לב, וזו באמת הייתה הפעם היחידה ששני ילדים מתו בו זמנית בשדרות מקסאמים, בעוד שבעזה ובשטחים הכבושים בכלל מתו מספרים גדולים הרבה יותר של ילדים ואזרחים.
אבל כל הרוג הוא הרוג. וכל הרוג הוא מיותר. והכל יכול להיות אחרת אם רק נבחר בדרכים אחרות.

ומה שמוזר לי במיוחד זה שהרבה מאד אנשים שנמצאים בצד הימני של המפה, לא מסוגלים להבין שאפשר גם לגנות ולכאוב הרג אזרחים בישראל, וגם לגנות ולכאוב הרג אזרחים פלסטינים בעזה.
ואפשר לחשוב שהמלחמה הזו מיותרת, שהיא בעצם טבח איום באזרחים, שהיא לא מוסרית ושיש אלטרנטיבות אחרות, ועדיין לרצות שאף אזרח ישראלי או חייל ישראלי לא ייפגע.
הכיבוש הזה, מעבר להיותו לא מוסרי בצורה קיצונית, מעבר לעוולות האיומות שהוא עושה לעם הפלסטיני (והעוולות הן איומות, מעבר לכל שיעור), הורס גם אותנו כחברה. כבני אדם.
אצל אנשים רבים שכתסו כאן לא יכולתי לראות דבר מעבר לרצחנות פאשיסטית מעוררת אימה ובחילה.
שכחתם שיש שם בני אדם. שהם בדיוק, אבל בדיוק כמוני וכמותכם. בני אדם שרוצים לחיות. אבל לא יכולים, כי אנחנו לא מאפשרים להם.
איך אתם לא מתביישים לדבר על ילדים בשדרות שלא יכולים לישון בלילות כשאנחנו כבר ארבעים שנה מחזיקים ילדים של עם שלם בפחד מתמיד, באיום מתמיד, במצוקה, בעוני, בהשפלה.
איזה מין בני אדם אתם?

איזו נחרצות! וחוצפה.
מה את יודעת עלי? או על פרי ספיריט או היפה בנשים או פוג או ג'ולי? את כל זה למדת מקריאת השרשור הזה? שהדעות שלהם, או של מי שמבקש לחיות פה בשקט בלב מדינה ריבונית, הופכות אותם ל"רצחנים פשיסטים?"

סבותיי מתהפכים בקברם. הם והמספרים על היד.
את תלמדי אותי מהו סבל אנושי?
את מנהלת פנקסנות של מספר ההרוגים? למי יש גראד גדול יותר?

באמת, סבא, מה אנחנו מבינים "בפחד מתמיד, באיום מתמיד, במצוקה, בעוני, בהשפלה?"

צריכה מספר? מאחד עד אינסוף?
הנה לך, משהו מקרי שעובר לי בראש:
6,000,000

תמשיכי מפה.

זה הענין בדיוק, המספר האיום הזה.
יודעת מי גרם למספר הזה להגיע לאן שהגיע?
אנשים חשוכים, משיחיים ופאשיסטיים כמוך.
אני לא רואה שום הבדל בינכם.
טוב נו, אני מניח שלך אין שפם.
יחי ההבדל הקטן.
A v​(שולט)
A v​(שולט) • 9 בינו׳ 2009
nerissa כתב/ה:
מייפל כתב/ה:
תודה על הקישור נריסה.

איזה מין בני אדם אתם?

אני עומדת להמם אותך, מייפל. אני לא ימנית.
אבל פתחתי את השרשור הזה למטרה אחרת לגמרי. מה שזה הפך להיות גורם לי להקיא!
ואני מדברת על כל הדיעות הקיצוניות כאן. לכאן ולכאן.

מה שהכי דוחה זה כשיש מישהו שדעותיו "לא עוברות" וזה גולש לפסים אישיים, ירידות אישיות, זוהמה טהורה.

פשוט בושה!

1701

זה גם מספר שרץ לי בראש.. בואו נראה למה..? אתמול התעוררתי לקול אזעקה

מי שזוכר את המלחמה בצפון אם לא שכחו..ובואו נזכיר ברק יצא משם עד השעל האחרון

אפילו ה"משתפים" שלנו דהיינו צבא לבנון באו לכאן זאת אומרת שמדינת ישראל יישמה את החלטות האו"ם (שמום)

ובכל זאת בשבוע שעבר "מצאו" קטיושות מכוונות לצפון ואתמול נורו גם.

שרון יצא מעזה נתן להם את כל השטח ללא דבר וחצי דבר בתמורה. תוך אולי אמונה שברגע שייקבלו

יפסיקו לנסות לרצוח בנו.

בדיעבד מסתבר שהאזהרות של אחרים היו נכונות וכל מה שאמרו באמת קרה.

בקיצור לא משנה מה ניתן וכמה המטרה שלהם היא אחת וחוץ מלהטביע אות לשחוט אותנו וכן כולל

אותך קטסטרופה ואותך מייפל , זו המטרה הסופית שלהם ואין שום כוח בעולם שישנה זאת

אבל כן יש כוח אחד שיכול למנוע זאת צבא הגנה לישראל !!!

מאז קום המדינה והקמתה של יחידה 101 המפוארת ובמיוחד מרגע הקמתה נהרגו עשרות

ואף מאות של חיילי צה"ל רק בשמירה על עיקרון פשוט שהוא דאגה לאזרחים שלא ייפגעו

לשימחתי כן לשימחתי בא רמטכ"ל משכמו ומעלה איש חזק ושם את חיי לוחמינו במקום הראשון

וצהל טיפה הוריד את הכפפות ולמרות זאת עדיין

צ ה " ל עדיין מזהיר את האזרחים היכן הולכים להפציץ כולל את המבוקשים עצמם

צ ה " ל עדיין לא יורה ללא הבחנה לתוך ריכוזי אוכלוסיה

צ ה " ל עדיין מחלק ועוזר לאזרחים שם

עד ההינתקות שירתתי לא מעט בשטחים פיקדתי על מחסומים על סיורים ועוד ואני לא ממש אוהב אותם

אבל.כל אחד במחסום ברחוב או בכל מקום אחר קיבל כבוד כאדם מעולם לא התעללנו סתם רק כדי להתעלל

תמיד כיבדנו ובהרבה מקרים עזרנו למרות שלא היינ ו צריכים

צ ה " ל מבצע עבודה מדהימה וחוץ מגאווה ודאגה לשלומם אין לי מילים

בכל מדינה ערבית מי שהיה קם כך נגד חייליו היה כבר נרצח משפחותיהם היו מחוסלות בנותיהם היו נאנסות ונרצחות

רק פה נותנים לאנשים להתבטא בעד החמאס שלהזכירכם הוא א ו יי ב!! מבחינתי זו בגידה.

לא מאמין שיש פה אחד או אחת שלא היו מוכנים לשלום לנסיעות כמו פעם לעזה לקניות

או לכפר אוג'ה לשחות או לחומוס ביריחו או שטיחים בחברון

אין פה אחד שמלחמה היא לחמו . אני רוצה לגדל את הילדים בלי פחד להתרחק מהבית שחס וחלילה

לא תהיה קטיושה באמצע. רוצה שייגדלו ילמדו כמו בכל מקום נורמלי אחר

ה"פלשתינאים " קיבלו את כל התנאים לקיים מדינה עם כל המשתמע מכך. הם בחרו להשקיע את זמנם ומרצם בהקמה ובבנייה של כלי מלחמה.

ורק שלא יובן אחרת מבחינתי ותקראו לי בכל שם שתרצו...שערה אחת מראש חייל מבחינתי שווה

יותר מ1000 ילדים שלהם ואף יותר.!!!

מבחינתי היום במה שנוצר צ ה " ל צריך מלמעלה פשוט למחוק הכול. לא לסכן חיילים לנקות את השטח. ליצור שם מגרש חנייה ענקי לתושבי תל אביב כולל שטיפה בשקל ליום.
bael{בורדו בי}
bael{בורדו בי} • 9 בינו׳ 2009
קטסטרופה כתב/ה:
cutting edge כתב/ה:
מייפל כתב/ה:
תודה על הקישור נריסה.

איזה מין בני אדם אתם?

איזו נחרצות! וחוצפה.
מה את יודעת עלי? או על פרי ספיריט או היפה בנשים או פוג או ג'ולי? את כל זה למדת מקריאת השרשור הזה? שהדעות שלהם, או של מי שמבקש לחיות פה בשקט בלב מדינה ריבונית, הופכות אותם ל"רצחנים פשיסטים?"

סבותיי מתהפכים בקברם. הם והמספרים על היד.
את תלמדי אותי מהו סבל אנושי?
את מנהלת פנקסנות של מספר ההרוגים? למי יש גראד גדול יותר?

באמת, סבא, מה אנחנו מבינים "בפחד מתמיד, באיום מתמיד, במצוקה, בעוני, בהשפלה?"

צריכה מספר? מאחד עד אינסוף?
הנה לך, משהו מקרי שעובר לי בראש:
6,000,000

תמשיכי מפה.

זה הענין בדיוק, המספר האיום הזה.
יודעת מי גרם למספר הזה להגיע לאן שהגיע?
אנשים חשוכים, משיחיים ופאשיסטיים כמוך.
אני לא רואה שום הבדל בינכם.
טוב נו, אני מניח שלך אין שפם.
יחי ההבדל הקטן.

קטה, זה עבורך ועבור כל שאר המתבלבלים \ המבולבלים והסתם מלאי שנאה עצמית:

"למרות הדמיון, לכאורה, בין הפשיזם לנאציזם, עקרונות הפשיזם אינם גזעניים אלא לאומיים.
למעשה, הפשיזם הטהור אף סותר את העקרונות הגזעניים של הנאציזם[1], מאחר שהוא מקבל לשורותיו את כל התושבים המביעים רצון להצטרף אל הלאום המדיני, מקבלים עליהם את עקרונות המדינה, ומוכנים לשרת אותה

.[2]. הן ה'נציונל סוציאליזם' הגרמני, והן הפשיזם האיטלקי, היו תנועות לאומיות. שתיהן מילאו אחר הפונקציות של השלמת איחוד לאומי - שלא מומש קודם תחת בתי המלוכה, ושתיהן ראו בלאום קולקטיב נעלה יותר מסכום חלקיו, והתייחסו בבוז לאינדיבידואליזם המערבי.

אולם בעוד הנאציזם אימץ את המורשת האתנו-ביולוגית, וראה בגזע ה"טהור" את הבסיס למדינת הלאום; הרי שהפשיזם, עד שנת 1936, התקיים על בסיס תפיסה לאומית פוליטית מכלילה. גם יהודים במרכזיה העירוניים של איטליה, דוברי הגרמנית בצפון איטליה, וקרואטים שנכבשו במלחמה, כולם נתפסו לפי עקרונות הפשיזם כחלק מהלאום האיטלקי, או כמי שאמורים להצטרף אליו, ללא אפלייה, ואף נדרשו לנאמנות מוחלטת למדינה. [3].

מקור: ויקיפדיה

עכשיו כשאתה זורק שטויות נגד אלו שדעתם אינה עומדת בקנה אחד עם דעותיך אולי תפסיק להשתמש במילה פאשיזים (כי זה מעליב אותי) אבל תמיד שמורה לך הזכות להשתמש בשם המפלגה של ה"פירר".

שיהיה לכולנו סוף שבוע שקט.....שחיילנו יחזרו בשלום עם המון קווים על הכתות והקנים.
איקרוס​(נשלט)
איקרוס​(נשלט) • 9 בינו׳ 2009
לכל חיילינו המשרתים בעזה (שחלקם ימניים וחלקם מהשמאל בצבא כולם נלחמים ) ואין להם כל כך פה לדבר.
אני רק מאחל לכם חיזרו בשלום עשו את מה שאתם צריכים לעשות רק זיכרו שכאן מאחוריכם יש עם שלם(עם מגוון דעות) שמחזיק לכם אצבעות וחולם על כך שכולכם תחזרו בשלום

ולכל מי ששלחו את בניהם למלחמה הארורה הזאת כולנו איתכם לחזק אתכם

שכולם יחזרו בשלום זה מה שחשוב
מלך הארץ​(לא בעסק)
מלך הארץ​(לא בעסק) • 9 בינו׳ 2009
מייפל כתב/ה:

.............................
.......................................
זה מאד אופייני לפאשיסטים חשוכים. רק חשוב שזה ייחשף.
את פניו המכוערות של הפאשיזם חייבים לחשוף פעם אחר פעם.
הבעיה מתחילה כשמדינה שלמה הופכת להיות פאשיסטית. כמו שקרה באיטליה של מוסוליני. כמו שקרה בגרמניה הנאצית.
כמו שקורה כאן.
סוף שבוע נעים וללא הרוגים לכולנו.

אם ילידי טאיטי או פ'יגי או נתיני ממלכת בהוטאן היו עוברים מה שאנחנו עוברים מהטרור האיסלאמי הקיצוני שתוקף אותנו מבחוץ ומבפנים חדשות לבקרים - גם הם היו, בלית ברירה, נאלצים לאמץ דפוסי התנהלות צבאיות ופוליטיות המיוחסים בעיקר למשטרים טוטאליטריים.

נקווה שלא ישפך עוד דם, לא שלנו ולא שלהם, אבל נראה שזה לא הכיוון, ואין זה מן הנמנע -שלהגנתנו - עוד נאלץ להכות באויב בדרכים שזוועות מלחמת העולם השניה יחווירו לעומתן.

אם כך אכן נעשה - לעולם לא נסלח לפלסטינאים על שהכריחו אותנו לנהוג בהם כך.
walking dead
walking dead • 9 בינו׳ 2009
מייפל כתב/ה:
קטסטרופה שאל מתי נהרגו 2 ילדים יהודים בחצר ביתם.
את, כמו כל דמגוגית טובה, לא נתת לו תשובה (כי אין תשובה. זה מעולם לא קרה), אבל יצרת את הרושם שנתת לו תשובה על ידי מניפולציה זולה.
זה מאד אופייני לפאשיסטים חשוכים. רק חשוב שזה ייחשף.
את פניו המכוערות של הפאשיזם חייבים לחשוף פעם אחר פעם.
הבעיה מתחילה כשמדינה שלמה הופכת להיות פאשיסטית. כמו שקרה באיטליה של מוסוליני. כמו שקרה בגרמניה הנאצית.
כמו שקורה כאן.
סוף שבוע נעים וללא הרוגים לכולנו.

ניכר כי קראת בערך עשירית משרשור רב-דפים זה, שאם לא כן היית מוצאת אי שם באחד הדפים הראשונים כי כבר טרחתי ועמלתי לאסוף רשימה חלקית של הרוגי קסאם כדוגמא. גם שני הילדים האלו נמצאים שם. וצר לי לנפץ לך את הבועה הצבעונית בה את שרויה אך מאחר ונכחתי באירוע אני יכולה להבטיח לך שהוא אכן התקיים.
מדאיגה אותי מאוד העובדה כי מי שמתיימרת להיות אזרחית מדינת ישראל המוטרדת אנושות מ"מעשים פאשיסטיים ולא הומניים" מנותקת מהמציאות עד כדי כך שאיננה יודעת על כך שכל כך הרבה אנשים כבר נהרגו מקסאמים. למעשה זה מדאיג אותי אפילו יותר מכך שהנהגת החמאס מסכנת ילדים חפים מפשע על ידי כך שהיא מסתתרת תחת מחלקת הילדים בבית החולים שיפא בעזה.
אז אולי אני פאשיסטית חשוכת פנים (לשמוע את זה ממישהי מנותקת מהמציאות כמוך זה אפילו נשמע לרגע כמחמאה) אך לפחות אני כן כואבת את מותם של אזרחים חפים מפשע משני הצדדים. למעשה, נראה כי אני לפחות כן מודעת לכך שיש אבדות לשני הצדדים בניגוד אליך.

ממליצה לך בחום להתחיל לראות קצת יותר חדשות (ולא רק את של אל-ג'זירה) ובכלל להעשיר מעט את הלקסיקון הפוליטי שלך ("דמגוגיה" ו- "פאשיזם מכוער" כבר נורא משעממים). ככה לפחות אולי תאתגרי אותי יותר בדיון הבא שלנו.
מייפל​(לא בעסק)
מייפל​(לא בעסק) • 9 בינו׳ 2009
מתוך האתר של עו"ד שמאי לייבוביץ:

הדגל השחור ממשיך להתנוסס במלוא כיעורו מעל המבצע בעזה. מסתבר, לפי דיווח העיתון השמרני Times of London ולפי תמונות וסרטונים שנגישים לכולם, צה"ל מפגיז את עזה בפגזי זרחן (בכתבה תמונה חד-משמעית של חיילי צה"ל מטעינים את הפגזים האסורים) וע"פ הדיווחים מעזה, יש אזרחים רבים שנפגעו מכוויות זרחן. מה קורה לאוכלוסיה אזרחית שבאה במגע עם החומר הזה? כאב, סבל ועינויים שלא יתוארו. החומר הכימי של הפגז נשאר על העור ושורף אותו עד העצם. השימוש בפגזי זרחן על אוכלוסיה אזרחית, דהיינו שימוש בנשק כימי כנגד אוכלוסיה אזרחית, אסור לפי החוק הבינלאומי ומוגדר כפשע מלחמה. מדינת ישראל, למותר לציין, לא חתמה על פרוטוקול האמנה האוסרת שימוש בפגזים אלו (כי למדינת ישראל הכל מותר). אבל רוב מדינות העולם חתמו על האמנה, וחיילים המשרתים כעת בצה"ל צריכים להיות מודעים לכך שהם משרתים בצבא שעושה שימוש אסור בפגזים אלו. ישנו שימוש אחד בלבד שמותר, כאשר נמצאים בשדות פתוחים, הרחק מאוכלוסיה אזרחית, וזאת למטרת מיסוך עשן (בתור טנקיסט אני זוכר איך היינו עושים מיסוך עשן, אבל בלי פגזי זרחן, כשעוד היו חוקים בצה"ל והיו קווים אדומים). אבל התמונות והסרטונים מהמבצע בעזה מראים בבירור על הפגזת אזורים אורבניים בפגזים אלו, ומבתי-חולים בעזה מדווחים על נפגעים מכוויות זרחן הקורע את העור.
מייפל​(לא בעסק)
מייפל​(לא בעסק) • 9 בינו׳ 2009
מתוך עדותו של אחמד סנור, בעל מסגרייה,המספר על המתרחש בעזה

יש לי מסגרייה שנמצאת ברחוב סלאח א-דין, ליד כיכר זמו, לא רחוק מהסהר האדום הפלסטיני. ביום שני, 29.12.2008, הבת שלי היבה, בת 22, אמרה לי שהיא שמעה ברדיו א-שעב שהפציצו מסגרייה באזור שבו נמצאת המסגרייה שלי. מיד קראתי לבנים שלי כדי שנלך לראות מה קרה למסגרייה, שהיא מקור הפרנסה היחיד שלי. גם קרובי משפחה ושכנים הצטרפו אלינו, וכולנו נסענו לשם במשאית המרצדס שלנו. הבן שלי, עלאא, נהג.

כשהגענו למסגרייה הייתי בהלם ממה שראיתי. במרחק של שלושה מטרים מהמסגרייה יש בית ששייך למר עבד אל-ר'ני חמדאן. הבית נהרס לגמרי ובמקום שהוא היה נשאר בור בעומק של עשרה מטר בערך. הקירות של הבית התמוטטו על המסגרייה, והרסו חלק ממנה. פחדתי שייגנבו לי ציוד אז החלטתי לפנות חלק מהדברים שהיו במסגרייה.

הצעירים התחילו להוציא דברים מהמסגרייה: כלים, מוטות ריתוך, בלוני גז לבישול ועוד כל מיני דברים. כשהמשאית התמלאה עימאד לקח את הדברים הביתה, פרק אותם וחזר עם המשאית כדי לקחת עוד דברים. הצעירים התחילו להעמיס על המשאית את בלוני החמצן שאנחנו משתמשים בהם לעבודה. אני זוכר שהיו לנו שישה בלונים והצעירים לקחו שלושה בלונים אל המשאית. המקום היה כמו כוורת דבורים. כל הצעירים שהזכרתי ועוד צעירים שגרים בסביבה של המסגרייה באו לעזור לנו להעמיס את הציוד.

אני עמדתי בצד השני של הכביש בגלל שהאוויר היה מלא אבק ואני סובל מקוצר נשימה. התרחקתי קצת מהמקום והסתכלתי על הצעירים שהעמיסו דברים. הבן שלי עימאד עמד על המשאית וסידר את הדברים שהוצאו מהמסגרייה. בין השאר היו שם שני מיכלים של בנזין ששמרתי במלאי. פתאום ראיתי אור נדלק ליד המשאית שלי, התלקחה אש ושמעתי קול של של פיצוץ. התחלתי לרוץ למקום של הפיצוץ, מרחק של 30 מטר. כשהצלחתי להתקרב והעשן התפזר ראיתי כמה גופות, אחת מהן של הבן שלי עימאד. התעלפתי, וכשהתעוררתי אחרי כמה שעות אמרו לי שעימאד ועוד שבעה צעירים שעזרו לנו נהרגו. שניים מבני המשפחה, בילאל ובהא סוהיל ר'באיין, נפצעו בצורה קשה מאוד.

הפתיע אותי מאוד שהצבא הישראלי טען שהפציץ משאית עמוסה ברקטות. אני מזמין את כל מומחי הנשק בעולם להוכיח את זה. זה שקר שלא היה ולא נברא. לי ולבן שלי לא היה שום קשר לנושא הזה. אני עוסק בעבודות ברזל ורק בזה, בתוך המסגרייה שלי. אף פעם לא היה לי שום קשר עם ארגון פוליטי וכל החיים שלי עבדתי כמסגר בתוך ישראל. מאז שהתחילו להטיל את הסגרים אני עובד כמסגר בעזה.

אחמד עבדאללה מוחמד סנור הוא תושב עזה ובעל מסגרייה. את עדותו גבה באמצעות הטלפון תחקירן "בצלם" כרים ג'ובראן, ב-31.12.08.
מתוך הבלוג שהקימו ארגוני זכויות האדם בעקבות המלחמה
dragon fly
dragon fly • 9 בינו׳ 2009
מייפל כתב/ה:
מתוך עדותו של אחמד סנור, בעל מסגרייה,המספר על המתרחש בעזה

יש לי מסגרייה שנמצאת ברחוב סלאח א-דין, ליד כיכר זמו, לא רחוק מהסהר האדום הפלסטיני. ביום שני, 29.12.2008, הבת שלי היבה, בת 22, אמרה לי שהיא שמעה ברדיו א-שעב שהפציצו מסגרייה באזור שבו נמצאת המסגרייה שלי. מיד קראתי לבנים שלי כדי שנלך לראות מה קרה למסגרייה, שהיא מקור הפרנסה היחיד שלי. גם קרובי משפחה ושכנים הצטרפו אלינו, וכולנו נסענו לשם במשאית המרצדס שלנו. הבן שלי, עלאא, נהג.

כשהגענו למסגרייה הייתי בהלם ממה שראיתי. במרחק של שלושה מטרים מהמסגרייה יש בית ששייך למר עבד אל-ר'ני חמדאן. הבית נהרס לגמרי ובמקום שהוא היה נשאר בור בעומק של עשרה מטר בערך. הקירות של הבית התמוטטו על המסגרייה, והרסו חלק ממנה. פחדתי שייגנבו לי ציוד אז החלטתי לפנות חלק מהדברים שהיו במסגרייה.

הצעירים התחילו להוציא דברים מהמסגרייה: כלים, מוטות ריתוך, בלוני גז לבישול ועוד כל מיני דברים. כשהמשאית התמלאה עימאד לקח את הדברים הביתה, פרק אותם וחזר עם המשאית כדי לקחת עוד דברים. הצעירים התחילו להעמיס על המשאית את בלוני החמצן שאנחנו משתמשים בהם לעבודה. אני זוכר שהיו לנו שישה בלונים והצעירים לקחו שלושה בלונים אל המשאית. המקום היה כמו כוורת דבורים. כל הצעירים שהזכרתי ועוד צעירים שגרים בסביבה של המסגרייה באו לעזור לנו להעמיס את הציוד.

אני עמדתי בצד השני של הכביש בגלל שהאוויר היה מלא אבק ואני סובל מקוצר נשימה. התרחקתי קצת מהמקום והסתכלתי על הצעירים שהעמיסו דברים. הבן שלי עימאד עמד על המשאית וסידר את הדברים שהוצאו מהמסגרייה. בין השאר היו שם שני מיכלים של בנזין ששמרתי במלאי. פתאום ראיתי אור נדלק ליד המשאית שלי, התלקחה אש ושמעתי קול של של פיצוץ. התחלתי לרוץ למקום של הפיצוץ, מרחק של 30 מטר. כשהצלחתי להתקרב והעשן התפזר ראיתי כמה גופות, אחת מהן של הבן שלי עימאד. התעלפתי, וכשהתעוררתי אחרי כמה שעות אמרו לי שעימאד ועוד שבעה צעירים שעזרו לנו נהרגו. שניים מבני המשפחה, בילאל ובהא סוהיל ר'באיין, נפצעו בצורה קשה מאוד.

הפתיע אותי מאוד שהצבא הישראלי טען שהפציץ משאית עמוסה ברקטות. אני מזמין את כל מומחי הנשק בעולם להוכיח את זה. זה שקר שלא היה ולא נברא. לי ולבן שלי לא היה שום קשר לנושא הזה. אני עוסק בעבודות ברזל ורק בזה, בתוך המסגרייה שלי. אף פעם לא היה לי שום קשר עם ארגון פוליטי וכל החיים שלי עבדתי כמסגר בתוך ישראל. מאז שהתחילו להטיל את הסגרים אני עובד כמסגר בעזה.

אחמד עבדאללה מוחמד סנור הוא תושב עזה ובעל מסגרייה. את עדותו גבה באמצעות הטלפון תחקירן "בצלם" כרים ג'ובראן, ב-31.12.08.
מתוך הבלוג שהקימו ארגוני זכויות האדם בעקבות המלחמה

זה שהוא אומר זה לא אומר שאני צריך להאמין
איך קראו לילד שהם זייפו את מותו מול המצלמה והראו זאת לכל העולם?
שטענו שנהרג מירי חיילי צהל ולא היה ולא נברא,שכחתי את שמו.
מי שלוקח ילדים כמגן אנושי ומי שגונב את הסיוע ההומינטרי של האזרחים שלו ומוכר במחירים מופקעים מסוגל לעשות הכל..
מי שיורה טילים מתוך בית ספר וחי באשליה שישראל לא תגיב על הירי מכיוון שנורה מתוך בית ספר ולוקח עמדת כח ולגטימציה לירי מבית ספר הוא הפושע האמיתי

כל המדינות שמגנות אותנו"הצבועות" טורקיה רוסיה כו עשו יותר גרוע מאתנו
הרוסים טבחו בצצנים ובגאורגיה,הטורקים מחקו את הכורדים ואת הארמנים
מעניין שזה נוגע אליהם הכל מותר...

הפתרון האמיתי יבוא רק עי ישום דרך אחת תוכנית מרשל.
ההכנסה הממוצעת של תושב עזה היא דולר ליום.
זה עוני שבו פורח פונדמנטליזם.רק תוכנית כלכלית תוציא את עזה ממצב של טרגדיה פרמננטית שנגרמת בשל העדר תשתית חינוך תעסוקה ושרותי בריאות.
לראיה שיקום ויטנאם שעברה דברים נוראים,מזרח אירופה השתקמה אחרי 70 שנות קומניזם,
וזה חייב להגיע מתישהו כי אנחנו לא יכולים(וכנראה גם לא רוצים)לשלוט בעזה.
רק אז הפונדטמליזם יקרוס.....