סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

יחסי גוגל והכלוב

יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפני 15 שנים • 10 בינו׳ 2009

דרך אגב,

כל אחד שמפרסם משהו באינטרנט, צריך לקחת בחשבון שמישהו יכול לראות את זה, ולקחת בחשבון שכל סטוקר חובב יכול להריץ כמה חיפושים, להצליב מידע ולקבל תמונה די ברורה.
כלומר, אל תפרסמו את מה שיש לכם בעיה עם זה שהוא עולה בגוגל, או שתסוו את זה כראוי.

זה די בסיסי חברים.

למי שמאד חשוב לו כן לחשוף לאנשים מסויימים ועדיין לשמור על פרטיות, קיימות קהילות סגורות, פורומים סגורים וכיו"ב. "הכלוב" לא משתייך לסוג הזה של אתרים.

עם זאת!!!
האם אפשר לעשות כך שדברים שנמחקו לא יופיעו בחיפושים? זה קורה עם כל מיני אתרים, לא רק הכלוב...
Tame
Tame • 10 בינו׳ 2009
תראו,
אי אפשר לבקש מכלובי לעשות את מה שאתם מבקשים שהוא יעשה כי זה לא תלוי בו, לא נראה לי שיש איזשהו בעל אתר שיודע לעשות את זה וגם אם היה זה היה דופק לו את האתר כי ברגע שגוגל לא מוצא אותך אתה לא קיים. (לא להתחיל להתווכח על הקטע האחרון של הפיסקה כי הוא בטל בשישים לעומת "כלובי לא יכול גם אם היה רוצה").

אני גיליתי את העניין הזה כבר מזמן ולכן אני דואג מאוד להפריד ניקים ולהפריד זהויות וממש לשמור את הניק הזה בסוד מכל מי שמכיר את הזהות האינטרנטית הרגילה שלי.
אגב אם אתם נותנים כתובת מייל למסנג'ר לאנשים מכאן או משם תדעו שאם השתמשתם בכתובת הזו גם בפייסבוק אז ניתן לגלות מי אתם ברגע.

אין מה לעשות, מי שלא רוצה אאוטינג (ונראה לי שרובנו לא רוצים) צריך ללבוש מסכות, צריך לחיות חיים כפולים וכו' אם הקהילה ההומולסבית הצליחה לחיות ככה מאז ומתמיד עד שהם הגיעו להכרה חברתית (מסויימת) גם אנחנו יכולים (השאלה היא אם אנחנו צריכים גם כן לחתור לאיזושהי הכרה חברתית).

ואגב בקשר לשרשור הזוועתי ההוא - אני לא יודע למה יש טרנד חדש להאשים את כלובי בזה שאנשים אוהבים לזרוק קקי ופיפי אחד על השני. זה לא שכלובי מספק את התחמושת הוא רק בנה את הפלטפורמה, עצם העובדה שאנשים לוקחים את מה שהוא עבד קשה למענו ומורחים אותו בבוץ כנראה שלא עושה לו טוב על הלב. אני חושב שכלובי מתעלם בחוכמה רבה מכל הניסיונות לגייס אותו לצד זה או אחר וחוץ מתגובה או שתיים בשרשור ההוא שלדעתי הייתה טעות כי זה שרשור שלא ראוי כל כך להגיב בו הוא מתנהל ללא דופי. או בקיצור - זה שהוא לא לוקח עמדה לא אומר שהוא "מנצנץ" במשמרת...
כלובי
כלובי • 10 בינו׳ 2009
כל אחד שמפרסם משהו באינטרנט, צריך לקחת בחשבון שמישהו יכול לראות את זה, ולקחת בחשבון שכל סטוקר חובב יכול להריץ כמה חיפושים, להצליב מידע ולקבל תמונה די ברורה.
כלומר, אל תפרסמו את מה שיש לכם בעיה עם זה שהוא עולה בגוגל, או שתסוו את זה כראוי.

לא יכולתי להגיב יותר טוב. האתר הזה הוא אתר ציבורי, נגיש לכל גולש ובכלל זה למנועי החיפוש. כמו בכל פלטפורמה ברשת צריך לחשוב טוב איזה מידע מוכנים לחשוף ואיזה לא.
natti​(נשלטת)
natti​(נשלטת) • 10 בינו׳ 2009
Tame כתב/ה:
תראו,
אי אפשר לבקש מכלובי לעשות את מה שאתם מבקשים שהוא יעשה כי זה לא תלוי בו, לא נראה לי שיש איזשהו בעל אתר שיודע לעשות את זה וגם אם היה זה היה דופק לו את האתר כי ברגע שגוגל לא מוצא אותך אתה לא קיים. (לא להתחיל להתווכח על הקטע האחרון של הפיסקה כי הוא בטל בשישים לעומת "כלובי לא יכול גם אם היה רוצה").

לא מסכימה איתך, כלובי אם רוצה יכול לדאוג שהאתר יהיה מפורסם בגוגל או בכל מנוע חיפוש.
בין אם בתשלום ובין אם לא.
הוא כן יכול לדאוג שתוכן האתר לא יפורסם למחפש בגוגל...
Tame
Tame • 10 בינו׳ 2009
באמת?
מעניין מאוד, אם תוכלי לפרסם הסבר לאיך הדבר יכול להיעשות אני אישית אשמח מאוד להחכים.
Rainbow
Rainbow • 10 בינו׳ 2009
אני לא רוצה להכנס להבטים טכנים, אבל תאורתית ברגע שדף נגיש באינטרנט, הוא נגיש גם למנועי חיפוש וחלק ממנועי החיפוש, מחזיקים ארכיון שנמחק אחרי תקופה מסויימת (יכול להיות חודשים ואפילו שנים), כך שיכול להיות שהדף/ התוכן כבר לא קיים על השרת אבל קיים כתוכן ארכיוני אצל מנוע החיפוש.
אפשר "לבקש" ממנועי החיפוש לא לאנדקס דף מסוים אבל זאת רק בקשה (אין התחייבות שמנוע החיפוש יענה לה בחיוב), ושוב, ברגע שהדף נגיש באינטרנט לכלל הציבור הוא גם נגיש למנועי חיפוש.

הדבר היחידי החסין לאינדוקס מנועי חיפוש הוא מה שנקרא HIDDEN WEB והכוונה לכל מיני תכנים שלא חשופים לכלל, (למשל תכנים שדורשים שם משתמש וסיסמא), לדוגמא תיבת ההודעות בכלוב, מספר הצפיות שלכם בבלוג, וכו'.

ההמלצה מכל זה, היא למדר את התוכן שאתם מפרסים בכל אתר, להפריד תיבות דואר, להשתמש בכמה כינויים וכו'.
נולי
נולי • 10 בינו׳ 2009
כל מילה שהוצאת מהפה (או מהמקלדת במקרה דנן) אינך אדון לה יותר.
תשלימו עם העובדות.

וג'ולי: תדאגי שמה שפירסמת בכלוב לא יהיה זהה לפרסומיך במקומות אחרים. פשוט ביותר.
ג'ולי​(לא בעסק)
ג'ולי​(לא בעסק) • 10 בינו׳ 2009
נולי כתב/ה:
כל מילה שהוצאת מהפה (או מהמקלדת במקרה דנן) אינך אדון לה יותר.
תשלימו עם העובדות.

וג'ולי: תדאגי שמה שפירסמת בכלוב לא יהיה זהה לפרסומיך במקומות אחרים. פשוט ביותר.

איזה מזל שיש אותך. לפחות הבנת מה שאלתיicon_smile.gif
בלוסום​(לא בעסק)

בגלל זה

בלוסום​(לא בעסק) • 10 בינו׳ 2009
Tame כתב/ה:
תראו,

אני גיליתי את העניין הזה כבר מזמן ולכן אני דואג מאוד להפריד ניקים ולהפריד זהויות וממש לשמור את הניק הזה בסוד מכל מי שמכיר את הזהות האינטרנטית הרגילה שלי.
אגב אם אתם נותנים כתובת מייל למסנג'ר לאנשים מכאן או משם תדעו שאם השתמשתם בכתובת הזו גם בפייסבוק אז ניתן לגלות מי אתם ברגע.

אין מה לעשות, מי שלא רוצה אאוטינג (ונראה לי שרובנו לא רוצים) צריך ללבוש מסכות, צריך לחיות חיים כפולים וכו' אם הקהילה ההומולסבית הצליחה לחיות ככה מאז ומתמיד עד שהם הגיעו להכרה חברתית (מסויימת) גם אנחנו יכולים (השאלה היא אם אנחנו צריכים גם כן לחתור לאיזושהי הכרה חברתית).

ואגב בקשר לשרשור הזוועתי ההוא - אני לא יודע למה יש טרנד חדש להאשים את כלובי בזה שאנשים אוהבים לזרוק קקי ופיפי אחד על השני. זה לא שכלובי מספק את התחמושת הוא רק בנה את הפלטפורמה, עצם העובדה שאנשים לוקחים את מה שהוא עבד קשה למענו ומורחים אותו בבוץ כנראה שלא עושה לו טוב על הלב. אני חושב שכלובי מתעלם בחוכמה רבה מכל הניסיונות לגייס אותו לצד זה או אחר וחוץ מתגובה או שתיים בשרשור ההוא שלדעתי הייתה טעות כי זה שרשור שלא ראוי כל כך להגיב בו הוא מתנהל ללא דופי. או בקיצור - זה שהוא לא לוקח עמדה לא אומר שהוא "מנצנץ" במשמרת...

לא עשיתי חברות בפייסבוק - כי הוא כ-ל הזמן דורש לחשוף את כל רשימת החברים בפני כולם - ומכיוון שגם לי יש עולם ונילי ועולם בדס"מי - וממש לא בא לי לעשות אאוטינג לאף אחד - אין מצב שאסכים שדבר כזה יקרה.
אז קחו בחשבון - גם הפייסבוק הוא לא מקום הכי ידידותי ובטוח בקטע הזה.
צארית​(שולטת)

!!

צארית​(שולטת) • 10 בינו׳ 2009
תשרפי את המחשב ותעברי דירה!!!.

זה מדאיג רק אם הפרופיל שלך נראה:

היי אני דניאלה ברקוביץ משכונת הקשת ברחובות(ראו תמונות של הפרצוף שלי בגלריה...זה צולם בבת מצוה של אחותי אז להגיד שלום גם לאמא שלי שמחבקת אותי בתמונה-בציווי!!!).
יש לשלוח מתנות בגלל הבת מצוה.

קיבלת עוד קליקים לבלוג-זהו.