לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

לכל הלוחמים שם בדרום..

A v​(שולט)
לפני 15 שנים • 10 בינו׳ 2009
A v​(שולט) • 10 בינו׳ 2009
מייפל כתב/ה:
bael כתב/ה:
מייפל כתב/ה:
Habit of Waste כתב/ה:
ואולי... אולי לא מדובר בפצצות זרחן של צה"ל?
אולי בעצם מדובר במצבורי תחמושת זרחנית שהוטמנו בלב ליבה של אוכלוסיה אזרחית ע"י חמאס?
ואז... מפגז של צה"ל נוצרו פיצוצים נלווים של אותה תחמושת זרחנית ומזה האזרחים נכוו?
רק אולי...

אחד הדברים הכי קשים לעשותם זה להסתכל על עצמנו ולראות שאנחנו לא בסדר. זה גורם לשבר גדול באמונות הכי בסיסיות שלנו לגבי העם שאנחנו שייכים אליו.
לא מפתיע אותי שאת מנסה למצוא הסברים אחרים שמורידים מעלנו את האחריות. זה באמת נורא קשה לקחת את האחריות הזו.
אבל זה גם חיוני.
כי רק אם נסתכל על עצמנו בכנות, ורק אם נראה את המקומות בהם אנחנו טועים, בהם אנחנו פוגעים, רק אז נוכל לתקן את המקומות הללו ולחזור להיות מה שאנחנו אמורים להיות- בני אדם.

מייפל.....את לא צריכה ללכת להפגין נגד החיילים הרוצחים ?
ככה לפחות תחסכי מאיתנו את הבכינות שלך.
דיייי....נמאס לי להקיא..........

bael, קראת את המכתב שפרסמתי למעלה? של האישה משדרות? בבקשה תקרא אותו. הוא חשוב.

2 עובדות שצריכים לדעת

אירגון בצלם שבאמת דואג לזכויות אדם... הוא אירגון שהצהיר כבר ולא פעם אחת שיש לו אג'נדה פוליטית.

וברור מעל לכל ספק שיש לו אינטרס טהור בדרך שלו שמציג את הדברים.

"פצצות זרחן" ראשית הן אסורות לפי חוק בינלאומי. מה שרואים התמונות ותצלומים משם זה פצצות

שלא קשורות בכלל אלה הן פצצות שתפקידם לפוצץ מטענים שהונחו בתוואי שחושבים שצ ה " ל ייכנס

אבל באמת למה לכם לדייק? הרי הכי טוב לתקוף את הלוחמים שלנו שמחרפים את עצמם על מנת שלשליש מהעם יהיה שקט. כן זה שולי לחלוטין.

והעובדה הכי מגעילה שבמשך שנים אף לא אחד ממכם קם והביע מילה וחצי מילה על מה שקורה

לבני עמכם שם אבל חס וחלילה כשערבי נפגע אתם קופצים כנשוכי נחש.

מקווה שצ ה " ל יבוא חשבון עם כל אחיכם בחמאס.

האמפרי

Re: אוף טופיק

האמפרי • 10 בינו׳ 2009
fog כתב/ה:
שמתם לב ששמאלנים הארד קור, תמיד ישתמשו בטיעונים שלהם במין מילים כאלו שאף אחד לא משתמש?

"מאכניזם", "אתוס", "עובדה ופעולה ופרשנות על העובדה".. כל מני דברים כאלו
אין בזה שום דבר רע. סתם, זה נורא חמוד בעיניי.. כאילו אתם מדקלמים במסדר בביה"ס ביום הזכרון..

ראית? וכל זה אפילו בלי תואר אחד בלבד. תפרגן קצת.

ונסיים בברכת "לנצח תאכל חרב" (אפרופו, אתוס).

מקבי​(מתחלף)
מקבי​(מתחלף) • 10 בינו׳ 2009
ציטוט: אולי תפסיקו כבר לריב???

שקט! תני לריב בשקט.

15 ימים עברו - ועוד לא נחנך בעזה אף לא מגרש חניה אחד, או אפילו פארק גולף אחד לרפואה! וועדת חקירה *עכשיו* !!

לגבי הפגזים הפוספוריים - זה אחלה דבר. באמת. משהו יפהפה. רק MLRS יותר יפה מזה.
Tish Adams

spooky

Tish Adams • 10 בינו׳ 2009
תתחילו בשורה 3 באמצע.

עכשיו, תמשיכו לריב (אם אפשר ב23:00 לעשות פאוזה עד מחר, זה יהיה יותר ממתחשב מצידכם). icon_wink.gif

שבוע שקט לנו.
בלוסום​(לא בעסק)
בלוסום​(לא בעסק) • 10 בינו׳ 2009
מקבי כתב/ה:
ציטוט: אולי תפסיקו כבר לריב???

שקט! תני לריב בשקט.

15 ימים עברו - ועוד לא נחנך בעזה אף לא מגרש חניה אחד, או אפילו פארק גולף אחד לרפואה! וועדת חקירה *עכשיו* !!

לגבי הפגזים הפוספוריים - זה אחלה דבר. באמת. משהו יפהפה. רק MLRS יותר יפה מזה.

rffl.gif rffl.gif rffl.gif rffl.gif rffl.gif
בלוסום​(לא בעסק)

Re: spooky

בלוסום​(לא בעסק) • 10 בינו׳ 2009
Tish Adams כתב/ה:
תתחילו בשורה 3 באמצע.

עכשיו, תמשיכו לריב (אם אפשר ב23:00 לעשות פאוזה עד מחר, זה יהיה יותר ממתחשב מצידכם). icon_wink.gif

שבוע שקט לנו.

אש אש מדורה, תחתונים של בחורה!
מלך הארץ​(לא בעסק)
מלך הארץ​(לא בעסק) • 10 בינו׳ 2009
איך אני מקנא ברוסים.

בלי קשר אם פעולתם בגרוזיה הייתה מוצדקת או "מידתית" (ואין ויכוח שגרוזיה התחילה בעניין),

אני מקנא בתמיכה שהצבא שלהם מקבל מהעורף.

שום הפגנה, שום קריאות מבפנים של אנשים שמבינים משהו או שלא מבינים להפסיק את המלחמה.

הצבא יכול להשלים את משימותיו והוא יודע שהוא עושה את זה בשביל להגן על האינטרסים של העם שנותן לו את מלוא הגיבוי.

איך צריך להרגיש חייל ישראלי בחזית כשהוא (ונקווה שהם לא רואים טלוויזיה) רואה הפגנות נגד מה שהוא עושה או ויכוחים בתכניות טלוויזיה.

גם אם הוא בטוח שהוא עושה מה שצריך - זה פוגע לו במוטיבציה - "בשביל מי אני נלחם? אני מסכן את עצמי ובעורף לא מעריכים את זה? יאללה יאללה שילכו כולם XXXXX אני אחרי המלחמה הזו מוציא פטור וגמרנו, במדינה הזו כל אחד לעצמו"

אז טוב שזה לא כך ונקווה שלא יהיה.

ובטח יבואו כמה חכמים ויגידו "אבל ברוסיה מפחדים לדבר" -

שטויות במיץ פומליות - כל עולה מרוסיה שיצא לי לדבר איתו על הפלישה לגרוזיה - טען בביטחון שנשיא גרוזיה סאקשביבלי משוגע וקיבל את מה שמגיע לו והם תומכים במדוודב/פוטין במאה אחוז.

זה הפטריוטיזם שבזכותו ניצחו הרוסים במלחמת העולם השניה וזה מה שהיה גם כאן פעם ונעלם בחלקו.
מייפל​(לא בעסק)
מייפל​(לא בעסק) • 10 בינו׳ 2009
אפרופו רוסים.
הסופר לב טולסטוי שהיה קצין קרבי במלחמות הכיבוש של רוסיה בקווקז כתב את הדברים הבאים אודות הפטריוטיזם:

כבר מיַלדות מטמטמים את העם ומכוונים את חשיבתו לכיוון אחד בעזרת כל אמצעי אפשרי – ספרי לימוד, תפילות בכנסייה, טקסים, נאומים, ספרים, עיתונים, שירים, שירה ואנדרטות; ואז באמצעות כוח או בעזרת שוחד מכנסים כמה אלפים מבני העם, וכאשר הם עומדים שם יחד, עם הבטלנים הנוכחים בכל כינוס שכזה, לקול רעמי תותחים ומוזיקה, נפעמים אל מול הזוהר והברק סביבם, הלא יתחילו תמיד לצעוק מה שאחרים צועקים סביבם – ולנו אומרים שזהו ביטוי לרגשותיה של האומה כולה.

* אותו דבר המכוּנה בימינו פטריוטיות אינו בעצם אלא הלוך רוח ידוע שמוחדר למוחם של בני העם. יש מי שדואגים כי יישאר שם בקביעות וכי יהא תואם את הכיוון הרצוי לממשלה הקיימת. הדבר נעשה באמצעות בתי ספר, דת ועיתונות מסובסדת. עם זאת מדובר בהתלהבות זמנית של המעמד הנמוך ביותר בעם מבחינה מוסרית ואינטלקטואלית, התלהבות שיוצרים המעמדות השליטים באמצעים מיוחדים ולאחר מכן שהיא אינה אלא ביטוי מתמיד לרצון העם.

* הפטריוטיות במשמעותה הפשוטה, הברורה והוודאית ביותר אינה אלא אמצעי למילוי שאיפותיו ותשוקותיו החמדניות של השלטון, ובשביל הנשלטים אינה אלא ויתור על הכבוד האנושי, התבונה והמצפון, ושעבוד בזוי לבעלי הכוח. וכך גם מטיפים לה בכל מקום שמטיפים לה. הפטריוטיות היא שעבוד.

* שעבודם של בני אדם לממשלות יימשך כל עוד קיימת פטריוטיות, מכיוון שכל סמכותה של הממשלה מושתתת על פטריוטיות, כלומר: על נכונותם של בני אדם לשעבד את עצמם במטרה להגן על אומתם, ארצם או מדינתם מפני סכנות המאיימות עליהן כביכול.

* כיום כל אדם, גם אם הוא חופשי, שואל את עצמו, "מה אני לבדי יכול לעשות כנגד כל אותו ים של רוע ורמייה המכריע אותנו? למה לי להביע את דעתי? למה בכלל להחזיק בדעה משלי? עדיף לא לחשוב על שאלות מעורפלות ומורכבות אלה. ייתכן שסתירות אלה הן מצב בלתי נמנע בקיומנו. ולמה לי להיאבק לבדי בכל העוול הקיים בעולם? האם לא עדיף לי לשחות עם הזרם שנושא אותי? אם ניתן לעשות משהו, חייבים לעשות זאת יחד עם אחרים, לא לבד." וכך נוטש אדם את כלי הנשק החזקים ביותר המניעים את העולם – מחשבה וביטויה, ומשתמש בנשק הפעילות החברתית, ואינו מבחין שכל פעילות חברתית מבוססת על אותם יסודות שנגדם הוא חייב להילחם, ושברגע הצטרפותו לפעילות החברתית הקיימת בעולם, הוא או כל אדם אחר נאלץ, לפחות באופן חלקי, לסטות מן האמת ולנקוט ויתורים שהורסים את אותו נשק רב עוצמה שאמור לעזור לו במאבק. הדבר דומה לאדם שנתנו בידיו להב חד להפליא שמסוגל לחתוך כל דבר, אך הוא משתמש בלהב זה לנעיצת מסמרים.

* כולנו מתלוננים על הסֵדר חסר ההיגיון של חיינו, הנוגד את ישותנו, ואף על פי כן אנו מסרבים להשתמש בנשק הייחודי ורב העוצמה שבידינו – תודעת האמת וביטויה; נהפוך הוא, באמתלת המאבק ברוע, אנו משמידים את הנשק ומקריבים אותו לטובת מאבק מדומה באותו סדר עצמו.

* אדם אחד אינו מביע את האמת הידועה לו משום שהוא מרגיש מחויב לאנשים שאיתם יש לו קשר; אדם אחר אינו מביע אותה מכיוון שהאמת עלולה לשלול ממנו את העמדה המשתלמת שבאמצעותה הוא מכלכל את משפחתו; שלישי נמנע מהבעת האמת מכיוון שהוא שואף לזכות בתהילה ובשלטון ורק אז להשתמש בהם למען השירות לאחרים; רביעי מכיוון שאינו רוצה להרוס מסורות קדומות ומקודשות; חמישי אינו מביע את האמת מכיוון שאינו רוצה להעליב אנשים; שישי משום שאמירת האמת תגרום לאנשים לרדוף אותו ותפגע בפעילות החברתית הנפלאה שלה הוא מקדיש או מתכוון להקדיש את עצמו.

* כדי שתנאי החיים המנוגדים לתודעה האנושית ישתנו ויוחלפו בחיים הרמוניים לתודעה האנושית, חייבת דעת הקהל השחוקה לפנות את מקומה לדעת קהל חדשה וחיה.

לב טולסטוי, מתוך "על הפטריוטיות", נהר ספרים, 2008
מלך הארץ​(לא בעסק)
מלך הארץ​(לא בעסק) • 10 בינו׳ 2009
ציטוט:

מייפל כתבה:
...........................
....................................

הפטריוטיות במשמעותה הפשוטה, הברורה והוודאית ביותר אינה אלא אמצעי למילוי שאיפותיו ותשוקותיו החמדניות של השלטון, ובשביל הנשלטים אינה אלא ויתור על הכבוד האנושי, התבונה והמצפון, ושעבוד בזוי לבעלי הכוח. וכך גם מטיפים לה בכל מקום שמטיפים לה. הפטריוטיות היא שעבוד.

* שעבודם של בני אדם לממשלות יימשך כל עוד קיימת פטריוטיות, מכיוון שכל סמכותה של הממשלה מושתתת על פטריוטיות, כלומר: על נכונותם של בני אדם לשעבד את עצמם במטרה להגן על אומתם, ארצם או מדינתם מפני סכנות המאיימות עליהן כביכול.
.........................
....................

פחחחח.............

אז עכשיו גם יש לי דעה על אותו טולסטוי.

כי אם הרוסים היו מקבלים את התזה שלו - ושלך!!!!

אז הצבא הגרמני, שכיתר את סנקט פטרסבורג (לנינגראד אז) ועמד בשערי מוסקבה, היה מצליח - כמצופה- לכבוש את ברית המועצות על כל המשתמע מכך.

בלי הפטריוטיות ורוח הלחימה הרוסית - לא היינו כאן היום ולא היינו "מטרידים" את החלק הקיצוני של הערבים.

החלק הזה של העולם היה חלק מהרייך - ושייח חאג' אמין אל חוסייני מנהיג הפלסטינאים בזמן מלחמת העולם השניה בוודאי היה שמח לעזור בבביצוע הפיתרון הסופי, הוא גם נפגש עם היטלר והאיץ בו לזרז את חיסול יהדות אירופה כדי שלא יגיעו למזרח התיכון.

ושיהיה ברור - אני לא ממוצא רוסי.