סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

דילמת גילשר

א-דום​(שולט)
לפני 15 שנים • 30 בדצמ׳ 2008

גם קודם הייתי ברור

א-דום​(שולט) • 30 בדצמ׳ 2008
הפעם כתבתי באופן יותר פשוט כך שאפילו את תצליחי להבין icon_biggrin.gif
Morticia
לפני 15 שנים • 30 בדצמ׳ 2008

Re: גם קודם הייתי ברור

Morticia • 30 בדצמ׳ 2008
א-דום כתב/ה:
הפעם כתבתי באופן יותר פשוט כך שאפילו את תצליחי להבין icon_biggrin.gif

יופי נחמה, ילד טוב.
וגדול...
icon_cool.gif
כובש יצרה​(שולט)
לפני 15 שנים • 11 בינו׳ 2009

Re: דילמת גילשר

כובש יצרה​(שולט) • 11 בינו׳ 2009
gilsherr כתב/ה:
ייש לי בעיה: ברגע שהיא רוצה אני כבר לא.
בפילוסופיה אפשר לקרוא לזה: דילמת הסדיסט או הפראדוכס ביחסי שליטה בהסכמה.

קודם כל עלינו להבין שיחסי שליטה בבסיס שלהם לא שונים מיחסיים וניליים. אמנם התאפורה, האמצעים והדרכים לבטא את מערכת היחסיים שונים מיחסיים ונילים אבל בסופו של דבר הבסיס הוא אותו בסיס, מערכת יחסיים בין גבר ואשה.

מיטב הנובלות הספרותיות בנויות על הבסיס של א אוהב את ב שאוהבת את ג שמאוהב ב-ד וכו'. יש משהו באופי האנושי (ולא אכנס כרגע להסבר למה זה כך ) שגורם לנו לרצות את מה שאנחנו לא יכולים להשיג. מכאן בא הביטוי "הדשא של השכן ירוק יותר". או עצות שתשמע שנותנים למי שמאוהב או רוצה בבן/בת זוג "אל תראה/י שאת/ה רוצה יותר מדי".

מאחר ויחסי שליטה מסירים מעלינו עכבות שנוצרו במהלך הדורות של חינוך ואמונות בדרכי חיזור והתנהגות בין גבר ואשה, אנחנו יותר מודעים לרגשות האמיתיים שלנו לגבי מערכות היחסיים.

בסיכומו של דבר מה שאתה חש הוא רגש טבעי שמשותף להרבה גברים ונשים כשהרוב לא מודעים ו/או מודים בכך.
Morticia
לפני 15 שנים • 12 בינו׳ 2009

Re: דילמת גילשר

Morticia • 12 בינו׳ 2009
כובש יצרה כתב/ה:
gilsherr כתב/ה:
ייש לי בעיה: ברגע שהיא רוצה אני כבר לא.
בפילוסופיה אפשר לקרוא לזה: דילמת הסדיסט או הפראדוכס ביחסי שליטה בהסכמה.

קודם כל עלינו להבין שיחסי שליטה בבסיס שלהם לא שונים מיחסיים וניליים. אמנם התאפורה, האמצעים והדרכים לבטא את מערכת היחסיים שונים מיחסיים ונילים אבל בסופו של דבר הבסיס הוא אותו בסיס, מערכת יחסיים בין גבר ואשה.

מיטב הנובלות הספרותיות בנויות על הבסיס של א אוהב את ב שאוהבת את ג שמאוהב ב-ד וכו'. יש משהו באופי האנושי (ולא אכנס כרגע להסבר למה זה כך ) שגורם לנו לרצות את מה שאנחנו לא יכולים להשיג. מכאן בא הביטוי "הדשא של השכן ירוק יותר". או עצות שתשמע שנותנים למי שמאוהב או רוצה בבן/בת זוג "אל תראה/י שאת/ה רוצה יותר מדי".

מאחר ויחסי שליטה מסירים מעלינו עכבות שנוצרו במהלך הדורות של חינוך ואמונות בדרכי חיזור והתנהגות בין גבר ואשה, אנחנו יותר מודעים לרגשות האמיתיים שלנו לגבי מערכות היחסיים.

בסיכומו של דבר מה שאתה חש הוא רגש טבעי שמשותף להרבה גברים ונשים כשהרוב לא מודעים ו/או מודים בכך.

אתה יודע,
זה מעניין מה שאתה אומר
אבל גם נשמע מעט כנוע במהותו

ואני תוהה...
אולי דווקא אנחנו המסירים מעלינו עכבות ונוגעים במהויות ועומקים ושאר כאלו מין
יכולים ללמד ולחנך להתמסרות
במקום להכנע פעם אחר פעם לדשא הזה של השכן?

ועל זה הייתי אומרת למי שהייתי חפצה כסאב שלי:
בוא תראה כמה ירוק ויפה הדשא שלי
...
רענן ומריח טוב
...
icon_cool.gif
עש11
לפני 15 שנים • 12 בינו׳ 2009
עש11 • 12 בינו׳ 2009
נדמה לי ש
ציטוט: מה שאתה חש הוא רגש טבעי שמשותף להרבה גברים ונשים

שזה נקרא: פתיינות