סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

לכל הלוחמים שם בדרום..

shushu
לפני 15 שנים • 12 בינו׳ 2009
shushu • 12 בינו׳ 2009
המלט כתב/ה:
shushu כתב/ה:

את המטרה הראשונה לא השגנו; נהפוך הוא, יותר ויותר יישובים נכנסו לקו האש. עובדה. את המטרה השניה כנראה השגנו חלקית, אבל לא סגורים על זה. מסתבר ש- 1000 הרוגים ועשרות אלפי פצועים, אזרחים, נשים, טף וחיות, לא הצליחו לגרום לחיילי הגרילה של החמאס להפסיק לירות
.[/b]

זוהי טעות נפוצה, שושו-לא-מסוגלת-להיות-לא-מקובלת. נתלה אותה בחוסר ידע בלבד, בשלב זה.
כדי להסביר מדוע, אני נאלץ לצטט את משל העציץ, או ה "בום-בום. עציץ. עציץ" בשמו המלא.

נניח שבכל בוקר כשאת יורדת מהבית, השכנה מלמעלה זורקת עלייך עציץ. היא לא ממש צלפית,
רוב העציצים מתנפצים לידך - אבל את בכ"ז חוששת שיום אחד היא תפגע, תפתח לך את הראש ואז
באמת יהיה קשה. את לא ממש רוצה לעבור למקום אחר, כי רק שבועיים לפני זה
פינית דירה אחרת, אז את מחליטה להגיב באיזושהי דרך. את מזמינה אותה לקפה. היא לא באה,
וממשיכה לזרוק עציצים. את שמה לה מכתבים בתיבה, אבל היא ממשיכה לזרוק עציצים, עושה לך
אצבע משולשת ומפרסמת בבלוג שלה מניפסט שקורא לחיסול עיתונאיות ממושקפות. היא לא
סופרת את המשטרה ושמה זין על השכנים, שבחרו בה ליו"ר ועד הבית לאחר שהבטיחה 100 ש"ח
לכל שכן. בתגובה נמרצת, את סוגרת לה את תיבת הדואר במלט. היא מתלוננת - וכולם נוזפים בך
על פגיעה בזכויותיה. עיתון אחד מפסיק לפרסם את התוכן שלך. כמה חברים חוסמים אותך בקפה.
ארבע לפנות בוקר אחד את לא נרדמת, יוצאת לנשום אויר ורואה משאית ענקית מלאה עציצים, כ"א
בגודל של מקרר, וחבלים שעולים אל המרפסת שלה. את נלחצת נורא. יום אחרי זה את מביאה מנוף
ענק אליו קשור כדור בטון ענקי, כזה שמפרק בתים. היא מציצה בין החרכים, וזורקת עוד כמה
עציצים. אחד מהם פוגע לחברה הכי טובה בגב. זהו זה. את חייבת להפסיק את זה. כדור הבטון
מתחיל להתנדנד לכיוון המרפסת שלה.

בום. בום. עציץ, עציץ. בום. עציץ. בום בום בום. עציץ. בום בום בום בום בום. עציץ. ואז בא מישהו
ואומר: פחחח, היא עדיין זורקת עלייך עציצים. הפסדת בגדול, את חיה בסרט.

הופה טי נה ניי ניי!

תגיד, המלט-בוא-נפסיק-עם-זה-כי-בירידות-אישיות-אתה-מנצח-מראש-יקירי,
אתה לא קצת יורה לטיעוניך ברגל? שלא לומר בפצצות זרחן?
או כמו שאומרים אצלנו – באמאש'ך, ממה נפשך?

האם קראתי מדבריך שכל הפגיעות עציץ האלה היו סתם קרצוצים לא מזיקים שאין בהן באמת נזק? שאין באמת הצדקה להרוס את כל הבית בשבילם?

או אולי קראתי שיותר חשוב שנחסל תבת-זונה ויפה עציץ אחד קודם, ועל הזין מוסר, מידתיות בלוחמה, וכל שכן דעת קהל עולמית?

האם בעצם מה שאתה אומר זה, אבוי, שיוצאים למלחמה כדי להרגיש טוב עם האגו ולתת לחברה הכי טובה, זו שחטפה עציץ בגב (השדרותית, אני מניחה), תחושה של "אני גבר, תראי איך אני מקיז דם בשבילך?"

צ צ צ ... תיכף תגיד לי שכ-כ-ה מקבלים החלטות פוליטיות בישראל-טרום-בחירות-2009. icon_rolleyes.gif

שושו-מעולם-לא-היתה-גאה-כל-כך-להיות-לא-מקובלת
ג'ולי​(לא בעסק)
ג'ולי​(לא בעסק) • 12 בינו׳ 2009
מייפל כתב/ה:
שושו יקרה.
לא מכירה אותך אבל שמחה שאת קיימת.

שושו היקרה,

אני דווקא מכירה אותך.

בד"כ גם די אוהבת אותך.

עכשיו לא.
מייפל​(לא בעסק)
מייפל​(לא בעסק) • 12 בינו׳ 2009
ג'ולי כתב/ה:
מייפל כתב/ה:
שושו יקרה.

שושו היקרה,

אני דווקא מכירה אותך.

בד"כ גם די אוהבת אותך.

עכשיו לא.

וזה מביא אותנו לשאלה אחרת.
האם אפשר לאהוב אנשים שדעתם הפוליטית שונה משלי?
ומה זה אומר עלי אם אני לא מסוגל?

זו לא סתם שאלה או סתם פרובוקציה. זו שאלה העוסקת בסובלנות. מצרך שהיה לנו כה מעט ממנו בשרשור הזה.
shushu
shushu • 12 בינו׳ 2009
ג'ולי כתב/ה:
מייפל כתב/ה:
שושו יקרה.

שושו היקרה,

אני דווקא מכירה אותך.

בד"כ גם די אוהבת אותך.

עכשיו לא.

נו באמת, ג'ולינקה

בשעות כה קשות, כשמיטב בחורינו לוחמים על נפשם בדרום החם, זה נראה לך ראוי לשבת על האספרסו שלך ולהתעסק בשטויות הזעיר-בורגניות האלה של אוהבת לא אוהבת? ועוד בשרשור של נריסה לתמיכה בחיילים??

עזה כמוות. אהבה

(טוב נו. זו היתה פרובוקציה. אבל את התחלת)
DanaDomme​(שולטת)

וואו

DanaDomme​(שולטת) • 12 בינו׳ 2009
כמה עמ' על פוליטיקה, מה קורה פה?
כלובי בצו 8? כלובי בריא? הכל בסדר? icon_lol.gif
רפאל
רפאל • 12 בינו׳ 2009
shushu כתב/ה:

תרגיל קטן ברענון זיכרון לגבי מטרות המלחמה, כפי שהוצגו ע"י שר הבטחון ורה"מ:

1. הפסקת ירי הקסאמים על יישובי הדרום
2. הרתעה.

את המטרה הראשונה לא השגנו

סבלנות. עוד כמה ימים החמאס יכלה את מאגר הקסאמים שלו. אז לא ישארו מכל הקסאמים אלא רסיסים על אדמות ישראל, ויכריזו בגאון רב כי ה"מבצע"הושלם וכל מטרותיו הושגו .

זה כולל גם הרתעה. כי עכשיו האירנים ידעו שבדיוק באותו אסטרטגיה נוכל לפרק גם אותם מנשק גרעיני, במידת הצורך.
נסיכת אשפתות

תודה המלט.

נסיכת אשפתות • 12 בינו׳ 2009
shushu כתב/ה:
המלט כתב/ה:
shushu כתב/ה:

את המטרה הראשונה לא השגנו; נהפוך הוא, יותר ויותר יישובים נכנסו לקו האש. עובדה. את המטרה השניה כנראה השגנו חלקית, אבל לא סגורים על זה. מסתבר ש- 1000 הרוגים ועשרות אלפי פצועים, אזרחים, נשים, טף וחיות, לא הצליחו לגרום לחיילי הגרילה של החמאס להפסיק לירות
.[/b]

זוהי טעות נפוצה, שושו-לא-מסוגלת-להיות-לא-מקובלת. נתלה אותה בחוסר ידע בלבד, בשלב זה.
כדי להסביר מדוע, אני נאלץ לצטט את משל העציץ, או ה "בום-בום. עציץ. עציץ" בשמו המלא.

נניח שבכל בוקר כשאת יורדת מהבית, השכנה מלמעלה זורקת עלייך עציץ. היא לא ממש צלפית,
רוב העציצים מתנפצים לידך - אבל את בכ"ז חוששת שיום אחד היא תפגע, תפתח לך את הראש ואז
באמת יהיה קשה. את לא ממש רוצה לעבור למקום אחר, כי רק שבועיים לפני זה
פינית דירה אחרת, אז את מחליטה להגיב באיזושהי דרך. את מזמינה אותה לקפה. היא לא באה,
וממשיכה לזרוק עציצים. את שמה לה מכתבים בתיבה, אבל היא ממשיכה לזרוק עציצים, עושה לך
אצבע משולשת ומפרסמת בבלוג שלה מניפסט שקורא לחיסול עיתונאיות ממושקפות. היא לא
סופרת את המשטרה ושמה זין על השכנים, שבחרו בה ליו"ר ועד הבית לאחר שהבטיחה 100 ש"ח
לכל שכן. בתגובה נמרצת, את סוגרת לה את תיבת הדואר במלט. היא מתלוננת - וכולם נוזפים בך
על פגיעה בזכויותיה. עיתון אחד מפסיק לפרסם את התוכן שלך. כמה חברים חוסמים אותך בקפה.
ארבע לפנות בוקר אחד את לא נרדמת, יוצאת לנשום אויר ורואה משאית ענקית מלאה עציצים, כ"א
בגודל של מקרר, וחבלים שעולים אל המרפסת שלה. את נלחצת נורא. יום אחרי זה את מביאה מנוף
ענק אליו קשור כדור בטון ענקי, כזה שמפרק בתים. היא מציצה בין החרכים, וזורקת עוד כמה
עציצים. אחד מהם פוגע לחברה הכי טובה בגב. זהו זה. את חייבת להפסיק את זה. כדור הבטון
מתחיל להתנדנד לכיוון המרפסת שלה.

בום. בום. עציץ, עציץ. בום. עציץ. בום בום בום. עציץ. בום בום בום בום בום. עציץ. ואז בא מישהו
ואומר: פחחח, היא עדיין זורקת עלייך עציצים. הפסדת בגדול, את חיה בסרט.

הופה טי נה ניי ניי!

תגיד, המלט-בוא-נפסיק-עם-זה-כי-בירידות-אישיות-אתה-מנצח-מראש-יקירי,
אתה לא קצת יורה לטיעוניך ברגל? שלא לומר בפצצות זרחן?
או כמו שאומרים אצלנו – באמאש'ך, ממה נפשך?

האם קראתי מדבריך שכל הפגיעות עציץ האלה היו סתם קרצוצים לא מזיקים שאין בהן באמת נזק? שאין באמת הצדקה להרוס את כל הבית בשבילם?

או אולי קראתי שיותר חשוב שנחסל תבת-זונה ויפה עציץ אחד קודם, ועל הזין מוסר, מידתיות בלוחמה, וכל שכן דעת קהל עולמית?

האם בעצם מה שאתה אומר זה, אבוי, שיוצאים למלחמה כדי להרגיש טוב עם האגו ולתת לחברה הכי טובה, זו שחטפה עציץ בגב (השדרותית, אני מניחה), תחושה של "אני גבר, תראי איך אני מקיז דם בשבילך?"

צ צ צ ... תיכף תגיד לי שכ-כ-ה מקבלים החלטות פוליטיות בישראל-טרום-בחירות-2009. icon_rolleyes.gif

שושו-מעולם-לא-היתה-גאה-כל-כך-להיות-לא-מקובלת

ת'כלס- אפשר להרים איזה פרוייקט לאיסוף עציצים לשכנה או להקים חממה לגידול עציצים ביתיים
וכדי שלשכנה לא יהיה קשה מדי (כי היא בטח בתקופה קשה, בכל זאת הפסקנו להתפיל לה את מי ההשקיה שמשמשים לגידול)- גם ליידות אותם על עצמנו.
הלוואי ויהיו אלו עצי זית קטנטנים- לזכר יונת השלום, השם יקום דמה (או ישתה אותו אם היא גוייה).

שושו-לא-מקובלת-אבל-מזל-שאני-קיימת, תגידי,
אם הייתה לך ילדה שנאנסה- היית מציעה לה לפתור זאת בדרכי נועם?
בשיחה פתוחה עם האנס ואולי אפילו מציעה לה לקיים עמו סקס מזדמן כי
מסכן-הוא-מה-זה-אומלל-בטח-פלסטיני-נארגן-לו-שמיכה?

נ.ב:
שפחה 56+ מלכה מהממת בדומה+ אוכל קקה פשיך שתן-
לא מכירה אתכם אבל מזל שאתם קיימים גם!

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שני ינו' 12, 2009 9:48 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
שלגי
שלגי • 12 בינו׳ 2009
מייפל כתב/ה:
ג'ולי כתב/ה:
מייפל כתב/ה:
שושו יקרה.

שושו היקרה,

אני דווקא מכירה אותך.

בד"כ גם די אוהבת אותך.

עכשיו לא.

זו לא סתם שאלה או סתם פרובוקציה. זו שאלה העוסקת בסובלנות. מצרך שהיה לנו כה מעט ממנו בשרשור הזה.

בטח שאפשר.

האמפרי ולניה, איפה אתם סמולנים שלי?
נילי ונילי
נילי ונילי • 12 בינו׳ 2009
מייפל כתב/ה:

אני לא הייתי ממהרת להקטין את חילוקי הדיעות האלו לרמת "האם אני יכולה לאהוב אנשים שדעתם שונה משלי". לא מדובר פה בהעדפה בין קולגייט לאלמקס בתחום משחות השיניים, אלא בראיית עולם מהותית ואינהרנטית לחיים עצמם. מדובר בהשקפת עולם המקדשת חיים ומסוגלת לראות סבל באשר הוא סבל, מול השקפת עולם המקדשת את ה"צד של הטובים" על פני ה"צד של הרעים".

עכשיו, שלא תביני אותי לא נכון, אני הראשונה שתודה שימנים אלימים הם אחול שקשוקי מחרמנים, אבל בכל זאת, עם כל הסקס אפיל שלהם, היית נותנת לבנאדם כזה לחנך לך את הילדים?

בברכה,
נ'.
מוצצת לפשיסטים.
האמפרי
האמפרי • 12 בינו׳ 2009
קולות נפץ בודדים של רגיעה מתחילים להשמע בפוסט וזה המקום לשבח ולהלל את
נריסה על עצם פתיחתו שהרי אילולא פתחה אותו בתומתה למטרה אחת
בלתי אפשרי היה לייצר כאן דיון פוליטי ברמה כזאת או אחרת ולהשיב "בנים לגבולם"
שיגיבו כאן ושאליהם התגעגעתי. יתרה מזאת היא אפשרה לכלובי לפרוץ דרך עבור
עצמו ולראות שדיונים פוליטיים יכולים להתנהל כאן והם מחיים את המקום.
כך קורה עם הרבה מאד דברים טובים בעולמנו - הם נגלים לנו דרך מקרה כגון
שמפניה ופופקורן.