סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

לכל הלוחמים שם בדרום..

Lanya Colson
לפני 15 שנים • 12 בינו׳ 2009
Lanya Colson • 12 בינו׳ 2009
שלגי כתב/ה:
מייפל כתב/ה:
ג'ולי כתב/ה:
מייפל כתב/ה:
שושו יקרה.
לא מכירה אותך אבל שמחה שאת קיימת.

שושו היקרה,

אני דווקא מכירה אותך.

בד"כ גם די אוהבת אותך.

עכשיו לא.

וזה מביא אותנו לשאלה אחרת.
האם אפשר לאהוב אנשים שדעתם הפוליטית שונה משלי?
ומה זה אומר עלי אם אני לא מסוגל?

זו לא סתם שאלה או סתם פרובוקציה. זו שאלה העוסקת בסובלנות. מצרך שהיה לנו כה מעט ממנו בשרשור הזה.

בטח שאפשר.

האמפרי ולניה, איפה אתם סמולנים שלי?

קשה אבל אפשר.

ואני מנצלת את ההזדמנות הזאת כדי להצהיר על
אהבתי העמוקה הכנה והבלתי מתפשרת לשלגי הימנית הפשיסטית המסריחה!
רפאל
רפאל • 12 בינו׳ 2009
היפה_בנשים כתב/ה:
ואחזור למטרת השירשור ובזה גם אסיים: מחזקת את ידיהם של חיילינו. מקווה שלא יאונה להם כל רע והרג חפים מפשע (משני הצדדים) ייפסק.

זו התחמקות מנקיטת עמדה ולקיחת אחריות. אין כאן עניין של תקוות אלא של החלטות.

יש מצב נתון. עזה של היום. עם החמאס. האם בעקבות הקסאמים של החמאס (שבמידה בלתי מבוטלת היו תגובה להפרת הרגיעה מצד ישראל) אנחנו אומרים "אוקי" לפעולה שמביאה למותם של 900 בני אדם, ובהם יותר מ200 ילדים?

אין כאן מקום לתקוות סינטמנטליות. זה עניין של הכרעה ערכית. זה עניין של הפרופורציות שלנו והיחס שלנו לחיי אדם באשר הם. ההכרעה הזו אינה קשורה בשום צורה במה החמאס עושה, או עד כמה בכוחנו לשוות לו תמונה שטנית ומפלצתית. זו החלטה ישראלית.

וישראל החליטה שכן.

וה"כן" הזה אומר משהו על מי אנחנו.
מקבי​(מתחלף)
מקבי​(מתחלף) • 12 בינו׳ 2009
ציטוט: (מסתובב ברשת):

כ-25,000 אנשים בעזה ישנים בבתי ספר של אונר"א, בהם כ-9,000 ילדים, והם זקוקים לשמיכות.

אם יש לכם שמיכות שאינכם צריכים (או גם בגדים וצעצועים, אבל בעיקר שמיכות) - אנא העבירו אלי עד יום רביעי (14/1/09), כדי שנוכל לשלוח אותם לעזה במשאית שמתואמת להיכנס ביום חמישי.

צרו איתי בבקשה קשר על מנת לתאם: 054-4556052, או באימייל ofranh@zahav.net.il

אנא הפיצו.

אתה יודע, ככה הפוריטנים באמריקה השמידו מעל ל-90% מאוכלוסית הילידים שם, בכך שנתנו להם שמיכות נגועות באעבועות שחורות. האם אתה מציע שנעשה דבר דומה? רק איזה נגיף יפגע בהם ולא בנו? הדבר דורש מחשבה מעמיקה.

ציטוט: האם בעקבות הקסאמים של החמאס (שבמידה בלתי מבוטלת היו תגובה להפרת הרגיעה מצד ישראל)

והנה היעדר ההבנה שדיברתי עליו, בנודע למניעיו של האויב וזלזול בו ובדרכו. החמאס לא 'מגיב', החמאס פועל דרך-קבע להשגת מטרתו, שהיא השמדת ישראל ו\או העם היושב בה.

ציטוט: וישראל החליטה שכן.

אינדיד-אינדיד. הוא אומר עלינו שקצת למדנו את המשחק המזרח-תיכוני ואת המנטליות, ובעיקר שפגה לה הזיית השלום, שהייתה השלטת עד לפני פחות מעשור. הריאליזציה הזאת כואבת ומתסכלת, ורבים מתכחשים לה - למזלנו, אותם אנשים כבר אינם חלק מהאליטה השלטת, והם נדחקו הצידה, לשוליים, שם מקומם. כעת, הגיע תורם של הפרגמטים. הם לא כל-כך 'נאורים' ו'נחמדים' ובעיקר לא יהודים-רחמנים-המובלים-כצאן-לטבח, אבל יש להם נטיה לקדם דברים באינטרס הציוני, ולא של אף-אחד אחר.
היפה_בנשים
היפה_בנשים • 12 בינו׳ 2009
רפאל כתב/ה:
היפה_בנשים כתב/ה:
ואחזור למטרת השירשור ובזה גם אסיים: מחזקת את ידיהם של חיילינו. מקווה שלא יאונה להם כל רע והרג חפים מפשע (משני הצדדים) ייפסק.

זו התחמקות מנקיטת עמדה ולקיחת אחריות. אין כאן עניין של תקוות אלא של החלטות.

יש מצב נתון. עזה של היום. עם החמאס. האם בעקבות הקסאמים של החמאס (שבמידה בלתי מבוטלת היו תגובה להפרת הרגיעה מצד ישראל) אנחנו אומרים "אוקי" לפעולה שמביאה למותם של 900 בני אדם, ובהם יותר מ200 ילדים?

אין כאן מקום לתקוות סינטמנטליות. זה עניין של הכרעה ערכית. זה עניין של הפרופורציות שלנו והיחס שלנו לחיי אדם באשר הם. ההכרעה הזו אינה קשורה בשום צורה במה החמאס עושה, או עד כמה בכוחנו לשוות לו תמונה שטנית ומפלצתית. זו החלטה ישראלית.

וישראל החליטה שכן.

לא מתחמקת. הבעתי את דעתי אי-שם בשירשור. אבל...
^^###% %^&%$# @%% וגם *^%$#$# #$$ %*((. תדע לך ש$## %%^ %&&^ %%...
לסיכום: שיח חרשים וע"כ פרשתי...
היפה_בנשים
היפה_בנשים • 12 בינו׳ 2009
ואיך יכולתי לשכוח? אוהבת את כולכם (גם את אלו שדעותיהם שונות משלי).
ראובן

הערות על המצב

ראובן • 12 בינו׳ 2009
יקיריי, יקירותיי,

צר לי על הויכוח הפוליטי, צר לי שאני נגרר אליו, אולם להלן מספר הערות, כפי שאני תופש את המצב:

1. האשמה במלחמה הזו מוטלת על כתפי ציפי לבני, משום שזו קיבלה מנדט להרכבת ממשלה ומשכה ידיה מהמטלה. כתוצאה, אולמרט שב להרפתקאות המלחמה שלו, במאמץ לדחות את הבחירות (מאוד בדומה למלחמת לבנון השנייה, אליה יצאנו כביכול להשיב את החטופים, אולם בסה''כ שימשה להסחת דעת הציבור ממסקנות ועדת וינוגרד).

2. את הפסקת האש ישראל הפרה ראשונה. הדבר הוליד את מטחי הקסאמים שהובילו, כביכול, למבצע.

3. הדיווח בתקשורת הישראל הינו בלתי מאוזן בעליל - מאוד ממעטים, אם בכלל, להראות ולפרש את אשר מתחולל בעזה, מבחינת מצב האוכלוסיה האזרחית, אשר למעשה חווה שם סוג של השמדת עם (נשמע לכם מוכר? גטו נצור אשר מפציצים וכובשים ללא הרף?).

4. החוסן הלאומי של ישראל נמצא במצב אנוש. מי מכם זוכר את השנים שקריית שמונה הופצצה בקטיושות ללא הרף ואף אחד לא ברח, נטש או עזב?

5. היסטורית הוכח, כי צבא אינו יכול למגר התקוממות עממית ולוחמת גרילה. הפתרון מצוי על שולחן המשא ומתן ולמעשה, לדעתי על ישראל לדאוג ולטפח את עזה ואת הרשות הפלשתינית - לשפוך לשם הרבה ידע וכסף (בדיוק כפי שסטף ורטהימר התחיל לעשות באזור התעשיה ארז, לפני שהבין שאין סיכוי לשלום ואז פרש לגימלאות), זאת על מנת להבטיח את אחיזתנו והשפעתנו בעיצוב המקום הצפוף בעולם, שברבות הימים יהפוך להונג-קונג של המזרח התיכון. עדיף שאנחנו נשפוך לשם דולארים מאשר שאיראן תעשה זאת.

6. דווקא המעצמות (צרפת, רוסיה, סין וארה''ב) הן אלו שרוצות להנציח ולקיים את הסכסוך הישראלי-ערבי. אסביר: אם היה פה שלום, מהר מאוד היה נוצר במזרח התיכון גוש אזורי (בדומה לאיחוד האירופי). חישבו על השכל היהודי כאשר הוא חובר לכסף ולמשאבים של העולם הערבי. מהר מאוד הגוש המזרח תיכוני היה הופך למעצמה כבירה בעלת המטבע החזק בעולם. זהו תרחיש המדיר שינה מעיני מנהיגי המעצמות - לפיכך עדיף להם שיתקיים כאן 'סכסוך מוכל', כלומר, לא מלחמה אינסופית אבל הרבה תקריות - כך, המעצמות יכולות לקדם את האינטרסים שלהן כאן באין מפריע.

7. מי היה הרומאי החכם שאמר: ''מלחמה פירושה זקנים שמקבלים החלטות וצעירים שנהרגים בגללן''. אני מקווה כי רוע הגזירה יחלוף במהרה ושצעירים - ילדים למעשה - יפסיקו למות לחינם, גם בצד הישראלי וגם בצד הפלשתיני.

ראובן
קטסטרופה{Adonai}

אז ככה,

קטסטרופה{Adonai} • 12 בינו׳ 2009
בשל חילוקי דעות איומים הפסקתי לאהוב את כולכן.
סתם, סתם, תרגיעו.

את שושו אני אוהב אבל זו לא חוכמה.
היא גם יפה וגם חכמה.

עם ג'ולי אני ברוגז כי היא ברוגז איתי בגלל שאני שמאלן-גיס חמישי-עוכר ישראל.

על שלגי אני הכי מת למרות המעידה הלשונית שלה.

את מייפל לא הייתי עושה כי היא מדברת בהגיון והסקס שלי לא הגיוני בכלל.

את וונילי כן הייתי עושה אבל היא מוצצת לפאשיסטים כך שזה לא בא בחשבון.

על לילו פמדום הייתי מטיל לכתוב כל יום לפחות פוסט אחד למען יראו וייראו.

כל השאר לא ראויות להתייחסות שכן אני אליטיסט והן פשוטות עם במקרה הטוב ונטולות מח מינימלי במקרה הפחות טוב.
מטעמי פחד מכלובי לא אכתוב מה הן במקרה הרע.
A v​(שולט)

ליבי ליבי על הפלשתינאים..

A v​(שולט) • 12 בינו׳ 2009

דרך אגב מישהו יודע מתי קם העם הפלסטיני או שהם פשוט עיברתו שם אחר???

באמת צריך לאסוף בשבילם שמיכות ובגדים וכאלה הרי הם ברובם בחרו בממשלת החמאס

ומראש ידעו מה תהיה דרכה של ממשלה זו, הם לא אשמים הם רק בחרו זו סיבה להפציץ אותם?

מה פתאום זו סיבה לתרום להם.

ואם כבר תרומות בטח נשאר לכם בבית משהו מהצבא רימונים כדורים וכאלה שמעתי שמתחילים

להרגיש שם במחסור רציני בפריטים האלה

דרך אגב גם לוחמים חסרים להם כי נהרגו להם מאות עד עכשיו והם מחביאים את הגופות

ובעיקר חסר להם משגרי רקטות עדיפות לכאלה שיודעים להתמקם בבתי ספר בתי חולים

ובתוך אוכלוסיה במהירת וביעילות.

אהה כן ודלק לתושבים כי החמאס בזז הכול...

מצטער לא מרחם על אכזרים שכאלה אנשי הדרום שסתם מפחדים מהקסאמים ה"בילתי מזיקים"

הרבה יותר חשובים

צ ה ל עושה עבודת קודש. החילים שם שמאלנים ימניים ומה שבאמצע יודעים שהם שם למטרה

אמיתית. ונחוצה מאוד למדינת ישראל

ומצטער שוב אף ילד אישה או זקן פלשתינאי לא מעניין אותי. כשמחבל מתאבד לבוש בבגדים

שתרמתם לו וישן בלילה בחמיות השמיכה שתרמתם לו יתפוצץ בתלאביב או עפולה

הוא לא יבדיל בין מייל שושו ראובן או כל אחד אחר. מבחינתו אתם יהודים ודינכם מיתה

וכמה שיותר כואבת מזוויעה ככה יותר טוב.

מקווה שחוץ מזה שחיינו ותושבי מדינת ישראל יצאו בשלום מכל זה שגם אתם תתעוררו

וסוף סוף תבינו שהמלחמה לא התחילה לפני שבועיים ולא תיגמר מחר.

מִי שֶׁבֵּרַךְ אֲבותֵינוּ אַבְרָהָם יִצְחָק וְיַעֲקב הוּא יְבָרֵךְ אֶת חַיָּלֵי צְבָא הֲגַנָּה לְיִשְׂרָאֵל,

הָעומְדִים עַל מִשְׁמַר אַרְצֵנוּ וְעָרֵי אֱלהֵינוּ מִגְּבוּל הַלְּבָנון וְעַד מִדְבַּר מִצְרַיִם וּמִן הַיָּם הַגָּדול עַד לְבוא

הָעֲרָבָה בַּיַּבָּשָׁה בָּאֲוִיר וּבַיָּם. יִתֵּן ה' אֶת אויְבֵינוּ הַקָּמִים עָלֵינוּ נִגָּפִים לִפְנֵיהֶם. הַקָּדושׁ בָּרוּךְ הוּא יִשְׁמר

וְיַצִּיל אֶת חַיָלֵינוּ מִכָּל צָרָה וְצוּקָה וּמִכָּל נֶגַע וּמַחְלָה וְיִשְׁלַח בְּרָכָה וְהַצְלָחָה בְּכָל מַעֲשֵׂה יְדֵיהֶם. יַדְבֵּר

שׂונְאֵינוּ תַּחְתֵּיהֶם וִיעַטְרֵם בְּכֶתֶר יְשׁוּעָה וּבְעֲטֶרֶת נִצָּחון. וִיקֻיַּם בָּהֶם הַכָּתוּב: כִּי ה' אֱלהֵיכֶם הַהלֵךְ

עִמָּכֶם לְהִלָּחֵם לָכֶם עִם איבֵיכֶם לְהושִׁיעַ אֶתְכֶם: וְנאמַר אָמֵן:

א מ ן
עטלפית על{לאסי}
עטלפית על{לאסי} • 12 בינו׳ 2009
נילי ונילי כתב/ה:
מייפל כתב/ה:

זו לא סתם שאלה או סתם פרובוקציה. זו שאלה העוסקת בסובלנות. מצרך שהיה לנו כה מעט ממנו בשרשור הזה.

אני לא הייתי ממהרת להקטין את חילוקי הדיעות האלו לרמת "האם אני יכולה לאהוב אנשים שדעתם שונה משלי". לא מדובר פה בהעדפה בין קולגייט לאלמקס בתחום משחות השיניים, אלא בראיית עולם מהותית ואינהרנטית לחיים עצמם. מדובר בהשקפת עולם המקדשת חיים ומסוגלת לראות סבל באשר הוא סבל, מול השקפת עולם המקדשת את ה"צד של הטובים" על פני ה"צד של הרעים".

עכשיו, שלא תביני אותי לא נכון, אני הראשונה שתודה שימנים אלימים הם אחול שקשוקי מחרמנים, אבל בכל זאת, עם כל הסקס אפיל שלהם, היית נותנת לבנאדם כזה לחנך לך את הילדים?

בברכה,
נ'.
מוצצת לפשיסטים.

השם תשמור, התחתנתי עם אחד כזה והוא הולך לחנך לי את הילדים, רחמנא ליצלן.

עע, סמולנית שלאחרונה לא סגורה על סמולניותה כמו פעם, אבל נמצאת בשמאל הרחוק מבעלה הפאשיסט.
ג'ולי​(לא בעסק)
ג'ולי​(לא בעסק) • 12 בינו׳ 2009
עטלפית על כתב/ה:
נילי ונילי כתב/ה:
מייפל כתב/ה:

אני לא הייתי ממהרת להקטין את חילוקי הדיעות האלו לרמת "האם אני יכולה לאהוב אנשים שדעתם שונה משלי". לא מדובר פה בהעדפה בין קולגייט לאלמקס בתחום משחות השיניים, אלא בראיית עולם מהותית ואינהרנטית לחיים עצמם. מדובר בהשקפת עולם המקדשת חיים ומסוגלת לראות סבל באשר הוא סבל, מול השקפת עולם המקדשת את ה"צד של הטובים" על פני ה"צד של הרעים".

עכשיו, שלא תביני אותי לא נכון, אני הראשונה שתודה שימנים אלימים הם אחול שקשוקי מחרמנים, אבל בכל זאת, עם כל הסקס אפיל שלהם, היית נותנת לבנאדם כזה לחנך לך את הילדים?

בברכה,
נ'.
מוצצת לפשיסטים.

השם תשמור, התחתנתי עם אחד כזה והוא הולך לחנך לי את הילדים, רחמנא ליצלן.

עע, סמולנית שלאחרונה לא סגורה על סמולניותה כמו פעם, אבל נמצאת בשמאל הרחוק מבעלה הפאשיסט.

עע יקירתי ושאר הנושאים את שמו/ה

לא שמתם לב שאין שם?

ואם יש שם, הוא לא שם עליכם, עליהם או עלינו?