בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

אולי תהיו, ליום אחד, קצת חכמים?

T O M​(שולט)
לפני 15 שנים • 10 בפבר׳ 2009
T O M​(שולט) • 10 בפבר׳ 2009
את הערבים ממש לא מעניין מגילת העצמאות שלך ושלי ומה כתוב בה.
הם במילא לא רואים את ישראל כמדינה שלהם. אפילו המתונים שלא קוראים למלחמה,
עניין המגילה לא מדבר אליהם.

והקטע של השוויון וצדק המוזכר שם, הם לא חשבו שיש לציין שהזכויות לא כוללות אזרחים
הקוראים להתמוטטות מדינת ישראל והחלפתה במדינה אחרת הנקראית פלשתין תוך סילוק
כל היהודים מהמדינה היהודית (רק לים כמובן, הרי אין לנו מקום אחר).
זה הרי נראה ברור מאליו לכל מדינה לא לאפשר לאנשים כאלה לצמוח, לא?
לצערי המצב היום הזוי וזה הופך להיות ללא ברור.

זה הרי טיפשי לתת זכויות למישהו רק בגלל שנולד פה, אם כוונותיו הם להקים מדינה
אחרת על המדינה הקיימת ולזרוק את היהודים, מקימי המדינה, מפה.

זה כמו שמוסלמים אזרחי ארה"ב ידרשו להעיף את כל האמריקאים משטח ארה"ב,
להקים מדינה מסלמית חדשה על אותה אדמה. נראה לך היו נותנים להם לבצע דבר כזה?

וחוץ מזה, מה הקשר בין ערבים לדמוקרטיה?
הם אף פעם לא הסתדרו עם זה. זה לא צורת השלטון האהובה עליהם.
והמפלגות הערביות נכנסות לדמוקרטיה רק כדי להפיל אותה.

אז אותנו חינכו שדמוקרטיה היא צורת השלטון הטובה ביותר.
אבל בתרבויות אחרות, יש שמעדיפים אחרת.

גם בעזה, העלק "דמוקרטיות" שנבחרה החמאס שם,
שיטות דמוקרטיות הם לא בדיוק מפעילים.
הם רצחו מאות מהפת"ח. אין להם בעיה לרצוח את אחיהם.
הם מבינים רק כוח.

ובנוגע לליברמן...אז הוא מרתיע אותכם אבל המצע של המפלגות הערביות הרצות
באופן קבוע כבר הרבה זמן...המצע שלהם לא מטריד אותכם?

אנשים נחרדים מזה שיהודי יצביע ליברמן, על כל המשתמע מכך.
לעומת זאת ערבי שמצביע למפלגה ערבית (שהמצעים שלהם רחוקים מלהיות תומכי ישראל)
זה בסדר ומקובל על השמאל...

יש עיוורון מצד השמאל וחבל.
זה כבר נמשך שנים על גבי שנים האמונה ב"שלום" וסירוב מתמשך שלהם לראות את המציאות.
טילים...מלחמות, שריפת דגלי ישראל...והם מסרבים לראות את הנעשה. חושבים שאם יתנו
יותר זכויות למתנגדים מבפנים ויותר הומניים מבחוץ כלפי מדינות ערב, אז הכל יהיה טוב.
ממשיכים לתת ולתת ולתת ולתת לתת ולתת...עוד מחוות כלפי מדינות ערב (כלפי חוץ) ועוד
זכויות (כלפי ערבים אזרחים במדינה) וכל הזמן חוטפים סטירות בשתי המקרים.

אי אפשר להכריח את השלום שיבוא בזמן ובמקום שאתה רוצה.

נ.ב:
לא הצבעתי לליברמן אבל כן למפלגה עם נטיה ימנית מובהקת.
רפאל

Re: סליחה, כאן השירשור להדבקת לינקים ליוטיוב?

רפאל • 10 בפבר׳ 2009
shushu כתב/ה:
סבאב.

http://www.youtube.com/watch?v=PY5gqtN9v5I

הטרגדיה של חד"ש היא שהמפלגה הזו מקדימה את זמנה. לפני 25 שנה היא היתה הראשונה שדיברה על 2 מדינות ל- 2 עמים, והיום זה כבר ברור לכולם. ולפני 10 שנים, כלומר לפני 4-5 מערכות בחירות (איזה כיף אצלנו! כל שנתיים בחירות) – היא אמרה שצריך לצאת מלבנון, שנה לפני שמישהו עשה את זה. ולפני שנתיים וחצי, דב חנין היה הח"כ היהודי היחיד שהתנגד למלחמת לבנון השניה, בערך חצי שנה לפני שכולנו הבנו את גודל הטעות.

הטרגדיה מספר 2 של חד"ש היא שה"שמאל" הישראלי, מה לעשות, עדיין מושפע מדעות קדומות, מגזענות טבועה, ולא מוכן לקבל מפלגה שבראשה ח"כ ערבי.

חד"ש היא השמאל האמיתי: גם במדיניות שלום ובטחון, וגם ובעיקר במדיניות סוציאליסטית-כלכלית.

http://www.leftvsleft.co.il/

אין כיום כל סיבה ממשית להצביע למרצ. זו מפלגה של אימפוטנטים יבבנים חסרי חוט שדרה, שאף אחד לא מרגיש אותם בכלל באופוזיציה, ושימצאו כבר את כל הסיבות לא להכנס לקואליציה (או להכנס ולצאת בתרועות נעלבות בהזדמנות הראשונה, רק כדי לתמוך – מבחוץ – במלחמות סרק)

אם את שמאלנית אבל רוצה בכל זאת לבחור את ראש הממשלה הבא - שימי קדימה, כי רק ללבני יש סיכוי לעצור את הסחף של ביברמן (ביבי-ליברמן). אם את שמאלנית אידאליסטית, כזו שחוקי הכלכלה והחברה חשובים לה יותר מדברים אחרים – שימי חד"ש, כי הח"כים שלה (ברכה וחנין) עבדו כמו מטורפים בכנסת האחרונה בשבילך. אם את ימנית, לכי לשלום ואלוהים יהיה עמך. מילולית, כמובן.

אני אומר הן לכל זה. וגם מוסיף:

1. אל תצביאו מתוך שיקולים קואליציונים. הצביאו למפלגה שמייצגת את הערכים שבהם אתם מאמינים יותר מכל. אין אלו בחירות ישירות, אלא בחירות מפלגתיות. קדימה בראשות ליבני אינה יכולה להוות אלטרנטיבה לגוש של ביבי-ליברמן כשהיא לבדה. ללא תמיכה משמאל אין סיכוי לגוש חוסם לימין. מה שכן - כאשר אתם מצביעים לקדימה אינכם יודעים באיזו קואליציה המפלגה הזו עוד עתידה לשבת. ואתם מצביעים למפלגה שהובילה את מלחמת לבנון השניה ואת מלחמת עזה הראשונה. אם אתם מצביעים לחד"ש אתם מצביעים לאופוזיציה לוחמת. למפלגה שאינה מגמגמת. למפלגה שבאופון היסטורי הוכיחה שהיא דבקה, ללא פשרות, בערכים שלה. מובטח לכם שהקול שלכם לא יוביל לתמיכה מגומגמת במלחמת עזה השניה (אם כזו תבוא).

2. חד"ש היא אולי המפלגה היחידה שאינה רק מדברת על שוויון בין ערבים ליהודים, אלא גם מממשת את השוויון מבפנים. זו הפלגה היחידה כיום שיש בה נסיון אמיתי לשותפות יהודית-ערבית.

3. למה חד"ש ולא מר"צ? - מפלגה שחרתה על דגלה את סמל השלום, אינה יכולה להיכשל באופן עקבי במבחן המעשה, ולתמוך במעשי תוקפנות בלתי מוסריים. הקדנציה האחרונה של מר"צ היא פשיטת רגל ערכית. היא "מפלגת שלום" שנתנה אור ירוק לשתי מלחמות, ושיתפה פעולה עם השיח הימני-ביטחוניסטי שהציג את שתי המלחמות, באופן מגמתי ונטול הקשר, כסוג של מלחמת קיום צודקת. חד"ש הוכיחה את עצמה במבחן המעשה. היא מפלגה שאינה מגמגמת.

4. חד"ש, למרות שהיא מפלגת אופוזיציה, היא מפלגה עם רקוד של עשיה חברתית וסביבתית. זו מפלגה שאינה רק עוסקת בנושאים מדיניים, אלא המפלגה הפורה ביותר בכל הקשור לחקיקה סביבתית, חקיקה של זכויות אדם, וחקיקה של זוכויות עובדים.

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך שלישי פבר' 10, 2009 12:43 pm, סך-הכל נערך פעם אחת
דוכיפת​(נשלט)
דוכיפת​(נשלט) • 10 בפבר׳ 2009
דולי . כתב/ה:
למה בעצם צריך בחירות ?

ליכוד - אין בעם,

עבודה - אין לעם,

מרץ - אין לאף אחד,

עם אחד - הצחקתם אותי.

איחוד לאומי - גורנישט.

אהבת ישראל - נאדה.

שינוי - לא נראה באופק.

אז בשביל מה, לעזאזל, צריך את הבחירות?

בשביל חתיכת עלה ירוק?

icon_smile.gif

זהו בדיוק הסיבה שלא אצביע עלה ירוק..עלים הם משאירים לבוחרים,אבל אני רוצה פרח.הרבה,לא עלים icon_lol.gif
דוכיפת​(נשלט)
Tom. כתב/ה:
את הערבים ממש לא מעניין מגילת העצמאות שלך ושלי ומה כתוב בה.
הם במילא לא רואים את ישראל כמדינה שלהם. אפילו המתונים שלא קוראים למלחמה,
עניין המגילה לא מדבר אליהם.

והקטע של השוויון וצדק המוזכר שם, הם לא חשבו שיש לציין שהזכויות לא כוללות אזרחים
הקוראים להתמוטטות מדינת ישראל והחלפתה במדינה אחרת הנקראית פלשתין תוך סילוק
כל היהודים מהמדינה היהודית (רק לים כמובן, הרי אין לנו מקום אחר).
זה הרי נראה ברור מאליו לכל מדינה לא לאפשר לאנשים כאלה לצמוח, לא?
לצערי המצב היום הזוי וזה הופך להיות ללא ברור.

זה הרי טיפשי לתת זכויות למישהו רק בגלל שנולד פה, אם כוונותיו הם להקים מדינה
אחרת על המדינה הקיימת ולזרוק את היהודים, מקימי המדינה, מפה.

זה כמו שמוסלמים אזרחי ארה"ב ידרשו להעיף את כל האמריקאים משטח ארה"ב,
להקים מדינה מסלמית חדשה על אותה אדמה. נראה לך היו נותנים להם לבצע דבר כזה?

וחוץ מזה, מה הקשר בין ערבים לדמוקרטיה?
הם אף פעם לא הסתדרו עם זה. זה לא צורת השלטון האהובה עליהם.
והמפלגות הערביות נכנסות לדמוקרטיה רק כדי להפיל אותה.

אז אותנו חינכו שדמוקרטיה היא צורת השלטון הטובה ביותר.
אבל בתרבויות אחרות, יש שמעדיפים אחרת.

גם בעזה, העלק "דמוקרטיות" שנבחרה החמאס שם,
שיטות דמוקרטיות הם לא בדיוק מפעילים.
הם רצחו מאות מהפת"ח. אין להם בעיה לרצוח את אחיהם.
הם מבינים רק כוח.

ובנוגע לליברמן...אז הוא מרתיע אותכם אבל המצע של המפלגות הערביות הרצות
באופן קבוע כבר הרבה זמן...המצע שלהם לא מטריד אותכם?

אנשים נחרדים מזה שיהודי יצביע ליברמן, על כל המשתמע מכך.
לעומת זאת ערבי שמצביע למפלגה ערבית (שהמצעים שלהם רחוקים מלהיות תומכי ישראל)
זה בסדר ומקובל על השמאל...

יש עיוורון מצד השמאל וחבל.
זה כבר נמשך שנים על גבי שנים האמונה ב"שלום" וסירוב מתמשך שלהם לראות את המציאות.
טילים...מלחמות, שריפת דגלי ישראל...והם מסרבים לראות את הנעשה. חושבים שאם יתנו
יותר זכויות למתנגדים מבפנים ויותר הומניים מבחוץ כלפי מדינות ערב, אז הכל יהיה טוב.
ממשיכים לתת ולתת ולתת ולתת לתת ולתת...עוד מחוות כלפי מדינות ערב (כלפי חוץ) ועוד
זכויות (כלפי ערבים אזרחים במדינה) וכל הזמן חוטפים סטירות בשתי המקרים.

אי אפשר להכריח את השלום שיבוא בזמן ובמקום שאתה רוצה.

נ.ב:
לא הצבעתי לליברמן אבל כן למפלגה עם נטיה ימנית מובהקת.

בקיצור טום
כל מילה שלך גזענות לשמה.
תהנה
T O M​(שולט)
T O M​(שולט) • 10 בפבר׳ 2009

אם אתה קורא לי גזען, אני מבין מדבריך שדבריי הם לא נכונים?
כל מה שאמרתי לא באמת קורה?
דמיון שלי?

אוקיי דוכיפת.
אתה יודע מה, אתה צודק.

הציבור הערבי מתנהג למופת ומגיע לו כל הזכויות.
אפילו מגיע לו לקבל את מדינת ישראל במקומינו.

זה רק אנחנו שלא בסדר.
נטפלים אליו ומדכאים אותו.

אנחנו אשמים, כרגיל.
גישת ה-"אשם תמיד" יותר טובה?

מקבי​(מתחלף)
מקבי​(מתחלף) • 10 בפבר׳ 2009
טוב, אז ככה ;

העבודה או ישראל ביתנו?

מצד אחד ישראל ביתנו - לחימה עיקשת ללא פשרות בטרור, לחימה בפשע, חילופי שטחים ואוכלוסיה = מעולה. ליברמן אבל, נראה לי, הוא בעיקר פקה-פקה.

מצד שני העבודה - השקעה בחינוך שהוא מקור הכוח והחוסן העיקרי של ישראל והעם היהודי, וכלכלה מתונה וחכמה יותר עם יותר ביטחון וכוח לאינדיווידואל (ופחות לבעלי ההון). אהה, ויש גם את ברק, שאני רוצה אותו בתור שר ביטחון.

... ועדיין לא החלטתי.
Mephisto​(שולט)

Re: סליחה, כאן השירשור להדבקת לינקים ליוטיוב?

Mephisto​(שולט) • 10 בפבר׳ 2009
רפאל כתב/ה:
shushu כתב/ה:
סבאב.

http://www.youtube.com/watch?v=PY5gqtN9v5I

הטרגדיה של חד"ש היא שהמפלגה הזו מקדימה את זמנה. לפני 25 שנה היא היתה הראשונה שדיברה על 2 מדינות ל- 2 עמים, והיום זה כבר ברור לכולם. ולפני 10 שנים, כלומר לפני 4-5 מערכות בחירות (איזה כיף אצלנו! כל שנתיים בחירות) – היא אמרה שצריך לצאת מלבנון, שנה לפני שמישהו עשה את זה. ולפני שנתיים וחצי, דב חנין היה הח"כ היהודי היחיד שהתנגד למלחמת לבנון השניה, בערך חצי שנה לפני שכולנו הבנו את גודל הטעות.

הטרגדיה מספר 2 של חד"ש היא שה"שמאל" הישראלי, מה לעשות, עדיין מושפע מדעות קדומות, מגזענות טבועה, ולא מוכן לקבל מפלגה שבראשה ח"כ ערבי.

חד"ש היא השמאל האמיתי: גם במדיניות שלום ובטחון, וגם ובעיקר במדיניות סוציאליסטית-כלכלית.

http://www.leftvsleft.co.il/

אין כיום כל סיבה ממשית להצביע למרצ. זו מפלגה של אימפוטנטים יבבנים חסרי חוט שדרה, שאף אחד לא מרגיש אותם בכלל באופוזיציה, ושימצאו כבר את כל הסיבות לא להכנס לקואליציה (או להכנס ולצאת בתרועות נעלבות בהזדמנות הראשונה, רק כדי לתמוך – מבחוץ – במלחמות סרק)

אם את שמאלנית אבל רוצה בכל זאת לבחור את ראש הממשלה הבא - שימי קדימה, כי רק ללבני יש סיכוי לעצור את הסחף של ביברמן (ביבי-ליברמן). אם את שמאלנית אידאליסטית, כזו שחוקי הכלכלה והחברה חשובים לה יותר מדברים אחרים – שימי חד"ש, כי הח"כים שלה (ברכה וחנין) עבדו כמו מטורפים בכנסת האחרונה בשבילך. אם את ימנית, לכי לשלום ואלוהים יהיה עמך. מילולית, כמובן.

אני אומר הן לכל זה. וגם מוסיף:

1. אל תצביאו מתוך שיקולים קואליציונים. הצביאו למפלגה שמייצגת את הערכים שבהם אתם מאמינים יותר מכל. אין אלו בחירות ישירות, אלא בחירות מפלגתיות. קדימה בראשות ליבני אינה יכולה להוות אלטרנטיבה לגוש של ביבי-ליברמן כשהיא לבדה. ללא תמיכה משמאל אין סיכוי לגוש חוסם לימין. מה שכן - כאשר אתם מצביעים לקדימה אינכם יודעים באיזו קואליציה המפלגה הזו עוד עתידה לשבת. ואתם מצביעים למפלגה שהובילה את מלחמת לבנון השניה ואת מלחמת עזה הראשונה. אם אתם מצביעים לחד"ש אתם מצביעים לאופוזיציה לוחמת. למפלגה שאינה מגמגמת. למפלגה שבאופון היסטורי הוכיחה שהיא דבקה, ללא פשרות, בערכים שלה. מובטח לכם שהקול שלכם לא יוביל לתמיכה מגומגמת במלחמת עזה השניה (אם כזו תבוא).

2. חד"ש היא אולי המפלגה היחידה שאינה רק מדברת על שוויון בין ערבים ליהודים, אלא גם מממשת את השוויון מבפנים. זו הפלגה היחידה כיום שיש בה נסיון אמיתי לשותפות יהודית-ערבית.

3. למה חד"ש ולא מר"צ? - מפלגה שחרתה על דגלה את סמל השלום, אינה יכולה להיכשל באופן עקבי במבחן המעשה, ולתמוך במעשי תוקפנות בלתי מוסריים. הקדנציה האחרונה של מר"צ היא פשיטת רגל ערכית. היא "מפלגת שלום" שנתנה אור ירוק לשתי מלחמות, ושיתפה פעולה עם השיח הימני-ביטחוניסטי שהציג את שתי המלחמות, באופן מגמתי ונטול הקשר, כסוג של מלחמת קיום צודקת. חד"ש הוכיחה את עצמה במבחן המעשה. היא מפלגה שאינה מגמגמת.

4. חד"ש, למרות שהיא מפלגת אופוזיציה, היא מפלגה עם רקוד של עשיה חברתית וסביבתית. זו מפלגה שאינה רק עוסקת בנושאים מדיניים, אלא המפלגה הפורה ביותר בכל הקשור לחקיקה סביבתית, חקיקה של זכויות אדם, וחקיקה של זוכויות עובדים.

1. בוודאי שצריך להצביע לפי שיקולים קואליציוניים. כשהיו שני פתקים ניתן היה להצביע בעד מפלגה שקרובה יותר לאידאל ובעד ראש הממשלה שהוא הפשרה הגרועה פחות. הצבעה ללא שיקולים פוליטיים היא הצבעה אוטופית שלא לוקחת בחשבון את המציאות. אם יש סיכוי כלשהו שליבני תקים ממשלה, אני משער (מקווה) שמרצ תהיה חלק ממנה. בניגוד למפלגות הערביות. הצבעה למרצ מחזקת את גוש השמאל באותה מידה כמו הצבעה לחד"ש מכיוןן ששתי המפלגות לא ישבו עם ביבי/ליברמן בכל מקרה.

2. פינת הדמגוגיה (מצידי). אם אתה מצביע למפלגה בגלל הזהות האתנית של חבריה אתה לא שונה מאחרים שעושים את זה. אם אתה מצביע למפלגה רק כי יש בה ערבים אתה לא שונה מאחרים שלא יצביעו למפלגה רק כי יש בה ערבים. גזענות עובדת לשני הכיוונים והיא עצם ההסתכלות על הגזע (או השיוך האתני) של בן האדם ולא עליו כאדם.

3. למה מרצ ולא חד"ש? מעבר לשיקולים הקואליצנים מסעיף1. מפלגה שלא מסוגלת לקבל את זה שלפעמים אין ברירה ואדם נאלץ להחזיק נשק ולהגן על עצמו היא מפלגה מנותקת מהמציאות או צבועה. כל זכויות האזרח משניות בחשיבותן מול עצם הזכות לחיים. תשאל מה עם הזכות לחיים של האנשים בצד השני?
קודם כל אני רוצה לקוות שנעשו מאמצים על מנת שיפגעו כמה שפחות בלתי מעורבים. בכל מלחמה יפגעו גם כאלו שלא אמורים להפגע. הלוואי שלא היו כאלה אבל זו המציאות. על אופן ניהול המלחמה יש גם לי הסתיגויות אבל לא על עצם הצורך במלחמה. בנוסף יש את העיניין של מעגלי הזדהות. אם אני אראה אותך מכה את אחי אני קודם כל אפסיק אותך, גם במחיר של לשלוח אותך למיון, ורק לאחר מכן אברר מה ניתן לעשות על מנת שתשלימו. אני מניח שאין הבדלים בינינו בראיה של הפתרון ארוך הטווח אבל השאלה היא מה בינתיים. בינתיים כל עוד יורים עלי אני אעשה מה שצריך לעשות בשביל שיפסיקו לירות. גם במחיר של פגיעה אפשרית בחפים מפשע.
לא מלחמת קיום, לא מלחמה קיומית ולא נעליים. המשך הירי על אזרחים ישראלים מהווה סיבה מוצדקת לתגובה, מבחינתי.

4. נכון.
דוכיפת​(נשלט)
Tom. כתב/ה:

אם אתה קורא לי גזען, אני מבין מדבריך שדבריי הם לא נכונים?
כל מה שאמרתי לא באמת קורה?
דמיון שלי?

אוקיי דוכיפת.
אתה יודע מה, אתה צודק.

הציבור הערבי מתנהג למופת ומגיע לו כל הזכויות.
אפילו מגיע לו לקבל את מדינת ישראל במקומינו.

זה רק אנחנו שלא בסדר.
נטפלים אליו ומדכאים אותו.

אנחנו אשמים, כרגיל.
גישת ה-"אשם תמיד" יותר טובה?

לא,היא לא יותר טובה.
גישת-גם הם צודקים,גם אנחנו צודקים,וכולנו כאן וצריכים לחיות ביחד,והתיחסות למעוטים כאזרחים שווי זכויות-בהחלט טובה יותר.ואם יש עשבים שוטים,לא להתיחס אל הכלל על פיהם,כי הכללה מהפרט אל הכלל היא גזענות.
Tame

רק שאלה אחת קטנה

Tame • 10 בפבר׳ 2009
מישהו מכם באמת חושב שיהיה הבדל בהתנהלות של המדינה בשנים הקרובות שיתרחש אם תצביעו לאחת המפלגות הגדולות? הן לא איכזבו אתכם פעם אחר פעם אחר פעם?
מישהו חושב שזה באמת משנה מי יהיה ראש הממשלה?
מישהו אי פעם עבר בדיקת זיכרון והיא יצאה תקינה?
או שאת 4 מערכות הבחירות האחרונות פשוט קל לשכוח?

אני מסכים שיכול להיות שזה הזוי להצביע עלה ירוק. אבל אני חושב שמה שבאמת הזוי זה ללכת עם הראש בקיר פעם אחר פעם אחר פעם ובכל פעם לשכוח כמה זה כאב כשהתרסקתם על הקיר הזה בפעם האחרונה.
מבחינה מוסרית קופטש הוא היחידי שנקי לכן הוא היחידי שאני יכול להצביע בשבילו.
זו הפעם הראשונה שאני מצביע עלה ירוק. לקח לי זמן לקלוט, אני עדיין צעיר, אבל לפחות יש לי זיכרון טוב ואני אוהב לשים לב לפרטים.
אני מצביע עלה ירוק לא בגלל שאני באמת חושב שעוד שנה יזרקו עלינו ג'ויינטים ברחובות, אלא בגלל שקראתי את המצע שלהם, בגלל שאני חושב שזו המפלגה היחידה שהיא אמיתית וכנה, בגלל שאני אוהב את הקלילות שלהם, הם לא משתמשים בטקטיקות הפחדה או תרגילים מלוכלכים אפילו בקמפיין - מה שאני לא יכול לומר על אף אחת מהמפלגות האחרות, אף אחת.

לא משנה מה תצביעו אני מבקש מכם דבר אחד - תנסו לזכור מה התוצאות של ההצבעה הזו ועוד שנתיים בבחירות הבאות תחשבו באמת האם משהו השתנה במצבה של המדינה שכעשיו לפתע פתאום נראה לכם כל כך הרה גורל. האם המפלגה שהצבעתם עבורה הפעם (או אי פעם) עשתה דברים לטעמכם ושלדעתכם החזון שלה לקח את המדינה למקומות טובים יותר..
תנסו לזכור, זה הכל. תחליטו מתוך ידע, לא מתוך שטיפת המוח של תעמולת הבחירות, לא מתוך סיסמאות ריקות, לא מתוך פחד. תחליטו באופן שפוי ורציונאלי.
huan
huan • 10 בפבר׳ 2009
הממ בתור מישהו שהצביע לעלה ירוק כבר פעמים בגלל המצע הנכון שלהם ובגלל שהוא אל רצה לדפוק את הראש בקיר אם אותם האימבצילים שדופקים אותנו כנסת אחרי כנסת. אני יכול לומר שהשנה אני לא אצביע בשבילם שכן במקום להמשיך ולהיות מפלגת שמאל ליברלית הם ככל הנראה עישנו גויינט אחד יותר מידי, זרקו את המצע היפה שהיה להם לפח, צירפו כל מיני אנשי ניו אייג וממש נדפקו על כל הראש ביחוד כשהם הציעו להיות "מפלגת גלעד שליט" השטיק של השטיקים.

אני אישית עוד לא יודע למי אצביע. מה שבטוח זה יהיה במישהו שתמך במלחמה האחרונה (אם כי לא בדרך ביצוע) ובטוח לא למפלגת הטרנד של הגרופיות של דב חנין ומנותקי המציאות.