צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מה היא קהילה?

teacher​(שולט)
לפני 15 שנים • 28 בפבר׳ 2009
teacher​(שולט) • 28 בפבר׳ 2009
זה לא אוסקר וויילד אלא גראוצ'ו מארקס שאמר את זה..
icon_lol.gif

בשבילי הקהילה היא מה שקורה מחוץ לאינטרנט.
ולגבי מה שקורה בתוך אינטרנט - אנחנו מוכנים לקבל את כולם, זו בעיני הבעיה.
ככה לא תהיה קהילה, ומה שיש - מתפוגג.

רשת הביטחון הזו היא פיקציה מזמן.
זה באמת בעיקר מקום לצוד למרות שאפשר יותר.
Grey / Green
Grey / Green • 28 בפבר׳ 2009
אז אדרבה icon_smile.gif
immortal​(נשלטת){MrMiller}

לדעתי

immortal​(נשלטת){MrMiller} • 28 בפבר׳ 2009
אנחנו כן קהילה, יש פה קבוצה, אמנם לא בסדר גודל כמו בחו"ל, אבל הכל יחסי כמובן, שיש לה חיבה משותפת לנושא מסויים, דעות בנושא, רעיונות, לבוש, מסיבות, התנהגות,סמלים, וכו'...
זוהי קבוצת אנשים שהכירו בין אם וירטואלית ובין אם פרונטאלית,
ישנה אינטראקציה, חברית, עסקית, וכו'...
כשבסך הכל המכנה המשותף הוא BDSM.
למה שזאת לא תהיה קהילה?
teacher​(שולט)
ככה יוצא שגם קבוצת גנבי הרכב הם סוג של קהילה ולא כך.

כמו שזה נראה עכשיו, הקבוצה הזו, במובן הרחב שלה היא אוסף אינדבידואלים,
עם מעט מאוד סינרגיה, אם בכלל.

אנחנו בעיקר לוקחים, מקבלים, רוצים.
מעט מאוד נתינה והתגייסות. וככה לדעתי צריכה להימדד קהילתיות.
משהו שהוא קצת יותר מאינטרסים.
slu
slu

קהילה

slu • 28 בפבר׳ 2009
היא בהגדרה קבוצה של אנשים בעלי עניין או אינטרס משותף...
נוסיף לזה שהיא תופעה אנושית נטו ותוצר דינמי של מערכות יחסים, ערוצי תקשורת ודפוסי תקשורת ומה קיבלנו?
אז יש לנו בני אדם עם אותו עניין בסיסי ועל אלף הפלגים שבו, שמתקשרים (ברמה זו או אחרת icon_wink.gif ) אחד עם השני..
זה יכול להיות באתר, במסיבות, אחד על אחד או אחד על כמה ולפעמים אצלנו גם כמה על אחד...
ונא לא לבוא לי בהצהרות כגון "אל תכללי אותי בזה" כדרך קהל אני מדברת כאן על כלל.. וכמובן שיש תמיד כאלו שיוצאים ממנו.

והדבר הכי מעניין ויפה לדעתי שקהילה היא מושג אמורפי, אין ממש נכון לא נכון ויכולות להיות לה אינספור הגדרות ותצורות בפועל...

נשמע קצת כמו איזה כמה חבר'ה שאני מכירה...

s
Winner​(מתחלפת)

Re: מה היא קהילה?

Winner​(מתחלפת) • 28 בפבר׳ 2009
Tish Adams כתב/ה:
שיחות של הזמן האחרון הביאו אותי לפתיחת דיון על קהילה.
מה היא קהילה עבורכן/ם ומה לדעתכם מייחד אחת כזאת.
השאלה הבלתי נמנעת:
האם יש כאן קהילת בדס"מ ואם כן, מה עושה אותה לקהילה ולא לעוד קבוצת אנשים בעלי אינטרס ועניין משותף?

טישי קודם כל מיתנצלת על הבעיות שעשיתי לך
ולעצם העיניין אני אענה מהי הקהילה עבורי- זה מקום מיוחד בשבילי שבו אני יכולה להיות 100% אני בלי להסתיר להדחיק או לפחד. ביגלל זה אני כאן.
icon_lol.gif
נילי ונילי
נילי ונילי • 28 בפבר׳ 2009
אני חיה בקהילה הלהט"בית (לסביות, הומואים, טרנסג'נדרים וביסקסואלים), אז לא יכולה להמנע מהשוואות. זה נראה כאילו הקהילה הבדסמית היא קהילה בבנייה, כאשר חלק רב מן הפרטים בתוכה בכלל לא יודעים או לא מוכנים לקבל את עצם היותם קהילה (הקורא המלט, למשל, הוא אדבוקט ידוע של אסכולת ה"מה לי ולהם?" ואם הוא יקרא את השרשור הזה הוא בטח יבוא לשטוח ממשנתו).

בכולופן, נדמה לי שלקהילה יש, מעבר לאינטרסים משותפים ואג'נדה זהה, גם תחושת סולידריות בין הפרטים ואחריות הדדית. כלומר, יכול להיות שם תיעוב בין אינדיבידואלים על רקע מי זיין את אשתו של מי, אבל עדיין יש שם סולידריות ואחריות הדדית. נדמה לי גם שעל אף שיש כמה חברים בכלוב שמרגישים את זה, עדיין לא כולנו שם.

החלק שכן מרגישים את זה, אגב, הוא החלק הטוב ביותר פה לדעתי. יש פה כמה פרטים שאני פוגשת בשמחות קהילתיות או בבתי עלמין, באזכרות לחברי קהילה שאינם, אלו אנשים שעושה לי טוב על הלב לדעת שאני חלק מקהילה שכוללת אותם.
Queencie​(שולטת)

Re: מה היא קהילה?

Queencie​(שולטת) • 28 בפבר׳ 2009
Lanya Colson כתב/ה:
Tish Adams כתב/ה:
שיחות של הזמן האחרון הביאו אותי לפתיחת דיון על קהילה.
מה היא קהילה עבורכן/ם ומה לדעתכם מייחד אחת כזאת.
השאלה הבלתי נמנעת:
האם יש כאן קהילת בדס"מ ואם כן, מה עושה אותה לקהילה ולא לעוד קבוצת אנשים בעלי אינטרס ועניין משותף?

who gives a damn?

Lanya Colson כתב/ה:

יש כאן אנשים שבאו להחליף דעות, להכיר וליצור קהילה...

הדיונים בפורומים רציניים ופוריים, וחשובים מאוד, במיוחד כדי ליצור תחושת שייכות...

אז לניה, תקראי שוב את מה שכתבת במו מקלדתך! כדאי שתיישמי!
נאה דורש, נאה מקיים!
teacher​(שולט)
ואו, זה היה קצר..
Tame
Tame • 28 בפבר׳ 2009
טיצ'ר כמה דברים icon_smile.gif
לפי ההגדרה של התגייסות וכו' אז גם עיר רגילה איננה קהילה.
בסופו של דבר אני חושב שיש לי פחות קשר עם האנשים שברדיוס 10 קילומטר מסביבי מאשר עם האנשים שכאן (או בקהילות "וירטואליות" אחרות) וגם הרבה יותר קירבה ורצון הדדי לעזור.

בויקיפדיה הם נותנים הון הגדרות למושג קהילה:
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7%D7%94%D7%99%D7%9C%D7%94

לפחות לאחת מהם אנחנו מתאימים, אם לא ליותר.

אפשר לצאת מנקודת ההנחה של הגדרה מסויימת לקהילה שכולנו נסכים עליה ואז נוכל לנווט את הדיון שלנו למקומות מועילים של קבלת הביקורת נגד, של העלאת טיעונים בעד וגם למה כן ולמה לא ולאן אנחנו (אנחנו ממש אני, אתה, טיש, קווינסי וגם לניה שלא אכפת לה וכל מי שבא לו להצטרף) רוצים להביא את עצמנו, והאם אנחנו רוצים לגיע לשם ביחד או יכולים בכלל להגיע לשם לחוד וכו' וכו'

אני חושב שדווקא לקבוצת אנשים מיוחדת כמונו כדאי שיהיו הבנות גלויות בקשר לרצונות ולמטרות איש של רעהו, לא כ"כפייה קהילתית" חלילה אלא כבסיס איתן לשיתוף פעולה ולאותה התגייסות ועזרה הדדית שגם אני חושב שצריך וכדאי שתהיה בקהילה.