שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

מה היא קהילה?

המלט
לפני 15 שנים • 2 במרץ 2009
המלט • 2 במרץ 2009
תודה, אבל תרמתי במשרד.
Lanya Colson
לפני 15 שנים • 3 במרץ 2009
Lanya Colson • 3 במרץ 2009
אתם יודעים למה השרשור הזה משול?
לאחד שמתקשר לחבר הכי טוב שלו שואל אותו מהי חברות, ואחרי 25 דקות של זיוני שכל על חברות אמת, מזמין אותו לחמין בשבת. (אפשר ישר להזמין לחמין)
לא קשורה
לא קשורה • 3 במרץ 2009
נולי כתב/ה:
קהילה יכולה להיות מוגדרת במספר אופנים:

קבוצת אנשים הגרים באזור גאוגרפי מסוים, תחת אותו שלטון.
קבוצה חברתית בכל גודל, שחבריה חיים במקום מוגדר, חולקים ממשל משותף, והם בעלי מורשת תרבותית והיסטורית משותפת.
קבוצה של בני אדם בעלי עניינים משותפים (אינטרסים ו/או דעות), הפריה הדדית והרגשת שותפות.
קבוצה חברתית, דתית, מקצועית או אחרת, שחבריה הם בעלי עניין משותף (כמו למשל קהילת העסקים, או הקהילה היהודית, שעקב רדיפות נדדה ממקום למקום ושמרה על זהותה כקהילה).
קבוצת פרטים שיצרו קשרים חברתיים הפועלים בגבולות מסוימים, מקושרים למקום, ויש להם מאפיין רצון או עניין משותפים,
הסוציולוגיה רואה באדם יצור חברתי, שיש בו צורך להשתייך לקהילה. גם מבחינה אטימולוגית, המילה קהילה באה מלשון "קהל", משמע, קבוצת אנשים.

יש עוד הגדרות - אני חושבת שרלוונטיות הרבה יותר, במיוחד השתיים האלו:

# קבוצות אנשים גדולות, המאוחדות סביב רעיון מלכד אשר גורם להן לפעול כקהילה,
למרות שבפועל הקשר והדמיון בין הפרטים המרכיבים אותן, וקבוצות פרטים בתוכן, מזעריים או לא קיימים כלל.

# ישות מדומיינת כקהילה. היא מדומיינת כקהילה, משום שחבריה לעולם לא יוכלו להכיר או לפגוש את כל שאר החברים בה,
ובכל זאת דימוי הקהילה המשותפת להם חי בתודעת כולם. (אנדרסון בנדיקט)

פעילות בנושא בדסמ יכולה להיות מבורכת.
האם באמת יש צורך לעסוק בהגדרת קהילה בכדי לקיים פעילות שכזו?
לדעתי, מעצם העיסוק בקהילה בכדי לקיים פעילות שכזו, יהיו יותר שימנעו מאשר שישתתפו.
ואלו שכן ישתתפו, יהיו כאלו, שגם בלי הכובע הדמיוני של קהילה, היו מגיעים.
E m m a​(לא בעסק)
E m m a​(לא בעסק) • 3 במרץ 2009
teacher כתב/ה:
זה לא אוסקר וויילד אלא גראוצ'ו מארקס שאמר את זה..
icon_lol.gif

בשבילי הקהילה היא מה שקורה מחוץ לאינטרנט.
ולגבי מה שקורה בתוך אינטרנט - אנחנו מוכנים לקבל את כולם, זו בעיני הבעיה.
ככה לא תהיה קהילה, ומה שיש - מתפוגג.

רשת הביטחון הזו היא פיקציה מזמן.
זה באמת בעיקר מקום לצוד למרות שאפשר יותר.

לקחת לי את המילים מהפה.....מסכימה איתך לחלוטין icon_lol.gif
המלט
המלט • 3 במרץ 2009
טיצ'ר, תחזיר לה המילים בחזרה לפה, באמשך.
הדורבנים​(נשלט)
הדורבנים​(נשלט) • 3 במרץ 2009
לא קשורה כתב/ה:

פעילות בנושא בדסמ יכולה להיות מבורכת.
האם באמת יש צורך לעסוק בהגדרת קהילה בכדי לקיים פעילות שכזו?
לדעתי, מעצם העיסוק בקהילה בכדי לקיים פעילות שכזו, יהיו יותר שימנעו מאשר שישתתפו.
ואלו שכן ישתתפו, יהיו כאלו, שגם בלי הכובע הדמיוני של קהילה, היו מגיעים.

מסכים לחלוטין. מצד שני , נושא השרשור היה "מה זאת קהילה", וגם הגדרת הקהילה היא מבורכת. האם יש צורך לקיים פעילות בדסמ"ית כדי להגדיר את הקהילה? יותר מכך, ודיבורים רק על פעילות, ומי רוצה לעשות ומי לא, ולמי יש זכות לדבר כי הוא ותיק ועשה המון ומי לא.. הורסים את הדיון.
נוריתE
נוריתE • 3 במרץ 2009
קהילה זה קונפורמיזם
מילים מילים מפוצצות..
פלורליזם
זה הצורך להיות ולהזדהות עם כאלו שמרגישים וחושבים כמוך
הצורך האנושי של לא להיו לבד
לא להיות מבודד בדעות וברצונות ובצרכים
הזדהות
קהילה מורכבת מאינודואלים שלא רוצים להיות לבד ב"אינדודואליות" שלהם
הפחד להיות לבד שונה מובדל מאגד .

קונפורמיוּת, (בעברית: תואמנות) היא הליכה בתלם, הסתגלות, שינוי בהתנהגות או אמונות של אינדיבידואלים בהתאם לנורמות או כללים הנהוגים בחברה או בקבוצה

פלורליזם ארוך מידי הנה..
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A4%D7%9C%D7%95%D7%A8%D7%9C%D7%99%D7%96%D7%9D

אבל בקיצור
מימוש הפלורליזם מתאפשר בזכות קיומם של שני ערכים חשובים:

סובלנות- נכונות לקבל את השונה ולכבד את זכותו של הזולת, לשמור על שונותו ולתת לה ביטוי.
הסכמיות- הסכמה בין כלל הקבוצות והפרטים במדינה על כללי משחק שיהוו את המסגרת בתוכה תוכל לפעול החברה. מסגרת שתאפשר חיים משותפים תוך שמירה על הייחודיות והשונות של כל פרט וקבוצה במדינה.

אינדיבידואליזם

עמדה שלפיה הפרט הנו יחידה שעומדת בפני עצמה, ייחודית ואוטונומית. היחידה הראשונית והמרכזית שאליה יש להתייחס היא הפרט. כיוון שכך, עמדה זו רואה בפרטיות ובעידודה (חירות החשיבה, חופש הביטוי וחופש הפעולה) חשיבות רבה, והיא נוטה להעדיף את עידוד הביטוי הפרטי של היחיד על פני האינטרס הכללי. עמדה כזו תעדיף למשל שפע של השקפות וריבוי דעות על פני שמירת אחדות-דעים בציבור.

אבל חברה קהילה
מעדיפות שהאינדוודואל הזה
יעדיף ויצדד באינטרס הכללי.
ואם הוא לא רוצה אזתמיד
הוא רשאי לפרוש ולהשאר לבדו.
dragon fly
dragon fly • 3 במרץ 2009
קהילה

ק-קיבוץ
ה-הרבה
י-ילדים
ל-ליצירת
ה-התפתחות...(ואולי קדמה) icon_wink.gif
אחותופל
אחותופל • 3 במרץ 2009
Lanya Colson כתב/ה:
אתם יודעים למה השרשור הזה משול?
לאחד שמתקשר לחבר הכי טוב שלו שואל אותו מהי חברות, ואחרי 25 דקות של זיוני שכל על חברות אמת, מזמין אותו לחמין בשבת. (אפשר ישר להזמין לחמין)

לפחות החבר הזמין בסוף... יש כאלה שנשארות רק בשלב זיון השכל (וגם הוא לא איכותי במיוחד...)
ליידי תמרה​(שולטת)
לפני 15 שנים • 4 במרץ 2009
איכשהו, רק עכשיו ראיתי את השרשור הזה.

ראשית, אני חושבת שיש כאן תחושת קהילתיות, אבל היא לאו-דווקא כוללת את כ-ו-ל-ם. בתקופה האחרונה הכרתי פה הרבה א/נשים מעניינים ומעניינות, שהאינטראקציה בינינו מבוססת על תחומי עניין משותפים, ולא רק בדס"מ. יש קשרים מקצועיים, חברתיים ולימודיים. כל אחד יוצר לו את הקהילה שלו מתוך המאגר הגדול של הכרויות פוטנציאליות.

אבל הפוטנציאל הקהילתי גדול יותר. מעבר למפגשים ומאנצ'ים (שאני מאוד בעדם), יש את הפונקציה החשובה של תמיכה. כשאני הייתי צריכה להתייעץ בסוגיות בדס"מיות שונות, היה לי עם מי - אנשים ונשים שפגשתי פה באתר, או שפגשתי מחוץ לאתר והתברר שגם הם "בעניין". יותר מפעם אחת קרה לי שיצרו איתי קשר אנשים מפה, שלא הכרתי קודם, למטרות ייעוץ ותמיכה. לפעמים התקשורת עברה לעזרה בטלפון.

כשהייתי פעילה יותר בקהילת הלהט"ב (שאגב, גם שם יש כל הזמן תהיות ודיונים על "הקהילה מהי והאם היא בכלל קיימת") התנדבתי ב"יש עם מי לדבר". יעמ"ל הוא קו טלפוני (בעיקר) של תמיכה, מידע ועזרה, שיודע גם לאן להפנות במקרים של בעיות חמורות שלא ניתן לפתור בדיבורים. לא פעם קיבלתי לשם שיחות בנושאי בדס"ם, מאנשים שפשוט לא ידעו לאן לפנות והניחו (בצדק) שה"סוטים" יהיו טיפה יותר פתוחים ומבינים ל"סטיות" נוספות. לו הייתה דרך לאסוף תרומות בשביל לקנות איזה טוקמן (300 ש"ח, בערך) לשיחות נכנסות, לארגן הכשרה בסיסית ולהעביר את הטוקמן בתורנות בין כמה חברים וחברות בעלות ידע ורגישות, היינו יכולים בקלות להתגייס לתפקיד החשוב הזה.

בקיצור, נראה לי שאני מתנדבת לנסות להקים כזה דבר. פנו אלי בפרטי, מי שמעוניינ/ת לתרום התנדבות או כסף (אולי אפילו מכשיר טוקמן פעיל.) ציינו בבקשה בכותרת שזה בקשר לקו, כדי שההודעות לא תעלמנה מעיני.