שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

למה לעבוד יותר כשאפשר פחות?

המלט
לפני 15 שנים • 6 במרץ 2009

למה לעבוד יותר כשאפשר פחות?

המלט • 6 במרץ 2009
נניח שיש 100 בליינים בכל שבוע שמוכנים לקנות כרטיס ב-50 ש"ח למסיבה, ואף אחד מהם לא קונה שני כרטיסים בשבוע. לכן בכל שבוע סך ההכנסות של שתי המסיבות
השכונתיות הוא 5000 ש"ח: פעם אייר לוקח קצת יותר, ופעם אורלי לוקחת קצת יותר. לשם פשטות, נניח שהממוצע שלהם הוא 2,500 לשבוע - ז"א - 10,000 לחודש.

נניח עכשיו שמחליטים לעשות שבוע-שבוע: בשבוע אחד מסיבה של אייר, ובשבוע שלאחריו,
מסיבה של אורלי.התוצאה: הפוטנציאל הכספי של הבליינים מתחלק ביניהם בדרך אחרת - כל שבוע
אחד מהם מקבל את כל הקופה -- אבל ההכנסה של אייר ושל אורלי נשארת אותו דבר בממוצע -
10,000 לחודש, עם הבדל אחד מאד משמעותי: כל אחד עובד חצי מהזמן. במקום להפיק
ארבע מסיבות בחודש - רק שתיים.

לא שווה לכם, אייר ואורלי?

יקותיאל קוממי, כלכלן.
דום-34​(שולט)
דום-34​(שולט) • 6 במרץ 2009
אתה פשוט מבוזבז פה icon_lol.gif

אתה חייב לנסות להיות שר האוצר

פשוט גאון הדור icon_rolleyes.gif

שבת שלום
E m m a​(לא בעסק)

Re: למה לעבוד יותר כשאפשר פחות?

E m m a​(לא בעסק) • 6 במרץ 2009
המלט כתב/ה:
נניח שיש 100 בליינים בכל שבוע שמוכנים לקנות כרטיס ב-50 ש"ח למסיבה, ואף אחד מהם לא קונה שני כרטיסים בשבוע. לכן בכל שבוע סך ההכנסות של שתי המסיבות
השכונתיות הוא 5000 ש"ח: פעם אייר לוקח קצת יותר, ופעם אורלי לוקחת קצת יותר. לשם פשטות, נניח שהממוצע שלהם הוא 2,500 לשבוע - ז"א - 10,000 לחודש.

מסיבה של אורלי.התוצאה: הפוטנציאל הכספי של הבליינים מתחלק ביניהם בדרך אחרת - כל שבוע
אחד מהם מקבל את כל הקופה -- אבל ההכנסה של אייר ושל אורלי נשארת אותו דבר בממוצע -

יקותיאל קוממי, כלכלן.

עכשיו שהרמת להנחתה... נראה לי שכשרוני כבר לא בתמונה, הכי טוב היה אם הם היו מתאחדים, היו יכולים להרים מועדון בדסמי כמו שצריך, לא?
Venus in Furs​(מתחלף)
Venus in Furs​(מתחלף) • 6 במרץ 2009
חה המלט,
זה מזכיר לי שקראתי לא מזמן טענה של איזה חוקר שלהתגרש זה לא אקולוגי,
כי בני זוג שמתגרשים ועוברים לגור לחוד צורכים כמעט כפליים אנרגיה, (עוד מקרר, טלוויזיה, מיזוג, רכב, וכו') .

אין ספק שאם רק שיקולים כלכליים ואקולוגיים היו משחקים אזי אחוז הגירושין היה נמוך בהרבה.

אז אפשר לומר שהסיכוי שיהיה פה תיאום ושיתוף פעולה בין הליינים דומה לסיכוי שאני או אתה נחזור לגרושותינו. icon_cool.gif

וברור שכולם סובלים מהפיצול, לפחות מנקודת המבט הקהילתית. הלוואי שימצא פתרון, הראש בראש הזה לא בריא לאף אחד.
shuki boy​(נשלט)
shuki boy​(נשלט) • 6 במרץ 2009
הכי לא אקולוגי זה להביא ילדים לעולם.
חוץ מזה שאפשר לגור בשותפות, וכידוע חתונה היא ביזבוז כסף ומשאבים.
בכל מקרה, לא ברור לי למה לא עושים את המסיבות בימים אחרים, כלומר שישי וחמישי נניח.
וכדי שיהיה פייר, אז לפעמים אורלי בחמישי ואייר בשישי ולפעמים אייר בחמישי, ואורלי בחמישי.

לא שזה משנה, כי גם 50 ש"ח מיותרים אין לי... וטרם מצאתי שוגר דאדי שישלם עלי.

יאללה, מתי מארגנים איזה מאנצ' שווה וחינמי באיזור המרכז?
גון קונור מקלאוד​(נשלט)

Re: למה לעבוד יותר כשאפשר פחות?

wildy כתב/ה:
המלט כתב/ה:

יקותיאל קוממי, כלכלן.

עכשיו שהרמת להנחתה... נראה לי שכשרוני כבר לא בתמונה, הכי טוב היה אם הם היו מתאחדים, היו יכולים להרים מועדון בדסמי כמו שצריך, לא?

עדיף שני מועדונים
והפרדת כוחות בין הבליינים

לא לכול אחד מתאים ללכת לכול מועדון
ולא כול אחד מתאים לחוקים באותו המועדון

מניעת חיכוכים וחלוקת ההכנסות עדיפה על כול פיתרון אחר

זאת עיר אחד של הרבה מועדונים

ולא עיר של מועדון אחד
.