אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

כואב, משפיל - אך לא BDSM, גלעד ללא שליט.

זעקה אילמת​(נשלטת)
לפני 15 שנים • 17 במרץ 2009
זעקה אילמת​(נשלטת) • 17 במרץ 2009
Sigurd כתב/ה:
מקבי כתב/ה:
מעניין אותי לדעת מתי הפכנו מאומה ספארטנית, פלמ"חניקית, חזקה, איתנה ובלתי-מתפשרת, לאומת יבבנים, רכלנים, מאוננים וחסרי עמוד-שדרה. אפשר לעשות על זה תזה. מתי הפכה ישראל ממדינת היהודים אשר קמה לתחיה כמו עוף-החול מאפר השואה, מלאה ברוח-לחימה ובניה, למדינה שעיקר אזרחיה וראשיה הם צופי-האח-הגדול-הישרדות-לשחרר-את-הילד-שליט-רק-שיהיה-פה-שקט-כבר-איה-איה-זה-כואב? לי אין תשובה. למישהו יש?

........................
..................................
............................................

זאת ההתחלה. אפשר גם להפציץ ולהפגיז ללא הכרה, מכל הבא ליד (וגם מה שצריך שתי משאיות אלפא כדי להזיז אותו), להוציא להורג מחבלים ולשלוח חתיכות שלהם למשפחות... ומי שיש לו עוד רעיונות, מוזמן להציע.

אבל זה? הפסטי-גלעדשליט הזה שנהיה פה? גועל-נפש. עוד נאכל מרורים רבים בגללו.

שוב טוב לראות הגיון בריא (בסוף אתה עוד עלול גם להצביע למפלגה הנכונה... אבל זה פחות חשוב).

הבעיה שלנו היא כנראה במלחמות הפנימיות, בחוסר הפירגון וכל הרעות החולות שמונעות התגבשות מנהיגות ראויה.
בשם שימוש לרעה בפרות קדושות כמו "שלטון החוק", "דמוקרטיה", "מסורת ומורשת ישראל" ועוד אנחנו אוהבים לערוף את ראשיהם של מנהיגינו - והתוצאה: אבולוציה שלילית לפיה הזבל שבזבל מגיע בסופו של דבר לשילטון.
בדיקת הנסיבות בהן התפטרו בתקופה האחרונה נשיא המדינה, ראש הממשלה, ראשי רשויות המס, מפכ"ל המשטרה, הרמטכ"ל, שר הביטחון, שר האוצר הירשנזון .....ומי לא? לא משאירה מקום לספק "שבימים ההם אין מלך בישראל".
הטובים כבר לא הולכים לטיס הם הולכים לעשות לביתם.
תחילת ההידרדרות הייתה לדעתי כאשר נערפו ראשיהם של רה"מ, שר הביטוחן והרמטכ"ל לאחר הטבח שביצעו הפלנגות הנוצריות בפלסטינאים במחנות סברה ושתילה.

בכל מדינה אחרת היו בגין, רפול ושרון זוכים לתהילה על הצלחת המלחמה למרות הטבח המצער שלא ישראל ביצעה. אבל אנחנו שאוהבים להיות קורבנות חיסלנו את הקריירה של השלושה ודיכאנו כל מוטבציה של מנהיגות פוטנציאלית (למרות שרפול עשה אחרי שנים קמבק קטן).

לו רק שרון היה נשאר בתמונה לאחר מלחמת לבנון - מצבנו היום היה אחרת לגמרי, ואולי גם מצבם של הפלסטינאים שהיו כבר זוכים למדינה ממזמן (למרות שכבר אינם רוצים כנראה להיפרד מאיתנו) - והם היו נזהרים מאוד שלא להרגיז אותנו.

גם את גאנדי איבדנו, והוא היה יכול להציע מיליון שיטות להחזיר את גלעד שליט.

היום מחפשים איך להוריד את ליברמן, אולי הוא לא דיווח על איזה עסקה פעם אולי שכח לרשום קבלה או סתם חנה בכחול לבן בלי כרטיס.

התוצאה היא שממשל אולמרט עוד גורם נזקים עד הרגע האחרון.

גם אם לא יכנע לחמאס ויבצע את העסקה ההזויה וההרסנית - הוא כבר סלל דרך לראש הממשלה הבא. ביבי או כל רה"מ אחר כבר יגיד שבסך הכל הסכים לתנאים שישראל הציעה עוד לפני תקופתו ויוריד מעצמו את הלחץ בעניין גלעד שליט... עד החטיפות הבאות.

הסטטיסטיקה אומרת שהרוצחים ימשיכו לרצוח בנו - ואם העסקה תצא לפועל מאות ישראלים ישלמו על כך בחייהם.
וכמעט שכחתי את האלפים שישלמו בנכות כזו או אחרת... קצת חיגרים, קצת גידמים, קצת עיוורים, קצת צלקות, וגם ילדות בנות שש עשרה שיצטרכו ללמוד מחדש ללכת ולדבר (נא ראה פיגוע בדולפינריום ואחרים).

"האנגלים הנאורים" ידעו לדכא את הטרור במלזיה בין היתר ע"י קבירת השהידים בעור חזיר - לנו זה אולי יותר מדי.
כבר הוצע פעם להטיל עונש מוות על מחבלים ולהוציאו לפועל בכל פעם שיחטפו בני ערובה ולא ישוחררו.
יש עוד הרבה שיטות ויש עוד הרבה מומחים.

אבל בינתיים מי שקובע את האג'נדה אלו אנשים חלשים.

סטטיסטית, 30% שבו למעגל הטרור.

עונש מוות (שאגב קיים בארץ) רק עלול להגביר את מעגל הטרור וידגיש את חוסר האונים שלנו.
גם אשת הברזת- ת'אצר ניסתה בזמנו לחוקק חוק זה ולא נחלה הצלחה.
חשוב על כך שלו היו מוציאים את עונש המוות לפועל, אנו עלולים להגדיל את מעגל החטיפות לאזרחים שישמשו כלף מיקוח נוסף על חייו של המחבל.
ואפילו לא התחלתי לדבר פה על הערך המוסרי שבעניין.
מלך הארץ​(לא בעסק)
מלך הארץ​(לא בעסק) • 17 במרץ 2009
זעקה אילמת כתב/ה:

סטטיסטית, 30% שבו למעגל הטרור.

עונש מוות (שאגב קיים בארץ) רק עלול להגביר את מעגל הטרור וידגיש את חוסר האונים שלנו.
גם אשת הברזת- ת'אצר ניסתה בזמנו לחוקק חוק זה ולא נחלה הצלחה.
חשוב על כך שלו היו מוציאים את עונש המוות לפועל, אנו עלולים להגדיל את מעגל החטיפות לאזרחים שישמשו כלף מיקוח נוסף על חייו של המחבל.
ואפילו לא התחלתי לדבר פה על הערך המוסרי שבעניין.

יש עונש מוות על הנייר לגבי עבירות שכבר אינן רלוונטיות או פחות רלוונטיות כגון "בגידה" "פעולה להוצאת שטחים מריבונות המדינה" פיראטיות" "פשעי הנאצים" ועוד.

בינתיים תלו כאן רק את אייכמן.

אני חושב שצריך, במצבנו, ויפה שעה אחת קודם, להפוך את עונש המוות לעניין מקובל ושגרתי.

יש כאן איזה מאתיים טרוריסטים שאחראים לרצח של עשרות (כל אחד מהם), יש כאן משפחות פשע שהורסות כל חלקה טובה וחודרות גם לפוליטיקה, יש סוחרי אדם, סתם רוצחים ואנסים פסיכופטיים (בני סלע ועוד) - וצריך את כולם לתלות בכיכר העיר.

מוסרי? זה בטוח לא מוסרי לא לתלות אותם.

אולי זה יהיה לא מוסרי לתלות גם את בני משפחותיהם אבל על זה אפשר להתווכח. הרי לא מזמן למשל חגגנו את תליית עשרת בני המן - אז למה הצביעות.
כל עוד לא ממתנים את שמחת הפורים, מפסיקים לאכול מטעמים בדמוי איבריו הקטועים של מי שלכאורה רצה להזיק לנו, וחשוב מכל להוקיע את תליית בניו - אני בספק אם אפשר לטעון לחוסר מוסריות שבתליית בני משפחתם של פושעים אכזריים וטרוריסטים (שלא לדבר על הרוצחים עצמם).

אני מציע להסתפק בינתיים בתליית הרוצחים לבדם ולעזוב את המשפחות בשקט (לאחר פיצוץ הבית).

לגבי יעילות - אני דווקא חושב שאם אין "תותחים" בכלא אז גם יורדת המוטבציה לבצע חטיפות. בשביל מי?
לגבי פיגועים - הם אף פעם לא היו צריכים סיבה. אפילו בפקיסטאן טרוריסטים איסלאמיים קיצוניים
לא צריכים סיבות כדי לפגוע אפילו במוסלמים.

אני גם לא חושב שההוצאות להורג שביצענו עד כה בלי משפט (ובצדק) לא הוכיחו את עצמם כיעילות.
מי זוכר את יחיא עייש, רנטיסי, אבו שנייב, פתחי שקאקי, מורנייה בדמשק, מוחמד דף (שרק נפצע קשה) ועוד - כל אלה פגעו קשה ביכולת החמאס, הג'יהד האיסלאמי והחזבאאלה לבצע פיגועים.

אני לא מכיר חוות דעת אחת אפילו שטוענת שהחיסולים הנ"ל לא היו יעילים כדי למנוע טרור נוסף.

ראי מה קרה בארה"ב, איזו הפקרות בטחונית הייתה שם לפני 9/11. הפעולות של בוש מנעו טרור במשך שמונה שנים כמעט. עכשיו אובמה חושב שהוא גיבור אבל אם הוא יוריד את הלחץ מהטרוריסטים העניין יתפוצץ לו בפנים.

כמובן זה לא האמצעי היחיד, צריך גם מודיעין, גדר הפרדה אפקטיבית פעולות צבאיות לחץ כלכלי ועוד.
זעקה אילמת​(נשלטת)
זעקה אילמת​(נשלטת) • 17 במרץ 2009
יש עונש מוות על הנייר לגבי עבירות שכבר אינן רלוונטיות או פחות רלוונטיות כגון "בגידה" "פעולה להוצאת שטחים מריבונות המדינה" פיראטיות" "פשעי הנאצים" ועוד.

הוצאה להורג של מחבלים הוא ככל הידוע לי חוק קיים שנתון ביידי בתי הדין הצבאיים, ברם לא מופעל ולא סתם כך פניי הדברים.
בפועל לא הוכח שעונש מוות אכן ירתיע את המחבלים. אם אמא יכולה לשלוח את בנה לשהידיות מדוע שתתנגד לכן שבנה יוצא להורג? הוא עדיין יחשב לשהיד ויזכה ל 72 הבתולות המובטחות, רק דרך המתו תהיה הרבה יותר אלגנטית- הזרקת רעל ולא פיזור איבריו.

בינתיים תלו כאן רק את אייכמן.

אייכמן הוצא להורג כאקט של עשיית צדק. אנו סחים על הוצאת מחבלים להורג כאקט של הרתעה, צריך לעשות את הספרציה. ולא, אני לא חושבת שאייכמן היה צריך להיות מוצא להורג- זה עונש קל מידי.

אני חושב שצריך, במצבנו, ויפה שעה אחת קודם, להפוך את עונש המוות לעניין מקובל ושגרתי.

זו אמרה כל כך קרה ומצמררת. אתה מדבר על עונש מוות, על לקיחת חיים אחרים כאילו נפנפת איזה כלורפס טורדני.
אנשים הם אנשים באשר הם, יהודים/דתיים/ערבים/נוצרים/מוסלמים – כולם מורטלים כולם ילדים של.. איך אפשר להתנהל באסקימוסיות כזו?

יש כאן איזה מאתיים טרוריסטים שאחראים לרצח של עשרות (כל אחד מהם), יש כאן משפחות פשע שהורסות כל חלקה טובה וחודרות גם לפוליטיקה, יש סוחרי אדם, סתם רוצחים ואנסים פסיכופטיים (בני סלע ועוד) - וצריך את כולם לתלות בכיכר העיר.

אז עשינו פה סוויצ' למשפחות פשע וכו'. תגיד.. גם את השכן שלך שדרס בעוברו על המהירות המותרת אתה רוצה לתלות? הוא מבחינתי פושע לכל דבר. את אמא של השכנה שחולה בקלפטומניה ועסוקה בלגנוב בשמים מהסופרפארם- גם? הרי באותה מידה אנס הוא אדם חולה שניתן גם לעצרו ע"י קסטרציה וזריקות כימיות. איפה הגבול?
אתה יורה לכל עבר מבלי לעצור ולחשוב שאולי ישנן דרכים נעימות יותר לעצרם.

מוסרי? זה בטוח לא מוסרי לא לתלות אותם.

נשמע כאילו אתה רואה את הדברים בצורה מאוד טאטרלית. נקים "וריטה" בדיזיננגוף סנטר, אולי נעשה מזה ביסנס ונמכור כרטיסים?

אני גם לא חושב שההוצאות להורג שביצענו עד כה בלי משפט (ובצדק) לא הוכיחו את עצמם כיעילות.
מי זוכר את יחיא עייש, רנטיסי, אבו שנייב, פתחי שקאקי, מורנייה בדמשק, מוחמד דף (שרק נפצע קשה) ועוד - כל אלה פגעו קשה ביכולת החמאס, הג'יהד האיסלאמי והחזבאאלה לבצע פיגועים.

אין ספק שאנו מקשים עליהם בחיסולים הממוקדים. מקשים זמנית. על כל אחד שנופל קמים 5 אחוזי רצון וצורך בנקמה. זה לתת אקמול מבלי לפתור את שורש הבעייה.

ראי מה קרה בארה"ב, איזו הפקרות בטחונית הייתה שם לפני 9/11. הפעולות של בוש מנעו טרור במשך שמונה שנים כמעט. עכשיו אובמה חושב שהוא גיבור אבל אם הוא יוריד את הלחץ מהטרוריסטים העניין יתפוצץ לו בפנים.

בארה"ב הייתה הפקרות בטחונית עד ה-9/11, נכון. בוש אכן הצליח למנוע טרור בדרכים טכנולגיות ואחרות וכך גם אנו צריכים לנהוג. זה נושא אחר לגמרי.
הטרוריסטים כרגע רוצים להושיט יד לאובמה והיחסים עדיין בחיתוליהם. אני אישית לא הייתי מפנה לאובמה את הגב.
מלך הארץ​(לא בעסק)
מלך הארץ​(לא בעסק) • 17 במרץ 2009
זעקה אילמת כתב/ה:

הוצאה להורג של מחבלים הוא ככל הידוע לי חוק קיים שנתון ביידי בתי הדין הצבאיים, ברם לא מופעל ולא סתם כך פניי הדברים.
בפועל לא הוכח שעונש מוות אכן ירתיע את המחבלים. אם אמא יכולה לשלוח את בנה לשהידיות מדוע שתתנגד לכן שבנה יוצא להורג? הוא עדיין יחשב לשהיד ויזכה ל 72 הבתולות המובטחות, רק דרך המתו תהיה הרבה יותר אלגנטית- הזרקת רעל ולא פיזור איבריו..

נכון חלקית. השהידים עצמם הולכים למות - אבל שולחיהם מסתבר מעדיפים לחיות. לגבי הבכירים יותר שמארגנים ושולחים את השהידים עונש המוות אפקטיבי גם כהרתעה וגם כמניעה.

לגבי השהידים הזוטרים צריך גם עונש מוות (אלא אם כן נתפסו בטרם ביצעו את הפשע) וגם לפוצץ את בית המגורים. מסתבר שהמשפחות מעודדות את אחד מעשרים הבנים להתפוצץ אבל אם זה עלול לסכן את הנדל"ן המשפחתי אז עושים בד"כ הכל כדי למנוע זאת ממנו.

וכמובן, ועם כל הסלידה מכך שאנו נאלצים להתעסק עם אמונות פאנטיות פרימיטיביות - את כל הטרוריסטים האלה צריך לקבור בעור חזיר, או הואיל וחבל על החזיר...פשוט לתת אותם כאוכל לחזירים (אם לפי אמונתם זה מונע את עלייתם לדייט עם הבתולות).

[
ציטוט: b]אייכמן הוצא להורג כאקט של עשיית צדק. אנו סחים על הוצאת מחבלים להורג כאקט של הרתעה, צריך לעשות את הספרציה. ולא, אני לא חושבת שאייכמן היה צריך להיות מוצא להורג- זה עונש קל מידי. [/b]

אבל בכלל - לשיטתך - אני לא חושב שאייכמן התכוון לארגן שוב שליחה של יהודים למחנות. את מתכוונת שצריך להעניש רוצחים רק משום שרצחו גם אם אין סיכוי שיחזרו על פשעיהם? אם כן אז כך גם לגבי מיש שרוצח "רק" כמה ילדים תמימים. לפחות לדעתי.

[
ציטוט: b]זו אמרה כל כך קרה ומצמררת. אתה מדבר על עונש מוות, על לקיחת חיים אחרים כאילו נפנפת איזה כלורפס טורדני.
אנשים הם אנשים באשר הם, יהודים/דתיים/ערבים/נוצרים/מוסלמים – כולם מורטלים כולם ילדים של.. איך אפשר להתנהל באסקימוסיות כזו?[/b]

אנשים הם אנשים, מורטלים שנבראו בצלם אלוהים, ויש להם בטח הורים שאוהבים אותם, וחברות וחברים ואולי גם אשה וילדים - אבל כך גם לקורבנותיהם. ואם החליטו להפוך למפלצות ולהכריז מלחמת שמד על אנשים לא חמושים - אז שיקבלו את מה שמגיע להם. כבר נאמר רבות כאן ובכלל שמי שמרחם על אכזרים מתאכזר אל רחמנים.

ציטוט: אז עשינו פה סוויצ' למשפחות פשע וכו'. תגיד.. גם את השכן שלך שדרס בעוברו על המהירות המותרת אתה רוצה לתלות? הוא מבחינתי פושע לכל דבר. את אמא של השכנה שחולה בקלפטומניה ועסוקה בלגנוב בשמים מהסופרפארם- גם? הרי באותה מידה אנס הוא אדם חולה שניתן גם לעצרו ע"י קסטרציה וזריקות כימיות. איפה הגבול?
אתה יורה לכל עבר מבלי לעצור ולחשוב שאולי ישנן דרכים נעימות יותר לעצרם.

פושע הוא מי שעשה מעשה פשע מתוך כוונה.

אם פלוני דורס אנשים מתוך כוונה - צריך להעניש אותו, ואם הספיק לדרוס כבר כמה אנשים למוות אז גם לדעתי צריך לתלות אותו.
אני מדבר על העשירון העליון של עולם הפשע והטרור - אלו עם הרבה דם על הידיים. אלו שהרסו כבר כמה נפשות ומהווים איום אסטראטגי על החברה.
תראי לאן הגיעו בנפולי - שלחו את הצבא לשמור על האזרחים מהמאפיה.

ציטוט: נשמע כאילו אתה רואה את הדברים בצורה מאוד טאטרלית. נקים "וריטה" בדיזיננגוף סנטר, אולי נעשה מזה ביסנס ונמכור כרטיסים?

קצת פרימיטיבי לדעתי. בעולם האינטרנט אפשר לכלוא את הטרוריסטים שנידונו למוות בחדר בסגנון האח הגדול בלי אוכל ומים ומי שרוצה שיעשה מנוי.
במקום להוציא כסף עלך בתי כלא לרוצחי המונים - המדינה תרוויח כסף (אפשר גם פרסומות) מהוצאתם להורג (אלא אם כן ישוחרר החטוף שלנו לפני שיגוועו או יאכלו אחד את השני).

[
ציטוט: b]אין ספק שאנו מקשים עליהם בחיסולים הממוקדים. מקשים זמנית. על כל אחד שנופל קמים 5 אחוזי רצון וצורך בנקמה. זה לתת אקמול מבלי לפתור את שורש הבעייה.[/b]

חיסול מנהיגי הטרור זו פגיעה קשה, זה לא אקמול. זה גם צדק וגם מניעה והרתעה.

פתגם סיני עתיק אומר שכשהטרוריסטים עסוקים בלברוח ולהתחבא ואפילו מפחדים לדבר בטלפון - יש להם פחות זמן לעסוק ולתכנן טרור.

אם לא הפעולות האלו כבר לא היה נשאר בת"א שום בניין מעל עשרים קומות. ושום מטוס לא היה יכול להמריא מבן גוריון בלי לחטוף איזה סטרלה.

ציטוט: [b]בארה"ב הייתה הפקרות בטחונית עד ה-9/11, נכון. בוש אכן הצליח למנוע טרור בדרכים טכנולגיות ואחרות וכך גם אנו צריכים לנהוג. זה נושא אחר לגמרי.
הטרוריסטים כרגע רוצים להושיט יד לאובמה והיחסים עדיין בחיתוליהם. אני אישית לא הייתי מפנה לאובמה את הגב

בגוונטאנמו אין יותר מדי טכנולוגיות.
הרפיון של אובמה כבר הספיק להוליד בצפון פקיסטאן מדינת מקלט לטאליבן ויש סכנה שהמדינה הגרעינית הזו תקרוס לידיים של בין לאדן ושות' - אז הטרור יראה אחרת לגמריי.

פתגם אפגני עתיק אומר שאם טרוריסט מושיט לך יד זה כנראה בגלל שיש לו שם רימון יד קטן.
נוריתE
נוריתE • 17 במרץ 2009
כל מחבל ומפגע,כל "שהיד" שנישאר בחיים
כל "אסיר פוליטי" פאלסטינאי, ויש אלפים מהם
הוא עילה לחטיפת חיילים נוספים.
הם גם רוצים החזרת גופות משלהם
כחלק מהעיסקה ועם זה, אני חושבת שאין לאף אחד בעיה..(?)
ובכלל כל סיבה שהם ממציאים ,היא בשבילם," סיבה לגיטימית".

זה לא יפסק עד שנשים לזה סוף, אבל אילו רק מילים
אין דרך לגיטימת חוקית "לשים לזה סוף".
גם הפיכת הרשות לבאמת עצמאית וניתוק גמור שלה מהצינורות שלנו(גז חשמל דלק מיים אוכל ,"סיוע יומנטירי" עבודה) וישסתדרו לבד,
לא יפתור אותנו מהעונש הזה, כי ברגע שהם יקבלו משהו הם ידרשו עוד משהו, קרי,אותנו, לא, פה..עצמאות אמיתית הם לא רוצים,נוח להם לצעוק על עוולות השלטון הציוני מצד אחד ולקבל מאיתנו כל מה שרק ניתן להם מחשש שנצא ה-רעים ולהוציא עוד ועוד פיגועים.

אולי הפעלת עונש מוות ,לרוצחים משלהם, דווקא כן תרתיע אותם, כי לרוב ה"שהידים" האלו, גיבורים רק במילים כשהם יודעים שהם יכנסו לכלא עד העיסקה הבאה.
אבל עונש מוות הוא עונש מוות ואי אפשר להפעיל איפה ואיפה, רק לתת מקום לשיקולים מיוחדים על פי הנסיבות. ולא לי לתת עיצות.

הבחור חייב להיות מוחזר הביתה, כואב הלב עליו ועל המשפחה שלו
(אבל אני שואלת דבר אחד, רון ארד..חי או מת? שכחנו אותו?)
כי כן לא מפקירים חייל בשטח, אבל מי שראה חדשות בשעות האחרונות כבר יודע שהעיסקה שוב התפוצצה, כי מה שלא נסכים לתת להם הם ירצו עוד ואין לזה סוף וכל עוד נותנים להם זה וזה גם כן,זה קשה מאוד לשים גבול.
כי כמה שהם יקבלו יותר הם רק ירצו ו יקחו יותר וכל מחבל רוצח משוחרר יראה בזה כרטיס חופשי לחזור ולרצוח שוב וגם אלו שלא רצחו עד כה רק יקבלו מזה עידוד לרצוח גם הם (ויקחו סיכון שיהיה איזה חייל או שוטר אמיץ שכן ירו בהם,אבל הם הרי "שהידים")כי הם ידעו שבעיסקה הבאה ,גם הם, ישוחררו.

אז מה עושים? מקווים.ומחכים.
(אני מרימה פה גבה ומושכת כתפיים, כי ככה זה)
ורק תזכרו ששחרור רוצחים לא יביא לזה סוף (רק נקודתית לפרשת שליט),יש עוד הרבה פלסטינאים בכלא אצלנו ועוד יהיו הרבה ויש גם ה-מון חיילים בשטח.
מקבי​(מתחלף)
מקבי​(מתחלף) • 17 במרץ 2009
ציטוט: שוב טוב לראות הגיון בריא (בסוף אתה עוד עלול גם להצביע למפלגה הנכונה... אבל זה פחות חשוב).

תודה, והצבעתי עבודה. icon_wink.gif

רציתי ליברמן, ובדיעבד, טוב שלא הצבעתי לו - בלי שנשים לב, הוא הפך ליונה צחה ולשר פאקינג חוץ. הלו, ליברטי! בחרו בך לכסח, לא ללקק טוסיקים של דיפלומטים. שר לביטחון פנים או שום דבר! איזה נקניק רוסי.

ציטוט: בערך מאותו זמן שהחלו להקרין לוויות ב TV והתקשורת עשתה קלאוס-אפ על חיילים בוכים.

פוי.

ציטוט: לא מתקבל מאחר וזו התנהלות של יען. לפחות קרא לילד בשמו – הינך רוצה להפקירו.

קראי לזה איך שבא לך. אם האויב שלי משתמש בשבי בצורה צינית (במקום אלטרנטיבה ללחימה, זה הופך לאמצעי סחיטה), אז אני לא הולך לתת לו את הכוח הזה עליי. חושב שאכפת לי? חשוב שוב.

ציטוט: הקומנסנס שלי אומר שלו ידעו היכן הוא מוסתר היו מנסים לחלצו במבצע עופרת יצוקה. אין לנו קצה של חוט על מקום הימצאו.

המיקום שלו ידוע, וידוע שלא ניתן לחלץ אותו... לפחות לא בהצלחה יתרה.

ציטוט: אני גם לא יכולה שלא לתהות מדוע החמאס לא העלה את גלעד לשדור עם קנה רובה מוצמד לראשו ודרש להפסיק את ההפגזות על עזה.

אלוהים אדירים - ואת חושבת שהיינו צריכים להפסיק? להפסיק מלחמה שלמה שנועדה להגן על אומה שלמה, עבור חייו של חייל אחד ויחיד? בבקשה תגידי לי שלא...

ציטוט: אפשר ואפשר ואפשר. דה פאקטו זה לא יקרה גם לא דה יורה. זוכר את דעת העולם?
בוא נעזור עוד טיפה להסברה הפלשתינאית (שהיא כל כך טובה עד כי לעיתים אני חוששת שגם היהודים יאמינו בה) לעשות לנו פרזנטציה שלילית.

ידוע לי, ואני מוכן לכך. ברירת-המחדל בעולם היא שנאת-יהודים. עוד קצת מזה? סבבה, תביאו. גם ככה התרגלנו לטעם.

ציטוט: כי עד היום פשוט חיינו בסוג של "שנגרי לה" ולא ידענו טרור מהו.

וואללה, אני לא יודע אם את זוכרת את שנת 2002 ו2001, שלא לדבר על 1996 ו-1997, אבל היה פה די חרא פעם. מתי היה הפיגוע האחרון שיצא מהשטחים? היה קצת GTA עם טרקטורים, אבל חוץ מזה... נאדה. לשחרר מחבלים כמו ברגותי, למשל, לא יעזור לנו לשמר את המצב הזה, בלשון המעטה.

--

בכל מקרה, הסנטימנט הכללי של לוותר ולא לסבול, לא לחשוב במאקרו, ליפול קורבן לסחיטה, לרגשנות ולנצלנות... איך לומר, לא קוסם לי. לא ברור לי גם איך האופציה הראשונה ואולי היחידה שעולה בראשי אנשים לשחרור חייל, היא שחרור מחבלים תמורתו. מה קרה לחילוץ? מה קרה ללזיין להם את הצורה? שתי אופציות שלי אישית נשמעות הרבה יותר טוב.

גלעד שליט הפך לסמל - סמל לפגיעות ישראלית של תחילת המאה ה-21. תמיד היה אפשר לחטוף ישראלים, היום זה קשה מאי-פעם - אבל מעולם לא היה המחיר שלהם גבוה כל-כך, ומעולם לא היה קל כל-כך לפרפר את הישראלים, לשגע אותם, לגרום להם לבכות ולייבב.

ואיכשהו, אף-אחד בכל אותן עצרות (שרק עושות נזק) לא זעק "להרוס את עזה!", אפילו "מוות לערבים!!11" אומלל אחד לרפואה לא היה שם. משום-מה, היו דווקא אלה שיושבים מצידה השמאלי של הגדר הפוליטית, שהפגינו. מדוע? משום שמשהו בנראטיב השמאלני הישראלי נטוע בתחושת אשם תמידית, חוסר-אונים וחולשה. 'סינדרום האשה המוכה', ואולי עוד תיאורים... מכים אותך, אתה נשאר, וכל הפתרונות שאתה מוצא הם פייסניים, בלתי-אלימים, נעימים לעין. מה עם קצת דם, רעמים והרבה סבל לאויב? מה עם קצת אורך-רוח? נשימה ארוכה, כושר סבל, יכולת הרתעה? לאיפה כל זה נעלם?...

נו, שוין. לפחות ערוץ 10 ייסגר.
Brave Dwarf
לפני 15 שנים • 18 במרץ 2009
Brave Dwarf • 18 במרץ 2009
זעקה אילמת כתב/ה:
הקומנסנס שלי אומר שלו ידעו היכן הוא מוסתר היו מנסים לחלצו במבצע עופרת יצוקה. אין לנו קצה של חוט על מקום הימצאו.
[b]חילוץ מאין? רוצה לגלות לנו ולעופר דקל את מקום הסתרתו של גלעד שליט?
[/b]

לקומנסנס שלך קוראים עופר דקל? תמסרי לו בשמי שטרם פותחים שרשור, עושים פרצוף חשוב ומעלים טיעונים "עמוקים" בשפה האנגלית באותיות עבריות מומלץ להכין שיעורי בית.
זעקה אילמת​(נשלטת)
זעקה אילמת​(נשלטת) • 18 במרץ 2009
Sigurd :
וכמובן, ועם כל הסלידה מכך שאנו נאלצים להתעסק עם אמונות פאנטיות פרימיטיביות - את כל הטרוריסטים האלה צריך לקבור בעור חזיר, או הואיל וחבל על החזיר...פשוט לתת אותם כאוכל לחזירים (אם לפי אמונתם זה מונע את עלייתם לדייט עם הבתולות).
Sigurd למרות שאני לא מסכימה עם דעותיך, כל תגובהשלך משאירה אותי מחוייכת : ))

אבל בכלל - לשיטתך - אני לא חושב שאייכמן התכוון לארגן שוב שליחה של יהודים למחנות. את מתכוונת שצריך להעניש רוצחים רק משום שרצחו גם אם אין סיכוי שיחזרו על פשעיהם? אם כן אז כך גם לגבי מיש שרוצח "רק" כמה ילדים תמימים. לפחות לדעתי.

אייכמן הוצא להורג כאקט של עשיית צדק. שוב, אני לא בעד לקיחת חיי אדם אלא בעד קיום משפט ונתינת עונש שהוא בפניי עצמו לא מציב אותנו בעמדת הרוצח.
העונש של המחבלים על פי ראייתי צריך להיות מאסר עולם, עד יום מותם ובטח שלא בתנאי לוקסוס של מלון 5 כוכבים הכולל ביקורים משפחתיים, לימודי תואר ראשון אקסטרה אקסטרה..
המוות הוא עונש קל מידי עבור המחבל.

פושע הוא מי שעשה מעשה פשע מתוך כוונה.

אם פלוני דורס אנשים מתוך כוונה - צריך להעניש אותו, ואם הספיק לדרוס כבר כמה אנשים למוות אז גם לדעתי צריך לתלות אותו.

פושע הוא גם מי שעבר על החוק ואומר עבר על המהירות המותרת ודרס ילד. אז לא, הוא לא חושב להפוך את ההריגה למשהו רוטיני בחייו, ברם-הוא עדיין פשע, הרג- רצח. לתלות אותו?

קצת פרימיטיבי לדעתי. בעולם האינטרנט אפשר לכלוא את הטרוריסטים שנידונו למוות בחדר בסגנון האח הגדול בלי אוכל ומים ומי שרוצה שיעשה מנוי.
במקום להוציא כסף עלך בתי כלא לרוצחי המונים - המדינה תרוויח כסף (אפשר גם פרסומות) מהוצאתם להורג (אלא אם כן ישוחרר החטוף שלנו לפני שיגוועו או יאכלו אחד את השני).

: ))

אם לא הפעולות האלו כבר לא היה נשאר בת"א שום בניין מעל עשרים קומות. ושום מטוס לא היה יכול להמריא מבן גוריון בלי לחטוף איזה סטרלה.

לא קשור לנושא אבל, אתה יודע מה הדבר שהכי חוששים ממנו בבן גוריון?
טיל כתף שיופעל ממחוץ לשדה על מטוס ממריא. מפחיד עד כמה שזה פשוט.
(לא מבינה איך הם לא חשבו על הפרחת להקות ציפורים לכיוון מנועי המטוס).

מקבי:
אלוהים אדירים - ואת חושבת שהיינו צריכים להפסיק? להפסיק מלחמה שלמה שנועדה להגן על אומה שלמה, עבור חייו של חייל אחד ויחיד? בבקשה תגידי לי שלא...

NOT, אם תקרא את שאר תגובותי תבין שאני נגד החזרת המחבלים. אולם באותה נשימה חושבת שכרגע אין אלטרנטיבות ממשיות על השולחן.

נורית:
ובכלל כל סיבה שהם ממציאים ,היא בשבילם," סיבה לגיטימית".

זה לא " הם הם והם" . יש גם אנחנו. אנחנו לא חפים מפשע וגוד נאוס נתנו להם מספיק סיבות לגיטמיות להלחם על שלהם כעם נכבש.
התגובה שלך היא לדעתי הבעיה, היא שורש הבעיה.
לו היית מגדלת את ילדיך עם מחשבה שונה ממה שחונכת עליה " ערבי=סכין" "ערבי טוב הוא ערבי מת" , לו היינו יוצאים מהפקסיציה שמולנו כלבים ומבינים שבשורה התחתונה הם בני אדם כמונו, שווים לנו- הדברים היו נראים אחרת.

Brave Dwarf:

לקומנסנס שלך קוראים עופר דקל? תמסרי לו בשמי שטרם פותחים שרשור, עושים פרצוף חשוב ומעלים טיעונים "עמוקים" בשפה האנגלית באותיות עבריות מומלץ להכין שיעורי בית.

אאוץ, זה כאב, אפילו נעלבתי(טיפה).
אני לא הולכת כעיוורת אחר התקשורת. ומאחר וישנם כיום בערך 5 אנשים שבאמת יודעים מה האופציות הקיימות ומה באמת היא האמת הנכונה בכל הספור העצוב הזה- אין לי ממש איך לעשות שעורי בית מלבד להשתמש בקומנסנס : ) שלי.
עכשיו, אני מניחה שאינך יובל דיסקין, אולמרט או עופר. והיות ואשכנזי רחוק מלהיות גמד ואני לא חושבת שיש לו פנאי לשחק איתי פה. אז איפה אתה עושה ש.ב?
נוריתE

זעקה...

נוריתE • 18 במרץ 2009
גם אם ננתק אותם לחלוטין ו"הרשות הפלסטינאית" תהפוך למדינה עצמאית
תהיינה להם עדיין בעיות ומסע הכפשה הטרור הפיגועים הרציחות החטיפות, לא ייפסק.
להפך,רשימת התביעות רק תגדל והטרור יסלים.
כי אם באמת הם יקבלו עצמאות ולספק לעצמם הכל
וזה כולל מיים דלק גז חשמל אוכל עבודה
הכל רק יתגבר וטענות לא יגמרו להם,כי הם לא מסוגלים לזה ולא יהיו אף פעם, הם התרגלו לחיות טוב על חשבון המדינה שלנו, בכל מקום שבו הם נימצאים.
והאחים שלהם בכל מדינות ערב שיודעים לצעוק נגדנו בא''ום לא יעזרו להם.
רק יצעקו יותר חזק.

הערבים פה במדינה בסך הכל מקבלים את כל הזכויות האפשריות אלו, אזרחי ישראל כמובן
וגם אלו שמצהירים על עצמם כפלסטינאים גרים בתוכנו.
אני אין לי בעיה עם ערבים כל עוד אין להם בעיות איתי ועם המדינה.
אני לא ההסס להכנס למונית עם נהג ערבי או להכנס למסעדה ערבית ביפו חיפה ירושילם או בכל מקום אחר או לטייל בעיר העתיקה ובכתל
וגם עשיתי ככה כבר וגם עם הערבי תושב ירושליים בשווארמה על יד הביית אין לי בעיות, להפך.

מי שמכבד את המדינה ואת חוקיה ואת התושבים הישראלים אין לי בעיות איתו וגם לא למדינה
המינוח ערבי סכין מכוון לכל אותם מפגעים ובמחבלים, שחיים על חשבוננו בשטחי הרשות ורוצים עוד ועוד עד שמדינת ישראל
תחדל מלהיתקים וזאת המטרה שלהם
לא "זכויות שוות"מדינה פלסטינאית עצמאית בי''שע ובגדה.
מלך הארץ​(לא בעסק)
מלך הארץ​(לא בעסק) • 18 במרץ 2009
זעקה אילמת כתב/ה:
Sigurd :
Sigurd למרות שאני לא מסכימה עם דעותיך, כל תגובהשלך משאירה אותי מחוייכת : ))

[/b]

אני לא בטוח שנוכח כובד הדברים (הכוונה לגרביטי של הדברים) הם אמורים לחייך.

ציטוט: אייכמן הוצא להורג כאקט של עשיית צדק. שוב, אני לא בעד לקיחת חיי אדם אלא בעד קיום משפט ונתינת עונש שהוא בפניי עצמו לא מציב אותנו בעמדת הרוצח.
העונש של המחבלים על פי ראייתי צריך להיות מאסר עולם, עד יום מותם ובטח שלא בתנאי לוקסוס של מלון 5 כוכבים הכולל ביקורים משפחתיים, לימודי תואר ראשון אקסטרה אקסטרה..
המוות הוא עונש קל מידי עבור המחבל.[b]

אז אני בעד הגישה המקלה (טייק איט איזי אטיטיודציה). לתלות את כל המפלצות (הנגיזציה של המונסטריזציה).

ציטוט: [b]פושע הוא גם מי שעבר על החוק ואומר עבר על המהירות המותרת ודרס ילד. אז לא, הוא לא חושב להפוך את ההריגה למשהו רוטיני בחייו, ברם-הוא עדיין פשע, הרג- רצח. לתלות אותו?

אני טוען שאם יש פסיכופט שדורס אנשים להנאתו אז מוצדק לתלות אותו.
אם יתברר שרק דרס ילד אחד קטן אבל עשה זאת בכוונה
אז מגיע לו מאסר עולם.
אני עובד עכשיו על טבלת עונשים ואפרסם אותה בהקדם.

ציטוט: אם לא הפעולות האלו כבר לא היה נשאר בת"א שום בניין מעל עשרים קומות. ושום מטוס לא היה יכול להמריא מבן גוריון בלי לחטוף איזה סטרלה.

לא קשור לנושא אבל, אתה יודע מה הדבר שהכי חוששים ממנו בבן גוריון?
טיל כתף שיופעל ממחוץ לשדה על מטוס ממריא. מפחיד עד כמה שזה פשוט.
(לא מבינה איך הם לא חשבו על הפרחת להקות ציפורים לכיוון מנועי המטוס).

סטרלה, כמו שכתבי זה סוג של טיל כתף נגד מטוסים,

יש תכנית למגן את כל המטוסים של אל על. אבל המיגון לא 100% אפקטיבי וחוץ מזה כל החברות הזרות יפסיקו לטוס לכאן גם אם הטיל יחטיא, כמו במומבסה:

http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-2279133,00.html

ציטוט: buttercup:
וגם עשיתי ככה כבר וגם עם הערבי תושב ירושליים בשווארמה על יד הביית אין לי בעיות, להפך.

ואם הוא ירצה לעשות רישיון לטרקטור? או רישיון טיס אזרחי?

תהיה לך בעיה עם זה? או שערבי טוב זה רק ערבי שעושה שווארמה, לבנה וחומוס כמובן.

סתם לדעת.