בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

נשים כנועות. מעניין.

לא קשורה
לפני 15 שנים • 10 באפר׳ 2009

Re: מכתב אהבה

לא קשורה • 10 באפר׳ 2009
ראובן כתב/ה:
בנות,

תודה על החרפות והגידופים. זכרו שאין דבר כזה 'פרסום רע' ובדרככן החיננית, אתן משרתות אותי היטב. תודה מיוחדת ל RIS היפה: מכתב האהבה שלו הינו מהכנים שקיבלתי. למרבה הצער הוא לא יוכל להיות לי לאשה משום שאינו יודע לחבר הייקו. מצד שני, 'חשרת דמעות' (ביטוי מהבלוג של הנ''ל) ממש עשה לנו את אחר הצהריים: לאחר הארוחה ניסיתי את 'עלי שלכת' על הגיטרה ואחר כך היא מצצה לי. תוך כדי מעשה, היא מרימה את ראשה ואומרת, 'נו... מתי כבר תדחף לי אותו לגרון? אני רוצה להגיע לחשרת דמעות!'. הצחוק שבא אחר כך הרס את המציצה לחלוטין.

נחזור בבקשה לנושא הדיון, שהינו נשים כנועות מטעם עצמן בראי החברה: האם מותר לאשה כנועה להרוס לגבר מציצה רק בשביל צחוק בריא?

יישר כוח,
ראובן

טוב בסדר.

אני נכנעת.

כל מה שצריך כדי שתחזור למצוץ.

הדברים שאשה צריכה לעשות בשביל קצת שקט.
נילי ונילי

Re: על ראובן הקטן שהלך אל הגן

נילי ונילי • 10 באפר׳ 2009
אחותופל כתב/ה:

זה מכבר ידוע בקרב הנשים האינטליגנטיות בכלוב שראובן הוא ליצן (בחליפת המילים המצחיקה שלו המפוספסת בכתום)..

אני לא מסכימה איתך. וגם לא עם באטרקאפ, שבד"כ אני מוצאת הרבה טעם בדבריה. אני חושבת שטעות תהיה להקטין את ראובן לדרגת ליצן החצר או לנסות לרמוז שהוא כל כך אקסצנטרי שאין דומים לו בקהילה.

שנים שאנחנו מנסות למזער את הנזק שגורמים אנשים כמותו ועדיין אנחנו טועות לחשוב שזה יקרה אם רק נצליח למזער אותם עצמם. ובכן, זה לא יקרה. ולצמצם את ראובן ודומיו לדרגת אהבלים בלתי מזיקים- זו טעות שעלולה לגרום לכך שנשים באמת יחשבו שאין עוד כמותו בקהילה.

אני חושבת שריס ניסה להגיד בתגובה (המופתית!!) שלו בדיוק את זה. הוא לקח את התגובה של ראובן, שאנחנו כבר לא טורחות לקרוא ולכן כבר לא מצליחות לסמן לעצמנו ולנשים אחרות עד כמה היא מסוכנת, וסימן בה בדיוק את מה שהיה מסוכן:

1. חשיפת מישהי שהיה לה/לא היה לה עניין רומנטי בו.
2. הקטנה וזלזול בדיעותיה של כל מי שלא מסכימה איתו.
3. עשיית שימוש בעניינים אישיים מסעיף 1 לשם מימוש המטרה בסעיף 2.

אני לא חושבת שאנחנו צריכות לזלזל או להקטין את חומרת המעשה. ראובן לא דביל, ראובן לא יחיד במינו, ראובן לא זניח או אקסצנטרי. למעשה, ראובן הוא אבטיפוס של זן שלם של גברים שמסתובב פה בכלוב ומחפש טרף. זן שלם של אנשים שלא יהססו לעשות שימוש במידע שיש להם לגבייך, מידע שהושג בצנעה ובשיחות פרטיות, כדי להשפיל אותך בפורום אם תעזי לצייץ נגדו/נגדם.

זה בזוי.

ואישית, אני שמחה שיש גברים כמו ריס שחושבים שאנשים כמו ראובן הם לא בעיה בלעדית של הסאביות פה בכלוב, אלא מעזים ומגנים בפומבי כאלו הודעות. פשוט לא ייאמן כמה שזה חשוב.

Morticia

Re: על ראובן הקטן שהלך אל הגן

Morticia • 10 באפר׳ 2009
נילי ונילי כתב/ה:
אחותופל כתב/ה:

זה מכבר ידוע בקרב הנשים האינטליגנטיות בכלוב שראובן הוא ליצן (בחליפת המילים המצחיקה שלו המפוספסת בכתום)..

אני לא מסכימה איתך. וגם לא עם באטרקאפ, שבד"כ אני מוצאת הרבה טעם בדבריה. אני חושבת שטעות תהיה להקטין את ראובן לדרגת ליצן החצר או לנסות לרמוז שהוא כל כך אקסצנטרי שאין דומים לו בקהילה.

שנים שאנחנו מנסות למזער את הנזק שגורמים אנשים כמותו ועדיין אנחנו טועות לחשוב שזה יקרה אם רק נצליח למזער אותם עצמם. ובכן, זה לא יקרה. ולצמצם את ראובן ודומיו לדרגת אהבלים בלתי מזיקים- זו טעות שעלולה לגרום לכך שנשים באמת יחשבו שאין עוד כמותו בקהילה.

אני חושבת שריס ניסה להגיד בתגובה (המופתית!!) שלו בדיוק את זה. הוא לקח את התגובה של ראובן, שאנחנו כבר לא טורחות לקרוא ולכן כבר לא מצליחות לסמן לעצמנו ולנשים אחרות עד כמה היא מסוכנת, וסימן בה בדיוק את מה שהיה מסוכן:

1. חשיפת מישהי שהיה לה/לא היה לה עניין רומנטי בו.
2. הקטנה וזלזול בדיעותיה של כל מי שלא מסכימה איתו.
3. עשיית שימוש בעניינים אישיים מסעיף 1 לשם מימוש המטרה בסעיף 2.

אני לא חושבת שאנחנו צריכות לזלזל או להקטין את חומרת המעשה. ראובן לא דביל, ראובן לא יחיד במינו, ראובן לא זניח או אקסצנטרי. למעשה, ראובן הוא אבטיפוס של זן שלם של גברים שמסתובב פה בכלוב ומחפש טרף. זן שלם של אנשים שלא יהססו לעשות שימוש במידע שיש להם לגבייך, מידע שהושג בצנעה ובשיחות פרטיות, כדי להשפיל אותך בפורום אם תעזי לצייץ נגדו/נגדם.

זה בזוי.

ואישית, אני שמחה שיש גברים כמו ריס שחושבים שאנשים כמו ראובן הם לא בעיה בלעדית של הסאביות פה בכלוב, אלא מעזים ומגנים בפומבי כאלו הודעות. פשוט לא ייאמן כמה שזה חשוב.

בלוסום​(לא בעסק)

תרבות הדיון (יש פה דבר כזה בכלל?)

בלוסום​(לא בעסק) • 10 באפר׳ 2009
ריס לעומת שאר המגיבות בשרשור - איזה הבדל!

ריס, שלא תבין לא נכון, אני חושבת שמה שאמרת היה ברובו הגדול נכון. אבל איזו שפה מזעזעת!

יש דרך להתבטא בדיון, וזו לא הדרך.

מצער אותי לדעת, שפניתי לכלובי בעניין זה, אך הוא טוען שמה שמעניין אותו זה תוכן התגובה ולא השפה שבה משתמש המגיב.

כמה חבל, שמנהל האתר לא רואה לנכון לאכוף פה כללים בסיסיים של נימוס, ושל תרבות דיון פומבי. פשוט עצוב.

אני מרשה לעצמי לחלוק על כלובי, ובצורה נחרצת! יש חשיבות גדולה מאוד גם לתוכן התגובה, אך גם לנוסח ולשפה בה היא נאמרת.

אני רק מקווה, שהדיון פה לא יגרר לרמת גן ילדים או שוק, כי זה ממש מתחת לכבודנו.

מבחינתי, תרבות דיון כוללת שמירה על שפה נאותה מחד, ואי חשיפת פרטים אינטימיים על אחרים שלא קשורים לדיון מאידך.

מקווה שכולנו נסכים ונשכיל לנהוג כך.

בברכת המשך חג פסח שמח (:
aka BODYGUARD
aka BODYGUARD • 10 באפר׳ 2009
ואני רק אומר, לאחר שנהנתי בבדיחות הדעת מהנושא של אפור/ירוק ,

לאדם מסויים שהיה קשה לו לעכל את דבריי :

מלאכתם של צדיקים לעולם תעשה בידי אחרים.

לעולם !

icon_cool.gif
walking dead

Re: תרבות הדיון (יש פה דבר כזה בכלל?)

walking dead • 10 באפר׳ 2009
מה שחבל, בעיני, זה אנשים שעדיין לא מסוגלים להתמודד לבד עם מעט התנצחויות מילוליות ורצים לבכות למנהל הפורום כל פעם שמישהו כותב בצורה שלא נראית להם.
בלוסום​(לא בעסק)

בלוסום​(לא בעסק) • 10 באפר׳ 2009
free spirit כתב/ה:
מה שחבל, בעיני, זה אנשים שעדיין לא מסוגלים להתמודד לבד עם מעט התנצחויות מילוליות ורצים לבכות למנהל הפורום כל פעם שמישהו כותב בצורה שלא נראית להם.

מה שחבל לי, שיש אנשים שלא מסוגלים לכבד אף אחד אחר, ולא אכפת להם איך אנשים מתבטאים.
חבל לי עליך, שאין בעיניך שום בין קללות וגידופים לבין דיון אינטיליגנטי.
walking dead

walking dead • 10 באפר׳ 2009
חתולונת1607 כתב/ה:
free spirit כתב/ה:

מה שחבל לי, שיש אנשים שלא מסוגלים לכבד אף אחד אחר, ולא אכפת להם איך אנשים מתבטאים.
חבל לי עליך, שאין בעיניך שום בין קללות וגידופים לבין דיון אינטיליגנטי.

אל תסלפי את דבריי, בבקשה. אם לא הבנת את מוזמנת לקרוא שוב.
ובכל זאת, כדי לחסוך לך את הקריאה הנוספת - בשום מקום לא ציינתי שאני תומכת בקללות וגידופים. הטענה שלי היא כנגד ההתבכיינות לכלובי במקום להתמודד לבד.
אנימה

Re: תרבות הדיון (יש פה דבר כזה בכלל?) יש, בטח יש.

אנימה • 10 באפר׳ 2009
חתולונת1607 כתב/ה:
ריס לעומת שאר המגיבות בשרשור - איזה הבדל!

ריס, שלא תבין לא נכון, אני חושבת שמה שאמרת היה ברובו הגדול נכון. אבל איזו שפה מזעזעת!

יש דרך להתבטא בדיון, וזו לא הדרך.

מצער אותי לדעת, שפניתי לכלובי בעניין זה, אך הוא טוען שמה שמעניין אותו זה תוכן התגובה ולא השפה שבה משתמש המגיב.

כמה חבל, שמנהל האתר לא רואה לנכון לאכוף פה כללים בסיסיים של נימוס, ושל תרבות דיון פומבי. פשוט עצוב.

אני מרשה לעצמי לחלוק על כלובי, ובצורה נחרצת! יש חשיבות גדולה מאוד גם לתוכן התגובה, אך גם לנוסח ולשפה בה היא נאמרת.

אני רק מקווה, שהדיון פה לא יגרר לרמת גן ילדים או שוק, כי זה ממש מתחת לכבודנו.

מבחינתי, תרבות דיון כוללת שמירה על שפה נאותה מחד, ואי חשיפת פרטים אינטימיים על אחרים שלא קשורים לדיון מאידך.

מקווה שכולנו נסכים ונשכיל לנהוג כך.

בברכת המשך חג פסח שמח (:

חתולה, אפשר לכתוב דברים מאוד פוגעים בחסות השפה הנקייה.
זה לא מחד ולא מאידך. לעשות אאוטינג בשפה מליצית לא עושה את
זה יותר נוח. זה הרבה יותר מזעזע מהמילה "חרא".

ואם כבר פנית לכלובי- לא הנימוס הוא זה שצריך להטריד אותך כאן.
השימוש שראובן עשה במידע פרטי מול סאבית זה מה שהיה צריך
להטריד אותך.

ומאחר ועיניו הכחולות של ראובן לא שזפוני מעולם, ואין לי עניין
למשוך בצמתו משל הייתה תירוץ לכל תגובה שלא מתיישבת עם דעתו,
אני חייבת לשאול את פרליין- תגידי, הברנש הזה עוד נוטה לבלוס
סטיקים על חשבון סאביות במסעדות, או שהוא התבגר בנתיים
ורק מסתפק באאוטינג של נשים שהוא נפגש איתן?
philia'

. . . בסוף לא למדתי כלום (כמעט), עדיין חג שמח!

philia' • 10 באפר׳ 2009
מצטערת מראש, על ההוצאה מההקשר.
ולא. אין פה כל סוגריים שניתן "להאשים" {אצלי}

מה שנאמר כאן לפחות, ממש לא מגיע משום נקודה של מי אמר איך, מתי ו//או למה.
והסתייגות אחרונה, אין, לא היה ולא יהיה פה שום-דבר פרטי.
אבל.
מישהו ו//או מישהי זוכרים את נקודת ההתחלה?

איך משאלה על תרנגול, עברה מהר מאד הסוגיה, לדיון הכה מעמיק, מי בא קודם,
המחבת או הביצה {מזמן הוזזו הביצה ו//או תרנגולת..}
וכשלא טעים, יש המעדיפים לעבור חיש-קל למטבח עם שפית/טבח שונה ובעל שם.

ושוב, בלי או עם כל הקשרים שבעולם, פעם שמעתי שגם אם רואים בור פתוח באמצע המדרכה,
אין חובה להתחלק לתוכו, בטרם ממשיכים הלאה. לא בגדול. בקטן. הכי קטן. לעבור לצד השני של הכביש
{בעיקר בפסח. יש את מלוא הלגיטימציה, לפסוח, לעבור, להישאר בעיקר}

ועדיין חג שמייח.