שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

שליטה רעה

xyz
xyz
לפני 15 שנים • 15 באפר׳ 2009

שליטה רעה

xyz • 15 באפר׳ 2009
איך מקיאים ריקנות?

לאט לאט, התחושה הבסיסית של ה"יהיה בסדר, הכל קטן עלייך", מוסרת מהחיים שלי כאילו היתה גידול סרטני בידיו של רופא מנתח יעיל. כשאדם יושב מול המקלדת, גם אם הוא נכנס למקומות מפחידים הוא לוקח בתור הנחת עבודה שהוא יכול לצאת מהם בכל רגע נתון, שהוא שולט במחשב, ולא המחשב בו. כשמתוך המחשב מתפרץ אל תוך הראש, הורידים והלב שלך טורף מתוחכם, שאלפי שנים של אבולוציה הפכו אותו לסיוט הכי גרוע שלך, ומסתבר לך שמרגע זה אין לך יותר שום יכולת לסגת אחורה, למרות שמעולם לא תכננת לסיים את החיים בתור אוסובוקו של טורף קיברנטי, המשפט "שום דבר כבר לא יהיה בסדר יותר", לא משנה כמה הוא נשמע טלנובלה אתמול, הופך להיות המציאות של מחר.

כמו שתי חתיכות של פאזל שמתאימות במקרה, נתקענו זה בזו, מבלי יכולת להשתחרר, ובלי שכל הפינות יתאימו. הפינה שלך לוחצת לי על קנה הנשימה, ולך אין שום כוונה לקפל אותה. עד לפני כמה ימים המצב הזה נשמע לי דימיוני - היום המציאות קשה ונוקבת. "תקוה", משהו בסיסי בחיים של בנאדם, הציפיה לעתיד טוב יותר, הופכת להיות, לאט לאט אבל בטוח, שם נרדף ל"כאב".

כל כך הרבה אנשים יכולים להציל אותי מהבור שאני שוקע בו. קודם כל אני. אז למה זה יהיה כל כך חסר משמעות, כל כך מאכזב, אם זאת לא תהיי את? ולמה בכלל קיויתי שאולי זאת תהיי את, שתצילי אותי מעצמך?

תקוה זה כוח. כשהיא לא מתגשמת, היא הופכת לחולשה. אולי הויתור על התקוה יהפוך אותי לחזק יותר. אולי אני אצליח למשוך ככה קצת יותר. אבל אולי מי שימשוך ככה קצת יותר יהיה מישהו אחר.
עתליה​(שולטת)
עתליה​(שולטת) • 15 באפר׳ 2009
"בשביל לבנות חומה גדולה צריך הרבה לבנים"
בשביל לנפץ אותה, לא צריך יותר מפטיש קטן שיתחיל את אפקט הדומינו...

בהצלחה.
Morticia

Re: שליטה רעה

Morticia • 15 באפר׳ 2009
צו מניעה כתב/ה:

כל כך הרבה אנשים יכולים להציל אותי מהבור שאני שוקע בו. קודם כל אני.

קודם כל אני לא תמיד עובד אבל במקרה כזה הכרחי.
הדורבנים​(נשלט)

Re: שליטה רעה

הדורבנים​(נשלט) • 15 באפר׳ 2009
צו מניעה כתב/ה:

כל כך הרבה אנשים יכולים להציל אותי מהבור שאני שוקע בו.

אני יכול, אבל לא בא לי icon_evil.gif

בכלל, מה אתה בוכה? שמע, אם היא הצליחה להוציא ממך כזה מנעד רגשי, אז יש לך המון חוב לשלם לה. תתחיל לשלם.
טיגריס כחולה
טיגריס כחולה • 15 באפר׳ 2009
אני לא חושבת שיש כאן עניין של לבכות או לא (ובכלל, למה לא?..)
אצלי זה דווקא מעלה שאלה אחרת..
אפשר לשלוט במישהו שלא רוצה להישלט?
הייתכן שבאמת יש כזו חיה - שליטה שנלקחת ולא ניתנת?
אנדרפוט
אנדרפוט • 15 באפר׳ 2009
תקווה היא רצון לחיים טובים ומלאים יותר, דיכאון הוא ייאוש, בריחה וויתור על האפשרות להפיק נחת מהחיים האלו.
בן אדם שלוחץ לך על קנה הנשימה יכול מקסימום לרגש אותך מינית אבל לעולם לא ירצה באמת שתשגשג ותצליח משום שבהמשך אולי תחליט שאפילו מגיע לך לנשום באופן חופשי אוויר חמצני וזה עלול לגרום לה לאי-נוחות.

בניגוד לטבע האכזרי והפראי בחיים אין אף אחד שבאמת יכול לטרוף אותך אלא אם כן אתה מאפשר לו.

יכול להיות שאף אחד פה לא יכול לעזור לך, גם לא היא וגם לא עצמך משום שאתה תקוע עד מעל לראש בתוך המטריקס. צריך להיות יחסית די חזק ואמיץ בשביל לבקש עזרה חיצונית, למה אמיץ? כי עזרה כזו יכולה להתברר כאפקטיבית ואז אתה עוד עלול, חס וחלילה, לוותר על הניגון המרגיע של ההרס העצמי השיטתי.
Morticia
Morticia • 15 באפר׳ 2009
אנדרפוט כתב/ה:
תקווה היא רצון לחיים טובים ומלאים יותר, דיכאון הוא ייאוש, בריחה וויתור על האפשרות להפיק נחת מהחיים האלו.
בן אדם שלוחץ לך על קנה הנשימה יכול מקסימום לרגש אותך מינית אבל לעולם לא ירצה באמת שתשגשג ותצליח משום שבהמשך אולי תחליט שאפילו מגיע לך לנשום באופן חופשי אוויר חמצני וזה עלול לגרום לה לאי-נוחות.

בניגוד לטבע האכזרי והפראי בחיים אין אף אחד שבאמת יכול לטרוף אותך אלא אם כן אתה מאפשר לו.

יכול להיות שאף אחד פה לא יכול לעזור לך, גם לא היא וגם לא עצמך משום שאתה תקוע עד מעל לראש בתוך המטריקס. צריך להיות יחסית די חזק ואמיץ בשביל לבקש עזרה חיצונית, למה אמיץ? כי עזרה כזו יכולה להתברר כאפקטיבית ואז אתה עוד עלול, חס וחלילה, לוותר על הניגון המרגיע של ההרס העצמי השיטתי.

יפה אמרת
icon_smile.gif
venus in our blood​(שולטת)
venus in our blood​(שולטת) • 15 באפר׳ 2009
טיגריס כחולה כתב/ה:
אני לא חושבת שיש כאן עניין של לבכות או לא (ובכלל, למה לא?..)
אצלי זה דווקא מעלה שאלה אחרת..
אפשר לשלוט במישהו שלא רוצה להישלט?

שאלת השאלות...
הדורבנים​(נשלט)
הדורבנים​(נשלט) • 15 באפר׳ 2009
טיגריס כחולה כתב/ה:

ברור שכן. זה כמו השאלה האם האדמה השמש והרוח לקחו בכוח את הגרעין והפכו את הגרעין לעץ, או שהעץ היה בגרעין מלכתחילה.

וזה שבגרעין יש את תוכניות הפעלה לעץ, לא הופכות את האדמה השמש והרוח לפחות סקסיים..

ואסיים באחד מהפילוספים האהובים עלינו: "תן לי לספר לך סיפור ג'ון. היה היה פעם פסל, שהלך ומצא סלע מדהים ביופיו, ופיסל ממנו את הפסל הכי יפה. ולאלה שהיללו אותו, הוא אמר: "זה לא אני, הפסל היה שם בתוך הסלע.. אני פשוט הוצאתי את הפסל מתוכו."
אני דווקא בעד הפסלת.