שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

איןאאוטינג

Josephin​(לא בעסק)
לפני 15 שנים • 25 באפר׳ 2009

Re: מה זה אאוטינג?

Josephin​(לא בעסק) • 25 באפר׳ 2009
Jake כתב/ה:
"אאוטינג (אינטרנט)
מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
אאוטינג באינטרנט, ובפרט באתרים המאפשרים פרסום תוכן על ידי המשתמש ופורומים וצ'אטים, היא פעולה בה יש חשיפת זהותו של הכותב, בדרך כלל בצירוף שמו המלא ולעתים גם תמונתו. גם חשיפת פרטים אישיים על המשתמש נכללת ב"אאוטינג".

מאחר שרבים באינטרנט כותבים תחת מעטה אנונימיות, הם אינם מעוניינים שזהותם האמיתית תיוודע לכולם, וזאת ממגוון סיבות: שמירה על הפרטיות, בושה, בניית אישיות אינטרנט השונה מהזהות האמיתית, רצון להימנע מהטרדות אישיות ועוד. לכן, בהרבה פורומים ואתרי אינטרנט, חשיפת פרטים אישיים על מישהו ללא הסכמתו נחשבת לעבירה על כללי ההתנהגות, הגוררת את מחיקת התוכן וחסימת החושף. לעתים, מי שמבצע את האאוטינג הוא דווקא הכותב עצמו."

לפני שנכנסים לדיון, אם לגיטימי לחשוף ניקים כפולים, ברצוני להפנות את תשומת לבכם כי לא מדובר כלל באאוטינג.

אאוטינג הנו מעשה של חשיפת פרטים אישיים העשוים להוביל לזיהויו והנוגעים למשתמש (כינוי).

קישור שם משתמש (כינוי) לשם משתמש (כינוי) אחר, לא מהווה אאוטינג כלל.

מכיוון שכך, אינני מוצא סיבה "להגן" על משתמשים (כינויים) מפני קישורם לשמות משתמשים (כינויים) אחרים.

10x.gif

סוף סוף מישהו שמבין למה התכוון המשורר בשימוש במילה אאוטינג.
מאז ומתמיד (עוד לפני 11 שנה) חשיפת פרטיים אמיתיים של משתמש באתר כגון חשיפת כתובת מגורים שם וכו' נחשב לאאוטינג, משום מה בכלוב אנשים מיחסים לחשיפת כינויים כאאוטינג
דבר שהוא אינו נכון.
רפאל
לפני 15 שנים • 26 באפר׳ 2009
רפאל • 26 באפר׳ 2009
תכלס, כל הקטע החברתי של האינטרנט הוא שאדם אינו מחוייב לזהות אחת. במציאות הוא יכול להיקרא שמעון ולהיות הבעלים של דוכן פלאפל, בכלוב להיות אדון_קשוח_ואוהב_אדם, בתפוז להיות ילד_של_אור_ואהבה, בהוטמייל gogo1982, ובצ'ט של הפדופילים לוליטה14.

ברגע שאנחנו מקבלים את הרעיון שלאדם מותר להחזיק ביותר מזהות אחת, אין סיבה שלא יהיו לו גם שלוש או ארבע זהויות. ואם אנחנו מקבלים את הטענה שנטיות מניות הינן עניין פרטי ולא ציבורי, וכל אדם מחליט לעצמו בפני מי הוא מעוניין לחשוף אותן, אז אני חושב שמותר לאדם להחזיק ביותר מ"זהות מינית" אחת. כלומר, לא כל מי שהוא חושף בפניו תשוקות סדיסטיות, הוא חייב לחשוף בפניו גם את התשוקות המזוכיסטיות.

כך שבאופן כללי אני ללא ממש מבין את הבעיה בריבוי ניקים, וגם לא באפשרות לשנות ניקים.

(אז כמובן שאפשר לעשות שימוש לרעה בדברים האלו, אבל זו בעיה שקיימת גם ביחס להרבה דברים אחרים.)
עינבר

ניק חדש - דך חדש

עינבר • 26 באפר׳ 2009
גם במציאות אנשים עושים שינויים. מחליפים שמות, מקום מגורים ומקומות עבודה.
שהייתי ברבנות אמרו לי שראוי להחליף שם משפחה וזה שינוי עצום בשבילי.

אני מסכימה עם רפאל (חד פעמי, זה לא יהיה הרגל)
כל האתר הזה עוסק ביצירת זהות נוספת לזהות היומיומית שלנו,
אני אוהבת לחשוב עליה בתור הזהות שלי כאישה, כאדם מיני
היא לא זהה לזהות שלי במקום העבודה או עם אנשים אחרים.
יש לי חלק מעצמי שנוצר כאן וזה חלק מאוד חשוב, אבל רק חלק.

הכי חשוב לי שהחלק הזה יהיה נפרד מהחיים שלי בחוץ,
ולכן אני לא מבינה למה אנשים הרגישו נבגדים שפתחתי ניק חדש.
אני לא כאן בשביל לחשוף את עצמי בפני כל מי שרוצה לדעת הכל
ואני בטח לא מרגישה מחוייבת לכל בחור שפלרטתי איתו פעם בצ'אט.
אני מחוייבת לעצמי ולחברים הטובים שלי ויש לי כמה כאלה.

אני פתחתי את הניק ענבר, כניק לכתיבה וכמענה לצורך נפשי.
בתקופה הקשה בחיי, חיפשתי כוחות והשם הזה מתחבר לצד החזק בי,
זה שם שמזהה עם האישה הבטוחה בעצמה ושוברת הלבבות שהייתי,
לפני שהתחברתי לצד הכנוע שלי בהתנסות לא מוצלחת.

גם לאורך התקופה שהניק ענבר היה מאוד פעיל, הוא היה רק חלק.
הוא היה מקום לביטוי עצמי ומקום להתחבר לעצמי, אבל..
הוא עדיין לא ענה על הצורך שלי להיות באתר, ל BDSM שבי.
על כן לכל אותה תקופה שהכרתי מישהו, זה לא היה כענבר,
זה לא היה המקום שבו היה לי נכון להתחיל קשר רומנטי חדש.

אתם יכולים לשפוט, אתם יכולים להתרעם, אתם יכולים להפגע, זכותכם
אבל אני אשאר שלמה עם עצמי ועם אותה החלטה לפתוח כמה ניקים.

אני גם לא חושבת שזה קל. בטח לא לי. לפחות 10 פעמים התבלבלתי
ושלחתי הודעה בניק הלא נכון או כתבתי בפורום בניק בלא נכון.
והכי חשוב, יש כאן גם מנהל אתר שיכול לסגור ולחסום ניקים,
בתנאי שהוא מאמין שיש כאן הונאה או סיכון ולא סתם נעלבתי.
teacher​(שולט)

הפרט לא מעיד על הכלל

teacher​(שולט) • 26 באפר׳ 2009
כנראה שזה עניין של דיעה.
ולדעתי אנחנו נמשיך להיות כאן קרקע פוריה לאנשים רעים, ומעיין בלתי פוסק של אנשים שייפגעו מזה.
איך אומרים: פראיירים לא מתים, אפשר להחליף כינוי ולתקוע אותם שוב.

אנו גם מגדילים ועושים בנורמה שלנו כאן, שאסור גם לחבר כינוי לכינוי, למרות שאין כאן ולו שמץ של אאוטינג.
אנחנו פשוט ממציאים את הגלגל מחדש, והוא יוצא קצת כמו משולש. (אני עם חלמית וג'ייק)

ואני לא יודע מה איתכם, אבל לי נמאס לראות אנשים מגיבים לעצמם בפורומים, שקיבלו תשובה שלילית למשהו,
מנסים לעשות זאת שוב בכינוי אחר וכאלה שמנצלים את זה לסגירת חשבונות, להתחבא, לחזור ולפגוע, וסתם לעבוד על אחרים.

יכול להיות, וגם כתבתי את זה קודם, שמישהו יחליף כינוי מסיבות ''רפואיות'', או למטרת פסודונים, אבל תראו מה קורה בפועל -
אלה לא האנשים הבעייתיים, והם גם לא עושים זאת חדשות לבקרים.
זה לא מה שמפריע לי.

ציטוט: ''..הוא יכול להיקרא שמעון ולהיות הבעלים של דוכן פלאפל, בכלוב להיות אדון_קשוח_ואוהב_אדם, בתפוז להיות ילד_של_אור_ואהבה, בהוטמייל gogo1982, ובצ'ט של הפדופילים לוליטה14.

ברגע שאנחנו מקבלים את הרעיון שלאדם מותר להחזיק ביותר מזהות אחת, אין סיבה שלא יהיו לו גם שלוש או ארבע זהויות. ואם אנחנו מקבלים את הטענה שנטיות מניות הינן עניין פרטי ולא ציבורי..''

1. הבעיה ששמעון נקרא בכל הכינויים הללו כאן ולא במקומות שונים.
2. האינטרנט הוא עניין פרטי ולא ציבורי? איך בדיוק?
3. בעיני האתר הזה לא עוסק ביצירת זהות נוספת אלא בחשיפת חלק קיים ובחיבור בין אנשים, אבל זה רק אני.

גם רובין הוד היה ''נסיך הגנבים'' ועזר לעניים, זה בטח לא הופך את הגניבה לדבר כשר ומוגן.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}

לגבי אאוטינג

1. אמנם חשיפת ניקים כפולים זה לא אאוטינג, בהגדרה. אבל אני מבינה למה יש בזה משהו "אאוטינגי" - כי יש בכל התייחסות לזהותו הלא-וירטואלית של אותו אדם.
ואני, מרגישה טוב מאד עם זה שלא מקובל לעשות שום התייחסות לזהות הזאת.

2. מותר לנו להיות כאן מי שאנחנו רוצים. זה כולל להיות בעלי פיצול אישיות.
כאן, אדם יכול להציג את עצמו כמנוסה, מתחשב, צייתן, קשוח, בעל 3 פטמות וכו', בשעה שבמציאות שום דבר מזה לא נכון. זה לא יפה, נכון, אבל הוא יכול. ומי שמכיר באופן אישי את האדם שפתח את הניק הזה, לא יאמר דבר על זהותו האמיתית - כי זה אאוטינג. ולכן גם לא מפרסמים ניקים כפולים. כי יש דמיון.
חלקנו בוחרים להיות כאן מי שאנחנו, גם אם בשם בדוי, ובאמת ליצור קשרים זה עם זה. וזה לא נעים לנו שאחרים מתחזים למשהו שהם לא, משקרים וזורעים טרוליזם. היינו רוצים להעיף מפה את כולם. אבל המקום הזה לא שלנו להעיף ממנו אנשים/זהויות, גם אם ממש בא לנו. אפילו אם אנחנו באמת יותר טובים/צודקים/חכמים/ראויים ליחס.

3. אנשים משתמשים לרעה באפשרויות שפתוחות בפניהם. אבל אם אנחנו מרשים לעצמנו לבקר אותם על גבי הפורום (בדומה לאזהרות מפני "מסוכנים"), גם באפשרות הזאת יהיה מי שישתמש לרעה. כבר עדיף ככה - במצב הנוכחי אפשר להתעלם ממי שמעצבן אותנו, זה עדיף על מטחי ההשמצות שיחגגו פה אם נתחיל להיכנס לזה.

בשורה התחתונה: מותר, וטוב שמותר.
מושכת אש​(שולטת)

אני בעד אאוטינג בין ניקים כפולים

מושכת אש​(שולטת) • 26 באפר׳ 2009
ולראיה -
הניק "משגעת פילים" הוא הניק הכפול של טיצ'ר.

אשמח לעמוד בכל אאוטינג ככל שידרש.

בברכה,
טיצ'ר.
ניק כפול

לידיעתכם...

ניק כפול • 26 באפר׳ 2009
יש רק ניק כפול אחד בכלוב!

בברכה
הניק הכפול המקורי
Mephisto​(שולט)

Re: איןאאוטינג

Mephisto​(שולט) • 26 באפר׳ 2009
קליבר כתב/ה:
gilsherr כתב/ה:
הריי לא ייתכן שאני ייעלם ופתאום ויופיע כהומו מאזוכיסט, נכון?

זו לא השאלה . השאלה היא האם יתכן שתעל ם ולא תופיע עוד לעולם ?

עזוב את זה, תאר לך שפתאום הוא יופיע כמישהו שיודע עברית.
Tish Adams
Tish Adams • 26 באפר׳ 2009
לכן אני לא רוצה שיפנו אלי.
ניק שאני לא מכירה מבחינתי נחשב לניק בדוי עד שאני רואה את אותה/ו במו עיניי.
ולא, אני לא אטרח לקבוע פגישה מיוחדת. אפגש איתה/ו במסיבות.
פוסטים שנפתחים ע"י כאלה הם בדר"כ בנושאי 'אכלו לי, שתו לי' ולהם, אפשר לא להגיב.

לא הבנתי, מה לא בסדר בהומו מסוכיסט? icon_rolleyes.gif הייתי שמחה לאחד כזה.
teacher​(שולט)
לפני 15 שנים • 27 באפר׳ 2009
teacher​(שולט) • 27 באפר׳ 2009
ציטוט: ''..ניק שאני לא מכירה מבחינתי נחשב לניק בדוי עד שאני רואה את אותה/ו במו עיניי..''

זה כלל טוב ששווה לאמץ אותו.
אני מניח שמי שמראש מתעניין רק או בעיקר בוירטואליה, ימצא אותו פחות שימושי
(זה גם מחייב את הטירחה של יציאה מהבית..)