ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

שיווק עצמי

בת יא ענה
לפני 14 שנים • 7 במאי 2009

שיווק עצמי

בת יא ענה • 7 במאי 2009
מאסטר,
ישבנו אתמול מרוחים שנינו מול הטלוויזיה בסלון, העברנו ערוצים וכרגיל נתקענו מול ערוץ הקניות. לשם אנחנו תמיד מעבירים כשאין לנו במה לצפות. ברגע של שעשוע חיקיתי מולך את ענת בירן מנסה למכור עוד מוצר שלא באמת יקל על החיים שלנו ויעשה אותם טובים יותר.
חייכת וכיבית את הטלוויזיה.
אמרת לי "אני רוצה שתשווקי את עצמך" ואני, כמו על אוטומט, ירדתי לכיוון המפשעה שלך, מתכוונת לשווק את עצמי בדרך הכי טובה שאני יודעת. ככה תמיד שיווקתי את עצמי מול גברים בעבר, אני פשוט יודעת למצוץ טוב.
הנחת יד על הכתף שלי והרחקת את הגוף שלי ממך "תשווקי את עצמך כאילו את מוצר בערוץ הקניות".
עמדתי מולך חסרת מילים, לא ממש ידעתי מאיפה להתחיל. היה לי ברור שלא משנה מה אגיד אני ארגיש מטופשת.
ביקשתי שתתן לי חמש דקות להתארגן. רצתי לחדר ועליתי על מכנס מחויט, חולצה מכופתרת ונעלי עקב.
התחלתי בשיווק שלי. נתקעתי כמה פעמים עם המילים וכל פעם התחלתי מהתחלה, אולי שש או שבע פעמים.
נכנעתי. אני לא טובה בדברים האלה. אני כמעט ולא מסוגלת להביע את עצמי מולך בבהירות מספקת.
כשאני עומדת מולך ומבטך נעוץ בי זה מרגיש כאילו אני מתמודדת עם דיסלקציה.
ניסיתי להוכיח לך שבמכתב אוכל לשווק את עצמי בצורה הרבה יותר טובה אבל שיווק זה הצד הגרוע שלי מאסטר. במעשים, אתה יודע, אין מי שיכול עליי.
כשנחזור הביתה היום בערב, אני מקווה שתאהב את המצגת שהכנתי עבורך.
ginger
לפני 14 שנים • 8 במאי 2009
ginger • 8 במאי 2009
אנשי מכירות תמיד היו שנואים מכאן, כי הכל צביעות ושקר ועטיפת אריזה ריקה מתוכן. לשיווק יש מטרה - למכור (וזה תמיד מזכיר את "מותו של סוכן"... ונראה עלוב כל כך וכואב) וכלום לא יעמוד בדרכו.

עם זאת,
אדם חייב לדעת מה הוא שווה (ובמה הוא פחות טוב או לא טוב בכלל או גרוע וכו').
זה קיים, זה שם, זה פועל חי ונושם.. ואין מה להתבייש בכך, כשם שפרח אינו מתבייש בעצמו, הוא יודע מי הוא ומה איכות יופיו.

תארי עצמך כמו היית פרח :- ).

ג'ינג'ר.
בת יא ענה
בת יא ענה • 8 במאי 2009
לדעתי אנשי מכירות לא עוטפים הכל בשקר, שיווק זה סוג של אמנות. להוציא את המיטב מהמוצר ולהשתדל להציג את המוצר כך שהיתרונות יעלו על החסרונות (אם בכלל מציגים את החסרונות).
אני מסכימה איתך שאדם חייב לדעת מה הוא שווה ובאותה מידה אדם צריך לדעת לשווק את עצמו. כמעט בכל תחום.
אני מקווה שיום אחד תהיה לי היכולת הזו, לשווק את עצמי בצורה נהדרת.
ginger
ginger • 8 במאי 2009
ניסיתי לומר כי לאנשי מכירות יש אינטרס. המונחים והמילים המיועדות לשיחות על מסחר או אף לנהל אותו, הן מילים אחרות מאלו אשר מיועדות לערכו של אדם (שדות סמנטיים נפרדים). אפשר לערבב בין שני העולמות, אך חושבת כי זה יעשה עוול לערכו של אדם, הגם אם מתייחסים אליו בזמן זה או אחר כחפץ, מוצר או זונה למכירה (דוגמאות בלבד).
חושבת שאדם פשוט צריך להיות,
וממילא הוא יהיה בדיוק מי שהוא, לא יותר לא פחות (כי אי אפשר אחרת).
אדם לעצמו צריך לדעת מה הוא שווה, אדם לאחרים - צריך פשוט להיות והדברים מדברים בעצמם, בדרך המעשה וההתנהגות, אלו לא דברים להצהיר עליהם בקול ובמילים (או אם הבעלים ביקש כך, חיוך).
לא יודעת למה, השיווק נתפש (בצד הזה של המסך) שלילי ומשחית, לא רואה בו חיובי, מלבד בחשבון הבנק של מישהו. יתכן כי איין ראנד ("כמעיין המתגבר") אחראית לכך כשהסבירה את ריקנותם של אנשי הסחורה המשומשת.

ג'ינג'ר.
Josephin​(לא בעסק)
לפני 14 שנים • 9 במאי 2009
Josephin​(לא בעסק) • 9 במאי 2009
בת יא ענה כתב/ה:
לדעתי אנשי מכירות לא עוטפים הכל בשקר, שיווק זה סוג של אמנות. להוציא את המיטב מהמוצר ולהשתדל להציג את המוצר כך שהיתרונות יעלו על החסרונות (אם בכלל מציגים את החסרונות).
אני מסכימה איתך שאדם חייב לדעת מה הוא שווה ובאותה מידה אדם צריך לדעת לשווק את עצמו. כמעט בכל תחום.
אני מקווה שיום אחד תהיה לי היכולת הזו, לשווק את עצמי בצורה נהדרת.

בשיווק דבר ראשון כדי לדעת איך לשווק את המוצר , צריך להאמין במוצר , אחרת אי אפשר לשווק משהו שאינך מאמינה בו, אנשים מרגישים בזה .
לגבי שקרים כאשר משווקים מוצר , אין מקום לשקרים ו/או לא לציין מה החסרונות במוצר , צריך פשוט לדעת איך להעביר את הדברים לא כחסור שיש במוצר אלא דברים שלא ניתן לבצע עם המוצר, צריך להלהיב את הקונה בדברים החיובים שיש במוצר ולהאצים את החיובי, החסרונות נהפכים ללא כל כך חשובים לאחר שהלקוח מתלהב ממה שמציגים בפניו icon_smile.gif

בהצלחה בשיווק העצמי
icon_wink.gif

הולמס​(שולט)
לפני 14 שנים • 11 במאי 2009

דרך להעצמת האני

הולמס​(שולט) • 11 במאי 2009
ביקשתי פעם ממישהי שאני אוהב, מישהי שנתונה לי לכתוב על עצמה מסמך שיתאר את כל מה שהיא אוהבת בעצמה.

אחרי כמה טיויות היא הצליחה להנפיק מסמך.

אח"כ היא קיבלה משימה נוספת.
לכתוב מה א נ י אוהב בה. מה בה עושה לי טוב, מהנה ומענג אותי. מה בא גורם לי להמשיך ולרצות בהיותה שלי.
שם היא הצליחה הרבה יותר.

בהמשך גם המסמך הראשון התעבה והתמלא.

אחד היתרונות שיש לנשלטות (או נשלטים לצורך העניין) בסטאטוס שבו הן מצויות, הוא שמישהו אחר יכול לגרום לך להכיר בערך עצמך באמצעות תהליך שאולי לא היית מצליחה לעבור בעצמך.
Morticia

Re: דרך להעצמת האני

Morticia • 11 במאי 2009
הולמס כתב/ה:

אחד היתרונות שיש לנשלטות (או נשלטים לצורך העניין) בסטאטוס שבו הן מצויות, הוא שמישהו אחר יכול לגרום לך להכיר בערך עצמך באמצעות תהליך שאולי לא היית מצליחה לעבור בעצמך.

איזה תענוג של משפט
icon_smile.gif

חבל שיותר מדי אנשים קטנים מחזיקים בשוט ועסוקים כל היום בהקטנה, דיכוי והשפלות

גברים!
לקרוא, להפנים ולהחכים

ואל לכם להאשימני באפליות...
מומלץ גם לבנות!
icon_smile.gif
לי-אורה

נהדר..

לי-אורה • 11 במאי 2009
מה שהולמס כתב!
Josephin​(לא בעסק)

Josephin​(לא בעסק) • 11 במאי 2009
הולמס כתב/ה:
ביקשתי פעם ממישהי שאני אוהב, מישהי שנתונה לי לכתוב על עצמה מסמך שיתאר את כל מה שהיא אוהבת בעצמה.

לכתוב מה א נ י אוהב בה. מה בה עושה לי טוב, מהנה ומענג אותי. מה בא גורם לי להמשיך ולרצות בהיותה שלי.
שם היא הצליחה הרבה יותר.

יש נשים שהן מכירות ומודעות למה שהן מבחינת ערך עצמי .

מה שעשית זו בהחלט דרך נכונה לנשים שלא מודעות לערכן העצמי להגיע לזה, נחמד icon_smile.gif

Morticia

Morticia • 11 במאי 2009
חלמית קטנה כתב/ה:
הולמס כתב/ה:

שם היא הצליחה הרבה יותר.

יש נשים שהן מכירות ומודעות למה שהן מבחינת ערך עצמי .

מה שעשית זו בהחלט דרך נכונה לנשים שלא מודעות לערכן העצמי להגיע לזה, נחמד icon_smile.gif

זו אמירה שנכונה, משני צידיה, לנשים וגברים כאחד
{או אחת}

יש הרבה סאבים שהם חסרי ביטחון יחסית,
גם אם הם יודעים שיש בהם המון
ובטח אל מול אדם שהם מעריצים ורוצים להשתייך אליו
{או אליה}

זו גישה יפה לשליטה בעיני בעיקר

מה גם שצניעות זו מעלה
וגם למודעים ביותר נעים לדעת שיש מי שמעריך ומוקיר את מה שיש בם
icon_smile.gif