שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם קהילת ה BDSM צריכה להשתתף במצעד הגאווה?

יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לפני 14 שנים • 12 ביוני 2009

Re: כל כך הרבה

princeOFdream כתב/ה:

יש שוויון-זכויות, ויש התייחסות שווה.
מה לעשות?
לנפנף בדגל מול פרצוף של מישהו ולומר לו נה לך! לא ישיג לאף-אחד שום שוויון...
אנשים רוצים שוויון, שילחמו עליו בחכמה ולא בפרוורטיות.
אני אישית חבר טוב של כמה וכמה אנשים שמגדירים עצמם בשלווה כגאים, ואת יודעת מה? הם מצליחים אפילו הרבה יותר מאנשים אחרים בחייהם ולא פיטרו אותם מעבודות, ולא התנקלו להם.
המטרה נהדרת! השאלה היא הדרך.

ומה הבעיה, בעצם, עם פרוורטיות?
אנחנו יכולים לקבל את ההומואים שלנו בחליפה ועניבה, אבל במכנסון ורוד זה כבר יותר מידי?

אני מסכימה שהמצעד הזה כבר לבש צורה שלא כל אחד יכול להזדהות אתה, ואולי אפילו התרחק מהמטרה המקורית שלו.
אבל כל עוד יש הומופובים (לא אמרתי שאתה, אבל יש כמה), לא מזיק לקחת את מה שהם מפחדים ממנו ולדחוף להם את זה לפרצוף הכי חזק שאפשר. המוחצנות הזו היא לא בהכרח דרך חיים - אלא משהו שעושים פעם בשנה. פעם בשנה, לא להסתפק בחיים הפרטיים הנוחים שלך, אלא לצעוק - "גאווה" בשביל שכל מי שאין לו חבר טוב שמגדיר עצמו בשלווה כגאה, יאלץ להסב את תשומת ליבו. בשביל שנדבר על זה.
Homelander​(שולט)

Re: כל כך הרבה

Homelander​(שולט) • 12 ביוני 2009
אנה דן כתב/ה:
princeOFdream כתב/ה:

יש שוויון-זכויות, ויש התייחסות שווה.
מה לעשות?
לנפנף בדגל מול פרצוף של מישהו ולומר לו נה לך! לא ישיג לאף-אחד שום שוויון...
אנשים רוצים שוויון, שילחמו עליו בחכמה ולא בפרוורטיות.
אני אישית חבר טוב של כמה וכמה אנשים שמגדירים עצמם בשלווה כגאים, ואת יודעת מה? הם מצליחים אפילו הרבה יותר מאנשים אחרים בחייהם ולא פיטרו אותם מעבודות, ולא התנקלו להם.
המטרה נהדרת! השאלה היא הדרך.

ומה הבעיה, בעצם, עם פרוורטיות?
אנחנו יכולים לקבל את ההומואים שלנו בחליפה ועניבה, אבל במכנסון ורוד זה כבר יותר מידי?

אני מסכימה שהמצעד הזה כבר לבש צורה שלא כל אחד יכול להזדהות אתה, ואולי אפילו התרחק מהמטרה המקורית שלו.
אבל כל עוד יש הומופובים (לא אמרתי שאתה, אבל יש כמה), לא מזיק לקחת את מה שהם מפחדים ממנו ולדחוף להם את זה לפרצוף הכי חזק שאפשר. המוחצנות הזו היא לא בהכרח דרך חיים - אלא משהו שעושים פעם בשנה. פעם בשנה, לא להסתפק בחיים הפרטיים הנוחים שלך, אלא לצעוק - "גאווה" בשביל שכל מי שאין לו חבר טוב שמגדיר עצמו בשלווה כגאה, יאלץ להסב את תשומת ליבו. בשביל שנדבר על זה.

סיימת בשאיפה ראויה ויפה, אבל היא גם התשובה לשאלה שלך:
הבעיה, בעצם, בפרוורטיות היא שאף-אחד שלא יצא לו להתחבר עם אנשים גאים, ירצה בכלל לדבר על זה- זו הבעיה.
זה כמו למשל מקלחות-זהב; אם תנסי לשכנע אנשים שלא בקטע\נחשפו לקטע וכו', שיש בזה משהו (וכרגע אני אפילו לא מציין בפרוטרוט מה), ותעשי זאת ע"י כך שתעשי את זה באמצע הרח', את חושבת שאנשים פתאום יתעניינו וירצו לשאול אותך על זה? לא, הדבר היחיד שתגררי אולי שיבוא בצורה של יחס ולא חוסרו- יהיה כמה קריאות נאצה, זימון המשטרה או במקרה של המצעד שעליו אנו מדברים, ניסיונות דקירה.
כשאת מכריזה מלחמה למען משהו, תמיד יש את זה שאת נלחמת בו, ואלו שנלחמים שנים על גבי שנים (כמו למשל האוכלוסיה החרידית) כבר למדו מזמן שההגנה הטובה ביותר היא התקפה.
אף-אחד לא יהיה המודל הנאור של ישו ויושיט לך את הלחי השניה.
אם את רוצה לדבר, יש תרבות-דיון והסיכוי היחיד שלך להצליח להתדיין אם אלו שעוד עלולים להיות מעוניינים בכך, זה בצורה תרבותית ולא בצורה בוטה.
אם הומוסקסואל רוצה ללבוש מכנס ורוד, הוא צריך לעשות את זה תמיד כשהוא רוצה ולא רק באיזה יום אחד של מצעד... כשזה יהפוך לשגרה בעיני הסביבה שלו, הם כבר יוכלו להתרגל ואולי אפילו בסופו של דבר להבין.
Tobias​(אחר)
Tobias​(אחר) • 12 ביוני 2009
אני חושב שהמצעד חשוב.
בעיקר בגלל שהוא גורם לדברים להיות אקטואלים.
להיות בארון זו לא נחלתם רק של הגייז או הבדסמים או הפרוורטים וכו..
זו גם נחלתם של הסטרייטים וכל האנשים "הרגילים"
יש הרבה הומופוביה בארון,
ולדעתי,
טוב שיש משהו שמעלה את הנושא לפני השטח כל שנה
כי צריך להתמודד איתו בגלוי,
אנשים מדברים עליו,
מקבלים דעות שונות,
מפתחים דיון ומתמודדים עם הנושא.
ויסוצקי​(שולט)
ויסוצקי​(שולט) • 12 ביוני 2009
tebayes כתב/ה:
להיות בארון זו לא נחלתם רק של הגייז או הבדסמים או הפרוורטים וכו..

אתה צודק.

השאלה המקורית היתה אם ראוי לחברי קהילת הבדס"מ להצטרף למצעד עם דגלים ומניפסט.

המצעד נקרא מצעד הגאווה ומזוהה חד ערכית עם קהילת הגייז והלסביות. גם הדגלים המונפים במהלך המצעד הם דגלי הקהילה הגאה.

בקהילת הבדס"מ כמו בכל קהילה אחרת יש זוגות חד מיניים כך שיש מן הצדק בייצוג הולם במצעד ולכן התשובה לשאלה המקורית היא כן.

מצד שני יש חברי קהילת בדס"מ שאינם חד מיניים ותוהים בצדק על השייוך "שנכפה" עליהם כחלק מהקהילה הגאה ולכן התשובה לשאלה המקורית היא לא.

מי שרוצה לצעוד שיצעד ויהנה, אבל הנפת דגלים בדס"מים (?) והכרזות על הצהרת זכויות וכו' מגרדות לי את קצות העצבים. אני לא זוכר שאי פעם המחתי לאיזו קבוצה את הזכות להחליט עבורי על מניפסט ודגל גם לא ידוע לי על מוסדות בדס"מים מסודרים ומוכרים כפי שקיימים בקהילה הגאה.
TRUEBITCH

כן!

TRUEBITCH • 12 ביוני 2009
קודם כל אני תומכת בדברים של תהום ונוס וטאבייס.

ולכל יודעי הדבר כאן: בדסמ מורכב לא רק מסאדיזם ומזוכיזם אלא גם משליטה, כניעה ונוספים.

סטייה מינית זו הגדרה לפי הנורמה החברתית כמו שהומוסקסואליות נחשבה להפרעה נפשית!

חלקכם לא חוויתם פגיעה או השפלה בכם או בסביבתכם בשל היותכם בדסמיים אבל חלק מאיתנו כן.

כמו שיש אנשים מקהילות הלהט"ב ויש שאינם תומכים במצעד הגאווה זכותו של כל אחד לבחור את עמדתו ולהביע את דעתו, לכן אנחנו חיים במדינה דמוקרטית.

לא לכולנו מדובר רק בפעילות מינית למרות שזו הנטייה, חלקנו מסתכלים על זה אחרת.

אף אחד לא ביקש פירוט של מעשיכם במיטה כמו כן לגבי קהילת הלהט"ב שברור לחלקנו אחרי הצהרתם כמשתייכים על פעולותיהם המיניות- אין צורך בפירוט מלא!

חלק מאנשי קהילת הבדסמ משתייכים גם לקהילת הלהט"ב או תומכים ופתוחים לרעיונות יש לציין שהקהילה לא מורכבת רק מהומוסקסואלים ולסביות יש גם ביסקסואלים וטרנסג'נדרים.

לא כולם חייבים להצהיר על היותם משתייכים לקהילה או לנטייה מינית כזאת או אחרת חייכם הפרטיים הם בחירתכם ושימו לב שרוב האנשים שמתביישים לקחת חלק הינם בעלי סיבות אישיות ביניהם נשואים או כדומה.

אני אישית וכל דבר שנכתב הוא בגדר הבעת דעה לא רוצה להתבייש בהיותי בדסמית או בעלת נטייה כזאת, לא רוצה להיחשף לפגיעה, ניצול השפלה כתוצאה מהיותי כזאת, ולא רואה בכך בושה.

אם יכולתי הייתי מגיעה למצעד אך לא יצא לי. כמובן שהדיון יכול להמשיך ויש מספיק דברים להגיד אבל אף אחד לא ביקש מאף אחד כאן להזדהות ולקחת חלק. מי שרוצה זו הזמנה פתוחה ומי שלא- מה טוב שיהיה בשלו. הזלזול והבוז וחוסר כבוד רק מראה לא רק את חוסר הקבלה שלכם את עצמכם על היותכם בעלי נטייה מינית כזאת אלא גם של הסביבה אתכם ולא פלא שסגרו את הדאנג'ן או שחושבים שאנחנו "פסיכים עם שוטים".

ולמי שעדיין לא יצא לראות ולהבין את מהות הבדסמ מלבד היותו עיסוק בפעילויות מיניות כאלה ואחרות: http://he.wikipedia.org/wiki/BDSM

נ.ב לא בשביל כולם בדסמ הוא רק סקס!!!
Maninblack​(נשלט)
לפני 14 שנים • 15 ביוני 2009

לדעתי .. אין שום קשר בין מצעד הגאווה לבדסמ"ים ...

Maninblack​(נשלט) • 15 ביוני 2009
לבסמי"מ יש זכויות ויש הכל ... בזמן שלגייז אין !!

2. הדסמ"ים .. הם בעצם סטרייטים (בדר"כ).... עד פה ..אין לך מה להגיד או להמשיך בנושא הזה !
נוריתE
לפני 14 שנים • 16 ביוני 2009
נוריתE • 16 ביוני 2009
כבר כמה שנים,כל שנה מחדש נערך הוויכוח הזה על פני הפורומים.
ישנם כאלו שדוגלים בגאון שעלינו לצאת כקהילה מהארון ולצעוד בגאווה לצד אנשי ונשות הקהלייה ההומולסבית
רק מה עדין אין לנו דגלים משלנו
וזאת הקטנה בדאגות
כקהילה כזאת או אחרת וירטואלית אנחנו בחוצ מזמן וירטואלית
אבל אמיתית רוב רובנו כל כך עמוק בארון( עד שגם במסיבותלרוב שלא לדבר על פורומים,אנחנו כינויים בלבד נקודה ,או במקס מסנג'ר או סלפון למכירים באמת באמת ממעטים)

הקהיליות ההומולסביות ברחבי העולם נלחמו שנים וחלקן עדיין נלחמות להכרה בזוגיות על פי חוק כולל כל הזכויות המשפטיות הסוצאליות ולכן הם צועדים בגאווה במקומות רבים בעולם לא רבים,מידי, גם לא בירושליים
זה הסימן שהם בדרך להשיג את מטרותיהם. מתי שהוא או שהשיגו בכמה ארצות,חלק

על מה ולמה עלינו לצעוד
על זכות האדון שיכירו בשפחתו כבת זוג או "ידועה ציבור"? לאיזו מטרה?
מה אנחנו מבקשים? גטמציה בעיני רוב הציבור שעדיין רואה בנו סוטים וסוטות מהסוג הגרוע ביותר שלא לדבר על מסוכנים לציבור? לשנות את הדעות האלו?
על ידי צעידה לצד גברים ונשים שזכו בזכות הזאת לצעוד ? בצל דגל בידסמ ולצעוק אני שפחה/אני אדון גאה ידה ידה או איזה סלוגן אחר ואני כאן ולא יעזור לכם כלוםם,כדי להישאר?

אאוטינג עצמי? למה ולמה????

מי שרוצים לצאת בגאוה בדיסמית מהארון שילכו לאמא אבא לבן או לבד לבנדוד והדודה לאשה או הבעל החוקיים ויצאו
ומה,זה ייתן להם/ן?

מה לנו ולמצעד הגאווה? שום כלום.
להם יש מטרות להשיג עדיין מטרות חשובות
מה לנו להשיג
בתור התחלה בואו כולנו נצא ממעטה הניקים והתמונות הסתמיות(כןכן גם אצלי) בפני עצמנו אנחנו וכל אזרח תמים תוהה וטעה שיבוא לפה בטעות או שלא
נעשה שרשור גדול באתרי הקהילה, שם אמיתי ותמונה לא ערוכה

או שעשרה צעירים פעורים מאיתנו יצעדו שנה הבאה בתל אביב לצד החברה הגאים"עליזים" תחת דגל בידסמי ויצעקו אנחנו בידסמיים גאים...או כל סלוגן אחר וימתינו שאמא אבא יראו אותם בחדשות עשר בפריים טיים....ואז, פעורים תמימים בעלי אג'נדה קהילתית, הם כבר לא יהיו יותר.

ושתדעו לכם דבר אחד הקהיליה ההומו לסבית שבתוכנו עוד יותר סגורה והם לא יצעדו בשמנו
ממעבר לזה
יציאה המונית בידסמית מהארון וצעידה עם דגלים ושלטים לצד האנשים במצעד הבא
תחזיר אותם עשרים שנה אחורה בהשגת מטרותייהם הלגטימיות רק איזה כתב סמרטוטון או טלוויזיה יעשה מזה מטעמים סוף ו"יחבר"אותם איתנו.
המלט
המלט • 16 ביוני 2009
בתור התחלה בואו כולנו נצא ממעטה הניקים והתמונות הסתמיות(כןכן גם אצלי) בפני עצמנו אנחנו וכל אזרח תמים תוהה וטעה שיבוא לפה בטעות או שלא
נעשה שרשור גדול באתרי הקהילה, שם אמיתי ותמונה לא ערוכה

זו הערה נכונה (של נורית) ובמקום.

tebayes, אביר היציאה מהארון -- עמדתך? צועדי הקהילה הגאים המסתתרים מאחורי ניקים
יצירתיים -- עמדתכם?
Dunbar{Supreme93}
Dunbar{Supreme93} • 16 ביוני 2009
יפה כתבת נורית
Tobias​(אחר)
Tobias​(אחר) • 16 ביוני 2009
המלט,
אני דיברתי למען האמת על החשיבות של מצעד הגאווה במיני דיון שהתפתח פה.
לא דיברתי על הצעידה הבדסמית.

אישית אני לא יודע אם יש לנו כרגע בשביל מה לצעוד, כי אנחנו בעצמנו לא מסוגלים להחליט בכלל מה זה בדסמ, וגם אין לנו קהילה מגובשת, או כמו שנורית אמרה, אין לנו בעצם א'גנדה.

מצד שני, מצעד הגאווה הוא כמו שמו, מצעד גאווה,
שבו אנשים הולכים ואומרים, אני גאה במי שאני ואין לי סיבה להתבייש,
וזה...זה קשור אלינו מאוד, אבל אני לא יודע אם זה בסדר לרכב על המצעד של הגייז בנושא.

אם מצעד הגאווה היה מזמן אליו את כל מי שמרגיש שונה מינית לצעוד הייתי אומר אחלה, זה בדיוק מתאים.
אבל אני לא חושב שזה המקרה.
ואפשר לראות גם את התגובות השליליות שקיבלו מהקהילה הגאה בנושא הצעידה הבדסמית.

כל הנושא הזה מבלבל נורא,
בעיקר בגלל שאנחנו בתור קהילה מבולבלים נורא.

להומו או לסבית אין "השקפות על עולם המשיכה החד מינית"
אתה לא תמצא הומו שיאמר לך שבשבילו להיות הומו זה דרך חיים והומו אחר שיאמר לך שבשבילו זה רק תבלין לחיי המין.

או חברה שיתווכחו על מה זה הומו אמיתי, ואם אתה הומו אמיתי או לא?

קיצר,
אנחנו צריכים לצעוד אל תוך הקהילה לפני שנצעד מחוץ לקהילה.