ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

עונש מוות . כן או לאוו.

Tish Adams
לפני 15 שנים • 10 ביוני 2009
Tish Adams • 10 ביוני 2009
מקבי, איזה פרטים ננת לי, שאדם רצח 100-200 ילדים?
אלה לא הפרטים הרלוונטיים מבחינה משפטית.
טענתי להוסיף את האפקט הכספי, לא לתמחר פשעים. בנוסף למאסר לא במקומו.
פתרון סופי עושה לי סאונד של סטאלאג icon_wink.gif
ולגבי היגיון, נראה שההיגיון שלנו עובד אחרת.
מקבי​(מתחלף)
מקבי​(מתחלף) • 10 ביוני 2009
ציטוט: מקבי, איזה פרטים ננת לי, שאדם רצח 100-200 ילדים?
אלה לא הפרטים הרלוונטיים מבחינה משפטית.

אז מה עוד רלוונטי? O_o

ציטוט: טענתי להוסיף את האפקט הכספי, לא לתמחר פשעים.

ואני טענתי שכשנעשה נזק, זה רלוונטי. כשהנזק אינו בר-תיקון, כסף לא יעזור.

ציטוט: פתרון סופי עושה לי סאונד של סטאלאג

SEXY!

ציטוט: לגבי היגיון, נראה שההיגיון שלנו עובד אחרת.

נו, הבדלים בציוד. icon_lol.gif
Tish Adams
Tish Adams • 10 ביוני 2009
מקבי כתב/ה:

ציטוט: פתרון סופי עושה לי סאונד של סטאלאג

SEXY!

ציטוט: לגבי היגיון, נראה שההיגיון שלנו עובד אחרת.

נו, הבדלים בציוד. icon_lol.gif

Now you're talkin, man
icon_razz.gif
Afroditi
לפני 15 שנים • 12 ביוני 2009

אגב,

Afroditi • 12 ביוני 2009
בקריאת העיתון של היום ובכתבה המזעזעת על הרוצח של דנה בנט, אומר אחיו ( !!!!!! ) של הרוצח

המתועב כי " באם רק אחוז אחד ממה שכתוב על אחי הנו נכון, אני מארגן עצומה לעונש מוות ! ".

חומר למחשבה לכל יפיי הנפש.
walking dead
walking dead • 12 ביוני 2009
כחולית כתב/ה:
1) אני רוצה לפחות 3 מחקרים שיראו שעונש מוות מרתיע. עשרות מחקרים קבעו שעונש מוות לא מרתיע, אין באותה מדינה שבה לא היה עונש מוות ואז היה וההיפך, במדינות שכנות וכו'. ידוע על מחקר אחד שטען שעונש מוות כן מרתיע, אולם לאחר בדיקה מדוקדקת, התגלה כי היו שגיאות מתודולוגיות ומתמטיות(ארליך, 1975).
2)המחקרים בוצעו לא רק בארה"ב, אלא גם במדינות הלטיניות ובאירופה
3)אם עונש מוות הוא כזה טוב, למה אין מדינה אירופאית אחת שיש בה עונש מוות שמופעל ולמה ברוב המדינות הלטיניות אין עונש מוות (למעט מדינות עם שילטון צבאי כמו קובה) ולמה באוסטרליה אין עונש מוות ולמה בארה"ב מאז פסק הדין של בימ"ש עליון ב1972 קבע שזה נוגד את החוקה, בין השאר כי הוא לא מופעל בצורה אחידה, אלא בעיקר נגד שחורים, ולמה 37 מדינות בארה"ב נכון ל1976 ביטלו אצלן את עונש מוות לגמרי, וגם המדינות שיש בהן עונש מוות מפעילות את העונש לעיתים רחוקות בכלל (טקסס היא דוגמה מזעזעת ואיש לא היה רוצה להתקרב למדינה הזו)?
4)למה במדינות כמו אירן שבה יש הוצאות להורג, לעיתים של אלפי אנשים (בין השאר בגלל אמונה דתית, עבירות מין ככמו בגידה ושאר עבירות פליליות), עדיין מוצאים להורג- דהיינו עדיין יש פושעים?
המדינות האלה לא אמורות להיות נקיות לחלוטין מפשע, או כמעט לחלוטין?
5)היום עונש המוות כולל ארה"ב ניתן לעיתים כה נדירות יחסית, עד כי יכולת ההרתעה שלו, אם בכלל הייתה קיימות, כבר לא קיימת בכלל כי העבריינים יודעים שהעונש לא מוחל בהכרח ובאופן קבוע וזה אחד ל....

האמת שאותי פחות מעניין אם עונש המוות מרתיע. יותר מעניין לטעמי מהו העונש ההולם רוצח או פסיכופת אחר שמהווה איום על החברה ועל הסדר הציבורי. מרתיע או לא, היתרון בעיניי לפחות הוא שהוצאה להורג מונעת את המצב האבסורדי הקיים (גם בישראל לצערי) בו רוצחים מקבלים 10 שנים בכלא במקרה הטוב מה שאומר שתוך קצת יותר מ- 6 וחצי שנים אותו רוצח חופשי להסתובב ברחובות (ולא נשכח את "שיטת" עסקאות הטיעון הגאונית - עוד דרך איומה וחוקית למהדרין המבטיחה שפושעים מורשעים לא יקבלו את העונש שבאמת מגיע להם).
מי שנטל חיים באכזריות וללא רגש מקורבן תמים (ובתוכם אני כוללת גם פדופילים וגם מי שתוקף ומתעלל בקשישים) בעיני פשוט לא ראוי לחיות.
Afroditi

ואגב, טיש

Afroditi • 12 ביוני 2009
אדם שרצח 100 ילדים....אלו לא פרטים רלוונטים משפטית, לדעתך...

אז מה כן רלוונטי? מה יותר רלוונטי מזה? שהייתה לו ילדות קשה ????

נו, באמת.....
מביט לרגע
לפני 15 שנים • 13 ביוני 2009

אפרודיטי!?!?!?!?!?

מביט לרגע • 13 ביוני 2009
אולי תפסיקי כבר עם כל סימני הקריאה והשאלה האלה ?
קצת מינוריות עוד לא הרגה אף אחד.
ולעניין - כן , כמו שכתבת בעצמך , נסכים שלא מסכימים. מה הבעיה בזה ?
אז הנה , גם אני מצטרף לאלו שלא מסכימים איתך ( ועם אחרים ) ומתנגד לעונש מוות - אפילו שעכשיו את חושבת שאני יפה נפש , רחמנא ליצלן.
Afroditi
לפני 15 שנים • 13 ביוני 2009

זה קורה במשפחות הכי טובות....

Afroditi • 13 ביוני 2009
אז הנה , גם אני מצטרף לאלו שלא מסכימים איתך ( ועם אחרים ) ומתנגד לעונש מוות - אפילו שעכשיו את חושבת שאני יפה נפש , רחמנא ליצלן.[/quote]
wrong naughty girl​(לא בעסק)
לפני 15 שנים • 16 ביוני 2009
wrong naughty girl​(לא בעסק) • 16 ביוני 2009
אני בעד עונש מות רק למחבלים עם דם על הידיים. קודם כל כי הסיכוי לטעות כאן אפסי. אבל בעיקר כדי להוריד את האפשרות של שחרור עצירים.
מקבי​(מתחלף)
לפני 15 שנים • 16 ביוני 2009
מקבי​(מתחלף) • 16 ביוני 2009
ציטוט: אני בעד עונש מות רק למחבלים עם דם על הידיים. קודם כל כי הסיכוי לטעות כאן אפסי. אבל בעיקר כדי להוריד את האפשרות של שחרור עצירים

במקרה כזה, אין צורך כלל להביאם בפני שופט - אפשר פשוט להרוג אותם בשטח או אחרי שהוציאו מהם את המידע החיוני.