בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

האישה כאישה מעל הגבר

שלווה
לפני 15 שנים • 15 ביוני 2009

שאלה טובה

שלווה • 15 ביוני 2009
אני בטוח כי יש כאן נשים המקבלות את הרעיון הזה כפי שהוצג אך חוששות לבטא זאת פן יסקלו אותן .

אישה שלמה המקבלת את עצמה על כל צורות ביטוייה היא אכן נעלית יותר מכל בחור וכמובן שההפך הוא הנכון : גבר המודע לכל צדדיו ומתמודד עם המסרים החברתיים המזויפים הקוראים לו לוותר על פן אחד מאישיותו כי אין זאת ראוי , נעלה יותר מכל בחורה .

היית מרחיב מעבר לכך , אך כתוצאה מכאבי בטן מזדמנים הנובעים בעקיפין מריבוי ניקים פירותיים באתר ,אשכב קצת לנוח ,עד יעבור זעם .
כלבלב מתנשא
כלבלב מתנשא • 15 ביוני 2009
אני חייב להודות שיש משהו מגרה במחשבה על נשים כמין העליון, ועל גברים כנועדו לשרת אותן.
במחשבה יותר ריאלית, התשובה לא ברורה, כי השאלה לא ברורה. אם יורשה לי להתפלסף (לאישורכן המלכות ), למילה 'עליונות' יכולות להיות משמעויות שונות (כלכלית? שכלית? פיסית?)

באשר לשאלת ה-IQ, מעולם לא שמעתי ממקור רציני את הטענה שנשים חכמות מגברים. את שתי האפשרויות האחרות כבר שמעתי, כאשר לרוב עמדת ה"שוויון המוחלט" (בממוצע) מנצחת.
Morticia
Morticia • 15 ביוני 2009
אני חושבת שבגדול, עם הרבה סטיות תקן
נשים בורכו באיזו עוצמה טבעית שגברים צריכים להתאמץ כדי להשתוות לה,
אם בכלל

זה אולי סיבה טובה לתת לנו להוביל, בוודאי בדברים מסויימים
בוודאי סיבה נהדרת להתמסר אלינו בכבוד

אבל...
האם זה הופך אותנו לעליונות?
האם עליונות משמעה שימוש בכוח לרעה?

האם היותך מבוסס כלכלית לא הופך אותך לעליון במידה מה?

בעיני זה שאלות של עוצמה
לא של תפישת תחת

אולי גם של מוסר ושאר יצרים אנושיים אי שם בתוך הטבע
{אם אתה מרגיש עליון על אחר, אולי כדאי שתתכופף? כמו בשיר: נד-נד... נד-נד... רד-עלה... עלה ורד...}
Tame
Tame • 15 ביוני 2009
אני חושב שכששרשורים מהסוג הזה נפתחים על הכותב לציין אם הוא רוצה שיענו לו ברמת הפנטזיה או ברמת התכל'ס. כחולית מאוד ברמת התכלס, אחרים ברמת הפנטזיה.

אני אישית חושב שגם הגבוה ביותר כשהוא מתכופף או כורע ברך ושם את זוגתו מעליו הוא נשאר גבוה (ואולי אפילו נעשה גבוה יותר מה שהיה קודם). אין כאן לדעתי עניין של עליונות אות תחתונות פר סה, אלא למעלה ולמטה כחלק מהגדרה של אינטראקציה בין שני אנשים.

אדם שיראה את עצמו כנחות בפני כל הנשים באשר הן לא באמת מעיד במשהו על איכותה ונעלותה של זו שהוא מעריץ ומשרת, הוא לא מוסיף לכבודה דבר.
CanU
לפני 15 שנים • 16 ביוני 2009

או חלאס.

CanU • 16 ביוני 2009
אנשים נולדים שווים.
גברים ונשים.
החברה עושה להם מה שהיא עושה.
בתנאים מסויימים יותר קל לנשים.
ובתנאים אחרים יותר קל לגברים.
יש נשים שאוהבות להסתכל מלמטה, ונוח להן לחלוטין עם ההגדרה הכביכול טבעית ופרעית שהגבר שולט בהן.
ויש גברים שגם הם רוצים להיות שם במקום הכנוע.
הרי לשם כך התכנסנו לא?

הנושא הזה מרגיז אותי. כל הקריאה לשיוויון, מקובלת עלי רק ברגע שהיא מוחלטת.
אותה אישה שתפגין על משכורת נמוכה תדרוך עלי כשהיא קטנה ממני בשלוש שנים בכניסה למועדון בעוד שאני מתחת לגיל הכניסה.

בקיצור. שוויון הוא אחד. הוא קיים כשנולדים.
את הנזק ? אנחנו עושים.

כל טוב.
מרצה כנוע​(נשלט)
לפני 14 שנים • 16 ביוני 2009
מרצה כנוע​(נשלט) • 16 ביוני 2009
הועלו כאן הרבה כיווני מחשבה מעניינים

אך לטעמי הוזנח הכיוון של הקונטקסט החברתי-התרבותי .

כולנו גברים ונשים שחורים ולבנים עשירים ועניים גבוהים ונמוכים היננו אנשים רב מימדיים בעלי סט נרחב

של תכונות ויכולות. גם אם ניקח רק מימד אחד של אינטיליגנציה אז כבר הרבה זמן מדברים כל כמה סוגים

של אינטיליגנציה (רגשית וכד') ואדם יכול לקבל לקבל ציונים שונים בכל אחד מהסוגים.

אין אפשרות למצוא מישהו שבכל מערך התכונות והיכולות האנושיות מקבל ציונים גבוהים ואחידים.

מה שקובע את העליונות זה לא התכונה הספיציפית אלא המשמעות החברתית המיוחסת לאותה תכונה.

לדוגמא יש חברות שבהן התכונה לבן תחשב עליונה ויש שלא תהיה לכך כל התייחסות.

בחברה החרדית לצורך העניין מי שיודע ללהטט בכדורגל לא זוכה לעליונות אלא התלמיד החכם

בעוד שאנו יודעים שהכדורגלן כריסטיאנו רונלדו נמכר תמורת 90 מיליון אירו מה שאומר איזה תכונות

נחשבות לעליונות icon_smile.gif

אני לא מכיר אף חתן פרס נובל או מדען ששוה סכום כזה חחח....

מה שבטוח הוא שבקהיליה פמדומית ברור שנשים יהיו עליונות על גברים.
Morticia

Re: או חלאס.

Morticia • 16 ביוני 2009
CanU כתב/ה:
אנשים נולדים שווים.
גברים ונשים.
החברה עושה להם מה שהיא עושה.
בתנאים מסויימים יותר קל לנשים.
ובתנאים אחרים יותר קל לגברים.
יש נשים שאוהבות להסתכל מלמטה, ונוח להן לחלוטין עם ההגדרה הכביכול טבעית ופרעית שהגבר שולט בהן.
ויש גברים שגם הם רוצים להיות שם במקום הכנוע.
הרי לשם כך התכנסנו לא?

הנושא הזה מרגיז אותי. כל הקריאה לשיוויון, מקובלת עלי רק ברגע שהיא מוחלטת.
אותה אישה שתפגין על משכורת נמוכה תדרוך עלי כשהיא קטנה ממני בשלוש שנים בכניסה למועדון בעוד שאני מתחת לגיל הכניסה.

בקיצור. שוויון הוא אחד. הוא קיים כשנולדים.
את הנזק ? אנחנו עושים.

כל טוב.

אני מבינה מה שאתה אומר וגם חושבת שהחברה האנושית מייצרת רבים מהנזקים
אבל זה כמו אבולוציה חברתית המשתרשת לאורך שנים

התחלה טובה בעיני היא דווקא להבין שבני אדם כן נולדים שונים

העוצמה הטבעית שנשים בורכו בה ואליה התכוונתי היא היותנו בעלות רחם
(ודגדגן גם מסתבר...)
ההחלטה כי זה עושה מאתנו עליונות
או נחותות כפי שניסו להציגנו במהלך היסטוריה ארוכת שנים
היא כבר חלק מהנזק האנושי
בזה אנחנו מסכימים
icon_smile.gif
היילני
היילני • 16 ביוני 2009
בוודאי!

למשל, לי מקטנות היה ברור שאני טובה יותר מכל גבר שאי פעם אפגוש. אני משכתי להם בשיער (לי לא הייתה צמה), וגם כאשר אף בן לא רצה להיות חבר שלי בתיכון, היה לי ברור שזה המטען הביולוגי שלי שמסעיר ומרתיע כאחת. והנה גדלתי והגעתי למעוז ההעצמה הנשית הרי הוא שליטה נשית בגברים כפי שהיא מתבטאת קונבנציונאלית באתר זה. בפורום הזה, פורום השליטה הנשית, שהוא ללא ספק הפורום האינטיליגנטי והמעשיר ביותר שנשאתי בו עיניי ומשכתי בו עטי ברחבי העולם הוירטואלי - כאן אני מבינה את מה שבסתר ליבי תמיד ידעתי: שנשים, או ליתר דיוק, המגפיים לרגליהן והשוט שלידיהן, הם הם הישות העליונה עלי אדמות.

לולא כל הגברים כאן המאמינים בעליונותי השרירותית הייתי טועה לחשוב שנועדתי לשרת מישהו.
מיתוסית​(שולטת)
מיתוסית​(שולטת) • 16 ביוני 2009
אם נשים עליונות על גברים לדעתך, או את כאישה עליונה על גברים, למה את כתבת בפרופיל שלך:

"לא "מלכה" ולא "גבירה", אפשר לכנות אותי "מאסטר" אם וכאשר אני מתירה ו/או דורשת את זה."

!?!?

למה שאישה תכנה עצמה בתואר גברי, אם היא פמדומית!?!?

זה כמו לנייש גבר ולהשפיל אותו בזה שהוא דומה לאישה, כאילו אישה היא בזויה. זה בעצם לבעוט כדור שחוזר אלייך.
היילני
היילני • 16 ביוני 2009
כחולית יקרה,

כשתלמדי לקרוא צינית או לפחות בין השורות; כשתביני שלזיין גבר בתחת כשהיא לובשת תחתונים וחזייה זה לא בהכרח אקט משפיל ו/או מבזה; כשתביני שהתואר 'מאסטר' אינו נחלתם של גברים בלבד; כשתביני שידע אינו מסתכם בסטטיסטיקה ושהמרצים שלך לא יודעים את הכל; כשתפתחי חשיבה ביקורתית אמיתית, או אז תבקרי אותי.

ובנימה נעימה,
לילה טוב.