סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

ניתוח עיקור

D-HUNTER
לפני 14 שנים • 23 ביולי 2009
D-HUNTER • 23 ביולי 2009
פרלין כמה שאת צודקת!!!
לא קשורה

Re: רעיון מעניין העיקור

לא קשורה • 23 ביולי 2009
godisafemale כתב/ה:
שווה לבדוק קודם אם יש רופאים בארץ שמוכנים לעקור אונה במוח.

לדעתי זה יפתור הרבה התלבטויות.

לדעתי אתה לוקה בפעילות יתר של האונה הימנית.

אלו היו שישים שניות על התרומה שבניתוח העיקור

(פרלין, למה לא להתעצבן? זו מהמוצדקות שבהתעצבנויות.)
פרלין​(נשלטת){ש}

פרלין​(נשלטת){ש} • 23 ביולי 2009
לא קשורה כתב/ה:
godisafemale כתב/ה:

לדעתי אתה לוקה בפעילות יתר של האונה הימנית.

אלו היו שישים שניות על התרומה שבניתוח העיקור

(פרלין, למה לא להתעצבן? זו מהמוצדקות שבהתעצבנויות.)

fכי להתעצבן על גודי זה מתחת לכבודי. לכבודנו.
נולי

Re: הנה רעיון

נולי • 23 ביולי 2009
פרלין כתב/ה:
(לא להתעצבן על גודי, לא להתעצבן על גודי, לא להתעצבן על גודי)

גודי! יא מעצבנת!

מתי תביני שהעובדה שמישהו חושב שונה ממך היא לא סיבה להשתלח בו? הבחור ביקש עזרה. הוא דיבר בכנות מכמירת לב. אבל את, שאין לך טיפה של רגישות, טקט או כל דבר אחר שקשור ללראות אנשים שלא דרך הפריזמה הבלעדית שלך, חייבת לבוא ולכסח לו את הצורה.

את יודעת מה? אם את לא מסכימה איתו, תשתקי. זה רעיון מרענן, קונספציה חדשה ומשונה, אבל אני בטוחה שזה יעשה לך רק טוב.

לא בטוחה שלה זה יעשה לה טוב (כאילו שאכפת לי) אבל לנו זה יעשה מצוין. אם כי פרלין, אני חייבת לציין שאת חולמת בהקיץ.
Lilu-FemdoM{Pon}

Lilu-FemdoM{Pon} • 23 ביולי 2009
godisafemale כתב/ה:

לדעתי אתה לוקה בפעילות יתר של האונה הימנית. הנה לינק שישפוך אור :

http://www.tevalife.com/article.asp?id=1988

rffl.gif rffl.gif rffl.gif rffl.gif rffl.gif rffl.gif

אני בעד עקירת כל המח.
בלוסום​(לא בעסק)

בלוסום​(לא בעסק) • 23 ביולי 2009
Lilu-FemdoM כתב/ה:
godisafemale כתב/ה:

לדעתי אתה לוקה בפעילות יתר של האונה הימנית. הנה לינק שישפוך אור :

http://www.tevalife.com/article.asp?id=1988

rffl.gif rffl.gif rffl.gif rffl.gif rffl.gif rffl.gif

אני בעד עקירת כל המח.

מצטערת, לא חשבתי שזה יקרה כל כך מוקדם, שהשרשור הזה יוסט, אבל זה מתבקש.

יש דרך להביע התנגדות לפעולה או לדעה או למה שזה לא יהיה שמישהו מביע.

אלוהים יודע שגם אני לא מושלמת, אני חוטאת לפעמים עם פיוז קצר ומגיבה בהתלהמות ורק אחר כך אחרי שעוד קצת גשר נשרף, רק אז אני קולטת את הטעות.

מבקשת מכן - בעיקר גודיס ולילו, אבל באופן כללי מכולנו - אדם העלה פה נושא קשה ביותר. מאוד לא קל לדבר על זה ולהגיד בלב שלם ובפה מלא שלא, לא רוצים להיות הורים. אני חוששת, שהרבה אנשים מרימים גבה ושואלים את עצמם מה דפוק בהם? ובכן, שום דבר לא דפוק בי. זוהי החלטה שבחרתי כבר לפני שנים, ואינני מתכוונת לשנות את דעתי בנושא.

אבל דבר אחד בטוח - לאור תגובות כגון אלה, יש מצב שאחשוב עשרים אלף פעם אם אי פעם להבא אכתוב דבר שכזה באיזשהו פורום באתר ובעולם שאמור להיות טולרנטי לשוני של כל אחד מאיתנו.
מודה באשמה, גם אני חוטאת בחטא הזה, שופטת אנשים לפעמים בהתנשאות, במקום לנסות רגע להסתכל עליהם ולנסות לכל הפחות להבין שזכותם לבחור את הבחירות שלהם, ללא שנוסיף שמן למדורה ונשפוט אותם.
מאחלת לכולנו, ובאמת שגם לעצמי, שנוכל לעצור שניה ובמקום ללגלג, ננסה להבין.
שיהיה לילה טוב לכולנו.
מביט לרגע
לפני 14 שנים • 24 ביולי 2009

Re: ניתוח עיקור

מביט לרגע • 24 ביולי 2009
j25 כתב/ה:
הבעיה היא שמאנשים שדיברתי איתם והתייעצתי הבנתי שרופאים מסרבים לנתח גברים צעירים שעדיין אין להם ילדים והדבר הזה מקומם אותי מאוד שכן הדבר משול לאישה שרוצה לעשות הפלה אבל הרופא מסרב בטענה שאין לה זכות להרוג את הילד.
בחברה מאצ'ואיסטית ולרוב פרימיטיבית כמו בישראל קשה לאנשים להבין שלפרט רצון משלו שלא תמיד עולה בקנה אחד עם רצון החברה גם אם אינו פוגע בה בהחלטותיו.

מה שאתה עושה כאן זה נאה דורש, אך נאה לא מקיים.
אין ויכוח, שזכותך לא לרצות להביא ילדים לעולם, ואני חושב שגם אין ויכוח, שזכותך לנקוט בצעדים קיצוניים, יחסית למקובל כמובן, על מנת ליישם את רצונך, גם אם למי מהמגיבים בשרשור, כולל אותי אגב, יש קושי מסוים עם הצעד שלך.
הבעיה היא, שאתה מצפה שיכבדו את הרצונות שלך ולא מכבד כאן את הרופאים (אלו מהם), שלהם יש אג'נדה שונה משלך והם מתקשים, מסיבות כאלה ואחרות (רגשיות, נפשיות, דתיות וכיו"ב), לשתף פעולה עם הרצונות שלך.

אני מודיע לך, שאילו הייתי רופא, הייתי מסרב לעשות את הניתוח הזה, וזה בהחלט לא בגלל ש"קשה לי להבין שלפרט רצון משלו" וגו', אלא משום שלי יש קושי לבצע את הפעולה הנ"ל.
ממש באותה מידה, ועל אף ההבדלים כמובן, אילו היה בא אלי אדם לניתוח, שבו הוא מבקש להוריד את הבוהן השמאלית שלו כי זאת הקארמה שלו, או שכך קראו לו בקלפים, או מה שזה לא יהיה, הייתי מסרב.
זאת זכותי (או זכותו של הרופא) ועליך לכבד זאת, בדיוק כמו שאתה מצפה שיכבדו אותך ואת הרצונות שלך.
נילי ונילי

נילי ונילי • 24 ביולי 2009
מביט לרגע כתב/ה:
זאת זכותי (או זכותו של הרופא) ועליך לכבד זאת, בדיוק כמו שאתה מצפה שיכבדו אותך ואת הרצונות שלך.

לא. הוא לחלוטין לא צריך לכבד את מי שלא מכבד אותו.

אם אתה לא מכבד אותו, לא רואה אותו ואת הצרכים שלו ואפילו מסרב להבין את השיקולים שלו- למה שהוא יכבד אותך? מה הקשר בין האמונות הפרטיות שלך וסולם הערכים הפרטי שלך ובין הרצונות שלו ולמה הוא צריך להתחשב בזה? וממתי "כבוד הדדי" הפך להיות תירוץ לרמיסת האחר?

פלורליזם לא אמור לשמש ככלי לכפייה על האחר. כבוד הדדי לא אמור לשרת את הצורך הדמוגרפי ברבייה. חופש הדיבור לא אמור לשרת רופאים כדי להשתיק את הצרכים הייחודיים של הפציינטים שלהם, בדיוק כמו שחופש התנועה שלך, והחופש שלך לנופף באגרופך מסתיים בנקודה שבה מתחיל האף הפרטי שלי, כפי שאמר פה פעם מישהו.

אתה יכול שלא לאהוב את מה שהוא עושה, אתה יכול לחיות בהתאם לסולם הערכים הםרטי שלך, אבל ברגע שאתה משמש בסלידה האישית שלך כדי להשתיק את הצרכים הרפואיים שלו ווכדי לתת לגיטימציה לרופאים שלא מוכנים לנתח אותו- שברת את כללי המשחק ואף אחד כבר לא חייב לך פלורליזם.

בברכת "תשנא את מי שאתה רוצה בד' אמותיך, אבל תחסוך את זה מאיתנו",
נ'.
מביט לרגע

מביט לרגע • 24 ביולי 2009
נילי ונילי כתב/ה:
מביט לרגע כתב/ה:

לא. הוא לחלוטין לא צריך לכבד את מי שלא מכבד אותו.

אם אתה לא מכבד אותו, לא רואה אותו ואת הצרכים שלו ואפילו מסרב להבין את השיקולים שלו- למה שהוא יכבד אותך? מה הקשר בין האמונות הפרטיות שלך וסולם הערכים הפרטי שלך ובין הרצונות שלו ולמה הוא צריך להתחשב בזה? וממתי "כבוד הדדי" הפך להיות תירוץ לרמיסת האחר?

פלורליזם לא אמור לשמש ככלי לכפייה על האחר. כבוד הדדי לא אמור לשרת את הצורך הדמוגרפי ברבייה. חופש הדיבור לא אמור לשרת רופאים כדי להשתיק את הצרכים הייחודיים של הפציינטים שלהם, בדיוק כמו שחופש התנועה שלך, והחופש שלך לנופף באגרופך מסתיים בנקודה שבה מתחיל האף הפרטי שלי, כפי שאמר פה פעם מישהו.

אתה יכול שלא לאהוב את מה שהוא עושה, אתה יכול לחיות בהתאם לסולם הערכים הםרטי שלך, אבל ברגע שאתה משמש בסלידה האישית שלך כדי להשתיק את הצרכים הרפואיים שלו ווכדי לתת לגיטימציה לרופאים שלא מוכנים לנתח אותו- שברת את כללי המשחק ואף אחד כבר לא חייב לך פלורליזם.

בברכת "תשנא את מי שאתה רוצה בד' אמותיך, אבל תחסוך את זה מאיתנו",
נ'.

את קראת, ובעיקר הקשבת, למה שאני רוצה להגיד או שזרקת לכאן את כל מה שאת חושבת על חופש הביטוי, חופש הפרט וכו'?
אני אנסה לומר את דברי שוב, אולי זה יעזור, אני מבטיח שלא אציק ואנסה שוב, הדבר האחרון שמעניין אותי אלו הם דיונים משמימים שנמשכים 15 עמודים, בפעם ב- 200 שנה שאני בפורומים.

יכולות להיות לרופא 1001 סיבות שבגללן הוא אינו רוצה לבצע את הניתוח הזה, שבניגוד למה שאת אומרת, הוא בפירוש לא "צורך רפואי". יכול להיות שהוא אדם דתי, שאמונתו מחייבת אותו לא לבצע את הניתוח, יכול להיות שהילד שלו עשה את הניתוח הזה והתחרט ויש לו מאז סיוטים כל לילה,
ויכול להיות שיש לו קשיים רגשיים לבצע פעולה כזאת- גם זה נראה לי טבעי במידה מסוימת, זכותך לחשוב אחרת כמובן.
עפ"י שבועת היפוקרטס, וגם עפ"י אמות המידה המוסריות שלי, שאינן חייבות לחפוף לאלו שלך, או של כל פרט אחר, רופא חייב לעשות הכל על מנת להציל חיים, או להקל על סבלם של חולים, לא לגרום להם נזק וכ"ו.
לך יש ציפיות מהרופא, שיעשה כל (כמעט כל?) מה שהמטופל רוצה וזה קצת אירוני שאת כותבת כאן: "פלורליזם לא אמור לשמש ככלי לכפייה על האחר" ו "תירוץ לרמיסת האחר", בשעה שהמציאות היא בדיוק הפוכה: מי שהדברים נכפים עליו הוא הרופא, ומי שהרצונות שלו נרמסים תחת "כיבוד הרצונות של השונים ממך" הוא הרופא.
נילי ונילי
נילי ונילי • 24 ביולי 2009
תשמע, אתה חופשי לשנות את דעתך באמצע הדיון בעקבות הדברים שכתבתי, אבל אתה לא יכול להאשים אותי בחוסר הבנת הנקרא. אתה נותן פה שני נימוקים שונים לסירוב של רופא לבצע הליך רפואי, ורק אחד מהם היה קיים בהודעה הקודמת שלך.

האחד- זה הליך רפואי בחירתי ולא הליך רפואי הכרחי. זכותו של רופא שלא לבצע הליכים רפואיים שנחשבים ל"ניתוח קוסמטי".

השני- זה הליך רפואי בעייתי מבחינה מוסרית וזכותו של רופא שלא לבצע הליכים רפואיים שנחשבים בעייתיים על פי אמות המוסר הערכי שלו.

בעוד שעם הנימוק הראשון אין לי בעיה (כלומר יש לי, אבל אני מוכנה לקבל אותו כנימוק קביל במסגרת הויכוח הלגיטימי), הרי שעם הנימוק השני יש לי בעיה רצינית. במדינת ישראל קיים חוק בריאות ממלכתי ואין רשות לרופא להחליט מה הוא מוכן לנתח על פי מה בזין שלו (או בזין של הפציינט) באותו יום. אם הוא עובד בקופות חולים ומקבל משכורת מהמיסים שלי- הוא חייב ליישר קו עם מערכת הבריאות ועם אמות המוסר שקובע החוק, ולא עם אמות המוסר הפרטיות שלו.

מעבר לכך, בלי שום קשר ובנימה אישית יותר, אם יורשה לי- שיקול הדעת העודף שמרשים לעצמם רופאים (וגם סתם אנשים מהרחוב, ראה תגובתה של גודי לעיל) בלהגיד לכל בנאדם מה הם חושבים על ההחלטות הגניטליות הפרטיות שלו הוא פשוט עזות מצח לשמה. בשם חובת הדמוגרפיה הקדושה מרשים לעצמם כל מיני לוזרים להעיר הערות דוחות של ממש לאנשים שבחרו שלא להביא ילדים לעולם. קצת נימוס לא היה מזיק פה. וקצת ענווה אל מול זכותו של אדם על גופו.