אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

על הקשר בין בדס"מ לעישון. -סקר קצר .

מאיר369​(שולט)
לפני 14 שנים • 19 באוג׳ 2009
מאיר369​(שולט) • 19 באוג׳ 2009
אני מסכים עם נורית שכמות הנסקרים כאן היא לא מספיקה כדי לעמת מול הסקר הכללי, אבל מה שכתבת בא. ממש לא ברור לי.
כעיקרון, אם באוכלוסיה מסוימת, אחוז המעשנים גבוה מאחוז המעשנים באוכלוסיה הכללית, ניתן להצביע על מגמה של נטיית יתר לעישון באוכלוסיה הזו.
ריפרף
לפני 14 שנים • 19 באוג׳ 2009
ריפרף • 19 באוג׳ 2009
בא לי לגלגל סיגריה מהסקר הקקמייקה הזה

icon_arrow.gif
נוריתE
לפני 14 שנים • 20 באוג׳ 2009
נוריתE • 20 באוג׳ 2009
מאיר369 כתב/ה:
אני מסכים עם נורית שכמות הנסקרים כאן היא לא מספיקה כדי לעמת מול הסקר הכללי, אבל מה שכתבת בא. ממש לא ברור לי.
כעיקרון, אם באוכלוסיה מסוימת, אחוז המעשנים גבוה מאחוז המעשנים באוכלוסיה הכללית, ניתן להצביע על מגמה של נטיית יתר לעישון באוכלוסיה הזו.

חזרתי למה שכתבתי ואפשט את הכוונה
כשעשו את הסקר הכללי, בדקו רק מעשן או שלא (אולי גם גיל ומיגדר )
לא בדקו נטיה מינית...לא שאלו :
*אני "וניל" מעשן/לא מעשן
*אני שולט מעשן/לא מעשן.
היבננו?
ז''א בטוח שמכלל כל הנישאלים גם היו אנשים מהקהילה, זאת סטטיסטיקה פשוטה.

לכן כדי לתת תוצאות ,נאמר ,אמיתיות, צריך לשאול את אותו מספר אנשים כאן ששאלו שם,
אם שם סקרו אלף אז פה גם צריך (או כל מספר סטטיסטי אחר שתואם/משמש לסקרים כגון אילו) . זה ייתן אינדקציה מסויימת לשאלה הזאת שפה. וגם זה לא ייתן ממש אינדקציה מדוייקת לעומת אותו סקר כללי כי שוב...
לא בדקו שמה מי בדיסמי ומי וניל....
מאיר369​(שולט)
מאיר369​(שולט) • 20 באוג׳ 2009
נורית אני מסכים לגבי כמות הנשאלים, אבל במדה וכמות הנדגמים זהה, עובדת השתתפותם של חברי הקהילה (בעלת הנטייה הגדולה יותר לעשון) בסקר הכללי, כשבכל זאת הממוצע שם נמוך יותר, רק מגבירה את ההפרש.
למשל: אם נניח שבסקר של אלף מבני הקהילה 40% מעשנים, וונילים 20% מעשנים, אז בסקר שלא מבדיל בין ונילים לבדסמים יהיה משהו כמו 23%, כשהשפעת עודף המעשנים מבני הקהילה תהיה תלויה בגודל הקהילה.
ובמקרה ההפוך שלנו: אם מצאנו באוכלוסיה הכללית 23%, למרות שהיא כוללת לא רק ונילים, זה רק אומר שאוכלוסיית הונילים היא קצת פחות. בשביל לחשב כמה ה"קצת" הזה, צריך לדעת את גודל הקהילה, אבל גם בלי זה, אפשר לומר שהונילים מעשנים פחות.
מאיר369​(שולט)
מאיר369​(שולט) • 20 באוג׳ 2009
נורית אני מסכים לגבי כמות הנשאלים, אבל במדה וכמות הנדגמים זהה, עובדת השתתפותם של חברי הקהילה (בעלת הנטייה הגדולה יותר לעשון) בסקר הכללי, כשבכל זאת הממוצע שם נמוך יותר, רק מגבירה את ההפרש.
למשל: אם נניח שבסקר של אלף מבני הקהילה 40% מעשנים, וונילים 20% מעשנים, אז בסקר שלא מבדיל בין ונילים לבדסמים יהיה משהו כמו 23%, כשהשפעת עודף המעשנים מבני הקהילה תהיה תלויה בגודל הקהילה.
ובמקרה ההפוך שלנו: אם מצאנו באוכלוסיה הכללית 23%, למרות שהיא כוללת לא רק ונילים, זה רק אומר שאוכלוסיית הונילים היא קצת פחות. בשביל לחשב כמה ה"קצת" הזה, צריך לדעת את גודל הקהילה, אבל גם בלי זה, אפשר לומר שהונילים מעשנים פחות.
Black P e a r l
Black P e a r l • 20 באוג׳ 2009
לא.
ים_yam​(לא בעסק)
ים_yam​(לא בעסק) • 20 באוג׳ 2009
ונילית מפוצפצת ולא מעשנת,
אבל אם יעשנו בקרבתי בלי רשות - הפיצפוצים עלולים להתעורר בצורה מאוד לא SSC!
icon_twisted.gif
Zinc​(שולט)
לפני 14 שנים • 21 באוג׳ 2009
Zinc​(שולט) • 21 באוג׳ 2009
לא מעשן