בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

טראנסג'נדר: מולד או נרכש?

Tobias​(אחר)
לפני 14 שנים • 27 באוג׳ 2009

טראנסג'נדר: מולד או נרכש?

Tobias​(אחר) • 27 באוג׳ 2009
כתבה מאוד מעניינת ששופכת מעט אור מסקרן על השרשור הקודם בקשר לטרנסופוביה, להאם זו בחירה, האם זה דבר נרכש חברתית, תוצר חוויות, או שאולי זה מולד.

מאת ידיעות אחרונות:

יש ילדים זיג זג

מאז החל לדבר התעקש ברנדון, היום בן שמונה, להיות ילדה. הוריו החליטו להגשים את חלומו. האם שאיפתם של הורים לאושר עבור ילדיהם לא הלכה צעד אחד רחוק מדי?

האנה רוזין, "האטלנטיק" פורסם: 27.08.09, 13:08

בגיל שנתיים וחצי אימץ ברנדון בובת ברבי בלונדינית בשמלה נוצצת, סחב אותה לכל מקום וישן איתה כמו עם דובי. בגיל שלוש מצאה אותו אמו רוקד מול המראה כשהפין שלו תחוב בן רגליו. "תראי אמא, אני בת", אמרה לה. "באותו רגע לא היה מאושר ממנו", היא נזכרת.

אחרי שנים שבהן טופל בידי שלל פסיכולוגים, שטענו שמדובר בתקופה חולפת או האשימו את אביו הקשוח, התייעצו הוריו עם מומחים נוספים שקבעו כי בנם סובל מהפרעה בזהות המגדרית שלו. וקיבלו את האבחנה החדשה: ברנדון הוא פשוט ילד טרנסג'נדר.

50 ילדים כאלה השתתפו באחרונה בכנס שהוקדש לנושא בפילדלפיה. לפני כמה שנים עוד השתתפו בו ילדים מעטים. במקביל מדווחות קליניקות המתמחות בטיפול בילדים בעלי הפרעת זהות מגדרית שרשימת המטופלים שלהם התארכה פי ארבעה בשנים האחרונות.

למה זה קורה? האם מדובר בתופעה ביולוגית, או בהפרעה נפשית? והאם על ההורים לעודד את ילדיהם לשנות את מינם, או להילחם שישמרו על זהות המקורית?
גג העולם
לפני 14 שנים • 28 באוג׳ 2009
גג העולם • 28 באוג׳ 2009
הכתבת המלאה במוסף סוף שבוע של ידיעות
Tobias​(אחר)
לפני 14 שנים • 28 באוג׳ 2009
Tobias​(אחר) • 28 באוג׳ 2009
מה אבל זה בלועזית!
ואני לא קורא לועזית מטעמים אידיאולגים!
זה הרי ידוע!

מה את מביאה לי דברי הבל של הגויים.

שיקסה...
shuki boy​(נשלט)
לפני 14 שנים • 29 באוג׳ 2009
shuki boy​(נשלט) • 29 באוג׳ 2009
זה ממש לא מעניין ולא משנה אם זה מולד ונרכש.
מישהו עושה מחקר האם לאהוב תפוזים זה מולד או נרכש?
לא, בגלל שלאכול תפוזים לא נחשב דבר רע או דבר טוב. בעוד להיות טרנסג'נדר נחשב דבר רע ושנוא.
אולי שווה לעשות מחקר האם שנאה של טרנסג'נדרים היא דבר מולד או נרכש, והאם היא ניתנת לריפוי.
shuki boy​(נשלט)
shuki boy​(נשלט) • 29 באוג׳ 2009
דרך אגב, המאמר שהבאת, קווינסי, הוא טרנספובי ואינו מכבד טרנסג'נדרים. אני מצאתי אותו פוגעני - המאמר גם מסתמך על מחקרים אחרים שנעשים ע"י אנשים שנויים במחולקת, כמו ד"ר זוקר, שעושה טיפולי המרה בילדים טרנסג'נדרים במטרה להפוך אותם ל"נורמלים".

אני איני "אישה שמשוכנעת שהיא גבר כלוא בגוף של אשה", ומחקרים ומאמרים שמשתמשים בהתייחסות כזו, הם בעייתיים כי הם למעשה אומרים את בעקיפין שכותב המאמר הוא "אדם שמשוכנע שאני אישה". למה שאני אטרח לקחת אדם כזה ברצינות כאשר זו הנחת היסוד שלו?
מאיפה לו לדעת מי אני ומה אני יותר טוב ממני? זו שיפוטיות מיותרת, שנעשית ע"י אנשים שמעולם לא חוו את החוויה הטרנסג'נדרית, אך מתיימרים לדעת יותר טוב מאיתנו מי אנחנו.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
tranny boi כתב/ה:
לא, בגלל שלאכול תפוזים לא נחשב דבר רע או דבר טוב. בעוד להיות טרנסג'נדר נחשב דבר רע ושנוא.
אולי שווה לעשות מחקר האם שנאה של טרנסג'נדרים היא דבר מולד או נרכש, והאם היא ניתנת לריפוי.

אני חושבת שאתה צודק במידה מסויימת, אבל לא לגמרי.
כי לאכול תפוזים לא משפיע על כל מהלך החיים שלך עד כדי כך.
ואכילת תפוזים לא שולחת אותך לעשות ניתוח שיתאים את הגוף שלך לחייך כאוהב או שונא תפוזים.

זה לא משהו שולי, זה לא משהו שניתן להתעלם ממנו.

נכון שהשאלה אם זה מולד או נרכש לא ממש חשובה באופן ספציפי, אבל למחקרים האלה יש עוד מקורות מלבד שנאה ופחד. חלקם סתם מתוך עניין - כי מה לעשות, זה מעניין (ע"ע סרטי ה-BBC שחוקרים כל תופעה אנושית שקיימת בערך, כולל טעמים באוכל), וחלקם בשביל למצוא תשובות לשאלות רלוונטיות.

למשל - מה באמת להגיד לילד שרוצה להיות ילדה?
כשזה אדם בוגר זה קל - "תעשה מה שבא לך". אבל מה אומרים לילד? הרי אי אפשר להשאיר אותו להתמודד עם השאלה הזאת לבד. צריך לייעץ, לכוון. אך לכוון לאן? בתור הורים, ככל שנדע יותר על מה שאנחנו מגיבים אליו, כך נוכל להגיב יותר טוב.
ליך
לפני 14 שנים • 4 בנוב׳ 2009

נושא טעון

ליך • 4 בנוב׳ 2009
מגדר יש ספקטרום
בקיצור התיאוריה שהופרכה היא
אם נלדת עם זיין וגודלת כגבר אתה גבר
התאויריה היום היא שהמגדר מולד
ושזה קשור למוח

סטיסיסטית 1% נולדים INTERTSEX בעברת עתיקה אנרוגינו או טומטום
5% נולדים הומוסקסואלים
ואחוז קטן יןתר נןלדים ע מגדר ששונה מאיברי המין
פחות מ 1% מהבנות יש קרומוזים גבריים XY
אבל גוף של אשה חלקם התגלה בבדיקות באולימיפידיה
אההההה​(שולט)
לפני 14 שנים • 8 בנוב׳ 2009
אההההה​(שולט) • 8 בנוב׳ 2009
tranny boi כתב/ה:

נחמדדדדדד.
אהבתי את ההשקפה המעניינת
פולו
לפני 14 שנים • 9 בנוב׳ 2009

Re: נושא טעון

פולו • 9 בנוב׳ 2009
ליך כתב/ה:
סטיסיסטית 1% נולדים INTERTSEX בעברת עתיקה אנרוגינו או טומטום

נשמע לי קצת מופרך. לפי הססטיסטיקה הזאת יש בישראל כ- 70,000 אנשים אנדרוגינוס. להערכתי, סדר גודל כזה היה מקבל הד חזק יותר ומודעות גבוהה יותר. עובדה שרוב האנשים לא יודעים מה זה. אשמח לראות לינק שמפנה למקור רשמי וסטטיסטי (אני חיפשתי קצת ולא מצאתי).

ליך כתב/ה:
5% נולדים הומוסקסואלים

גם כאן העניין של האחוזים קצת לא מסתדר עם העמדה הרווחת שיש 10% הומוסקסואלים. הפער בין 5% ל-10% הוא מאוד משמעותי. בדיוק כפול (או חצי).