לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

על דרך ארץ

אחותופל
לפני 14 שנים • 11 באוק׳ 2009

אחריות

אחותופל • 11 באוק׳ 2009
אני לא אומרת שצריך רק להגיב באלימות ובמכות. וכל זוג שידאג לעצמו.
אבל כן צריך להביא לשינוי כלשהו אם אנחנו לא מרוצות ממשהו.
אז יולי פתחה פוסט, היא נתנה לתופעה הזו שם וצורה והיא אומרת שהיא מציקה לה.
אז מכאן אפשר לגייס עוד קולות שזה מפריע גם להן (תופעת המציצקנים) ולראות לאן אפשר לקחת את זה.

אני חושבת שהצעד הבא הוא גם להביא את זה לתשומת לב מנהלי הליינים של מסיבות הבדס"מ, להבהיר שיש חלק נכבד מהקהל שהעניין הזה מפריע לו, ולהנחות את הDM לנהוג בהתאם ולהעיר/להרחיק את המטרידים, עד שתשתרש איזו נורמת התנהגות.
כי היום הנורמה היא כאשר מציצן חדש מגיע למסיבה ורוצה להציץ הוא רואה את כולם נדבקים ומפריעים ואף נוגעים. למה שהוא לא ינהג כך? לעומת זאת אם הוא יגיע ויראה שהפרטיות נשמרת ועדיין מתאפשרת הצצה, יש מצב שאף הוא ינהג בכבוד הראוי וישמור מרחק נגיעה. והאחריות היא לא רק להנהלה. היא גם כלפיך - כי אם עכשיו קראת את השרשור הזה ואת מזדהה עם מה שכתוב ושזה לא בסדר להציק מקרוב מדי לזוג חוטא במסיבה, אז כדאי שגם את תעירי (או תדחפי או תרביצי, מה שעושה לך את זה) למציצקנים. אני יודעת שזה מה שאני אעשה.

בטוחה גם שמנהלות הליינים תהיינה אוהדות למצוקה הזו. אני זוכרת לפני כמה חודשים באחת המסיבות שלו אייר ראה את אחד המציצים שפשוט הסתכל מקרוב מדי, והוא חשב שזה ממש מוגזם ושהמציצן למרות שלא עשה דבר מלבד להביט ממש חדר לספייס של הזוג והפריע לסשן. פשוט צריך לקחת את זה עוד רמה הלאה.
electro-z
לפני 14 שנים • 12 באוק׳ 2009
electro-z • 12 באוק׳ 2009
אני שוב מזכיר את מכונת הקומפוסט המופלאה שלי...
מדויקת​(לא בעסק){+-}
מדויקת​(לא בעסק){+-} • 12 באוק׳ 2009
אני האגדה כתב/ה:

צודקת עד מאוד יולי בדבריה וצודקת על אחת כמה וכמה על כך שפתחה את הפוסט הזה ולכל הטיפשות שתהו על שום מה הוא נפתח (מדוייקת ואנימה - הכוונה היא אליכן).

את מרגשת אותי.
בטח היית מאבחנת פסיכוטכנית בצבא או משהו, כי לא יכול להיות שזה רק כשרון מולד..
ואני מבקשת - מדויקת. עם י' אחת.

מילא זה שאין לך מושג ירוק מה כתבתי שם, על זה אני סולחת לך.
כל אחת ויכולותיה.
אבל למה לשבש לי את הניק?
זו כבר שערוריה.
Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ}

תרבות, כללים ו-DMים

Dan_Kap​(שולט){f,yt,D,תכ} • 12 באוק׳ 2009
הנה מה שמקובל בכמה מקומות בדסמיים בעולם:

תרבות - מקובל שאפשר לצפות, אבל לא לבהות, להדליק פלאפונים/מציתים ושאר אמצעי תאורה, להציע הצעות להשתתף בסשן, לשלוח ידיים או לנסות לנשק את המגפיים הסקסיות של מי שבסשן.

כללים - לכל מועדון או מסיבה יש דף שלם של כללים. כל מי שנכנס למקום חותם עליו (ובדרך גם מזדהה בתעודה המעידה על גילו). בין שאר הכללים מופיעה גירסה עדינה של מה מקובל ומה אינו מקובל לגבי סשנים של אנשים אחרים. (לסקרנים - יש גם מגבלות על מה מותר בסשן במועדון, כמו איסור של משחקי חניקה).
וכן, יש גם סעיף שמאפשר לאחראים על המסיבה להעיף משם ללא החזר תשלום כל מי שמפריע למהלך התקין של האירועים או שיכור מכדי לשלוט בעצמו.

DM-ים - אחד מתפקידיהם של ה-DM-ים הוא למנוע מצבים כמו זה שיולי תיארה.
וכשיש כללים ברורים מאד שעליהם חתמו כל אחד/ת מהנוכחים, גם קל מאד להרחיק מהמקום את מי שמפרים את הכללים.

אולי הגיע הזמן שמארגני המסיבות יפסיקו לספור ראשים בכניסה ויפעלו לשיפור התרבות שמתחוללת בתוך המקום שהם שכרו?
אחותופל
לפני 14 שנים • 13 באוק׳ 2009
אחותופל • 13 באוק׳ 2009
ראיתי שאייר כבר הרים את הכפפה וניסח כמה כללים להתנהגות נאותה לבליינים במועדון פטיש.
http://www.thecage.co.il/phpBB/viewtopic.php?t=26383

אני מניחה ששאר הליינים ילכו בעקבותיו וינסחו קודי התנהגות וגם יתחילו לאכוף אותם כך שתעלה הרמה הכללית של הבדס"מ בארץ וזה דבר מבורך.

(אגב יולי - הרבה מזה זה בזכותך! סחתיין וכל הכבוד!)

אה, ומדוייקת - את והניק שלך מעניינים לי את התחת.
מדויקת​(לא בעסק){+-}
לפני 14 שנים • 14 באוק׳ 2009
מדויקת​(לא בעסק){+-} • 14 באוק׳ 2009
אני האגדה כתב/ה:
ראיתי שאייר כבר הרים את הכפפה וניסח כמה כללים להתנהגות נאותה לבליינים במועדון פטיש.
http://www.thecage.co.il/phpBB/viewtopic.php?t=26383

אני מניחה ששאר הליינים ילכו בעקבותיו וינסחו קודי התנהגות וגם יתחילו לאכוף אותם כך שתעלה הרמה הכללית של הבדס"מ בארץ וזה דבר מבורך.

(אגב יולי - הרבה מזה זה בזכותך! סחתיין וכל הכבוד!)

אה, ומדוייקת - את והניק שלך מעניינים לי את התחת.

מדויקת.
בי' אחת.
Grey / Green
Grey / Green • 14 באוק׳ 2009
מדויקת מבטיחה לנו כבר כמעט חמש שנים שהיא תהיה רק אילוזיה זמנית, אבל אי אפשר לסמוך על אף אחד בארץ הזאתי.

וזאת הפואנטה שלי. יולי, יפתי, הפוסט שלך צובט בלב אבל הוא ממוען לנמענים הלא נכונים. אנשים שלא יודעים את מקומם אמנם תמיד יש, במדינתנו היפה זה כמעט כל מה שיש. אבל זאת הסיבה שפותחים מועדון בדסמ: זה מרחב שמאפשר לך לנהוג בזימה בפומביות יחסית, בין אנשים אחרים שיודעים מה את עושה ומכבדים את זכותך לעשות את זה. ההקפדה על כך שבשערי המועדון ייכנסו רק אנשים כאלו - וההקפדה הנוספת להוציא משערי המועדון את מי שנתפס מטריד - היא התפקיד של הנהלת המועדון. אם אין הקפדה חמורה על כללי התנהגות ואם כל אחד יכול להכנס, זאת לא מסיבת בדסמ, זאת באמת מסיבת ריקודים של קינקים ותו לא. אנחנו לא מדברים פה על דברים שבמקומות אחרים יהיו אלמנטריים, כמו דרס קוד. אנחנו מדברים על כך שהוטרדת במועדון בזמן סשן ולא היה שם נציג של הנהלת הליין או מה שזה לא יהיה שיעיף את המטומטמים החוצה לרחוב. כותרת ההודעה שלך הייתה צריכה להיות "הוטרדתי מינית בליין המה-שמו. אני מקווה שזה מקרה מבודד ומחכה להתנצלות המנהלים".
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
Grey / Green כתב/ה:
מדויקת מבטיחה לנו כבר כמעט חמש שנים שהיא תהיה רק אילוזיה זמנית, אבל אי אפשר לסמוך על אף אחד בארץ הזאתי.

וזאת הפואנטה שלי. יולי, יפתי, הפוסט שלך צובט בלב אבל הוא ממוען לנמענים הלא נכונים. אנשים שלא יודעים את מקומם אמנם תמיד יש, במדינתנו היפה זה כמעט כל מה שיש. אבל זאת הסיבה שפותחים מועדון בדסמ: זה מרחב שמאפשר לך לנהוג בזימה בפומביות יחסית, בין אנשים אחרים שיודעים מה את עושה ומכבדים את זכותך לעשות את זה. ההקפדה על כך שבשערי המועדון ייכנסו רק אנשים כאלו - וההקפדה הנוספת להוציא משערי המועדון את מי שנתפס מטריד - היא התפקיד של הנהלת המועדון. אם אין הקפדה חמורה על כללי התנהגות ואם כל אחד יכול להכנס, זאת לא מסיבת בדסמ, זאת באמת מסיבת ריקודים של קינקים ותו לא. אנחנו לא מדברים פה על דברים שבמקומות אחרים יהיו אלמנטריים, כמו דרס קוד. אנחנו מדברים על כך שהוטרדת במועדון בזמן סשן ולא היה שם נציג של הנהלת הליין או מה שזה לא יהיה שיעיף את המטומטמים החוצה לרחוב. כותרת ההודעה שלך הייתה צריכה להיות "הוטרדתי מינית בליין המה-שמו. אני מקווה שזה מקרה מבודד ומחכה להתנצלות המנהלים".

תודה.

מה שמצחיק זה, שזה בדיוק מה שלא רציתי לעשות. אולי הייתי צריכה, אבל לא רציתי. בכלל לא חשבתי על זה עד שראיתי את התגובות. כתבתי את הפוסט הזה כשחזרתי מהמסיבה. הרגשתי רע, וחיפשתי הבנה. ביום שישי, בשעה שבע בבוקר, רציתי לשפוך את ההרגשה הרעה הזאת לאנשים שיודעים מה זה בדס"מ, כאלה שאני יכולה לספר להם מה קרה מבלי לעשות הקדמה של שעתיים על למה קושרים אותי בכלל. והחברות המעטות שיודעות לא ענו לטלפון. עכשיו, אחרי שעברו כמה ימים, זה נראה קצת אחרת. אבל לפעמים קורה לך משהו, וכל מה שאתה יודע זה שזה קרה לך ואיך אתה מרגיש עכשיו. כי גם אם הטרדה מינית היא תופעה חברתית, החוויה היא מאד פרטית.

אני לא רוצה להתעסק בהאשמות. אולי אם זה לא היה מזיז לי עד כדי כך אז כן הייתה מתעוררת בי לוחמנות, אבל באותו יום כל מה שעניין אותי זה להרגיש יותר טוב. אבל אם כבר מדברים על זה, המנהלים הגיבו כמו שצריך. עזוב התנצלויות. הם באמת בסדר. לא היו לי טענות לאף אחד ולא ראיתי אשמה באף אחד מלבד אותם אנשים מסויימים שעשו את מה שעשו, ואין לי טענות לאף אחד גם עכשיו.

ואני גם לא אוהבת לקחת משהו שקרה לי ולחפש אשמים. עניין של העדפה אישית.

ומה שעוד מצחיק זה, שאם זה לא היה נוגע לי באופן אישי, סביר להניח שהייתי אומרת שאתה צודק בכל מילה. כי אתה צודק, בתכלס. פשוט קשה לי להגיב באופן ענייני על הסיפור הזה.
בטי בום​(שולטת)
בטי בום​(שולטת) • 14 באוק׳ 2009
יולי, אני כבר כמה ימים מתלבטת עם להגיב ובעיקר איך.
חלק מהתגובות שקיבלת הן על גבול ההתתבהמות והכי עצוב שעיקרן היה מנשים.
מי שרוצה לעשות סשנים בבית בחושך יכול אבל לחלקינו נעים לראות סשנים של אחרים, להשתתף בסשנים בחלקים פחות פומביים במועדון ובעיקר להרגיש שזה מועדון בדס"מ ולא מועדון ונילי או פיקאפ בר.

היכולת שלנו כקהילה (ובואו לא ניכנס לדיון על מה זה קהילה) לקיים מסיבות שבהן תהיה לנו האפשרות להרגיש חופש לסשן, להסתשן בלי הערות , דחיפות ידיים או צילום בפלאפון הן אילו שיוצרות את המסיבה. כי אחרת יש עוד 20 אופציות ללכת למסיבות אחרות.

יולי באותו הערב לא רק לך הפריעו באמצע סשן ואני מצאתי את עצמי תוך כדי סשן צורחת על אנשים שיעופו ומאיימת לדחוף להם את הפלאפון למקום ששום פרטולוג לא יצליח להוציא אותו משם ובסיטואציה נוספת עמדתי לשמור על סשן של חברים שלא יצלמו או יפריעו לו.

להבדיל ממך למחרת פניתי לאייר וסיפרתי לו והתגובה שלו היתה להוסיף שמירה וDM כולל בקשה להראות לו פעם הבאה את האנשים בכדי שיוכל להעיף אותם.

ההנהלה היא לא הבעיה, הבעיה שלנו שעדיין אחרי 7 שנים כמעט שיש סצינה ממוסדת של בדס"צ בארץ יש עוד משפטים מהסוג הזה "במצב הנתון, בו את עושה סשן ברמת אינטימיות וחשיפה גבוהה, שמייצר לך (ולו) ריגוש,( שאחרת הייתם עושים את זה בפרטיותכם), קשה לבוא ולהלין על זה שישנו תשלום, כמעט ידוע מראש, לערך המוסף הזה של סשן באיזור ציבורי. וכן, כוך באיזור ציבורי הוא איזור ציבורי. " או כמו המשפט הבא "בחרתם להיות פומביים, קחו בחשבון את כל האפשרויות, זה שהייתם במועדון של הקהילה לא מחסן אתכם מתגובות ומבטים, מציצנות היא תכונה אנושית, יש שמסתפקים בה ויש כאלה שגם מחווים דעה.
תמיד יש את האופציה לשנות לוקיישן, במקום לחשוב שאפשר לחנך את האנשים מסביב בבחינת היי אנחנו כאן מזדיינים להנאתנו ואתם תהיו ילדים טובים תסתכלו בנו (כי אנחנו אוהבים את זה) ואל תעירו הערות כי זה מוציא אותנו מהריכוזicon_smile.gif "
במועדון אני בטוחה שיטפלו אבל פה כשיש עדיין מי שטוען שאת הבעיה או משי שעושה את הסשנים שיסבול בשקט זה בעייני הרבה יותר חמור .
Tish Adams
Tish Adams • 14 באוק׳ 2009
יולי,
מספיק לקרוא חלק מהתגובות שהגיבו לך.
מה שאמא שלהם לא חינכה אותם כשהיו קטנים, שום שלט בכניסה לא ישנה.

הערה אחת חשובה:
אתם ניגשים ביום שאחרי. לא תמיד מפיקי המסיבות מכירים את כולם ולא תמיד ניתן לאתר אותו אדם.
תפנו באותו הרגע ואז ניתן לטפל בבעיה.