אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מדינה יהודית ?

ThePassionMaster
לפני 20 שנים • 29 במרץ 2004

מדינה יהודית ?

ThePassionMaster • 29 במרץ 2004
מדינה יהודית ?

האם זו מדינה יהודית תחת מגבלות של מדינה דמוקרטית ?
או שמא
זו מדינה דמוקרטית תחת מגבלות של מדינה יהודית ?

במידה ומדובר באפשרות הראשונה
אז מדוע :
א. ערבים ישראלים אינם משרתים בצה"ל ?
ב. מדינת ישראל נקראת "מדינת ישראל" ולא "מדינת ישראל וערב" ?
ג. בדגל המדינה מצויין סמל יהודי ולא גם סמל ערבי+נוצרי או כל סמל אחר חסר נטיות דתיות ?
ד. בהמנון המדינה יש התייחסות לעם היהודי כאשר ברור לכל שכל ערבי או נוצרי, אזרחי המדינה לא מרגישים שום רגש שייכות להימנון של המדינה שלהם ?
ה. חגי המדינה הלאומיים הינם חגים דתיים יהודיים ולא חגים כלל דתיים או נטולי סממנים דתיים?
ו. מדוע צריך ערבי ישראלי להרגיש את יום השואה על בשרו ? למה במדינה שלו הוא צריך יום כזה ? למה אין יום "שואה" כלשהו שנוגע לערבים שחל על כל מדינת ישראל ? יום הנקבא למשל. (מגוחך, אני יודע, אבל זה בדיוק מה שהמאמר הזה בא להראות)
ז. מה המשמעות בכלל של המושג - ערבי ישראלי ? הוא ערבי ? או שהוא ישראלי ? האם זה לא כמו להגדיר כושי לבן ?

במידה ומדובר באפשרות השניה, מדוע :
א. יש חברי כנסת ערביים בכנסת ישראל ?
ב. יש אזרחות ישראלית לבעלי לאום זר ולא יהודי ?
ג. מגייסים גם אנשים לא יהודים לצה"ל ?

יש ודאי עוד שאלות נוספות לשאול אתם מוזמנים להוסיף
וגם לומר מה דעתכם - איזו מדינה זו ?
יהודית תחת דמוקרטית או דמוקרטית תחת יהודית
למתחכמים לומר גם וגם, נא לא לעשות מעצמכם צחוק ואם גם וגם, אז תענו על כל השאלות כולן.
Master_Abra_Kadabra​(שולט)
Master_Abra_Kadabra​(שולט) • 29 במרץ 2004
ולעניות דעתי:
לא דמוקרטית כלל
כיוון שהיא יהודית.

איך יכול מיזוג של מדינה+שלטון דתי להיות דמוקראטי?

האם הואתיקן דמוקרטי?
לא ממש.
גם ישראל לא.

האם צריך בית ליהודים?
לדעתי כן.

האם הוא יכול להיות דמוקרטי?
יכול היה להיות, אם המימסד הדתי לא היה תופש כוח כזה.

מה גרם למימסד הדתי להיות כל כך חזק?
ערמה, ניצול בערות, תיכמון.

מה אפשר לעשות?
כל מה שלא נעשה עד היום.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 29 במרץ 2004
השאלות קצת מיתממות ואני מניח שלא במקרה. לכן אתן תשובות קצרות ולא מקיפות.

א. ומדוע הם אינם יכולים לעבוד בתעשיות בטחוניות?
ב. כי בכל המלחמות מאז 48 אנחנו ניצחנו, ואגב - יש הקוראים לה פלשתין.
ג. כנ"ל.
ד. כנ"ל.
ה. כנ"ל, עם אקספשן קטן - התושבים הלא יהודיים לא חוגגים את "חגי המדינה היהודיים" ויש להם חגים משלהם שמוכרים על ידי המדינה, כך שלא כל כך ברור לי מה זה בעצם "חגי מדינה".
ו. הערבי לא צריך ומן הסתם גם לא מרגיש. אין לו יום שואה כי לא היתה לו שואה (דההה). הנכבה כמובן מנוגדת רציונלית גם למדינה יהודית וגם למדינה דו לאומית.
ז. צרפת היא לעם הצרפתי. ישראל משום מה היא לעם היהודי ולא הישראלי. אזרחיה היהודים של צרפת הם צרפתים. אזרחיה הערבים של ישראל הם ישראלים למרות שהם לא יהודים.

ברור שהמדינה היא לא "ליהודים בלבד". אם היא צריכה להיות כזו? זו שאלה מורכבת שאין לי תשובה פשוטה עליה. מול שיקולים של גזענות (אמיתית או לכאורה) וטרנספרים למיניהם צריך להסתכל על מה שקורה עכשיו באירופה, היכן שהפתיחות כלפי המהגרים (בעיקר מוסלמים) גורמת המון צרות, חיכוכים ומתחים, עד כדי כך שאפילו האירופאיים יפי הנפש כבר מחוקקים חוקים (חוק האנטי דת הצרפתי) כדי לנסות לבלום את התופעה.