בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

העבדים הטבעיים - הרהור חשוב

Morticia
לפני 14 שנים • 3 בינו׳ 2010

Re: מסכימה עם הרמוני -

Morticia • 3 בינו׳ 2010
Morrigan כתב/ה:
האנדורפינים זה נכון אבל זה רק חלק.
אחרת, אגב, לא היה דום ספייס - הניתוק, הריגוש והריחוף שחוויים שם לא היה קורה, הרי שם אין אנדורפינים.. יש עוד דברים חוץ מזה- אדרנלין, דופמין, סרוטונין. לכי תדעי מה מהם יוצא מכלל שליטה אצל כל אחד מאיתנו (חוקרי מוח לא יענו על השאלה הזו בעצמם)

לגבי עניין הפסיכיאטר.. לא הייתי רצה להצהרות כאלו.. ברור לי שאדם שלא יכול להגיב בזמן סשן ובכל זאת בוחר, באופן עקבי, פרטנרים מזדמנים או נצלנים שהוא לא ביסס איתם אמון לפני כן, יש לו נטייה חזקה להרס עצמי וכדאי שיטפל בכך בדרך זו או אחרת. אבל לא כל אדם שהטראנס הזה קורה לו הוא אוטומטית לא שפוי, וצריך תרופות...

אני פה רק לרגע מתערבת, ברשותך
כדי לציין שפסיכיאטרים לא קיימים אך ורק כדי לטפל באנשים לא שפויים
וגם לא כל טיפול אצל פסיכיאטר כרוך בתרופות

בכלל, מרבית בני האדם הם שפויים
מה שלא סותר שלל הפרעות, טראומות, חרדות, מצוקות, נפילות זמניות...

כשאדם עושה רע לעצמו, בהחלט יתכן וטיפול יכול לעזור לו
שליטה זה לא בהכרח לנצל או לשרת את הרע שהוא עושה או מבקש לעשות לעצמו
כמו שזה אבחון של הנטייה הזו והובלה לעבר מקום בו הוא יבין מה מניע את זה ויטפל בעצמו

פסיכיאטר... פסיכולוג... הילר בצמחי באך, וואטאוור

עצוב לפעמים לראות את הקלות בה שולטים ו/או שולטות נתפשים כלא יותר ממפלצות משרתות
(עדויות חיות לכך עצובות לא פחות)
אחריות כל שולט ושולטת לא לנצל לרעה צרכים "נשלטים" הנובעים מתוך מצוקות נפשיות
כמו גם לזכור ששולטים יכולים ואולי אף צריכים להוביל אדם למקומות שיעשו לו רק טוב
Morrigan

Morrigan • 3 בינו׳ 2010
Morticia כתב/ה:
quote]

אני מאוד מסכימה איתך, ממש לא התכוונתי להעמיד את כל השולטים כמפלצות או משרתי צורך להרס עצמי (אחרת, מה אני בכלל בכלוב? יש בלוגים בחינם גם במייספייס icon_smile.gif
ואני גם לא מתנגדי טיפולים נפשיים, או פסיכיאטרים, עם או בלי תרופות, להיפך. רק רציתי לציין שלא כל מי שנכנס לטראנס הזה מונע מטראומה מודחקת או חוסר איזון נפשי, ובמקרה וזה מצב שלא ניתן לשנות אותו בטיפול, צריך לדעת להתמודד איתו, משני הצדדים.

אני האחרונה שאגיד שקשר שולט-נשלט הוא הרסני ומנצל, כברירת מחדל...
ובכלל, כתבת יפה, מתערבת ברשותי (?) - תתערבי כמה שיותר, נו. אגב, השרשור שלך על הסוויצ'ריות הג'נדריאלית מרתק וגם אני תהיתי עליו.
Morticia

Morticia • 3 בינו׳ 2010
Morrigan כתב/ה:
Morticia כתב/ה:
quote]

אני מאוד מסכימה איתך, ממש לא התכוונתי להעמיד את כל השולטים כמפלצות או משרתי צורך להרס עצמי (אחרת, מה אני בכלל בכלוב? יש בלוגים בחינם גם במייספייס icon_smile.gif
ואני גם לא מתנגדי טיפולים נפשיים, או פסיכיאטרים, עם או בלי תרופות, להיפך. רק רציתי לציין שלא כל מי שנכנס לטראנס הזה מונע מטראומה מודחקת או חוסר איזון נפשי, ובמקרה וזה מצב שלא ניתן לשנות אותו בטיפול, צריך לדעת להתמודד איתו, משני הצדדים.

אני האחרונה שאגיד שקשר שולט-נשלט הוא הרסני ומנצל, כברירת מחדל...
ובכלל, כתבת יפה, מתערבת ברשותי (?) - תתערבי כמה שיותר, נו. אגב, השרשור שלך על הסוויצ'ריות הג'נדריאלית מרתק וגם אני תהיתי עליו.

אני רואה שהיה שווה לי להגיב... תודה על הפרגון
icon_smile.gif

חלילה, לא טענתי שאת רואה ככה קשר שולט-נשלט
אבל לצערי יש מי שכן
משני הצדדים
(ובכלל, מדובר בצדדים האמורים לאחוז בדגל לבן הדדי. זה בטח לא פשוט כשאחד הצדדים מניף בחרב מדומה על כולם ומציאותית עד כאב על עצמו)

את יודעת, יש שאומרים שאין אדם בלי טראומות
שהרי כולנו נולדנו
לפחות
והלידה בפני עצמה היא כזו מין חוויה
הינקות.. הילדות...

אני חושבת שכל אדם עושה לעצמו טוב אם הוא מטפל בעצמו, הווה אומר, עושה עבודה עם עצמו כדי להבין את עצמו ולנהל את עצמו בעולם, עם עצמו ועם אחרים
וטיפול זה לא שינוי, בוודאי לא במטה קסמים
זו עבודה, קשה וארוכה, של המטופל בעיקר, על עצמו
המשמעות היא לא להשתנות כמו להתחבר
ולפעמים יש מקום לתיקונים
(כמו למשל: איך לא להכנס שוב למקום הזה שעשה לי ככה רע)

שיהיה לך המשך יום נפלא
icon_smile.gif
נוריתE

הארמוני ומוריגן

נוריתE • 3 בינו׳ 2010
הארמוני..צודקת ,לא חובה כאב בכדי לאגור אנדורפינים
אבל כאב, זאת הדרך הכי"קצרה" אם ננסח את זה ככה, לקבל אותם ולהכנס לספייס, כי שוב, במצב של כאב מאסיבי,הגוף משחרר אותם.(גם אני נכנסת לפעמים לספייס ללא כאבים)

אבל זה לא נוגד את מה שאמרתי שמה,שבמצבי עירפול שכאלו, ,אנחנו אכן מאבדים את היכולת להגיב ולהתנהג רגיל,זה לא הופך אותנו ל"עבדים טיבעיים"
וזאת ,היתה הנקודה שלי.

ומוריגן, מורטישיה,בעצם ענתה,למה שהבאת, בקשר להערה האולי קצת חריפה שלי לגבי פסיכאטר או פסיכולוג, אבל ישנם אנשים שנוטים לבידס''מ כצורה של הענשה עצמית (מסיבות נפשיות או טרואומות ילדות או טרומות כל שהן ולא אכנס לזה,)
אנשים כאלו, בייחוד נשים, אין להן מה לחפש בבידס''מ כי זה לא הפיתרון לבעיות שלהן והן עלולות ליפול בידי שרלטנים וליפול חזק ולהחמיר את המצב הנפשי שלהן/ם. והן בטח שלא נופלות בהגדרה של"שפחות טיבעיות".או "עבדים טיבעיים".

אני בכלל מתנגדת לכל הקונספט הזה של עבד כמצב נפשי "טיבעי" ולא משנה, מה הן קורות חייו ומה מביא אותו לסאדו. או לכל סיטואציה אחרת
וידוע שגם,בעולם כיום, לא חסרים עדיין מקומות שיש בהם עבדות אמיתית נוסח המאה ה17 בדרום ארה''ב ובכל המקומות שבהם אנשים הוחזקו כ"משק חי" לצורך עבדות.