סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

קל להיות כפוי טובה

underfoot
לפני 14 שנים • 27 בינו׳ 2010

קל להיות כפוי טובה

underfoot • 27 בינו׳ 2010
לפני חמש עשרה שנה הייתי בן עשרים. היה לנו מחשב קטן בבית עם חיבור טלפוני לאינטרנט ולקח לי שנה-שנתיים להבין איפה אפשר למצוא חומר פטישיסטי גרפי. הוקרתי תודה בעודי מחכה לתמונה שתיפתח, מלמעלה למטה היתה התמונה לאט לאט נפרשת לאיטה. תענוג אמיתי. הייתי אז חובב גדול של דברים שמתרחשים לרוב למטה, בתחתית התמונה - רגליים נעליים דריכות ומדשאות - וקיללתי את עולם המדע והטכנולוגיה שלא עשה שהתמונות יפתחו מלמטה למעלה. כך אוכל לדעת האם שווה לחכות בעבור תמונה שווה במיוחד - "חזקה" - או שזה סתם עוד חיקוי מעליב ולא מגרה.

והנה לפני חמש עשרה דקות אני מבקר לי באיזה פורום, אחד מני רבים, שמוקדש כל כולו לחומר פטישיסטי גרפי, ויש שם לא תמונות אלא סרטוני ווידאו ממיטב חברות ההפקה ומכל העולם. מגפיים מיפן, תחת מברזיל, ספנדקס מגרמניה, ברונטיות מהבלקן ונשים על נשים מרוסיה. בקיצור - עולם שלם ומופלא של חומר פורנוגרפי במבחר ואיכות מדהימים. אז בדקתי איזו תמונה או שתיים, זיהיתי כבר איזה ווידאו זה או אחר ופשוט עפתי מאותו אתר, מפטיר כלאחר יד - "פחח... איזה מעפנים". כאילו שאני עושה להם טובה שאני בכלל מוריד מהם סרטים.

הטכנולוגיה מתקדמת בצעדי ענק אבל היא לא רק עניינם של מדענים ומחשבונים חנונים, היא מביאה לתמורות חברתיות. אנשים מורידים סרטים עד שכבר אין להם מקום בהרד-דרייב, אפשר להוריד את כל המוזיקה שיש בעולם אבל אין זמן לשמוע אותה, יש שובע אדיר שמביא לזילות החומר.

תרבות השפע הביאה איתה בעיות כמו השמנה, דיכאון, שעמום וחוסר משמעות (שנובע מהיעדר צורך לשרוד או אפילו להתאמץ), ועכשיו אנו חווים בעזרת הטכנולוגיה המתקדמת עוד סוג של שפע שיביא איתו שינוי לא רק באורח החיים אלא גם בדרך שבה אנחנו מעריכים דברים שונים.

מתי כבר יפיקו את סרטון הפורנו הראשון בתלת-מימד? ומתי יגיע סרטון הפטיש הראשון בתלת-מימד?
ומתי כבר גם זה יתחיל לשעמם. חיה מופלאה היא האדם, הוא מתרגל לדברים בכזאת מהירות.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
כן, כן. בהחלט.

אך כשיש מודעות לתופעה אפשר לעשות בקרה עצמית.
הסיבה שאני כמעט ולא צופה בפורנו היא למעשה בדיוק, בדיוק הסיבה הזאת. בשביל לא ליצור שחיקה.
המפקדת​(לא בעסק)
המפקדת​(לא בעסק) • 27 בינו׳ 2010
לידיעתך כבר יש סרטי פורנו בתלת מימד, אני ראיתי icon_cool.gif
זה די הזוי ואני חייבת לציין שדי משעמם לטעמי...
Bloody
Bloody • 27 בינו׳ 2010
המפקדת כתב/ה:

זה די הזוי ואני חייבת לציין שדי משעמם לטעמי...

אז איך זה שונה מפורנו רגיל?
המפקדת​(לא בעסק)
המפקדת​(לא בעסק) • 27 בינו׳ 2010
המממ, זה תלת מימדי icon_rolleyes.gif
אתה רואה את זה עם משקפים וזה די מרגיש כאילו שאתה איתם בחדר icon_eek.gif
אם זה סרט של POV זה מרגיש כאלו שהיא באמת מוצצת לך icon_lol.gif

אבל באופן יחסי הייתי אומרת שזה ברמה די ירודה לתלת מימד.
underfoot
underfoot • 27 בינו׳ 2010
באופן כללי פורנו הוא תת רמה.
היילני
לפני 14 שנים • 28 בינו׳ 2010
היילני • 28 בינו׳ 2010
מלקרוא פורנוגרפיה נראה שלא ימאס לנו. כנראה כי זה כרוך במאמץ.
Bloody
Bloody • 28 בינו׳ 2010
פשוט כשיש מעט ממשהו, אתה מעריך את מה שיש.
כשיש הרבה, אתה מתחיל להימשך לאיכות. הרי לא נכון לומר שהיום לא קיים פורנו מצולם איכותי.
ולא נכון לומר שאין פורנו כתוב זבל.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
underfoot כתב/ה:
באופן כללי פורנו הוא תת רמה.

לא, אלא ש:

Bloody כתב/ה:
פשוט כשיש מעט ממשהו, אתה מעריך את מה שיש.
כשיש הרבה, אתה מתחיל להימשך לאיכות. הרי לא נכון לומר שהיום לא קיים פורנו מצולם איכותי.
ולא נכון לומר שאין פורנו כתוב זבל.

אבל בלאדי, זה לא רק המשיכה לאיכות. לפעמים גם מרוב גירויים חיצוניים נוצרת שחיקה וחוסר יכולת להנאה של ממש. זה בסדר וטבעי כמובן - כשמתרגלים למשהו הוא מתחיל לשעמם אותך. ואז אתה מחפש משהו יותר חזק.

הבעיה בפורנו (כמו עם הרבה דברים אחרים) היא שאין חזק אולטימטיבי, אין דבר מה שבו תיפסק הכמיהה ל"יותר", אין מנוחה ונחלה, אין סיפוק. ולפעמים השחיקה הזאת יכולה לפגוע בחיים שלך, בתחושת האושר. כשאתה מעלה את קרנו של הריגוש - אין לזה סוף, ואתה מוצא את סף הגירוי שלך עולה, ואז... שמע, כל אחד מושפע מזה אחרת.

אמנם אני מפרידה בין מין לאוננות אבל אותו מוח מטפל בשניהם, ורמת הגירוי החיצוני יש לה השפעה על עולם הפנטזיה הפנימי, ועולם הפנטזיה הפנימי יש לו השפעה חזרה החוצה על עולם המין הממשי, ועולם המין משפיע על יחסים אינטימיים בכלל, וכשמשהו בשרשרת הזאת נשאר כל הזמן רעב לעוד, לא כי חסר לו אלא פשוט ככה הוא - לא מסוגל לשובע - לפעמים זה יכול להשפיע על חוליות אחרות שלה.

לפעמים גם לא.
אושה{אוש}
אושה{אוש} • 28 בינו׳ 2010
אין כמו פורנו בדס"מי כתוב
זה מה שהכניס אותי לעולם הזה