ערב טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מסיבה בחינם? אבל מה המחיר?

שוסי
לפני 14 שנים • 29 בינו׳ 2010
שוסי • 29 בינו׳ 2010
נילי ונילי כתב/ה:
זאלופון כתב/ה:
תמיד תהיתי אם זה חוקי בכלל העניין הזה. אני חושב שאם חנות, נגיד, היתה מפרסמת מחיר אחד לגברים ומחיר אחר לנשים בעבור מוצריה, היו תובעים את האמ-אמא שלה. הרי זו אפליה ברורה על רקע מין.

שלום, חמוד, אתה חדש פה?

מחירים שונים לגברים ונשים עבור אותו המוצר ממש ניתנים על ימין ועל שמאל ואף אחד לא פוצה פה. זה נעשה על בסיס כל כך יומיומי שאנחנו אפילו לא רואים את זה קורה.

סתם דוגמא קטנה פרום דה טופ אוף מיי הד:
עד כמה שזכור לי מהפעם האחרונה בה נפגשנו, לי ולך יש את אותו אורך שיער ואותה התסרוקת פחות או יותר. ובכ"ז, כשאני נכנסת פעם בשבועיים לספר, הוא דורש ממני 120 ש"ח על אותה תספורת פושטית עם מכונה שעליה הוא מבקש ממך 30 ש"ח.

אם אתה הולך לתבוע את האמ-אמא של מישהו, אתה מוזמן להתחיל בו. או לחלופין, להתחיל לדרוש ממנו לגבות ממך 120 ש"ח, כפי שהציע ג"ג.
bowdown.gif bowdown.gif bowdown.gif
Tobias​(אחר)
Tobias​(אחר) • 29 בינו׳ 2010
נילי,
קודוס, לא חשבתי או הייתי מודע למה שאמרת עד הרגע, ואת צודקת.

וזה בדיוק העניין אבל, לא להפוך את זה למלחמה של איזה ג'נדר נדפק יותר, כי תכלס, שני המגדרים כועסים ומתוסכלים אחד על השני די במידה שווה.

אז אני בעד להעלות פה את כל האפליות האפשריות שיש בכל מגדר,
לפחות שנדע icon_smile.gif

אגב גילוי נאות,
עניין החינם במסיבה הוא נושא אחד שהוביל אותי ואת אחותאופל לדיון מאוד מקיף וארוך בכל הנושאים שהועלו כאן כיום וגם הרבה שעוד לא הועלו, והסיבה שהשרשור נפתח היא באמת להעביר את הנושא משלב "הקיטורים, והדיון בין שני אנשים שמודעים לנושא" לצעד אחד קדימה ולפתוח אותו לדיון ציבורי ולהעלות את זה גם אם לרגע לתודעת הכלל.

בחרנו את הנושא הזה כי הוא היה הנושא הראשון שעלה, והוא גם ממחיש באופן טוב, את הבעייתיות שביחסים החברתיים בין שני המגדרים.

טיפ קטן לכל המגיבים,
אין שום טעם להתנצח אחד עם השני,
אף אחד ממכם לא ינצח, אף אחד ממכם לא יצא צודק,
זה משול לשני קבוצות אנשים משני צידי תהום שצועקים אחד לשני, קודם אתה תבוא אלי, אז אני אבוא אליך.
Bloody
Bloody • 29 בינו׳ 2010
tebayes כתב/ה:

טיפ קטן לכל המגיבים,
אין שום טעם להתנצח אחד עם השני,

אז איפה הכיף?

לעניינינו. חבל לי שהבאתם את הנושא הזה דווקא, כי דווקא זה נושא שבו לא תצליחו להביא שינוי. בין אם עניין מארגני המסיבה הוא לארגן מסיבות יותר טובות (הידד) או לעשות כסף (לגיטימי גם כן) עובדה היא שהמודל של "בחורות נכנסות בחינם" עובד.
הוא עובד מכל מיני סיבות, ולא בהכרח הן מושרשות בדיכוי האישה.
קחו דוגמאות מהטבע:
הטווס הזכר נאלץ לסחוב פלומה כבדה ומעצבנת, ולפתוח אותה לדרישת כל טווסה מכוערת. איפה הצדק? או, נקבת גמל השלמה שאוכלת את בן זוגה אחרי ההזדווגות. איפה הצדק?
הזכר האנושי ילך למקום בו יש יותר נקבות. זה טבעי, ולכן הגיוני גם להשתמש בפיצ'ר הזה לאופטימיזציה של יחס הבנים/בנות במסיבות.

מעבר לזה, אוכל להוסיף ולומר: זובי. כולה 30 שקל. מה אתם בוכים? שהיא תקנה לך בירה, ואתם פיטים.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 29 בינו׳ 2010
נילי ונילי כתב/ה:
זאלופון כתב/ה:
תמיד תהיתי אם זה חוקי בכלל העניין הזה. אני חושב שאם חנות, נגיד, היתה מפרסמת מחיר אחד לגברים ומחיר אחר לנשים בעבור מוצריה, היו תובעים את האמ-אמא שלה. הרי זו אפליה ברורה על רקע מין.

שלום, חמוד, אתה חדש פה?

מחירים שונים לגברים ונשים עבור אותו המוצר ממש ניתנים על ימין ועל שמאל ואף אחד לא פוצה פה. זה נעשה על בסיס כל כך יומיומי שאנחנו אפילו לא רואים את זה קורה.

סתם דוגמא קטנה פרום דה טופ אוף מיי הד:
עד כמה שזכור לי מהפעם האחרונה בה נפגשנו, לי ולך יש את אותו אורך שיער ואותה התסרוקת פחות או יותר. ובכ"ז, כשאני נכנסת פעם בשבועיים לספר, הוא דורש ממני 120 ש"ח על אותה תספורת פושטית עם מכונה שעליה הוא מבקש ממך 30 ש"ח.

אם אתה הולך לתבוע את האמ-אמא של מישהו, אתה מוזמן להתחיל בו. או לחלופין, להתחיל לדרוש ממנו לגבות ממך 120 ש"ח, כפי שהציע ג"ג.

ריבונו של עולם, אישה, קני מכונה ותסתפרי בבית! אני עושה את זה שנים. 120 ש"ח בשביל זה? המכונה עולה פחות!

ובכלל, מספרה היא לא דוגמה טובה בעיניי, מפני שקשה למדוד את השירות שמקבלים ולכמת את השווי של תספורת לגבר לעומת תספורת לאישה. תספורות של גברים הן בדרך כלל באמת פשוטות ופושטיות יותר משל נשים, ודורשות גם פחות עבודה וגם פחות מיומנות. כניסה למועדון, לעומת זאת, היא בדיוק אותו מוצר לגברים ולנשים, ולכן אין שום סיבה למחיר דיפרנציאלי בהתאם למין.
יש דוגמאות נוספות?

בכל מקרה, קיומו של שרץ אחד לא מכשיר קיומו של שרץ אחר. אם ישנם מוצרים זהים לחלוטין שנשים נדרשות לשלם בעבורם יותר מאשר גברים, זו אפליה מעצבנת בדיוק כמו המקרה ההפוך.
נילי ונילי
נילי ונילי • 29 בינו׳ 2010
ואם לתרום את השנקל שלי לדיון אז ראוי להגיד שאם בוחנים את העניין מנקודת מבט אובייקטיבית- הרי שאחותו צודקת.

מה שכן, אני לא יכולה שלא לראות את כל העניין מנקודת המבט ההיסטורית שלו ולבחון אותו לאור המאבק הדי ממושך שניהלו פה חבורת נשים אמיצות כנגד מנהלי ליינים שהתארחו אצל רוני גלילי.

אם להכנס רגע לתפקיד הדודה הזקנה הנרגנת של בלייני הכלוב הפוחזים, אז אני רוצה להזכיר לכם ש(אל"ף) אם שותים לא נוהגים ו(בי"ת) שכל העניין התחיל מכך שנשים דרשו ממנהלי מסיבות להוציא את המסיבות מהדאנג'ן ומהנו לימיט, כיוון שלא רצו לשלשל ולו סנט שחוק אחד לכיסו של אנס מורשע. להזכירכם, היה חרם ארוך וממושך של כמה סאביות מועטות - שכמובן אף אחד לא התייחס אליו בכלל ולא לקח ברצינות. לקח הרבה מאוד זמן עד שבסופו של דבר הצליחו (הצלחנו) לגרום למנהלי ליינים להבין שנשים הן אכן ציבור בלייני ושחרם צרכניות של סאביות הוא פקטור שראוי להתחשב בו.

ושלא יהיה שום ספק ושום אשליות- זה לא קרה כי מנהלי ליינים הבינו שסאביות מכניסות מיליונים של דולרים לכיסיהם, זה קרה כי הבינו שנשים מביאות אחריהן את כח הקנייה האמיתי- גברים שמעוניינים בסקס.

מבחינתי, אחותו, עם כל כמה שאת צודקת ועם כל הציניות שבדבר, המטרה מקדשת את האמצעים. גם אם יש פה ניצול ציני של נשים כפוטנציאל מיני גלום, הרי שזה גרם לכך שמסיבות כבר לא מתרחשות בחצר הפרטית של גלילי, אלא נערכות במיקום בטוח (יחסית. תמיד יש מקום לשיפור), תחת עיניהן הפקוחות של נשים (לל"ג ואורלי) ששמות את בטיחות נשים בראש סדר העדיפויות.

לקריאה היסטורית נוספת ניתן להכנס ללינק הזה-
http://www.thecage.co.il/phpBB/viewtopic.php?t=22824&postdays=0&postorder=asc&start=0

ואל תשתו לי שם חשיש.
Morticia
Morticia • 29 בינו׳ 2010
tebayes כתב/ה:

ויחד עם מחשבה חדשה מגיע גם שינוי מעשי.

אני אתך
אמן!

גם לא נראה לי שכל הבעת דיעה שקולה להתנצחות, גם אם מנוגדת לזה של האחר

לבקש מאישה לא להגיב לאמירות שוביניסטיות זה כמו לבקש מאדם שחור לא להגיב לדברי הקו קלאקס קלאן
כי חבל להתנצח
תכנע ותהנה מברזל מלובן על גופך

זה בעצם "מסרס" את הדיון ממה שאתה מבקש לאפשר לו....

שוביניזם זה לא ההיפך מפמיניזם ופמיניזם זה בטח לא ההיפך משוביניזם
מדובר בשנאה וגזענות על בסיס מגדר ואם אתה באמת רוצה דיון מגדרי הוגן ופורה, חייב להיות המקום להשיב למי שבמילותיו מקבע את מעמדה של האישה במטבח ושל הדמעות בפח עם החיתולים...

(ואגב, נילי, לא רק סאביות התנגדו לפרנסת אנס מורשע ואכן עצוב שלא לקחו את הטענות מספיק ברצינות...)

בברכת שבת שלום

http://www.youtube.com/watch?v=w7UZ9g8wvFI

icon_cool.gif
פרלין​(נשלטת){ש}

נילי, סיסטר, אני לא מצליחה להבין את ההקשר

פרלין​(נשלטת){ש} • 29 בינו׳ 2010
הסיבה שאין מסיבות ב"לימיט" יותר היא כי רוני גלילי נעצר שוב. (הורשע? אני לא זוכרת.) מיד אחר כך, אורלי החליטה שלא לקיים שם מסיבות יותר. אייר ממילא מעולם לא שיתף פעולה עם גלילי.

אני מניחה שההחלטה (המבורכת!) להכניס נשים בחינם וגברים בזול יותר נבעה מהמרמור המוצדק מאוד של באי המסיבות על המחיר המופקע והלא מוצדק. אני מניחה שגם שיתוף הפעולה החכם עם "מקסים" תרם לעניין. העובדה שנשים נכנסות חינם וגברים משלמים, היא אכן מבזה ואני לא מצליחה לראות בה את האפלייה המתקנת שסושי העלתה. אם כבר, היא מנציחה את הפערים בין המינים. מצד שני, אני ענייה שאין דברים כאלה וזה תמיד משמח לקבל דברים חינם, מצד שלישי, באמת כולה שלושים שקלים ואם בכך נקדם ולו במעט את המאבק לשיוויון בין המינים אני מוכנה לתרום את כספי הדל גם למטרה הזו.

(מצד רביעי, למה שלא כולם יכנסו בחינם? זה יהיה אות שוויון המחץ לאייר. הידד!)
נילי ונילי
נילי ונילי • 29 בינו׳ 2010
לוידעת, נו, במח שלי הכל יושב על אותו טיים ליין סיבתי לינארי. בראשית ברא אלוהים את אמילי ואז היה דאנג'ן והיא הלכה. וזאלופון מדבר איתי על מכונות תספורת וזה נראה לי שדבר גרר דבר גרר דבר והנה באנו עד הלום. ואני בכלל בעיצומה של אחת הבעיות האמיתיות והרציניות של החיים כרגע: אנשים שולחים לי תמונות ממש מכוערות של הזין שלהם ב'אטרף דייטינג' וזה מעיב קצת על התכניות היפות שלי למצוא סטוץ להיום.

אני טרודה, אחות שלי. הו כה טרודה.
Tobias​(אחר)
Tobias​(אחר) • 29 בינו׳ 2010
נילי זה לא קשור למסיבות בקהילה, זו תופעה רווחת של מועדונים ומסיבות בכלל.
ותכלס, אמרתי כבר, כיום זו סוג של מציאות כלכלית שאם אתה לא עומד בתקן אתה מסתכן בהפסד אל מול התחרות כנגד.

אני חושב פשוט שכל העניין של להשתמש בנשים כאמצעי להגיע לגברים שהם "הכוח הכלכלי" רק מנציח את המעגל המגעיל הזה שיוצר עוד ועוד אנטגוניזים והפליה.
שוסי

תגידו,

שוסי • 29 בינו׳ 2010
מה ההבדל בין הפליה לבין אפליה?
(סושי שעושה הכל,אבל ה-כ-ל בשביל לא לחזור וללמוד למגה מבחן שיש לה ביום ראשון).