שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

ישראל פוצצה מסגד בבית לחם על יושביו וחיסלה שם 40 איש

כלובי
לפני 20 שנים • 8 באפר׳ 2004
כלובי • 8 באפר׳ 2004
דבר אחד קטן - כיבוש מליונים של אנשים זה כיבוש בעיני, ב-48 צה"ל "השכיל" לסלק את התושבים במהלך הכיבוש, ב-67 כבשנו אנשים. אני כמובן מניח בזה שהרעיון של טרנספר הוא כל כך פסול שהוא מחוץ לויכוח, עם אנשים שדורשים טרנספר באמת אין לי שיח ודברים.
Rocco​(שולט)
לפני 20 שנים • 9 באפר׳ 2004
Rocco​(שולט) • 9 באפר׳ 2004
הבדיחה העצובה בכל הסיפור הזה היא..:
השעים בעירק סבלו משלטונו מטיל האימה של סדאם....
עכשיו אחרי שארה"ב שחרר אותם משלטונו הם נלחמים בהם....!
עצה לאמרקנים......שחררו את סאדם......והחזירו אותו לשלטון בחזרה.....!
ןהרי לכם עונש בדסם....
selfbeat.gif
Cloud_Lord​(שולט)
Cloud_Lord​(שולט) • 9 באפר׳ 2004
כלובי - לצעוק גזענות ובזה לסיים ויכוח זה דיי עלוב, אתה לא חושב?

אני סבור שגזענות הנה שנאת מישהו בשל הגזע שלו - אני לא שונא אף אחד, גם לא את האוייב שלי. אני כן סבור שכדי לסיים את הסכסוך אני והאוייב שלי חייבים להיפרד, והוא צריך לעזוב את החלק של ארץ ישראל המערבית ולהסתפק בארץ ישראל המזרחית, שם כבר יושבים מליונים מבני עמו.

זאת איננה גזענות אלא פיתרון פוליטי לגיטימי לבעייה שאין שום דרך אחרת לפתור אותה בלי לסכן את עתידה של מדינת ישראל ולהבטיח עתיד של פיגועי טרור.

ניסינו כבר את דרך הסמול, לתת להם מדינה, ונשק להילחם בטרור ושלטון עצמי וכן הלאה. מה קיבלנו - מדינת טרור, שמהמנהיג החילוני ועד אחרון האירגונים האיסלאמים הקיצונים משתפים פעולה לתיאום מתקפת טרור והשגת אמל"ח להמשך הלחימה, ומערכת חינוך ותקשורת אגרסיביות המפיצות שנאה גזענית נגד מדינת ישראל והיהודים, וזאת בעיצומו של "תהליך שלום" וכתוצאה ישירה מאותו אוסלו אומלל, קיבלנו מלחמה עם 900 הרוגים ועשרים ושניים אלף פצועים.

אז קצת ללמוד לקח ולהודות בטעות לא מזיק, גם אם אתה לא מאמין כמוני בזכותי כיהודי וציוני על הארץ הזאת.

אין ולא תהיה דרך אחרת. שני עמים לא יכולים לחיות יחדיו, בטח ובטח לא כשאחד מהם מאמין בחיסול השני.

לכן רק העתקת האוכלוסיה הפלשתינאית לירדן/פלשתין ושיקומם שם תציל את כולנו - ילדים יהודים וילדים ערבים מעתיד שחור.

כלובי - מה שצה"ל עשה ב48 זה בסדר בעיניך כי לא נשארה אוכלוסיה כבושה? איך זה בדיוק פותר לך את החלוקה בין השטחים ששחררנו ב 48 לאלו ששחררנו ב- 67, לא מובן לי. רק זה שב 67 היינו יותר הומניים לשיטתך ולא טרינספרנו את האוכלוסיה, אז זה הופך את אותו השטח לפסול וכבוש?

ואם לשיטתך אתה נגד כיבוש אנשים ולא רואה בשטח עצמו ששיחררנו ב 67 שטח כבוש, אז למה הסמול דורש "להחזיר" את כל השטחים עד גבולות הקו הירוק, כשבעצם כל פיתרון שייתן לערביי יש"ע עצמאות מהכיבוש הנו קביל בעיניך? כולל פיתרון של יישוב מחדש של מחנות הפליטים במקום אחר, נניח.....ירדן/פלשתין..?

ורוקו - אחלה רעיון - מגיע להם icon_lol.gif
ThePassionMaster
ThePassionMaster • 9 באפר׳ 2004
כלובי כתב/ה:
דבר אחד קטן - כיבוש מליונים של אנשים זה כיבוש בעיני, ב-48 צה"ל "השכיל" לסלק את התושבים במהלך הכיבוש, ב-67 כבשנו אנשים. אני כמובן מניח בזה שהרעיון של טרנספר הוא כל כך פסול שהוא מחוץ לויכוח, עם אנשים שדורשים טרנספר באמת אין לי שיח ודברים.

צה"ל השכיל ? זה נאמר בציניות או בשיא הרצינות ?
בוא נפרק שוב כלובי (אני אוהב לפרק ומסתבר שלא רק ישבנים)
במידה ונאמר בציניות, זה אומר שלדעתך נעשה "עוול" לערבים ולכן על מנת לתקן את העוול יש להחזיר את כל הערבים לבתיהם - "זכות השיבה" - מוכר לך ?
אפילו השמאל הקיצוני בארץ רואה בזה התאבדות.
במידה וזה נאמר ברצינות, אז יוצא שאתה טוען שבזכות ה"שכל" של צה"ל בעבר, יש לנו היום מדינה (עד גבולות 67) ואם צה"ל לא היה כזה "עם שכל" היה לנו היום הרבה פחות.
אז בוא ניתן לצה"ל של היום עוד קצת שכל, שיפנה (לא יגרש !) (אם יהודים מפנים ולא מגרשים, אז גם ערבים מפנים ולא מגרשים - אין לי מושג מי לימד את השמאל עברית) את הערבים לירדן או לתחום כלשהו שמתאים לנו על מנת לשמור על בטחון היישובים היהודיים.
וככה !
בעתיד הרחוק הילדים שלך כלובי ושלי יוכלו כמוך להסביר לכולם עד כמה צה"ל השכיל בשעתו לסלק (לפנות ! מי אמר לסלק ?) את הערבים מכל גבולות המדינה שלנו.

"אני כמובן מניח בזה שהרעיון של טרנספר הוא כל כך פסול שהוא מחוץ לויכוח"
אני אוהב את ההנחות שלך כלובי.
עד כה לא ביססת אותן על שום דבר.
זה מה שמקל עלי להפריך אותן.

למה העברת ערבים ממקומם נקרא טרנספר וגירוש והעברת יהודים ממקומם נקרא פינוי ?
כלובי
כלובי • 9 באפר׳ 2004
אפשר להתפזר ולדבר על 48, בדיעווד ב-48 הצלחנו לצאת מורווחים בגלל שבתמורה לאיום הקיומי על ישראל אנחנו גירשנו כמה מאות אלפי ערבים ממקומם והצלחנו לצאת מזה. אם זה היה נכון או לא נכון זה לא נושא הדיון זאת עובדה מוגמרת וזה לא רלוונטי.
בגדול התקופה אז היתה שונה מהיום, הכוונה של צבאות ערב היתה שונה, אנחנו היינו בשלב שאנחנו לא נלחמים מול אוכלוסיה תחת כיבושנו אלא מול מדינות שכנות וזה סיפור אחר.
מאזן הכוחות אז היה שונה ואנחנו בתור מדינה שרק נולדה יכולנו להרשות לעצמנו.
למה אני לא מוכן לדבר על טרנספר, משום שאני חושב שמי שדוגל ברעיון גזעני כזה הוא באמת לא הרבה יותר מוסרי בעיני מאסופת הגזענים שאיימה לכלותנו בלמלחמת העולם השניה.

חוץ מעובדות שאין לך כל מה שאתה מתעסק בו זה משחקים דמגוגים, הדבר האחרון שקראתי עד עתה משלך הוא:

"למה העברת ערבים ממקומם נקרא טרנספר וגירוש והעברת יהודים ממקומם נקרא פינוי ?"

מה זה מקומם בדיוק? קראוון שהם השתלטו עליו באישון לילה תוך צפצוף על החוק?
בלי הכללות לא לגבי ערבים ולא לגבי יהודים ובלי מניפולציות זולות. תן איזה עובדה או נימוק הגיוני במקום כל המשחקים האלה. או שאל תגיב אם לא נח לך. איך שאתה רוצה.
Rocco​(שולט)
לפני 20 שנים • 10 באפר׳ 2004
Rocco​(שולט) • 10 באפר׳ 2004
כלובי....לגבי נושא הגזענות.....
בוא נפשט את הנושא.....
כאשר אני חי עם משהיא ואני רוצה לסים את הקשר אז גם אז אני גזען...
הרי אני רוצה לסים את הענין כי אנחנו לא מסתדרים ורק רבים....
יש רכוש משותף שצריך לחלק בדרך מסוימת....
אז מה לעשות אנחנו רבים ...אבל זה עדין לא עושה אותי גזען
icon_smile.gif
zytry​(שולט)
לפני 20 שנים • 3 במאי 2004
zytry​(שולט) • 3 במאי 2004
רק מספר הערות : א. לא אנו מתכננים להשמיד את העם הערבי אלא להפך. וזו לא אימרה היה וישנו נסיון מתמיד לעשות זאת.
לא אנו יצאנו לכבוש מדינה ערבית אלא להפך . וזו לא אמירה זה קרה .
אשמתנו שכבשנו במקום להיות נכבשים? אליבא לשמאלנו כן אנו אשמים!.

רוצח האם וילדיה .לא מאושמים בגזענות ובקיצונית .דם יהודי זול מאוד.
לא אתפלא אם האגודה לזכויות הפתח הישראלית תגיש בגץ על החרבת בתיהם. ושמשכו באוזנו של המחבל שנתפס.
ההבדל הקטן ביננו לאמריקאים הוא בכך ... שעיראק לא איימה על קיומם הפיזי והמדיני של האמריקאים. כפי שאנו מאוימים בפועל כבר התנפלו עלינו שכחתם?
טוב תעשו אם תלמדו ערבית תקראו ותקשיבו להם.. לרצוח. להשמיד. לשחוט. למחוק את היהודים.
הוא צוו אלוהי, חובה לאומית, מצוות המצוות וכ: אבל לכך צריך להוציא את השעווה מהאוזן.