שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

עירק ?

theslv​(נשלט)
לפני 20 שנים • 4 באפר׳ 2004
theslv​(נשלט) • 4 באפר׳ 2004
התגובה שלי היתה צינית.

לא חשבת שתתרגם אותה ללעג.

אני חושב כמוך שאין טועלת לצאת צודקים מול העולם , כייף לשנוא אותנו ותמיד במהלך ההיסטוריה ניסו להשמידנו וכך גם זה לגיטימי היום...

גם אני שואל איפה כל פעילי השלום שבאים לההרג על סיכון חיינו, נגד החומה שכביכול "תגן עלינו" לכו לעיראק ותמותו שם.
ThePassionMaster
לפני 20 שנים • 4 באפר׳ 2004
ThePassionMaster • 4 באפר׳ 2004
אם כך אני מתנצל theslv

tom.
פתגמים זה דבר מאוד נחמד
לא תמיד הם עושים את העבודה
אבא שלי אומר לי שאני צריך ללמוד להיות דיפלומט, אבא שלי צודק
אבל
דיפלומט על כל כישוריו לא ישרוד בג'ונגל מול חיות טרף אמיתיות, שמה צריך כישורים אחרים.
במועדונים שוכרים שומרי ראש בעלי מימדי גוף מרשימים ולו רק מהסיבה שהגודל "מבהיר" לאנשים שלא כדאי להתעסק איתם. זה פסיכולוגי, בתת מודע.
אתה יכול להיות חכם עד מחר, לא לטפס על העץ של "הצודק"
אבל יש מקרים בהם "הפגנת שרירים" עומדת מול כל החוכמה שבעולם
ואני לא מזלזל כלל בצורך להתנהג בחוכמה

החיים הם כאלה
אתה מראה חולשה - יטרפו אותך
אתה מפגין עוצמה (גם מבלי להשתמש בה באופן ממשי) - אנשים מכבדים אותך ולא מתעסקים
זו מציאות.

ולמען האמת לא מבין את הקשר של הפתגם שהבאת, כשחושב על זה.

נ.ב.
הפתגם הזה לא תופס לגבי כבישים ? אני בכלל מדבר על פוליטיקה
חזירונת_בבוץ
לפני 20 שנים • 5 באפר׳ 2004
חזירונת_בבוץ • 5 באפר׳ 2004
פשן.
כתבת:
"החיים הם כאלה
אתה מראה חולשה - יטרפו אותך
אתה מפגין עוצמה (גם מבלי להשתמש בה באופן ממשי) - אנשים מכבדים אותך ולא מתעסקים
זו מציאות".

אני לא אתווכח אם זה נכון או לא- אני רק אעיר שהבעייה במזרח התיכון מתחילה מן הסתם באמונה שכך זה עובד וכל צד מנסה להפגין עוצמה במקום לחשוב שניה שחיים רק פעם אחת ושחבל על הזמן , ושחייבים למצוא פתרון הוגן בכל מחיר ובהקדם האפשרי.
המדינה הזאת יכולה היתה להיות המקום הטוב בעולם.ולא, לא רק הערבים אשמים בהרס שלה.
it takes two for tango

גם הגירסא הטוענת שאי אפשר לעשות שלום עם הפלשתינאים לא רק שהיא מוטעית בעיניי, אלא
מטעה ופוליטית.
כל מה שנכתב פה נכון, כל מדינות ערב התקיפו אותנו מספר פעמים ובכו על התוצאות. אבל זה לא חשוב.
מה שחשוב זה מה יש עכשיו ומה יהיה. לא מה שהיה.
גם לא אתמול.
ובנימה שרוצה להיות אופטימית - חג שמח לכולם.
חזירונת_בבוץ
ושכחתי להגיד משהו חשוב

תודה!!!
ThePassionMaster
ThePassionMaster • 5 באפר׳ 2004
"וכל צד מנסה להפגין עוצמה במקום לחשוב שניה שחיים רק פעם אחת ושחבל על הזמן , ושחייבים למצוא פתרון הוגן בכל מחיר ובהקדם האפשרי."

אם מישהו בא לתקוף אותך, מה את תעשי ?
1. תגני על עצמך ?
2. תנסי להבהיר לו שלהיות אלים זה לא יפה ?
(תשאלי נשים שעברו אונס אם זה עוזר או אם הן היו יודעות קרב מגע, זה היה עוזר יותר)

"המדינה הזאת יכולה היתה להיות המקום הטוב בעולם."
המדינה הזו היא בין המדינות הטובות בעולם.

"לא רק הערבים אשמים בהרס שלה."
לא, אנחנו אשמים בהרס ואני לא ציני - "מהריסייך ומחריבייך ממך יצאו"

"it takes two for tango"
אני חושב שכבר הזכרתי את זה, אבל אני אסביר לך שוב.
שלום זה עמו עסקה, את לא יכולה לקנות בית שבעליו לא מוכן למכור אותו, מה שכן כמו כל עיסקה שנסגרת, מספיק צד אחד כדי לפוצץ אותה.
לסיכום - לסגירת עסקה יש צורך בהסכמת שני צדדים, לפיצוץ עסקה מספיק צד אחד.

"גם הגירסא הטוענת שאי אפשר לעשות שלום עם הפלשתינאים לא רק שהיא מוטעית בעיניי, אלא
מטעה ופוליטית."
כשאנשים שוקלים על השקעה כלכלית בחברה מסויימת, מפעל או כל עסק רווחי אחר, הם בודקים קודם את ההיסטוריה של החברה המדוברת, כיצד התנהלו עסקיה עד כה, עד כמה היתה היא רווחית עד כה.
אם מתגלה שהעבר לא כל כך משביע רצון, אפשר ללמוד מכך, אם כי לא באופן ודאי, שכנראה גם בעתיד לא יהיה שינוי כלשהו.
לכן השקעה בחברה זו תהיה בבחינת השקעה מסוכנת.

העבר של הערבים לא עושה רושם כזה נהדר.
ולא רק העבר אלא ההווה עצמו, תסתכלי סביב.
הפלשתינים בתוכם, לא בונים חברה בריאה, לא מנסים לבנות חברה בריאה, כנופיות שולטות ברחוב ולא רק הכנופיות, אלא גם נציגי הציבור עצמם ו"שוטריהם" עושים שם כבתוך שלהם.
החזק שם שולט, אין חוק וצדק, אין הגינות.
את יכולה להאשים בזה גם את הישראלים, זה בסדר, מה זה עוד אשמה אחת ? קטן עלינו.

"מה שחשוב זה מה יש עכשיו ומה יהיה. לא מה שהיה.
גם לא אתמול."
אני חוזר שוב למשל החברה ועסקאות
את לא תלכי להשקיע בחברה שעד היום רשמה לעצמה הפסדים וניהול לא תקין מתוך תקווה שהעתיד יהיה ורוד יותר.

למה כשזה נוגע לכסף כולם כל כך חכמים ודואגים
אבל כשזה עניין של חיים ומוות אנשים מוכנים לקחת את הצ'אנס פתאום ?

נ.ב.
תודה ?
בשבילי ?
על מה ?
חזירונת_בבוץ
"וכל צד מנסה להפגין עוצמה במקום לחשוב שניה שחיים רק פעם אחת ושחבל על הזמן , ושחייבים למצוא פתרון הוגן בכל מחיר ובהקדם האפשרי."

ותודה על שהפנמת את זה.
ThePassionMaster
ThePassionMaster • 5 באפר׳ 2004
תודה לך שחזרת על עצמך (הפעם עם "טוש עבה") ולא טרחת כלל להגיב על התגובות המפורטות שלי אליך.

דיברת על חידוש בשירשור אחר.
את מבינה ?
גם בשירשורים האלה אין חידוש.
משום מה אני לא מקבל מאף אחד שלא מסכים לדעותי - ובכל זאת טורח להצהיר בזאת - תגובה מפורטת היכן אני טועה בדברי, ע"י ציטוט והפרכה.
וגם את לא שונה מכולם.

תודה לך.
Tame
Tame • 5 באפר׳ 2004
TPM
אתה צודק בכל מה שאמרת.
אבל בכל מקרה, אנחנו לא יכולים להאשים את "הצד השני" במלחמות שלנו, יש דרכים להפוך מלחמה לשלום בעזרת אהבה, אנחנו לא עושים את זה.
בסופו של דבר אנחנו לא עושים מספיק בשביל לשפר את מצבנו אלא עדיין חופרים ונוברים ומנסים להוכיח ש"הם התחילו".
לדעתי צריך "לעזוב אותם" ולהתרכז בנו, אנחנו צריכים לקחת על עצמינו את תפקיד ה"בוגר" ולמצוא דרך לסיים את זה, לא "בשבילהם" אלא "בשבילנו".
אז כל עוד אנחנו לא משפיעים אהבה לכיוונם אין לנו סיבה לצפות שיהיה שינוי.
אם נתקוף נמשיך את מעגל הקסמים (מעגל הדמים). אנחנו חייבים להיות אלה שיפרצו את המעגל.
למה דווקא אנחנו?
מישהו צריך לעשות את זה!

אני מקווה שחידשתי משהו בשביל מישהו icon_smile.gif
חזירונת_בבוץ
פשנמאסטר,
מכיוון שאתה מתעקש על תשובות קונקרטיות לנקודות ספציפיות להלן תגובתי, ואני מקווה שבזאת תם הדיון ולא יתחיל שוב הויכוח, כי אולי לא שמת לב, אבל האתר הזה לאו דווקא אמור להיות אתר פוליטי.

שאלת:
אם מישהו בא לתקוף אותך, מה את תעשי ?
1. תגני על עצמך ?
2. תנסי להבהיר לו שלהיות אלים זה לא יפה ?
(תשאלי נשים שעברו אונס אם זה עוזר או אם הן היו יודעות קרב מגע, זה היה עוזר יותר)

תקפו. הגבנו. כבשנו.עכשיו צריך להחזיק אותם לדיראון עולם? בשביל מה בדיוק?
יש לך כסף לכלכל עם נוסף? או שאתה חושב עדיין שהם קלף מיקוח מסוג כלשהו?

"המדינה הזאת יכולה היתה להיות המקום הטוב בעולם."
המדינה הזו היא בין המדינות הטובות בעולם.

המדינה הזאת , תסלח לי, היא אחת המדינות האומללות ביותר בעולם.כלכלית, חברתית,ואפילו מבחינת זיהום אויר, שלא לדבר על הגישה האיומה שיש כאן לאנשים אחד כלפי זולתו.

"לא רק הערבים אשמים בהרס שלה."
לא, אנחנו אשמים בהרס ואני לא ציני - "מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו"

אכן כך.

"it takes two for tango"
אני חושב שכבר הזכרתי את זה, אבל אני אסביר לך שוב.
שלום זה כמו עסקה, את לא יכולה לקנות בית שבעליו לא מוכן למכור אותו, מה שכן כמו כל עיסקה שנסגרת, מספיק צד אחד כדי לפוצץ אותה.
לסיכום - לסגירת עסקה יש צורך בהסכמת שני צדדים, לפיצוץ עסקה מספיק צד אחד.

אתה לא "מסביר". אתה מבהיר את עמדתך, ברגע שאתה חושב שאתה "מסביר" אתה נוקט בעמדת התנשאות שלא ממש מוסיפה לך הרבה. לידיעתך.זה שאתה חושב שאתה צודק עוד לא מקנה לך
שום זכות מלבד להתווכח , רצוי בנימוס.
ולנקודה:

לא רק שאינך יכול לקנות בית שבעליו לא מוכן למכור אותו, אתה לא יכול להכנס אליו ולטעון שהוא שלך. כמו שאנחנו עושים ביו"ש למשל. תחשוב על זה.
ואנחנו הישראלים פוצצנו כל עיסקה אפשרית ושלא ימכרו לך לוקשים ש"הצענו להם והם לא רוצים" כי זה פשוט לא נכון.

"גם הגירסא הטוענת שאי אפשר לעשות שלום עם הפלשתינאים לא רק שהיא מוטעית בעיניי, אלא
מטעה ופוליטית."
כשאנשים שוקלים על השקעה כלכלית בחברה מסויימת, מפעל או כל עסק רווחי אחר, הם בודקים קודם את ההיסטוריה של החברה המדוברת, כיצד התנהלו עסקיה עד כה, עד כמה היתה היא רווחית עד כה.
אם מתגלה שהעבר לא כל כך משביע רצון, אפשר ללמוד מכך, אם כי לא באופן ודאי, שכנראה גם בעתיד לא יהיה שינוי כלשהו.
לכן השקעה בחברה זו תהיה בבחינת השקעה מסוכנת.

כן. ומתי בדיוק ניתנה ההזדמנות העיסקית הזו שאתה מדבר עליה? כשאנשים שם מתים מרעב?

העבר של הערבים לא עושה רושם כזה נהדר.
ולא רק העבר אלא ההווה עצמו, תסתכלי סביב.
הפלשתינים בתוכם, לא בונים חברה בריאה, לא מנסים לבנות חברה בריאה, כנופיות שולטות ברחוב ולא רק הכנופיות, אלא גם נציגי הציבור עצמם ו"שוטריהם" עושים שם כבתוך שלהם.
החזק שם שולט, אין חוק וצדק, אין הגינות.
את יכולה להאשים בזה גם את הישראלים, זה בסדר, מה זה עוד אשמה אחת ? קטן עלינו.

שוב. החברה שם לא יכולה להיות בריאה אם אין אוכל לשים על השולחן. תהייה בטוח שכל מקום יכול להיות מועד לאנרכיה- כל מקום. גם הנאור ביותר. אמת- יש שם שחיתות, אבל היי- לגלות לך משהו? גם פה יש. חוות השיקמים אומר לך משהו? ושקים? גם לא חסרים. מי נבוך עכשיו? לדעתי קולין פאוול. לא קשור? אוי, כמה שזה קשור.

"מה שחשוב זה מה יש עכשיו ומה יהיה. לא מה שהיה.
גם לא אתמול."
אני חוזר שוב למשל החברה ועסקאות
את לא תלכי להשקיע בחברה שעד היום רשמה לעצמה הפסדים וניהול לא תקין מתוך תקווה שהעתיד יהיה ורוד יותר.

לא מדובר בפרטנר עסקי כרגע. מדובר בחולה אנוש שעלינו האחריות למצבו.
קשה להביט במראה לפעמים אבל האמת היא שם, ועדיף להתמודד איתה.

למה כשזה נוגע לכסף כולם כל כך חכמים ודואגים
אבל כשזה עניין של חיים ומוות אנשים מוכנים לקחת את הצ'אנס פתאום ?

אני לא יודעת איזה אנשים אתה מכיר ומה ההכללה הזאת.
מי שאוהב את הארץ הזאת צריך להבין שהיא במצב לא משהו, ואולי להתחיל להבין מה יכול לעזור.
כל זמן שנתעלם מצרות של אחרים לא נוכל להרפא.

ושוב
זו דיעה
לא נכון
כן נכון
חג שמח.
מה זה משנה.
אף אחד מאיתנו הרי לא יציל לא את העולם ולא את המצב.
וטיים- אני מסכימה איתך מאה אחוז.
תודה!!!
Cloud_Lord​(שולט)
לפני 20 שנים • 9 באפר׳ 2004
Cloud_Lord​(שולט) • 9 באפר׳ 2004
חזירונת_בבוץ כתב/ה:

ותודה על שהפנמת את זה.

בהקדם האפשרי - וואלה לא. זה הבעייה שלנו, מחפשים פיתרון אינסטנט מהיר במקום להבין שלבעיות של המזה"ת דרוש פיתרון שאולי יקח הרבה זמן לבשל ולבצע, אבל לפחות יחזיק מעמד וגם יקדם אותנו לעתיד של שלום.

וחזירונת - תודה. icon_smile.gif