בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

"דום מסוכן"

LillyVonSchtupp​(מתחלפת){Dan_Kap}
לפני 14 שנים • 26 באפר׳ 2010

נדמה לי שהתרחקנו מהנושא

לדעתי, אנחנו שוכחות פה משהו. מריונטה, את שאלת "מהו" דום מסוכן, לא "מיהו". יש אנשים שמסוכן להיות איתם, בכל סוג של מערכת יחסים - ונילית, קינקית, או בדסמית 24/7. אובססיביים, מתעללים, מניפולטיביים, אכזריים שלא לצורך (כלומר, ללא הסכמה הדדית) - רשימת הדברים שיכולים להיות לא טובים בבן זוג היא ארוכה ורבות נכתב בנושא.

ועם זה, רמת הסכנה, באופן טבעי, עולה כשמדובר בבדסמ. בגלל המהות של הדברים האלה ש"אנחנו עושים", הצורך בביטחון מלא בכך שהדום בסיטואציה מסוימת שומר על האינטרסים של הסאב, על שלמותו ועל בטחונו, בלי לרכב על איזה טריפ-עוצמה סוציופאתי - רק כי הוא יכול - הוא חשוב פי אלך מאשר בעולם הוונילי. ולא שבעולם הוונילי לא צריך לדאוג לאחר - יש מספיק סיפורי ניצול והתעללות בעולם שלנו היום בלי קשר לאף שוט, שרשרת או חבל.

אז זו תשובתי לך - מישהו שטובתו של הסאב שלו נמצאת בסדר העדיפויות שלו רק קצת מעל המקום שבו הסכם עם אבו מאזן יושב ברשימה של ביבי, כמו שווסטרי ודן אמרו...
A v​(שולט)

אוי כמה צביעות...

A v​(שולט) • 26 באפר׳ 2010
יש פה תגובות צבועות שבאות ממקום נמוך ולא נמוך טוב אלא מגעיל.

[color=red][size=18]כמה פעמים מישהי צעקה זאאאאב..וגורנישט כלום![/color][/size]
פה כמו בחיים בעלי אינטרסים,לא חסר. והם הם פשוט בכל מקום מפיצים את הרעל שלהם לכל עבר

ללא הבחנה. ולפעמים ללא הכרות בכלל!

מחר מישהו שהוא אקסטרימי במיוחד יקראו לו מסוכן...

[size=18]אנשים מסוכנים שפגעו,נמצאים בכלא בבתי משפט רואים אותם בעיתון ובחדשות[/size]

והיו כמה דוגמאות שנטחנו פה דק דק

. על בתי משפט במדינה הזו אי אפשר לסמוך

אז מי באמת סומך על בעלי אינטרס,שברוב הזמן הם אנשים (במקרה הטוב) שלא היה הרבה שכל בראשם

במהלך השנים שמעתי כמה סיפורים שנראו לי הזויים לחלוטין,ואחר כך התברר שמוח הזוי בדה אותם.

יכולים לדון פה מאה אלף פעם וכלום לא יעזור,כי אפילו הכי חדשים פה מבינים מהר שרק אינטרסים זזים פה.

לי אישית בתחילת הדרך "אנשים טובים" לחשו לי על האוזן לא להתעסק עם X Y ועם W חוץ מאחת

הם "טעו" בכולן.

יש פה הרבה אנשים טובים וחכמים שיש הרבה מה ללמוד מהם. אבל לצערי הם הקול השקט

ומצד שני,יש פה הרבה שלא הייתי נותן להם לשמור על כלב.

אישית סומך אך ורק על מה שלומד על אנשים מתוך ההכרות איתם. ולא על סמך מילה של אף לא אחד מכאן.
Brave girl

Re: אוי כמה צביעות...

Brave girl • 26 באפר׳ 2010
אדון וחבר כתב/ה:
יש פה תגובות צבועות שבאות ממקום נמוך ולא נמוך טוב אלא מגעיל.

[color=red][size=18]כמה פעמים מישהי צעקה זאאאאב..וגורנישט כלום![/color][/size]
פה כמו בחיים בעלי אינטרסים,לא חסר. והם הם פשוט בכל מקום מפיצים את הרעל שלהם לכל עבר

ללא הבחנה. ולפעמים ללא הכרות בכלל!

מחר מישהו שהוא אקסטרימי במיוחד יקראו לו מסוכן...

[size=18]אנשים מסוכנים שפגעו,נמצאים בכלא בבתי משפט רואים אותם בעיתון ובחדשות[/size]

והיו כמה דוגמאות שנטחנו פה דק דק

. על בתי משפט במדינה הזו אי אפשר לסמוך

אז מי באמת סומך על בעלי אינטרס,שברוב הזמן הם אנשים (במקרה הטוב) שלא היה הרבה שכל בראשם

במהלך השנים שמעתי כמה סיפורים שנראו לי הזויים לחלוטין,ואחר כך התברר שמוח הזוי בדה אותם.

יכולים לדון פה מאה אלף פעם וכלום לא יעזור,כי אפילו הכי חדשים פה מבינים מהר שרק אינטרסים זזים פה.

לי אישית בתחילת הדרך "אנשים טובים" לחשו לי על האוזן לא להתעסק עם X Y ועם W חוץ מאחת

הם "טעו" בכולן.

יש פה הרבה אנשים טובים וחכמים שיש הרבה מה ללמוד מהם. אבל לצערי הם הקול השקט

ומצד שני,יש פה הרבה שלא הייתי נותן להם לשמור על כלב.

אישית סומך אך ורק על מה שלומד על אנשים מתוך ההכרות איתם. ולא על סמך מילה של אף לא אחד מכאן.

קשה לי שלא להסכים איתך לא חסרים אנשים שבאמת פגעו אבל יש גם הרבה שסתם החליטו להרוס למישו ולא כי באמת הוא מסוכן. צריך לדעת להבחין ולא ישר לשפוט
A v​(שולט)

A v​(שולט) • 26 באפר׳ 2010
מריונטה של אדוני כתב/ה:
[quote

קשה לי שלא להסכים איתך לא חסרים אנשים שבאמת פגעו אבל יש גם הרבה שסתם החליטו להרוס למישו ולא כי באמת הוא מסוכן. צריך לדעת להבחין ולא ישר לשפוט

הבעיה הכי גדולה אלה אנשים שלא יודעים או יכולים להתמודד עם דחייה.

או להבין אותה. רובינו או כולנו התמודדנו או נתמודד עם דחייה.

ולא יודעים או רוצים להתגבר על רגש הנקמה,

לא רוצה לשפוט אותם,לא יודע מה מניע אותם וגם לא ממש מעניין.

אבל אני בעד לחשוף. ומי שפגע כולם ידעו,אבל במידה והתברר שהוא או היא בדו זאת...

גם בהם לטפל.
Brave girl

Brave girl • 26 באפר׳ 2010
אדון וחבר כתב/ה:
מריונטה של אדוני כתב/ה:
[quote

הבעיה הכי גדולה אלה אנשים שלא יודעים או יכולים להתמודד עם דחייה.

או להבין אותה. רובינו או כולנו התמודדנו או נתמודד עם דחייה.

ולא יודעים או רוצים להתגבר על רגש הנקמה,

לא רוצה לשפוט אותם,לא יודע מה מניע אותם וגם לא ממש מעניין.

אבל אני בעד לחשוף. ומי שפגע כולם ידעו,אבל במידה והתברר שהוא או היא בדו זאת...

גם בהם לטפל.

אותי קצת מקומם שכאשר בן אדם מתגלה בסופו של דבר שהכול היה שקר ולא דום מסוכן ולא נעליים אף אחד מאותם אנשים שפגעו בו והשמיצו ורשמו וספרו לא יבוא ויתנתצל.
ואותו אדם תמיד ישאר עם חותמת עם נקודה שחורה על משהו שהוא לא נכון מהיסוד
תמונה כפרית
לפני 14 שנים • 27 באפר׳ 2010

תמונה כפרית • 27 באפר׳ 2010
מריונטה של אדוני כתב/ה:

אותי קצת מקומם שכאשר בן אדם מתגלה בסופו של דבר שהכול היה שקר ולא דום מסוכן ולא נעליים אף אחד מאותם אנשים שפגעו בו והשמיצו ורשמו וספרו לא יבוא ויתנתצל.
ואותו אדם תמיד ישאר עם חותמת עם נקודה שחורה על משהו שהוא לא נכון מהיסוד[/quote]

מריונטה,

את משום מה מזכירה לי סיפור, על אשה אחת שהתחילה להתכתב עם אנס ווצח ששהה מאחורי הסורגים בעקבות מעשיו. לאט לאט היא התאהבה בו. וכששאלו אותה מדוע היא מתכתבת איתו,
היא התחילה לספר איזה אדם נפלא הוא ונשמה טובה ועדין ואכפתי ואוהב.

ושבכלל הוא לא אשם אלא כולם העלילו עליו,כולם פעלו נגדו, הפלילו אותו, והאימו
אותו בדברים שלא היו ולא נבראו.

ולא משנה כל העובדות שמסרו לה, היא סרבה בתוקף לשמוע. הרי היא מכירה אותו יותר טוב מכולם. לא יתכן היה בעיניה שיש אמת בכל מה שהוצג לפניה. לא ייתכן שזה הוא.

עד שיום אחד אותו אסיר נמלט (אולי בעזרתה?) מן נכלא.

אחרי כמה חודשים מצאו מה שנשאר מגופתה, זה היה מוות מכוער מאד בלשון המעטה.

כשמישהי פונה לקו החם, היא פונה על מנת לקבל סיוע, ולא על מנת להתנקם.
שהרי הקו החם לא ישרת את המטרה הזו בשום צורה.

כשיותר מאשה אחת מעלה את שמו של אותו אדם כפוגעני, (ומן הסתם אין קשר בין הנשים)
הרי יש כאן יותר מאשר סתם צירוף מקרים. ורצון ללכלך או לרכל ולפגוע.

לפעמים, אנשים פונים אל מישהי, ומזהירים אותה, תראי הוא מסוכן, את עלולה להפגע,
יש לו רקורד מרשים. לפעמים זה מגיע מאכפתיות ורצון טוב, ולא מרשעות ורכילות זולה (בעיני אגב, ברוב הפעמים)
לפעמים אנחנו מסרבים להאמין, גם כשהאמת עצמה מונחת לנו מול הפנים.
Brave girl

Brave girl • 27 באפר׳ 2010
תמונה כפרית כתב/ה:
מריונטה של אדוני כתב/ה:

ואותו אדם תמיד ישאר עם חותמת עם נקודה שחורה על משהו שהוא לא נכון מהיסוד

מריונטה,

את משום מה מזכירה לי סיפור, על אשה אחת שהתחילה להתכתב עם אנס ווצח ששהה מאחורי הסורגים בעקבות מעשיו. לאט לאט היא התאהבה בו. וכששאלו אותה מדוע היא מתכתבת איתו,
היא התחילה לספר איזה אדם נפלא הוא ונשמה טובה ועדין ואכפתי ואוהב.

ושבכלל הוא לא אשם אלא כולם העלילו עליו,כולם פעלו נגדו, הפלילו אותו, והאימו
אותו בדברים שלא היו ולא נבראו.

ולא משנה כל העובדות שמסרו לה, היא סרבה בתוקף לשמוע. הרי היא מכירה אותו יותר טוב מכולם. לא יתכן היה בעיניה שיש אמת בכל מה שהוצג לפניה. לא ייתכן שזה הוא.

עד שיום אחד אותו אסיר נמלט (אולי בעזרתה?) מן נכלא.

אחרי כמה חודשים מצאו מה שנשאר מגופתה, זה היה מוות מכוער מאד בלשון המעטה.

כשמישהי פונה לקו החם, היא פונה על מנת לקבל סיוע, ולא על מנת להתנקם.
שהרי הקו החם לא ישרת את המטרה הזו בשום צורה.

כשיותר מאשה אחת מעלה את שמו של אותו אדם כפוגעני, (ומן הסתם אין קשר בין הנשים)
הרי יש כאן יותר מאשר סתם צירוף מקרים. ורצון ללכלך או לרכל ולפגוע.

לפעמים, אנשים פונים אל מישהי, ומזהירים אותה, תראי הוא מסוכן, את עלולה להפגע,
יש לו רקורד מרשים. לפעמים זה מגיע מאכפתיות ורצון טוב, ולא מרשעות ורכילות זולה (בעיני אגב, ברוב הפעמים)
לפעמים אנחנו מסרבים להאמין, גם כשהאמת עצמה מונחת לנו מול הפנים.[/quote

ברגע שיש כמה וכמה תלונות על אותו בן אדם בוודאי יש צורך בבדיקה מעמיקה אבל בא נדבר בכנות יש מקרים בהם מדובר בהשמצות נטו. וזה לא משהו חדש אני מכירה מקרים כאלו.
י
רפאל

Re: אדון מסוכן מול רכילויות ושמועות

רפאל • 27 באפר׳ 2010
תמונה כפרית כתב/ה:

אם מישהי באמת ניתקלה באדם שהיא רואה כמסוכן, יש את פורום הסאביות הסגור על מנת
להעלות את הנושא, אם מישהי נפגעה, יש את הקו החם, כרגע לדעתי מאיישים אותו
Dan_Kap ו לבטוב. הם מן הסתם גם יודעים על דומים הנחשבים מסוכנים.

האמת שזוהי פחות או יותר התשובה. Dan_Kap. אדם אחד, שיש לו שלוש שפחות (והיד עוד נטויה). והוא יושב במה שבכאילו נקרא "הקו החם", ו"תומך" שם בנשים שנפגעו, ואומר להן מיהו דום מסוכן ומי לא. עוד לא נברא קו חם לנשים שמאויש על ידי גברים. בוודאי לא גברים פוליגמיים. חז"ל אמרו שאין אפוטרופוס לעריות. והרעיון הוא פשוט: אתה לא נותן לחתול לשמור על השמנת. בוודאי שלא להיות השוטר והשופט והמטיף והאידיאולוג הראשי של התנועה לשמירה על השמנת. אבל Dan_Kap הוא למעלה מכל זה.

יש פה קבוצה מאוד מצומצמת של אנשים שחוזרים ומשווקים באופן אובססיבי את המושג הזה של דום מסוכן. לאורה של האובססיביות הזו ההתעסקות של עוזרד במושג של "נשים שמנות וכעורות" נראה כתחביב זניח ובלתי מזיק. כמובן שמדובר במושג אידיוטי. אין כזה דבר דום מסוכן כמו שאין כזה דבר הומוסקסואל מסוכן, או לסבית מסוכנת, או וניל מסוכן, או חיפאי מסוכן, או יהודי מסוכן. מדובר במושג פרובוקטיבי. בדיוק כפי שהמושג של "נשים שמנות וכעורות" הוא פרובוקטיבי. והמושגים האלו נוגעים באנשים באופן כזה שקשה להם להישאר אדישים, ולכן המושגים האלו, מטופשים ופרובוקטיביים ככל שיהיו, זוכים לתהודה.

וכך, באותה "וודאות" עוזראדית שבה נפסק "נשים שמנות הן כעורות", גם תמונה כפרית פוסקת ש"תמיד שאין עשן בלי אש". ושאם נשלטת אומרת על שולט שהוא מסוכן אז ב90% מהמקרים היא צודקת. איזו יופי שכנגד האסתטיקה האובייקטיבית של עוזראד יש לנו מדע מדויק של דומים מסוכנים מבית היוצר של תמונה כפרית. כמובן שהסטטיסטיקה הזו היא המצאה שיווקית שקרית. אבל זה לא מפריע לתמונה כפרית לדבר באותה וודאות עוזראדית. וזה בעצם כל העניין: לתפוס את המקום של "אני יודעת, ואתם לא" ואת המקום של מי שהוא באופן וודאי "בתוך הקהילה" ומותר לו לפסוק מי מחוץ לקהילה.

בקשר ל"הקומונה הסגורה" - אין מסגרת חצופה ובלתי מוסרית מזו. מסגרת ממוסדת שבה רכילות ולשון הרע הן הנורמה. אחת הסיבות שהכלוב מצליח לשמש כאתר קהילתי היא שהוא הוקיע מתוכו התנהגות הבלתי מוסרית ממין זה. מי שכותב על פלוני או אלמוני שהוא דום מסוכן - דבריו ימחקו. דברים שיש בהם ספק רכילות וספק לשון הרע נמחקים. אבל יש כאלו שמצאו להם שיטה: להנות בכלוב מהקהילתיות התרבותית, ולהמשיך לרכל וללכלך מאחורי הקלעים.
Vestri
Vestri • 27 באפר׳ 2010
רפאל

אני מניחה שאינך חבר בקומונה הסגורה של הסאביות... מניין כזה בטחון בדיוק איך דברים מתנהלים שם, וכמה רכילות יש, וכמה הנשים שם לא מוסריות בהתנהגותן?

אולי אתה בעצמך קצת ממהר להניח הנחות בהתבסס על זה שזה פורום סאביות?
Brave girl

Re: אדון מסוכן מול רכילויות ושמועות

Brave girl • 27 באפר׳ 2010
רפאל כתב/ה:
תמונה כפרית כתב/ה:

אם מישהי באמת ניתקלה באדם שהיא רואה כמסוכן, יש את פורום הסאביות הסגור על מנת
להעלות את הנושא, אם מישהי נפגעה, יש את הקו החם, כרגע לדעתי מאיישים אותו
Dan_Kap ו לבטוב. הם מן הסתם גם יודעים על דומים הנחשבים מסוכנים.

האמת שזוהי פחות או יותר התשובה. Dan_Kap. אדם אחד, שיש לו שלוש שפחות (והיד עוד נטויה). והוא יושב במה שבכאילו נקרא "הקו החם", ו"תומך" שם בנשים שנפגעו, ואומר להן מיהו דום מסוכן ומי לא. עוד לא נברא קו חם לנשים שמאויש על ידי גברים. בוודאי לא גברים פוליגמיים. חז"ל אמרו שאין אפוטרופוס לעריות. והרעיון הוא פשוט: אתה לא נותן לחתול לשמור על השמנת. בוודאי שלא להיות השוטר והשופט והמטיף והאידיאולוג הראשי של התנועה לשמירה על השמנת. אבל Dan_Kap הוא למעלה מכל זה.

יש פה קבוצה מאוד מצומצמת של אנשים שחוזרים ומשווקים באופן אובססיבי את המושג הזה של דום מסוכן. לאורה של האובססיביות הזו ההתעסקות של עוזרד במושג של "נשים שמנות וכעורות" נראה כתחביב זניח ובלתי מזיק. כמובן שמדובר במושג אידיוטי. אין כזה דבר דום מסוכן כמו שאין כזה דבר הומוסקסואל מסוכן, או לסבית מסוכנת, או וניל מסוכן, או חיפאי מסוכן, או יהודי מסוכן. מדובר במושג פרובוקטיבי. בדיוק כפי שהמושג של "נשים שמנות וכעורות" הוא פרובוקטיבי. והמושגים האלו נוגעים באנשים באופן כזה שקשה להם להישאר אדישים, ולכן המושגים האלו, מטופשים ופרובוקטיביים ככל שיהיו, זוכים לתהודה.

וכך, באותה "וודאות" עוזראדית שבה נפסק "נשים שמנות הן כעורות", גם תמונה כפרית פוסקת ש"תמיד שאין עשן בלי אש". ושאם נשלטת אומרת על שולט שהוא מסוכן אז ב90% מהמקרים היא צודקת. איזו יופי שכנגד האסתטיקה האובייקטיבית של עוזראד יש לנו מדע מדויק של דומים מסוכנים מבית היוצר של תמונה כפרית. כמובן שהסטטיסטיקה הזו היא המצאה שיווקית שקרית. אבל זה לא מפריע לתמונה כפרית לדבר באותה וודאות עוזראדית. וזה בעצם כל העניין: לתפוס את המקום של "אני יודעת, ואתם לא" ואת המקום של מי שהוא באופן וודאי "בתוך הקהילה" ומותר לו לפסוק מי מחוץ לקהילה.

בקשר ל"הקומונה הסגורה" - אין מסגרת חצופה ובלתי מוסרית מזו. מסגרת ממוסדת שבה רכילות ולשון הרע הן הנורמה. אחת הסיבות שהכלוב מצליח לשמש כאתר קהילתי היא שהוא הוקיע מתוכו התנהגות הבלתי מוסרית ממין זה. מי שכותב על פלוני או אלמוני שהוא דום מסוכן - דבריו ימחקו. דברים שיש בהם ספק רכילות וספק לשון הרע נמחקים. אבל יש כאלו שמצאו להם שיטה: להנות בכלוב מהקהילתיות התרבותית, ולהמשיך לרכל וללכלך מאחורי הקלעים.

אני לא מעוניינת להיכנס לשמות. אז לא אגיב על זה אבל לי אישית נמאס מזה נמאס שאנשים דוחפים תאף בתירוץ של "באתי לעזור‏"‏ כי ב90% העזרה כאן היא לא ממקום אמיתי. נמאס לי מזה שאנשים מחייכים למישהו ומאחורי הגב מלכלכים. אני עונה בכללי כי יש יוצאים מן הכלל