בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

"דום מסוכן"

רפאל
לפני 14 שנים • 27 באפר׳ 2010
רפאל • 27 באפר׳ 2010
וסטרי,

את מתלוננת שהשרשור נעשה רפש, אבל בוחרת להתעלם משאלות שיכולות לקדם אותו. אז אני מזכיר כאן מה שאלתי:

רפאל כתב/ה:
Vestri כתב/ה:
רפאל

אני מניחה שאינך חבר בקומונה הסגורה של הסאביות... מניין כזה בטחון בדיוק איך דברים מתנהלים שם, וכמה רכילות יש, וכמה הנשים שם לא מוסריות בהתנהגותן?

אולי אתה בעצמך קצת ממהר להניח הנחות בהתבסס על זה שזה פורום סאביות?

אני טועה או שאת סתם מנסה לזרוע ספק בדברי באמצעות שאלות רטוריות?

לא מרכלים שם על גברים? נשים לא פונות שם בפורום בשאלות כמו "מה אתן יודעות על פלוני אלמוני?" ונשים אחרות לא משיבות ומספקות אינפורמציה שבאתר הזה היתה נחשבת לאווטינג? לא מסווגים שם גברים בתוויות של "מסוכן" ו"לא מסוכן"?

ואני גם מצטרף לבכוח המוח ששאלה אותך שאלה דומה:

'בכוח המוח' כתב/ה:
מאיפה אני יודעת שזה עובד ככה? אני ידעונית הרואה בכוכבים.
את חושבת או יודעת שזה לא כך?
האירי את עיני.
Vestri
Vestri • 27 באפר׳ 2010
שאלת עניינית אז אענה לך כמיטב יכלתי... רק שאני לא מדברת בשם הקומונה של הסאביות, אני פשוט לא אוהבת את ההכללות או ההנחות לגביה icon_smile.gif

אכן, אני נגד פורום סאביות סגור מכמה סיבות:
1. הסיבה הזו ממש שאת מעלה - כיצד ניתן לדעת מה נעשה בחדרי חדרים? אולי הן רוקמות גובלנים יחד ולא מעבירות (בין היתר) בדל מידע על אף אחד בקהילה? אלא שאם כך - למה לפורום להיות סגור? למה ההצטרפות היא רק של סאביות?

את גם לא יודעת מה נאמר בחדרי חדרים בין כל קבוצה של אנשים ואף פעם לא תדעי, וזה לא משהו שניתן לשלוט בו. יש כל מיני סיבות שאנשים עם אינטרסים משותפים בוחרים להיות ביחד (פיזית, וירטואלית, מה זה משנה?) החל מהבונים החופשיים ועד לועדות עובדים וגם סאביות בקומונה אינטרנטית. לכל קבוצה, כמו לכל אדם, יש זכות לפרטיות. זה לא חייב להיות מתאים לכולן. אבל בטח שאם מישהי רוצה מקום לחלוק בו משהו שקרה בינה לבין בן זוגה (נגיד) או לשאול שאלה שהיא אולי מביכה... מותר לה לרצות שכל העולם לא יראה את זה, אלא רק קבוצה שהיא בחרה להיות חלק ממנו.

ז"א אומרת, בעיניי - מי שרוצה לרכל ירכל גם בלי קומונה. אבל הקומונה יכולה להיות "בית חם" למי שרוצה או צריך.

למה רק סאביות? כי הן החליטו. כל אחד יכול לפתוח איזו קומונה שהוא רוצה, ולהגדיר אותו פתוח או סגור. ואכן יש מלא כאלה icon_smile.gif

2. החשש הברור: מי מקבל החלטות שם? מהם הזרמים התת קרקעיים והאינטרסים הפנימיים? מי מחליט מתי מותר לעבור על חוקי אאוטינג למשל, ומתי לא? מי בוחן את מידת הנזק במעבר על כך?

למה צריכות להיות החלטות? מי מחליט בכל מקום באינטרנט? אם את פותחת בלוג אישי שלך בתפוז, מי מחליט שם? אם את מדברת עם חברה בטלפון? שוב, מי שרוצה להיות מלוכלך יהיה בכל מקום, ולדעתי אין לך בסיס לחשוב שזה מה שקורה בקומונה ספציפית.

3. מהי הסיבה שהתמיכה צריכה להיות רק בין סאביות? לא קצת מוזר? אולי בגלל שקהל היעד שלהם דומה, ולא כי מדובר בתמיכה לשמה? אולי כי כך ניתן לבצע עליהום אינטנסיבי יותר? תחשבי: נניח שנפרדתי זה עתה מאדון, ואני רוצה לנקום בו, מהי קבוצת היעד לכך? נכון - סאביות. איפה אני יכולה לנאץ ולהכפיש את שמו מבלי שהוא אפילו ידע, בטח בלי זכות להגיב? נכון - פורום הסאביות הסגור. היכן תהיה קבוצה מספיק חזקה שתשכנע אותי להגיש תלונה כשבתמורה יקשה על אותו דום למצוא סאבית? אני מקווה שאת מנחשת כבר לבד את התשובה.

הסיבה היחידה שהיא רק לסאביות, היא שקמה קבוצה שרצתה את זה כך. את שוב שואלת שאלה שבתוכה טמונה הנחה (יותר מאחת) על אופי הקבוצה, אופי הדיבור, אופי התוכן.... עליהום? וכי למה? מה האינטרס לעשות כזה דבר? מה גורם לך לחשוב שחוקי הקומונה הם לא *יותר* נוקשים מחוקי הכלוב בענייני אאוטינג, הכפשה, ניאוץ וכדומה?

מאיפה אני יודעת שזה עובד ככה? אני ידעונית הרואה בכוכבים.
את חושבת או יודעת שזה לא כך?
האירי את עיני.

כאמור, איני יכולה להאיר עינייך, לא באמת. וזכותך להחזיק ולהביע דעתך. אבל זה בעיניי חבל. כי הדבר האחד שאני יודעת בבירור -- ולא רק מקומונה ספציפית אחת -- זה שיש מלא מלא אנשים (לא רק נשים, לא רק סאביות) שקשה להם להתבטא יותר מידי בפומבי, ואם אפשר לתת להם מקום להרגיש בנוח, זה יכול לחסוך מבוכה, התנסויות קשות, וכן, אפילו סכנה.

ומי שלא צריך או רוצה... אז שלא יהיה שם. אבל למה לנסות למנוע מאחרים?
Vestri

רפאל...

Vestri • 27 באפר׳ 2010
לא לענות על שאלה זה לא שווה ערך ללרדת לרמות של רפש

אתה בעצם האשמת אותי במשהו, אז אענה: כן, אתה טועה

לענות על השאלות הספציפיות -- אני לא יכולה. אבל הפואטנה שלי היא שגם אתה לא (אלא אם כן איכשהו אתה בתוך הקומונה הסגורה המדוברת).

אם המקור שלך הוא הכוכבים... אז יו נואו... enough said
A v​(שולט)

מעניין אותי...ובטח לזה לא יגיבו.

A v​(שולט) • 27 באפר׳ 2010

איש שמכנה את עצמו שולט,והוא נשוי..בוגד באישתו.

משמע יודע לשקר.

משמע אמינות יושר שקיפות כנות רחוקים ממנו..

וברוב המקרים מפחד פחד מוות שהאישה החוקית תגלה..כי אז הוא יגלה את הכלבלב שבו.

והיא בטח תפשיט אותו חי.

מלאה סאבית בכל מיני שקרים..ולוקח אותה אליו

בעיני הוא מסוכן.

מעניין מה אתם חושבים.?
the rain song

Re: מעניין אותי...ובטח לזה לא יגיבו.

the rain song • 27 באפר׳ 2010
אדון וחבר כתב/ה:

איש שמכנה את עצמו שולט,והוא נשוי..בוגד באישתו.

משמע יודע לשקר.

משמע אמינות יושר שקיפות כנות רחוקים ממנו..

וברוב המקרים מפחד פחד מוות שהאישה החוקית תגלה..כי אז הוא יגלה את הכלבלב שבו.

והיא בטח תפשיט אותו חי.

מלאה סאבית בכל מיני שקרים..ולוקח אותה אליו

בעיני הוא מסוכן.

מעניין מה אתם חושבים.?

הוא לא מסוכן
הוא סתם חלאה

בעניין הקומונה, זה נושא קצת משונה להתווכח עליו. מה שונה בין הפרטיות שם למסרים פרטיים כאן? או לשיחת טלפון? או למפגש על כוס קפה?
אם אדבר עם חברה ואקונן על מישהו ואקרא לו בשמו הפרטי ואספר סיפורים נכונים או לא גם אז הוא לא יוכל להתגונן.
את מי זה מעניין מה קורה שם?
רפאל

Re: רפאל...

רפאל • 27 באפר׳ 2010
Vestri כתב/ה:
לא לענות על שאלה זה לא שווה ערך ללרדת לרמות של רפש

לא אמרתי את זה. אמרתי שאת מתלוננת על הרפש בשעה שיכולת לקדם את הדיון.
אבל זה לא עקרוני.

Vestri כתב/ה:
אתה בעצם האשמת אותי במשהו, אז אענה: כן, אתה טועה

לענות על השאלות הספציפיות -- אני לא יכולה. אבל הפואטנה שלי היא שגם אתה לא (אלא אם כן איכשהו אתה בתוך הקומונה הסגורה המדוברת).

אם המקור שלך הוא הכוכבים... אז יו נואו... enough said

לא ברור לי כיצד את יכולה לפסוק שאני טועה, אבל לא יכולה להשיב לשאלות. אני קצת תמה על הסגנון המעורפל הזה.

ולפואנטה: אני יכול לדעת. ואני לא צריך בשביל זה להיות בקומונה. אני מסתובב בקהילה הזו כבר כמה שנים. ואני יודע ממקור ראשון, לא מאישה אחת ולא משתיים,  שבקומונה מרכלים, ומעבירים אינפורמציה על גברים באופן כזה שכאן ובכל מקום היה נחשב לאווטינג, וכו'. ושזה בכלל לא משהו שולי שם.

מקום אינטימי שבו אנשים רוצים להתארגן ולדבר זה עם זה הוא מבורך. אבל אם חלק משמעותי ממה שקורה באותו מקום הוא למעשה הרפש הזה, אז אני לא בטוח עד כמה זה מבורך.
רפאל

רפאל • 27 באפר׳ 2010
the rain song כתב/ה:

בעניין הקומונה, זה נושא קצת משונה להתווכח עליו. מה שונה בין הפרטיות שם למסרים פרטיים כאן? או לשיחת טלפון? או למפגש על כוס קפה?
אם אדבר עם חברה ואקונן על מישהו ואקרא לו בשמו הפרטי ואספר סיפורים נכונים או לא גם אז הוא לא יוכל להתגונן.

אני לא מבין את השאלה הזו. יש נורמות כלליות של התנהגות. למשל, לא עושים לאדם אווטינג ולא חושפים על אדם אינפורמציה פרטית. לא עושים את זה בטלפון, ולא במסרים פרטיים, ולא בפורומים של הכלוב.

אבל בקומונה עושים את זה. (1) זה לא מוסרי. (2) זה צבוע. אנשים בעצם רוצים להיות מוגנים מאווטינג בעצמם, אבל רוצים לרכל ולעשות אווטינג לאחרים. בשביל להיות מוגנים הם באים לכלוב, ובשביל לעשות אווטינג לאחרים, ללכלך, או להשיג אינפורמציה, הם הולכים לקומונה.
Brave girl

Brave girl • 27 באפר׳ 2010
רפאל כתב/ה:
the rain song כתב/ה:

אני לא מבין את השאלה הזו. יש נורמות כלליות של התנהגות. למשל, לא עושים לאדם אווטינג ולא חושפים על אדם אינפורמציה פרטית. לא עושים את זה בטלפון, ולא במסרים פרטיים, ולא בפורומים של הכלוב.

אבל בקומונה עושים את זה. (1) זה לא מוסרי. (2) זה צבוע. אנשים בעצם רוצים להיות מוגנים מאווטינג בעצמם, אבל רוצים לרכל ולעשות אווטינג לאחרים. בשביל להיות מוגנים הם באים לכלוב, ובשביל לעשות אווטינג לאחרים, ללכלך, או להשיג אינפורמציה, הם הולכים לקומונה.

לכן אני חוזרת ואומרת.. "קהילה" אין פה
אתה יכול לראות מישהו והוא יחייך אליך ויצחק איתך ומאחורי הגב לא יפסיק לרכל
קומונה לא קומונה.. זה המצב כאן כרגע.
וחבל שזה כך.
רפאל

Re: מטריד אותי המונח המכובס הזה

רפאל • 27 באפר׳ 2010
פרלין כתב/ה:
(ובעניין פורום הסאביות הסגור, אני מברכת עליו. הוא בדיוק המקום בו כדאי לסיפורים כאלה להשמע, לא כדי להכתיר דומים מסוכנים, אלא בעיקר כדי שהנשים יוכלו להפעיל את שיקול דעתן.)

אני לא מבין את ההגיון הזה.
מניאקיות היא תכונה מינית או מגדרית?
נשים לא משקרות ביחס למצבן המשפחתי? ביחס למשקל שלהן או למראה שלהן? ביחס לעיסוק שלהן? נשים לא מוליכות שולל? נשים לא מנצלות? נשים לא עולבות בך ברגע שאינן מקבלות ממך את מה שרצו? נשים לא קובעות איתך לדייט בעיר אחרת, ופשוט לא מופיעות? נשים לא מפיצות על גברים שקרים כדי לפגוע בהם? נשים לא מתעללות רגשית ובאות ממקום שרוצה לפגוע?

אז?
אז נקים גם פורום סגור לגברים, שבו אוכל לכתוב "חברה, מה אתם יודעים על פרלין?"
ואם כן, אז למה לא לאחד את כל הפרומים הסגורים האלו בכלוב, ולהציג את כל הרפש הזה כאן?
יהלום נא

Re: חבל שהדיון בנושא שכזה התדרדר ככה

יהלום נא • 27 באפר׳ 2010
הקומונה הסגורה היתה אמורה, בעיני לפחות, לתת מענה נשי ו"רך" יותר, לקו החם שאינו מאוייש על ידי קבוצת השוות למי שמרגישה פגועה או זקוקה לתמיכה.
מרגע ש"נפרצה" הפרטיות של בנות הקומונה, וזה קרה לא פעם, זה מערער על היכולת של הקומונה לתת מענה לצרכים עבורן היא נוסדה.
אני מאמינה שנתן יהיה להתגבר על זה, מקווה שלא אתבדה.

אך הדיון אינו סביב עניין הקומונה, בסופו של עניין. כי בעד או נגד - הקומונה קיימת, פעילה, והמידע שכן או לא נאמר בה הוא עניינן של החברות בה. נקודה.
ללכלך, לעשות אאוטינג, להטיל רפש אפשר בכל מקום. בבלוג או בפורומים כאן בכלוב זה אולי לא כל כך קל, אבל זה לא המקום היחיד ברשת שמשרת את חברי ה"קהילה".

אי אפשר להעלות כל מקרה פרטי לדיון ציבורי. למי שעברה מפגש עם דום מסוכן שכזה לא תמיד יש את הכוחות הנדרשים לכך, שכן אם היו לה סביר שלא היתה נקלעת לסיטואציה בה היא מעבירה שליטה על עצמה למי שלא טובתה לנגד עיניו.

אין הגדרה מוחלטת למי מסוכן. אבל נתן לתת קוים לדמותו. ניסיתי לתת את שלי.
לצערי נראה כאילו הרוב מנסה להסיח את הדיון לענייני רכילות, אולי ממניעים אישיים. לא יודעת.
זה גם לא ענייני.