שבת שלום אורח/ת
עכשיו בכלוב

שליטה מנטאלית

זאלופון​(שולט)
לפני 20 שנים • 16 באפר׳ 2004
זאלופון​(שולט) • 16 באפר׳ 2004
ציטוט: כל שפחה יכולה לקום וללכת בכל רגע, והיא לא עושה את זה. כל שפחה יכולה היתה לבחור בחיים ונילים, והיא לא עושה את זה. אנחנו בוחרות להכניס את עצמנו לסיטואציה לא מהנה מתוך ההנאה שגורמת לנו מציאת עצמנו בסיטואציה לא מהנה (או שמא "לא מהנה על פניו").

לא מדויק כלל. לגבי "יכולה לקום וללכת בכל רגע" - רצון חופשי הוא נושא לויכוח פילוסופי עתיק שאין טעם להכנס אליו, רק לציין שהוא לא אמת מוחלטת ולא מובן מאליו.
לגבי "לבחור בחיים וניליים" - ממש לא, אנחנו לא בוחרים בבדסמ אלא הוא בוחר בנו. אף אחד מאתנו לא יודע למה זה מושך אותו, אבל המשיכה לבדסמ היא משהו שקיבלנו מן המוכן ולא משהו שבחרנו.
לגבי "בוחרות להכניס את עצמנו לסיטואציה לא מהנה" - כפי שכתבת, היא "לא מהנה על פניו", ובכך הכוונה היתה "לא נחשבת מהנה עבור רוב האוכלוסייה". אנחנו לא "רוב האוכלוסייה" ולא רלוונטי בכלל מה הנורמה או שהסיטואציות נחשבות בד"כ ללא מהנות. בשבילנו זו סיטואציה מהנה. הנאה היא הנאה, גם אם היא נגרמת בדרכים שנחשבות משונות.

לגבי שאר הדברים שכתבת אני דווקא מסכים (עם הסייג לגבי ההנאה-לכאורה, שכן מדובר בהנאה במלוא מובן המילה המקובל, גם אם הדרך להגיע אליה אינה מקובלת). עד כמה ניתן לכנות זאת "שליטה" ומה משמעותה - על כך כבר נערך דיון אחר.
שבירה​(נשלטת)
שבירה​(נשלטת) • 16 באפר׳ 2004
כמובן שאני מסכימה עם התיקון על "לבחור בחיים ונילים".

האם תוכל לספק לי לינק למקום בו כתבת ביתר פירוט את תפיסתך לגבי שליטה מנטלית? כי אני מתקשה לרדת לסוף דעתך - האם אתה טוען ששליטה לא קיימת?
זאלופון​(שולט)
כנסי לשרשור שנריסה שלחה קישור אליו בתחילת השרשור הזה. דעתי מופיעה שם, כמו גם דיעות מעניינות נוספות.
שבירה​(נשלטת)
שבירה​(נשלטת) • 16 באפר׳ 2004
אוקיי
אתה ואני מדברים בדיוק על אותו הדבר, רק שאתה קורא לו DOMINATION ואני קוראת לו "שליטה מנטלית".
זאלופון​(שולט)
אי לכך היה ה"לגבי שאר הדברים שכתבת אני דווקא מסכים" icon_smile.gif
שליטה מנטלית מהנה לך.[/quote]
מקבי​(מתחלף)
לפני 19 שנים • 24 באוג׳ 2004
מקבי​(מתחלף) • 24 באוג׳ 2004
אני חושב שמדובר בטבע האדם, וסאביות וסאבים גם הם בני-אדם. ללא הנאה או תמורה כלשהיא, אדם לא יעשה משהו. סאבים נהנים לעיתים מעצם העובדה שהם עושים משהו שהם לא נהנים ממנו, בשביל מישהו אחר. אבל זו בעצם גם הנאה, בהפוך-על-הפוך.

לדעתי, השליטה היא לא באמת שליטה, אלא יותר יכולת לגרום לסאבית או סאב להוציא מעצמם, את את היכולת הזאת, שמיוחדת להם, לעשות משהו שהם לא נהנים ממנו (או אפילו סובלים ממנו) לטובת אותו אדם, שלכאורה שולט בהם, או יותר נכון, עושה שימוש בטבע הייחודי שלהם. טיפה מסובב... אבל מי שמבין, מבין.

שליטה מנטלית, או פיזית, ללא מתן תמורה רגשית או פיזית כלשהי, זה אונס. פשוט ככה. שימוש גס באדם.... וגם אם לכאורה, מישהו אומר "אני רוצה שיאנסו אותי, וישתמשו בי כמו חפץ", הרי שמעצם האמירה, ניתן להבין שאדם כזה לא ניתן לאנוס, כי הוא יהנה מעצם האניסה והשימוש בו נגד רצונו!

אויי, ברוך. icon_razz.gif