בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

לקחת את החוק לידיים ?

ms-a​(שולט)
לפני 20 שנים • 16 באפר׳ 2004
ms-a​(שולט) • 16 באפר׳ 2004
עיתונים רוצים למכור , נקודה.

כותרת פשטנית כמו "נערה בת 16 שמשה שפחת מין....." עושה את העבודה

אני לא מתכוון להביע דעה לגבי מקרה שאני [וגם אתה] לא מכירים את הפרטים שלו
מה שאני מנסה לומר זה שלפני שאנחנו שולחים ילדים לבית סוהר בואו נחשוב פעמיים

אם כל כך חשוב לך לדעת מה באמת קרה
תקרא את הכרעת הדין , גזר הדין , הפרוטוקולים והעדויות
וגם אז סביר להניח שלכל צד יש את הגרסה שלו למהלך העניינים
רק הם יודעים מה באמת היה שם - וגם זה לא בטוח
אני יכול רק להניח שאם הם יצאו בעונש כל כך קל כנראה שהדברים לא פשוטים כמו שהם נראים
ושופטים נותנים עונשים חריגים לקולא בד"כ במקרים שבהם הם מרגישים שאולי אולי לא היה מקום להרשיע כלל

[אותי לדוגמא יותר מדאיגה העובדה שהראש ממשלה שלך לא יושב בכלא - אבל הרי זו רק "עלילה של הפרקליטות" - דרך אגב זו אותה פרקליטות שהגישה את כתבי האישום במקרה שמוזכר בכתבה...]
ms-a​(שולט)
ms-a​(שולט) • 16 באפר׳ 2004
"אולי היא רצתה שזה ייגמר ככה? אולי היא לא רוצה רעש סביבה
ורוצה שהמקרה הזה יעלם? "

- או אולי לפרקליטות לא היו מספיק ראיות על מנת להשיג הרשעה ....
מאיה​(נשלטת)
מאיה​(נשלטת) • 16 באפר׳ 2004
סביר להניח שזה מה שקרה , למרות שכמו שאמרתי , אף פעם אין לדעת.

בכל מקרה , להפגין בשמה בלי לשאול אותה.....
אפשר לעשות בזה גם נזק.
ThePassionMaster
ThePassionMaster • 16 באפר׳ 2004
על מה בדיוק אתם מדברים ?

רוצה להשקיט את המקרה ? אונס שני ?
האונס השני לא נעשה בגלל שאנשים מתרעמים על העונשים המגוחכים שאנסים מקבלים.
האונס השני נעשה בזמן החקירה עצמה של הבחורה ובסוף היא רואה שהאנס מקבל עונש מצחיק.
ולא ממש אותה.

את חושבת שבחורה שקוראת את הדברים האלה ועוברת אונס, תלך לעבור את כל הגיהנום הזה רק בשביל שהאנס ישוחרר ?

זה טירוף.
ואדון יקר, תפסיק להצטדק, אני לא נוהג לקפוץ לקריאת כל דבר שכתוב בעיתון, עברתי את גן חובה.
אבל זה סתם לטחון מים.

נ.ב.
ראש הממשלה הזה הוא שלך בדיוק כמו שהוא שלי
ואם זה ממש חשוב לך - לא בחרתי בו.
tulip32​(לא בעסק)

בתור מישהי שבאמת יודעת על מה היא מדברת

tulip32​(לא בעסק) • 16 באפר׳ 2004
בחורה שעוברת את התהליך הזה עושה את זה בשביל הסיכוי הקטן שהיא תכניס את הנבלה הזה לכלא
היא יודעת שכמו שהיא בלחץ מכל טלפון של הפרקליטות או המשטרה ומכל עדות, הוא פי שמונה מאות פעמים בהיסטריה, כי הוא יודע שהוא עשה את זה.
היא יודעת שבעבודה יודעים כי הוא היה צריך להסביר לאן הוא נעלם כל פעם ואולי אפילו עצרו אותו שם
היא יודעת שהוא צריך להסביר למשפחה שלו כדי לממן עורך דין ושאמא שלו יודעת מה הוא עשה ואולי אפילו כל השכונה.

כל הזועמים סביבה שרוצים לקחת את החוק לידיים רק פוגעים בה כי היא לא יכולה לסבול שום אקט של אלימות וכל התבטאות כזו מערערת אותה ומריצה אותה עמוק מתחת לפוך
היא מקווה שיום אחד הוא יכנס לכלא ואז היא תוכל לאחל לכל החברה שם שיחגגו על התחת שלו כמו שהוא חגג על שלה ורק אז היא תרגיש עם זה טוב
אבל לפחות גם אם לא, שיעבור את הסיוט הזה, שימות מפחד, שלא ידע מה יקרה לו, גם אם המשפט ימשך שנים, שהוא לא יוכל לתכנן כלום, שלא יהיה לו עתיד, כמו שהוא עשה לה ושהכתם לא יעזוב אותו בחיים.
מושכת אש​(שולטת)

ms-a

מושכת אש​(שולטת) • 16 באפר׳ 2004
אם כבר דנת על הבעיה הסבוכה שלכם הגברים, תחשוב על הצד הנשי. אתה יודע כמה נשים מותקפות מדי יום ולא מדווחות? יש לך שמץ כמה נשים מוטרדות מדי יום ולא מדווחות? יש לך קצה קצהו של מושג כמה נשים נאנסות יום אחר יום ולא מדווחות?

אל תבלבל לי את המוח עם החוק היבש, כי על הניר הוא נראה רע לשני הצדדים. האשה שנושאת את הבושה והגבר שמפחד לפלרטט (ביננו, אני מצפה ליום שכל גבר שני יפסיק לפרטט כאילו זה שיש לו זין ולי יש כוס פותר את בעית הזיון לשני הצדדים). מה גם, עד שאשה אוזרת את כל הבושה, האומץ, החרדות והכעס ומגישה תביעה, היא לכל היותר זוכה לפרסום "קלונה" ברבים ולכמה פרוטות והצד המתקיף מקסימום מקבל שלוש שנים בכלא (להוציא את הפדופילים שמקבלים טיפה'לה יותר). תפשפש היטב בערכאות שהוגשו בהסטורית השיפוט במדינת ישראל ותביא לי דוגמא של מישהו שקבל עשר שנים, עזוב עשרים. אעשה לך הנחה, תביא לי דוגמא של חמש שנים ואז תפתח את הפה הגדול שלך.

הקטע המגוחך הוא מתן עבודות שרות לאנס, זה מעליב את האינטלגנציה של כל בן אנוש שיש נשמה באפו ושכל בקודקודו. אם אדע שבני נוכח באותו מקום בו מרצה אנס את "חובו" למדינה, אני אבעט לאותו מוסד בתחת של כל המנהלים. ואות הקין, כן? לא חרוט על מצחו של האנס, אבסורד לחלוטין, כי לאחר כל הדרמה התקשורתית, תשא אותה נאנסת את אות הקלון על מצחה, היא תצטרך לעבור יסורים לבנות את עצמה מחדש, לקבל את עצמה כאשה שלמה שוב. כל אחת תחפש את הדרך להתמודד, אבל יש לא מעט מקרים בהסטוריה שהחיים הופכים להיות צל, חיים כדי לרצות את הסביבה, כי מהכרותי עם כמה וכמה נאנסות כמתנדבת באחת האגודות שעוזרות לבחורות שעברו תקיפה מינית/אונס, זה אף פעם לא חוזר למסלול הנכון אלא לכאילו-נכון.

האם קיים פתרון? אולי.
לפני כמה קראתי ידיעה על כמה עורכות דין שהתנדבו להגיש תביעות אזרחיות של נשים שנאנסו במטרה לזכות עבורן בכסף, זה בטח יעורר גיחוך אצל כמה אנשים ואני אומרת, אם גם ככה מערכת השיפוט עלובה בארץ וכלא זה דבר שהאנסים רואים רק בסרטים אמריקאים, לפחות שהחזרה שלה למסלול תהא קלה יותר, שהבן-זונה יממן את מה שהוא הרס. ואתה יודע מה? אם השיפוט בארץ הפך לבדיחה, כסף זה אף פעם לא בדיחה. מה שכואב בכיס, כואב מאד מאד. גורם הרתעה? הלוואי.

והנה עוד כמה מאמרים מבעיתים כדי שתבין את חומרת המעשה:

http://women.walla.co.il/ts.cgi?tsscript=item&path=2101&id=514730

http://women.walla.co.il/ts.cgi?tsscript=item&path=2101&id=517883

http://women.walla.co.il/ts.cgi?tsscript=item&path=2101&id=517722

http://women.walla.co.il/ts.cgi?tsscript=item&path=2101&id=515317

ומילה לטוליפ, את בחורה אמיצה מאד, אני מאחלת לך רק טוב.
ms-a​(שולט)
לפני 20 שנים • 17 באפר׳ 2004
ms-a​(שולט) • 17 באפר׳ 2004
תמיד אישה
לא שמתי את עצמי מגנם של האנסים ויתר חלאות האדם
ומעולם לא טענתי שהם צריכים להיות פטורים מעונש
כך שהגוון האישי של תגובתך מיותר

ולעניינינו
הייתי שמח להביא לך המון דוגמאות לעונשים מטורפים שגזר ביהמ"ש בארץ
אבל באמת שאין לי כוח לחפש - דוגמא קטנה : אתי אלון קיבלה 17 שנה כי גנבה כמה גרושים
הסיכוי שאדם חף מפשע יורשע גרוע בעיניי פי אלף מהסיכוי שאשם יזוכה / יקבל עונש קל

בארץ יש פי 10 [פי עשר] הרשעות בתיקים פליליים מאשר בארה"ב ולא בגלל שבפרקליטות
יושבים עילויים משפטיים אלא בגלל שהמושג "מעבר לחשד סביר" נשאר על הנייר ובאקדמיה
בישראל העובדה שהוגש נגד אדם כתב אישום בכלל וכתב אישום באונס בפרט
מעמידה אותו בחזקת אשם והשופטים ידם קלה על ההדק [משיקולים כאלה ואחרים..]

ואפרופו עורכות הדין שמגישות תביעות אזרחיות - כסף זה באמת לא בדיחה
ועו"ד הרי לא אוהבים כסף...
בתביעה אזרחית שבה נטל ההוכחה המוטל על התובע עומד על 51 אחוז [קצת כמו הסיכוי לזכות ברולטה - ולדעתי עם אותו הבסיס מוסרי] למה באמת שלא יתבעו ויעשו כמה גרושים ..
אולי כי בתביעה פלילית הסיכויים שלהם [קצת] פחות טובים ..?
ms-a​(שולט)
ms-a​(שולט) • 17 באפר׳ 2004
התכוונתי כמובן ל "מעבר לספק סביר"
Rocco​(שולט)
Rocco​(שולט) • 17 באפר׳ 2004
ms-a
מכיוון שאתה לא מכיר אותי מספיק אני הוותר לך הפעם על 20 השנים שהכנסתה אותי בקלליות שכזו
ובכלל איזה מזל שאני לא שותה אז עוד 20 שנה....כבר לרצוח יותר זול...icon_smile.gif
אבל כבר די נמאס לי לשמוע ולראות את הסיפורים של איזו נערה בת 14 16 שכל רצונה היה להיות קצת מקובלת אז עשתה "טובה" לאחד שהזמין עוד חמישה או שישה "לחגיגה"
ומיד יש אם לא תמשיכי "לחגוג" איתנו כל העולם ואישתו כבר ידעו מה את בדיוק עושה...!
אז תחסוך ממני את הפרשנות שלך ואל תיתן לי "דוגמה" של אתי אלון (כל יום כמעט ואני מזיל דמעה)
שגרמה לקריסת בנק והרס המשפחה שלה...(17 שנים...מחיר מציאה.)....!
לכפות על משהיא יחסי מין בצורה כזו או אחרת זה עדין אונס
להעביר נתונים כוזבים ולמעול בכספים שלא שלך זו גניבה
לשבור חלון במכונית ולקחת משם סוללרי זו עדין פריצה
אבל לתת עונשים שהם אפילו לא לעג לרש זה עדין חוקי בישראל....
איזה מזל יש לאותם עברינים שיש כאלו שופטים נחמדים וסלחנים במדינה.....
אחרת ממזמן לרובם לא היתה תעסוקה...(לשופטים הכוונה למי שלא הבין)
לו רק היה איזה ח"כ עם אומץ.....(ותאמינו לי אין לאף אחד) אולי היה חוק עונשי מינמום ואז
לפחות היו נכנסים ל10 שנים בפנים לאחר עסקת תיעון....!
הרבה היו חושבים פעמים לפני שעושים מעשה .

שבוע טוב לכולם