בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

שאלה למי שנמצא/היה בטיפול פסיכולוגי

פסיכו לוג​(שולט)
לפני 14 שנים • 5 במאי 2010
פסיכו לוג​(שולט) • 5 במאי 2010
גם אני הייתי זכאי לטיפול מסובסד. שהיה יעיל מאוד וסייע לי אמנם, אך אני מצטער עד היום שלא ניצלתי אותו יותר כדי ליגוע גם בנושא הזה. רק שאצלי זה נבע מכך שלא הרגשתי בנוח לפתוח את זה מול המטפל.
המסקנה שלי היא שחשוב לשבת מול אדם שיהיה לך נוח איתו. את יכולה להשיג את מטרת הטיפול, אך להחמיץ דברים יעילים נוספים.
עקרב שתלטן​(שולט)

ברור שלספר הכל

עקרב שתלטן​(שולט) • 5 במאי 2010
תראי, קראתי את התגובות עד עכשיו, ובתכלס כולם צודקים. זה תלוי בסוג הטיפול, בסיבה שהגעת אליו, באורכו, ובקשר שנוצר לך עם המטפל/ת שלך. אני בכל אופן הגעתי לפסיכולוגית שלי לטיפול ללא שום קשר לעולם ה-bdsm. הייתי גרוש טרי לאחר עשר שנות זוגיות, הפרידה ביחד עם אירועים נוספים בחיי גרמו לי לרצות בפעם הראשונה ללכת לטיפול. בהתחלה חשדתי בה וכו'.. אבל עם הזמן נפתחתי אליה וגם הסוגיה הזו עלתה. בגדול, אני לא חושב שזה דבר שצריך להסתיר ממטפל ואני מדבר איתה על הכל כולל הכל. שליטה/זוגיות/רגשות/אהבה/ייצר וכו' הם חלק מנושאי השיחות שלנו וללא חשיפה מלאה אני לא חושב שהיה ערך ממשי לטיפול ולא הייתי מתקדם חצי צעד. אז דעתי לשאלתך מאוד פשוטה וחד משמעית. לספר, לספר, לספר. בשביל זה הם למדו פסיכולוגיה, שיתמודדו עם התוצאות icon_smile.gif
טיפונת​(נשלטת)
טיפונת​(נשלטת) • 5 במאי 2010
אחרי תקופה ארוכה של שיחות משפחתיות אצל פסיכולוגית, תקופה לא מבוטלת שבה היא יודעת הכל על התמודדויות, בית, ילדים...אתמול היתה הפעם הראשונה שסיפרתי לה על הבדס"מ שלי
וזו מבחינתי היתה הקלה כי סוף סוף יכולתי למלא חורים שלא היו ברורים לה, יכולתי לדבר על מערכות יחסים שהיו לי בפתיחות ולהתמודד עם דברים בצורה נכונה.
כן חששתי מהתגובה שלה, לא כשל פסיכולוגית אלא מישהו מהצד ודרך ההסתכלות שלו (כמו של הרבה אחרים) על דרך החיים שבחרתי לי, אבל להפתעתי היא דווקא חייכה ואמרה שהיא הניחה לעצמה שמדובר בדבר הזה, לאחר מכן השיחה הובלה למקומות אחרים וחדשים שיכולתי לגעת בהם.
אז אני אומרת....אם את כבר שם...לכי על זה, תדברי, זה חלק ממי שאת מההוויה שלך , חלק בלתי נפרד ממה שעושה אותך את.
בהצלחה
the_drow​(שולט)
the_drow​(שולט) • 5 במאי 2010
מאחר שהנטיה המינית השונה שלנו מחליפה את המבנה הקליני שלנו מנירוטי לפרוורטי זה לדעתי רלוונטי לכל טיפול ארוך טווח וראוי לציון והתייחסות קצרה בטיפול קצר טווח.
זה נותן למטפל אינדיקציה על מי שהיו הורייך, איך גדלת ועוד.
אין מה להתבייש, כמו שנאמר אם המטפל מחזיק בגישה הפרויידיאנית הקלאסית שבה התא המשפחתי הנורמאלי הוא סקס ואנילי בין גבר ואישה (וכבר כמעט ושאין כאלה מאחר שהוא טעה בנושא) יש להגיד תודה רבה ושלום.
אני מאמין ש99% אחוז מהמטפלים ישארו אובייקטיביים, צריך להסביר שזה משהו שעושה אותך מאושרת ובזה נגמר הסיפור.
הם יכולים להציע פתרונות חלופיים לביטוי המאווים הפרוורטים אבל את לא ממש חייבת לקבל אותם.
ראיתי שמטפל\ת של מישהו\י כאן אמר שזה צורך טיפול ממושך. אותו אדם צודק לחלוטין, מאחר שזה נובע מבעיות כאלו ואחרות.
BDSM הוא תסמין לבעיה אבל לא בעיה בעצמו כל עוד הוא נעשה בצורה בריאה.
זאת דעתי בנושא.
בחורה פשוטה
לפני 14 שנים • 6 במאי 2010
בחורה פשוטה • 6 במאי 2010
תודה רבה לכל המגיבות והמגיבים!

אני מעריכה את זה מאוד

icon_rolleyes.gif

ונשארתי עם השאלה - האם כל עיסוק בבדס"מ הוא בהכרח סימפטום של בעיה או פתולוגיה נפשית כלשהי? (כפי ש the_drow המלומד טען פה)
חומר למחשבה...
Bloody
Bloody • 6 במאי 2010
בחורה פשוטה כתב/ה:

ונשארתי עם השאלה - האם כל עיסוק בבדס"מ הוא בהכרח סימפטום של בעיה או פתולוגיה נפשית כלשהי? (כפי ש the_drow המלומד טען פה)
חומר למחשבה...

כל מקרה לגופו. לחלק מהאנשים זה סימפטום לבעיה קיימת, לחלק זה נשאר כסימן למשהו מהעבר שאולי בכלל הוא מזמן יצא מזה. כמו צלקת.
the_drow​(שולט)
the_drow​(שולט) • 6 במאי 2010
בחורה פשוטה כתב/ה:

אני מעריכה את זה מאוד

icon_rolleyes.gif

חומר למחשבה...

לעניות דעתי ומניסיוני כן.
אם הBDSM נובע מאי אילו פסיכופתולוגיות דווקא שם בד"כ הוא בעייתי מאחר ששוב, לדעתי ומניסיוני המקום שבו הנשלטת שמה את עצמה הוא מסוכן והרסני. ראי ערך בורדרליין (הפרעת אישיות גבולית), נרקסיזם (וגם את זה יש אצל נשלטות אבל פחות מאחר שההפרעה היא גברית ברובה. הדבר נובע מחברה וסביבה פטריאכלית שבה מדכאים ערך עצמי אצל נשים.)
אני יודע וגם פרויד שיער שפרוורסיה נובעת מאי אילו חוויות ילדות שבהן האינדיווידואל הרגיש חסר אונים או בעל שיטה מרובה עקב חוסר הצבת גבולות מצד ההורים.
תקראי קצת בלוגים. תראי שאני צודק.
אני והפסיכואנזליה המודרנית בניגוד לפרויד לא טוענים להפרעה או "סטיה" למרות שם המבנה הקליני שניתן לנו (ולהומוסקסואלים, פיליות למינהן וכו').
כשהדבר נובע מחוויות אלו הBDSM מהווה תסמין יחסית בריא וניסיון לחיות חיים נורמטיביים ככל האפשר אך הבעיות שמסביב מעיקות אף יותר. בעיות כגון הורים בעייתים, אמהות "מסרסות", אונס או התעללות מצד החברה מעיקות על חייך יותר.
הצעתי היא שתשהי את פעילותך כאן עד שתפתרי את הבעיות האחרות.
לקריאה נוספת אמליץ על טוטם וטאבו ופטישיזם של פרויד.
אוכל גם להמליץ שתבקשי מהמטפל\ת שלך להסביר מהי פנטזיית אונס ומה קורה כשהיא מתגשמת.
Bloody
Bloody • 6 במאי 2010
icon_rolleyes.gif
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 6 במאי 2010
בחורה פשוטה כתב/ה:

אני מעריכה את זה מאוד

icon_rolleyes.gif

חומר למחשבה...

כנראה שכן. אז?
כלומר, יש הרבה מאוד דפוסים בחיים של כולנו שנובעים מתוך איזושהי בעיה נפשית. בדסמ יכול לנבוע מתוך בעיה נפשית ויכול להיות עדיין נפלא ומלמד ומתקן. זה מאוד תלוי איך את תתייחסי אליו. כל עוד תפעלי במסגרת מה שטוב לך, זה לא חייב להיות הרסני או לענות על איזשהו יצר להרס עצמי. מה שאני מנסה להגיד בעצם הוא שלא ממש משנה מאיפה נובעת הפרקטיקה המינית הזו כמו השימוש שתעשי בה.

(ואת זה אני אומרת אחרי חפירה של ש-נים כדי להבין מאיפה היא באה. ככה שהרבה יותר קל להגיד מלעשות...)
פסיכו לוג​(שולט)
לפני 14 שנים • 7 במאי 2010
פסיכו לוג​(שולט) • 7 במאי 2010
אלף אפל
אף פעם אל תמליץ לקרוא ספר של פרויד. למה להפחיד אותה עוד יותר. ואני לא מדבר על התרגומים הארכאים לחלק מספריו.
לשאלה מה מושך ומקשר אותנו לשליטה יש המון תשובות אפשריות, והמון שילובים שלהן. קשה לזרוק תשובה רנדומאלית. אבל מטפל טוב יוכל בהחלט לצמצם אפשרויות.