בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

החלטתי לכתוב את זה גם פה למי שלא קיבל את זה בפייס

*מנגינה*{התווים שלו}
לפני 14 שנים • 23 במאי 2010

חוק שליט

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה בצהריים (יום א') את הצעת "חוק שליט", שמחמירה את תנאי אסירי חמאס בישראל - במטרה ללחוץ על הארגון במגעים התקועים לשחרור גלעד שליט.
בין החמרת תנאי המאסר, מניעת ביקורים של משפחה ועורכי דין אצל אסירי החמאס.
אני מברכת את ח"כ דני דנון על הצעת החוק ופעילות לקידום אישורו.
השאלה האם החוק יעבור בכנסת?
והשאלה הגדולה האם זה הצעד המשמעותי שיביא סוף סוף לשיחרורו?
(למה יש לי תחושה של אשרי המאמין...)
כלובי
כלובי • 23 במאי 2010
אם יעבור בכנסת החוק הבלתי מוסרי הזה שמהווה עוד שלב בפשיטת הרגל המוסרית המוחלטת של המדינה הזו יהיה אפקטיבי בערך כמו שינוי התמונה בפרופיל בפייסבוק לזו של גלעד.

אגב מנכ"ל פייסבוק אמר שאם ישראל תעצור מאה אלף פעילי חמאס הוא ישים את התמונה של גלעד שליט ליד הלוגו של פייסבוק.
פרלין​(נשלטת){ש}
פרלין​(נשלטת){ש} • 23 במאי 2010
[quote="כלובי"]אם יעבור בכנסת החוק הבלתי מוסרי הזה שמהווה עוד שלב בפשיטת הרגל המוסרית המוחלטת של המדינה הזו יהיה אפקטיבי בערך כמו שינוי התמונה בפרופיל בפייסבוק לזו של גלעד.

בדיוק.
Beta Male
Beta Male • 23 במאי 2010
רצסיבי-כל מילה

תתחילו לרשום בפייסבוק שלכם מהיום במקום "ישוחרר גלעד שליט","ישוחרר גלעד שליט תמורת מעל 1000 אסירים כולל כאלה עם דם על הידיים שמקצתם אחראים על רצח של מאות ישראלים". לפחות אז אבין שאתם לא פופוליסטים

וכן,אני בעד שחרור גלעד גם כשאני יודע מה התמורה ולא בטוח שלא נאבד הרבה יותר.פשוט חורה לי שכל אלה שמצטרפים לעוד קבוצה הזויה בפייסבוק יהיו הראשונים לקלל את מקבל ההחטה על השחרור ברגע שייראו מאות אנשי חמאס מרימים ידיים ומסמנים את וי הנצחון המוכר מבעד לחלון האוטובוס
מקבי​(מתחלף)
מקבי​(מתחלף) • 23 במאי 2010
ציטוט: אם יעבור בכנסת החוק הבלתי מוסרי הזה שמהווה עוד שלב בפשיטת הרגל המוסרית המוחלטת של המדינה הזו יהיה אפקטיבי בערך כמו שינוי התמונה בפרופיל בפייסבוק לזו של גלעד.

לא מוסרי - נתון לוויכוח. לא אפקטיבי? יש לי הרגשה שדווקא אפקט יהיה. לצערי, אני צופה שהחוק לא ייושם ויהיה נטול-שיניים, אבל ברמת העקרון, אם מוותרים על פעולה צבאית ושחרור מחבלים, הדבר היחיד שנשאר זה להרע את תנאיהם של האסירים בארץ.

אדרבא - כל חג\פרק זמן קצוב, ישראל משחררת אסירים, ללא קשר לשום עסקה. אם במקום לשחרר אותם לחופשי, פשוט יעבירו אותם חדר, ויאמרו "כן, הם עוד שניה בחוץ, רק תנו את החייל והם חוזרים אליכם", אני צופה שהרחוב הערבי ידרוש מהר מאוד את שחרור גלעד שליט.
TV_Eye​(שולט)

סתם שאלה

TV_Eye​(שולט) • 23 במאי 2010
על איזה מודעין סודי יש לכם, שאתם יודעים את תנאי כליאתו של גלעד? כאילו לגורמים הישראלים, לפחות אלו הרשמיים, אין מושג איפה הוא כלוא, לבטח לא התנאים שבהם הוא מוחזק. אני אשמח לדעת איזה מקורות יש לכם כי אולי זה יכול להביא לאיזה התקדמות.

אם אין לכם מודעין כזה אז בבקשה סתמו את הפה, עם כל הכבוד לגלעד שליט, הגל הזה של בואו נלבש ירוק בהיר כל יום זוגי ונתלה מעל האח תמונה של גלעד, רק מסבה יותר נזק מכל דבר אחר.
לא ברור לכם שהחמאס רואה את הקריאות האלו ומפרש אותן כקלף מיקוח?

גלעד היה חייל סדיר, שלקח בחשבון את העובדה שהוא יכול להיפצע/לההרג/לקחת בשבי, תחת מילוי תפקידו. בדיוק כמו כל חייל אחר לוקח בחשבון את העובדה הזו. על המדינה לנסות להחזיר את החיילים שלה הביתה, אבל לא בכל מחיר.
בלוסום​(לא בעסק)
בלוסום​(לא בעסק) • 23 במאי 2010
[quote="מקבי"]
ציטוט:
אדרבא - כל חג\פרק זמן קצוב, ישראל משחררת אסירים, ללא קשר לשום עסקה. אם במקום לשחרר אותם לחופשי, פשוט יעבירו אותם חדר, ויאמרו "כן, הם עוד שניה בחוץ, רק תנו את החייל והם חוזרים אליכם", אני צופה שהרחוב הערבי ידרוש מהר מאוד את שחרור גלעד שליט.

רעיון מבריק, רק חסרות לנו הביצים לעשות את זה.
שוסי
שוסי • 23 במאי 2010
מקבי כתב/ה:
ציטוט: אם יעבור בכנסת החוק הבלתי מוסרי הזה שמהווה עוד שלב בפשיטת הרגל המוסרית המוחלטת של המדינה הזו יהיה אפקטיבי בערך כמו שינוי התמונה בפרופיל בפייסבוק לזו של גלעד.

לא מוסרי - נתון לוויכוח. לא אפקטיבי? יש לי הרגשה שדווקא אפקט יהיה. לצערי, אני צופה שהחוק לא ייושם ויהיה נטול-שיניים, אבל ברמת העקרון, אם מוותרים על פעולה צבאית ושחרור מחבלים, הדבר היחיד שנשאר זה להרע את תנאיהם של האסירים בארץ.

אלו אסירים שריצו את עונשם בלי קשר לשבוים שלנו.אתה לא יכול לקחת מהם את החופש שמגיע להם רק כי המדינה שלך החליטה שהחיילים שלה הם קצת פחות מבני אדם.
מקבי​(מתחלף)
מקבי​(מתחלף) • 23 במאי 2010
ציטוט: על איזה מודעין סודי יש לכם, שאתם יודעים את תנאי כליאתו של גלעד?

עזוב - ידוע איפה, אי-אפשר לחלץ בלי שהשבוי ימות.

ציטוט: גלעד היה חייל סדיר, שלקח בחשבון את העובדה שהוא יכול להיפצע/לההרג/לקחת בשבי, תחת מילוי תפקידו. בדיוק כמו כל חייל אחר לוקח בחשבון את העובדה הזו. על המדינה לנסות להחזיר את החיילים שלה הביתה, אבל לא בכל מחיר.

בדיוק כך, ובוודאי שלא להגיע לפתרונות תבוסתניים לפני שניסינו לזיין לאויב את הצורה. אחרי שהשמדנו אותם שלוש פעמים ורבע, והם עדיין לא מוכנים לשחרר אותו, אפשר לדבר על עסקאות כאלו ואחרות.

ציטוט: אלו אסירים שריצו את עונשם בלי קשר לשבוים שלנו

אלה שבויי מלחמה. הם מעולם לא נשפטו, ואין להם מאסר לרצות.

ציטוט: אתה לא יכול לקחת מהם את החופש שמגיע להם

הוא כבר נלקח. הם לוחמי אויב שנשבו. זה פרוטוקול מוכר.

ציטוט: רק כי המדינה שלך החליטה שהחיילים שלה הם קצת פחות מבני אדם.

חייל הוא פחות מאדם - הוא כלי.