סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

חרדי בחוף ים מעורב

נוריתE
לפני 13 שנים • 24 במאי 2010

ילד

נוריתE • 24 במאי 2010
אתה, רוצה המון דברים שהקהילה שלך ואורח החיים והמנהגים אליהם נולדת ובהם אתה חי
לא רק שלא מרשים לך, אלא רואים בהם במיקרה הטוב פריצות, הגרוע יותר "טרייפה" והיותר גרוע
הם מבקשים לבטל ולהחריב בכלל את כל אורח החיים של ה"גויים" קרי אנחנו בחברה הפחות או יותר,חופשית.

אצלכם מעודדים שלא להיכנע ליצר,לך תהיה "יישיבה בוחר" טוב ,תנסה להיות ראוי לשידוך טוב,גם,רצוי עם נדוניה יפה ואשה שתעבוד כל החיים שלה כמו חמור בחוצ ובביית בכדי שאתה תוכל ל"ההרג" ב"אוהלה של תורה",

אני רעה,נכון.מאוד רעה,זאת המציאות.

יש לך שלש אופציות,

אחת-לשכוח מהכל ולהישאר איפה שאתה ,להתנהג כמו שצריך ,אצלכם.ולחיות שמה לא ממומש אולי ,אבל בשקט.

שתיים-לנסות לממש את עצמך אצלנו ואז בשקט להתגנב בחזרה לשכונה,
אני לא ממש רואה בזה צביעות,כמו ניסיון לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה,לקבל מבלי לאבד,
רק אל תשכח להיזהר,מאוד ,ממשמרות הצניעות .ודומיהם הגרועים יותר.

או
להוריד כיפה לקצץ ציצית ופאות ולבוא לחיות אצלנו,"לחזור בשאלה" ולממש את עצמך בכיף,
אבל תשאל את עצמך ,אם הצרכים האלו,שלך ,שאתה מבטא פה,יהיו באמת,שווים את המימוש שלהם
כשהמשפחה והקהילה יקרעו קריעה וישבו עליך שבעה.
SinKitty
SinKitty • 24 במאי 2010
the winner takes it all כתב/ה:
אני זוכרת שפעם גם רצית לבוא למסיבות קהילה.
עכשיו אתה רוצה לים.
יש לי משהו אחד להגיד לך: אם אתה רוצה כאלה דברים בסיסים ולא מסוגל לממש אז החיים שלך בזבל!!!!

''בזבל'' זה מאוד קיצוני, ומה בסיסי בלבוא למסיבת קהילה?
יש הרבה מאוד אנשים שבשבילם להיחשף זה רחוק ממובן מאיליו, אפילו אם זה ''רק'' לחברי קהילה, אבל חוץ מזה שמחים מהחיים שלהם.

יאלללה,
לטעמי איש באמונתו יחיה, אבל אם הייתי רואה אדם חרדי על החוף או במסיבה הייתי נוטה לקבל את הרושם הראשוני ש-Mary Jane תיארה. לדעתי זה לא צריך להיות מה שיעצור אותך - מבחינתי זכותו של אדם להיות בעל אמונות שעומדות במקום לא נוח בין שני עולמות, בעיקר כי אני לא רואה קשר בין אמונה כנה לבין נוחיות.
מה שכן, נראה לי שאם מדאיגות אותך התגובות האפשריות של אנשים, כדאי לך לחשוב איך, מציאותית, אתה מתאם בין האמונות שלך לבין הציפיות של אחרים. למשל, אולי תקבע לעצמך שלמרות שאין לך בעיה עקרונית ליצור קשרים עם הנשים שם, תימנע לחלוטין מליזום אותם בפעמים הראשונות שלך בחוף? תגיע כדי להנות מהאווירה, אבל ממש לא יותר מזה - ככה תדע מראש שאתה בוחן את המצב ממקום שפחות מסובך להתמודד איתו, גם לך וגם לאחרים.
למדתי מחברה שלי

הצעה במקום לבהות בבנות בחוף. שזה עשוי להגמר לא נעים ......

למדתי מחברה שלי • 24 במאי 2010
לך לספריה העירונית. קח ספרים של יהושע בן יוסף. תקרא. ו....... תחשוב.

אותן דילמות שאתה חי בהן. ( בחלק מהספרים שלו יש גם מלא פריצות. יהיה כיף..... )

מה אני אגיד לך - אתה בבעיה. החיים עוברים , אתה יודע , והם עוברים די מהר. אין ברירה - קיבלת קלפים מסוג מסוים. הם לא מאפשרים לך להגשים דברים שאתה חושב שיעשו לך טוב - תקבל החלטה.
לקקני 1

אז מה יהיה?

לקקני 1 • 24 במאי 2010
איך קוראים לספרים שלו?
אם לא היתי מאמין,לא היה לי דילמה,אני מאמין מושלם,אבל קשה לי לוותר על הדברים האלו...
אפשר להגיד שהתחום שבו לחילוני יש יותר הנאות מחרדי, זה בתחום הזה,בשאר הדברים חרדי יכול להנות מאוכל, טיולים, בתי מלון, אבל בחלק הזה הכל חסום.
זה באמת מאוד קשה לי החלק הזה שאין לי גישה להרבה מקומות שהייתי רוצה שיהיה לי גישה אליהם.
SinKitty
SinKitty • 24 במאי 2010
לא משנה איך, אבל רק עכשיו ראיתי את התגובה שלך, נוריתE, למרות שכתבתי אחרייך icon_redface.gif

נראה לי שיש הרבה יותר אפשרויות משלושת אלה שתיארת.
בין האפשרות של חזרה בשאלה לבין זאת של חיים מלאי התגנבות ושקרים, ישנה האפשרות של לא להוריד כיפה ולא לקצוץ ציצית, אלא לדחות בצורה פתוחה את דרך החיים החרדית הנורמטיבית, תוך כדי שמירה על דתיות. אין לי כאן שום רמיזה שקל לחיות חיים כאלה. ממה ששמעתי, המשפחה והקהילה החרדיות יכולות להגיב אפילו יותר קשה לבחירה כזאת מלחזרה בשאלה, ויש סיכוי טוב שהחברה החילונית תסתכל על אדם כזה עם לא מעט חשד, ותתייחס אליו בלא מעט חוסר סובלנות. אבל לוותר על הבעת האמונות שלו רק כי הן לא תואמות את השחור והלבן של חרדיות-חילוניות, ולחיות עם אמונה לא שלמה שבאה מהצורך להשתלב באחת הקבוצות הגדולות הקיימות - חיים כאלה הם פחות שקריים מחיים של התגנבות?

אני לא רוצה שזה ישמע סתם כמו אידיאליזם חולמני. שוב, אני לא משלה את עצמי שזאת בחירה שקל לעשות, חיים שקל לחיות, או דרך שלכל אדם שווה לקחת. אבל נדמה לי שהסיבה היחידה שאנחנו, כאן באתר הזה, לא צריכים לשמור על רמת הסודיות הקיצונית שקודמינו היו צריכים לשמור, היא שחלקם העזו להפגין את דרך החיים שלהם, למרות כל הקשיים, ולזכות בהכרה ובקבלה (חלקית ככל שתהיה). ומהכיוון היהודי גרידא, העובדה היא שכיום ישנן היהדות הקונסרבטיבית והרפורמית.
לקקני 1

לבושות?

לקקני 1 • 24 במאי 2010
ליולי את כותבת שלרוב הלבושות בבקיני הם פחות סבלניות מלבושות ,יש בים בחורות לבושות?
TV_Eye​(שולט)
TV_Eye​(שולט) • 24 במאי 2010
איזה כיף זה לשפוט אנשים נכון? כי הלא כולנו צדיקים גדולים שהולכים בכל דרכי התורה. מה לעשות שיש אנשים שלא יכולים. כל אדם מהחרדי המתחזק ביותר ועד לאחרון החילונים. כולנו שומרי מצוות בצורה זו ואחרת וכולנו חוטאים בצורה זו או אחרת.

אף יהודי לא שומר על כל המצוות. אין מה לעשות כולנו אנשים. ואם אתה מחליט שזה חזק ממך, אז תתפתה ליצר. תתחזק במקומות אחרים ותנסה לשמור על איזון כל שהוא.

אני עוד זוכר את ימי הדאנג'ן, הדאנג'ן היא תמיד כמה חרדים קבועים, ואף אחד לא הסתכל עליהם בעין עקומה. מה לעשות גם חרדים הם אנשים.
SinKitty
SinKitty • 24 במאי 2010
TV_Eye כתב/ה:
איזה כיף זה לשפוט אנשים נכון?

אולי פספסתי משהו- מי שפט את מי פה?
בינתיים הטון בשרשור היה מאוד מכבד וענייני, לפי דעתי.
איזו הודעה פה הפריעה לך?
No sarcasm intended.
Winner​(מתחלפת)
לפני 13 שנים • 25 במאי 2010
Winner​(מתחלפת) • 25 במאי 2010
KittyPerv כתב/ה:
the winner takes it all כתב/ה:
אני זוכרת שפעם גם רצית לבוא למסיבות קהילה.
עכשיו אתה רוצה לים.
יש לי משהו אחד להגיד לך: אם אתה רוצה כאלה דברים בסיסים ולא מסוגל לממש אז החיים שלך בזבל!!!!

''בזבל'' זה מאוד קיצוני, ומה בסיסי בלבוא למסיבת קהילה?
יש הרבה מאוד אנשים שבשבילם להיחשף זה רחוק ממובן מאיליו, אפילו אם זה ''רק'' לחברי קהילה, אבל חוץ מזה שמחים מהחיים שלהם.

יאלללה,
לטעמי איש באמונתו יחיה, אבל אם הייתי רואה אדם חרדי על החוף או במסיבה הייתי נוטה לקבל את הרושם הראשוני ש-Mary Jane תיארה. לדעתי זה לא צריך להיות מה שיעצור אותך - מבחינתי זכותו של אדם להיות בעל אמונות שעומדות במקום לא נוח בין שני עולמות, בעיקר כי אני לא רואה קשר בין אמונה כנה לבין נוחיות.
מה שכן, נראה לי שאם מדאיגות אותך התגובות האפשריות של אנשים, כדאי לך לחשוב איך, מציאותית, אתה מתאם בין האמונות שלך לבין הציפיות של אחרים. למשל, אולי תקבע לעצמך שלמרות שאין לך בעיה עקרונית ליצור קשרים עם הנשים שם, תימנע לחלוטין מליזום אותם בפעמים הראשונות שלך בחוף? תגיע כדי להנות מהאווירה, אבל ממש לא יותר מזה - ככה תדע מראש שאתה בוחן את המצב ממקום שפחות מסובך להתמודד איתו, גם לך וגם לאחרים.

נכון ש"בזבל"זה קצת קיצוני אבל לא ללכת למסיבה שרוצים לא משנה איזו זה גם פגיעה בזכויות בסיסיות, וכנל גם לא ללכת לים .