לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם שפחה יכולה להשתחרר?

בובה שם בדוי​(נשלטת)
לפני 13 שנים • 27 במאי 2010

תודה לכולם על התגובות

השכלתי.

צדקה שלגי באומרה כי כוונתי הייתה לרגש ולרצון,לא ליכולת הטכנית עצמה.

pet , אני נוטה להסכים עד מאוד עם shanytopper באומרו: עם כל הכבוד למילת בטחון (ויש הרבה כבוד כמובן), כאשר השליטה היא מנטלית וחזקה מספיק השפחה לא יכולה להביא את עצמה למקום שבו היא בכלל אומרת אותה, .

ולא ממקום של שטיפות מח,אלא ממקום בו השפחה בוחרת להטמיע את עקרונותיו ורצונותיו של המאסטר.למקום המנטאלי הזה, יחד עם הרגשי והפיזי כמובן,יש משקל רב משמעות .

בניגוד לדיעה הרווחת,אינני מסכימה עם התפיסה ש''רק נשלטות חסרות חוט שידרה או כאלו הנמצאות במצוקה '' יגיעו למקום בו לא יאמרו את מילת הביטחון ,או,לחילופין ירגישו שאין ביכולתן להשתחרר ללא אישור מפורש(שוב,אני עושה הקבלה מסויימת בין טקס הגירושין ביהדות לבין גירוש השפחה,אם כי זו הקבלה סימלית בלבד).

כאשר שפחה מרגישה שייכת,כל כולה, גם אם עולה בה הרצון(המתעתע?)להשתחרר ,לא תמיד ייעשה הצעד.

ויחד עם זאת,אני מרותקת אל תגובותיכם. תודה icon_smile.gif
the rain song
the rain song • 27 במאי 2010
ואני עדיין לא הבנתי מה הקשר של מילת בטחון לשחרור עצמו?
Homelander​(שולט)
Homelander​(שולט) • 27 במאי 2010
אם ניקח את הדיון הזה לרבדים תרבותיים\חברתיים, יותר עמוקים- אז הכל בעצם יתחיל מנישואין... והיות ואנו יהודים, אז אדבר על זה מנק' המבט הזו.

בעבר, במסורת העתיקה יותר שלנו, אישה לא יכלה כמעט בכל צורה שהיא להשתחרר ללא-אישור בעלה וכל עוד היא נשואה, אף גבר אחר בחברה לא יקח אותה לו לאישה ועוד מיני סנקנציות שאנו מכירים שניתן היה להטיל מתוך נורמות חברתיות או יותר-נכון פיקוח-חברתי על הרעיה.
אבל רצוי לזכור שבאותן תקופות בחברה המסורתית\דתית (וגם לפני בעוד חברות רבות), הנישואין נעשו על-ידי שידוך כך שא. לא נכנסו לזה מבחירה, ב. האישה גם לא יצאה מזה מבחירה ללא-אישור; יתרה מזאת, פעמים רבות לגבר ניתנה האפשרות לבחור את זו שתהיה לו לאישתו (למשל לבקש אותה מאביה ולתת לו בתמורה מה שלא יהיה)- אבל לאישה לא היו המותרות האלה.

אז אחרי שהצגתי מאד בגדול ובכלליות את תמונת-המצב שלעיל ניתן להמשיך הלאה ולומר שמהנ"ל ברור שהכל עניין של הרמה-הרעיונית.
אם השפחה ניגשת לקשר של שליטה עם עקרונות-טוטאליים ולא-מתפשרים, אז גם כאשר היא תרצה לפרק את החבילה שהיא קיבלה על עצמה (בכנות אחרי בדיקה אמיתית והחלטות סופיות ומפוקחות), היא עצמה לא תחוש שמותר לה להשתחרר מאדונה ללא אישורו- שהרי הוא האדון שלה, היא כמו שייכת לו. אבל זה עניין של עקרונות נוקשים לא-מתפשרים עם עצמך ומאד חזקים.
מבחינה ריאלית?
אני לא מאמין שיש שפחה שתקח על עצמה את עול העקרונות הללו אלא אם היא באמת נולדה לחברה שמקדשת את זה ואולי אפילו חיה בקהילה שדואגת להטיל על-זה פיקוח ולבצע עוד מיני תהליכי סוציאליזציה כאלה ואחרים בשביל למנוע פגיעה בערכים השפחתיים שלהם.

אבל בימנו אם קיימת איפשהו איזו קהילה כזו... קומונה שמציגה תת-תרבות קולקטיבית של יחסי-שליטה, היא בטח כבר מזמן אימצה לעצמה סממנים של כתות שאף-אחד מאיתנו לא מכבד ולא רוצה לראות בחצרו-האחורית.

אז אלא אם כן את בחורה חרדית אדוקה מבית מיושן שלא ביצע רפורמות או סתם שייכת לכת חסידות-גור או דומותיהן, אני בספק שיש לך את נטיית-הלב הזו להשתעבד לחלוטין לאדון עד לרמה שלא תשחררי עצמך ממנו גם תרגישי שכל העסק הזה כבר לא טוב לך; ואם איכשהו תגידי לי שאת כזו, אז אשאל אותך- אם כך, מה פתאום שתבחרי את אדונך בעצמך?
שיעבוד מלא ללא-שחרור לא נעשה מבחירה אישית.
זאת​(שולטת)

לא ברור לי,

זאת​(שולטת) • 27 במאי 2010
הדיון מדבר על שחרור של שפחה.
התגובות הראשונות דיברו על שיחרור פיזי (לקום וללכת). אח"כ דובר על השחרור הנפשי.
ואני רק שאלה,
מי זה שקורא לעצמו דום/ית, נמצא במערכת יחסים של 24/7, ולא שם לב / מבחין שהשפחה שלו במצוקה נפשית ו/או פיזית?!
איך אמרה מורטי? העיקר שיש לו Title של שולט.
the rain song

Re: לא ברור לי,

בוטן כתב/ה:
הדיון מדבר על שחרור של שפחה.
התגובות הראשונות דיברו על שיחרור פיזי (לקום וללכת). אח"כ דובר על השחרור הנפשי.
ואני רק שאלה,
מי זה שקורא לעצמו דום/ית, נמצא במערכת יחסים של 24/7, ולא שם לב / מבחין שהשפחה שלו במצוקה נפשית ו/או פיזית?!
איך אמרה מורטי? העיקר שיש לו Title של שולט.

לא יודעת להגיד לך מי זה בדיוק אבל לא חסרים כאלה. icon_sad.gif
בובה שם בדוי​(נשלטת)
איכשהוא,זה תמיד עולה:
האדון לא בסדר/ השפחה במצוקה.
לא ייתכן שמדובר,לפעמים, בדברים שבאמצע? icon_rolleyes.gif

למעשה,תגובתו של אמן החושים מחדדת אצלי משהו לגבי עצמי ,ומתוך היבט זה-אני מודה לך. תודה רבה.

אמנם אינני משתייכת לאף כת ולא גדלתי בחברה מהסוג שתיארת,אך הקיבעון המחשבתי עליו הצבעת,הוא בהחלט נקודה למחשבה.
תודה לך.
זאת​(שולטת)
זאת​(שולטת) • 27 במאי 2010
בובה שם בדוי כתב/ה:
איכשהוא,זה תמיד עולה:
האדון לא בסדר/ השפחה במצוקה.
לא ייתכן שמדובר,לפעמים, בדברים שבאמצע? icon_rolleyes.gif

למעשה,תגובתו של אמן החושים מחדדת אצלי משהו לגבי עצמי ,ומתוך היבט זה-אני מודה לך. תודה רבה.

אמנם אינני משתייכת לאף כת ולא גדלתי בחברה מהסוג שתיארת,אך הקיבעון המחשבתי עליו הצבעת,הוא בהחלט נקודה למחשבה.
תודה לך.

בובונת, אני אסביר.
כשמישהי או מישהו (סאב), לא עקרוני, נותן למישהו/י את השליטה עליו (דום),
ברגע קבלת השליטה? הדום למעשה מתחייב לקחת אחריות (גם אם זאת סוגייה שלא מקובל "לשוחח" עליה). האחריות הזאת כוללת גם את (ואולי בעיקר את) שלומו הנפשי והפיזי של הסאב. בכל מקרה אחר, כפי שנאמר כאן, זאת התעללות.
על אחת כמה וכמה כשאת מדברת על מערכת של 24/7.
the rain song
מה שבוטן אמרה וכל זאת מבלי להפחית מאחריות הצד הנשלט על עצמו.
אני באופן אישי לא מאמינה שיש אנשים כאלה, שבאמת יכולים לקחת אחריות כזאת ולעמוד בה בכבוד, לכן מבחינתי לא צריך אף פעם להגזים ב"שליטה".
I'm God

נו ברצינות....

I'm God • 27 במאי 2010
אי אפשר להתייחס לדבר הזה ברצינות
icon_eek.gif