סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

תראו למה בני-אדם הגיעו:

פסיכו לוג​(שולט)
לפני 13 שנים • 28 במאי 2010
פסיכו לוג​(שולט) • 28 במאי 2010
מה. הם יפנים.
התמיהה שלי היתה דווקא "איך רק עכשיו הם הגיעו לזה". אחרי סקס עם תמנונים ומה לא.
קנטור​(שולט){חתולהלה}
יפנים... הם כלכך שונים מהתרבות המערבית הרגילה, האם יש בארץ מהגרים (עדיף מהגרות) מיפן שאפשר לשבת איתם על כוס אני רוצה ללמוד מעט על התרבות ממישהו שחי אותה.
Lakshmi​(נשלטת)
Lakshmi​(נשלטת) • 28 במאי 2010
מאהוירה כתב/ה:
יפנים... הם כלכך שונים מהתרבות המערבית הרגילה, האם יש בארץ מהגרים (עדיף מהגרות) מיפן שאפשר לשבת איתם על כוס אני רוצה ללמוד מעט על התרבות ממישהו שחי אותה.

"ללמוד"
James Bondage​(מתחלף)
James Bondage​(מתחלף) • 28 במאי 2010
PussyeL כתב/ה:
מאהוירה כתב/ה:

"ללמוד"

כתב "ללמוד", התכוון "לדעת". לא ביג דיל, יכול לקרות לכולם
Homelander​(שולט)
לפני 13 שנים • 30 במאי 2010
Homelander​(שולט) • 30 במאי 2010
פסיכולוג בספת עור כתב/ה:
מה. הם יפנים.
התמיהה שלי היתה דווקא "איך רק עכשיו הם הגיעו לזה". אחרי סקס עם תמנונים ומה לא.

אתה יודע? בהתחלה חשבתי שמה שאתה אומר נכון...
ואז חשבתי על זה קצת יותר;
ואתה יודע מה? אפשר להגיד את זה גם על הצרפתים.
ואתה יודע מה? אפשר להגיד את זה גם על האמריקאים.
ואתה יודע מה? אפשר להגיד את זה גם על האפריקאים...
ובכלל, אתה יודע מה? אפשר להגיד את זה גם על הישראלים (כן אפשר לסגור את הלסת הפעורה כרגע, ולהגיד את זה גם על הישראלים).

אז אולי כדאי שעוד אנשים יחשבו על זה קצת יותר, אתה לא חושב?
פסיכו לוג​(שולט)
לפני 13 שנים • 31 במאי 2010
פסיכו לוג​(שולט) • 31 במאי 2010
אתה יודע איך נראה שעשועון יפני? מה הולך אצלם בטלויזיה כשאצלנו יש "אחד נגד מאה", "מי רוצה להיות מליונר", וכו'?
ראית את הז'אנרים האירוטים/פורנוגרפים שהם המציאו לגמרי לבד? (sharking, train molesting, etc)
אין כאן שום הפתעה. סורי icon_smile.gif
Homelander​(שולט)
Homelander​(שולט) • 31 במאי 2010
פסיכולוג בספת עור כתב/ה:
אתה יודע איך נראה שעשועון יפני? מה הולך אצלם בטלויזיה כשאצלנו יש "אחד נגד מאה", "מי רוצה להיות מליונר", וכו'?
ראית את הז'אנרים האירוטים/פורנוגרפים שהם המציאו לגמרי לבד? (sharking, train molesting, etc)
אין כאן שום הפתעה. סורי icon_smile.gif

העניין פה הוא בכלל לא ההפתעה; אם אתה מאד בקטע אני יכול לתת לך קישור ישיר לשעשונים המיניים שביפן- עליהם אתה מדבר, אם עוד לא מצאת אותו בעצמך.
אצלנו יש חרדים (לפחות משהו אחד טוב יוצא מזה)- אז זה לא בטלוויזיה, אבל אם הם לא היו...
וכן, אנחנו במצב בטחוני שמחייב אותנו לגייס את מיטב מוחותינו לעניינים איך לומר? אחרים; אבל אחרת גם לנו היה הרבה זמן פנוי להמציא שעשועים-מיניים מקוריים ולא בדיוק כשרים.
לא מבטיח לך שאנחנו היינו אז פחות יצירתיים מהיפנים.
Siren​(מתחלפת){Misha}
Siren​(מתחלפת){Misha} • 31 במאי 2010
דווקא ביתר הדברים החברה יפנית, אפילו כיום, היא חברה דיי שמרנית. אני חושבת שתרבות הסקס והפורנוגרפיה, אצלם היא פתח המילוט היחיד ל"יצירתיות".

(קולות של דחפור מתחילים להישמע)
מה שכן, אני מאמינה שהעסק הזה בהחלט היה יכול לקרות בארץ, באירופה, או בכל מקום אחר. אנחנו כולנו, כבני אדם, איבדנו את הסבלנות שהייתה בנו בעבר. אפשר לראות את זה בכל אספקט כלשהו של החיים. הכול מהיר וזמין, וכאשר משהו ניתן לך מבלי שתאלץ להמתין לו, להשתוקק לו - אז הוא מאבד את טעמו הרבה יותר מהר. אנו גם מאבדים את היכולת להעריך את אותה כמיהה, ואת היכולת לספוג אותה באופן כללי. זה מוביל להתדרדרות מוסרית בכל הרבדים של התרבות האנושית ככלל. מהו המוסר, אם לא מנגנון ההשהייה שאנו מפעילים בכדיי לאזן ולנתב בין האיד לסופר אגו? כלומר, ניתן לומר שהמוסר או חוסר המוסר הוא עוד חמש מאות דברים אחרים, אבל אני לא במצב רוח פילוסופיicon_smile.gif
מלבד זאת, החברה של היום היא הרבה יותר ליברלית - שזה דבר נפלא. אבל כשאפשר ככה ואפשר את זה, ואפשר את ההוא - כאן ועכשיו, ועכשיו, ועכשיו - סף הריגוש עולה. כבר קשה להתרגש מדברים ממוצעים, לא מבלי להיות מאוד מאוד מודע לעצמך.

אני לא אוהבת להגיד "דברים כאלו יקרו כי אנחנו אנושיים", כי אני בכל זאת בת אדם, והייתי רוצה לדמיין שהאנשים שמבצעים את זה הם חיות או מפלצות, אבל זה לא נכון. זה לא נכון, ולי אין פתרון.
ראובן
לפני 13 שנים • 1 ביוני 2010

ביפאן כמו ביפאן

ראובן • 1 ביוני 2010
סרטון מעניין, תודה לך.

לעניין מועדון ה''סופר-פרי'': ללא ספק כת - אבל הרבה יותר כיפית מאשר זו של גואל רצון, להבדיל. יש לזכור גם את הלחץ העצום המוטל על הסטודנטים ביפאן, להצליח, ובהתאמה - הצורך שלהם בשחרור.

החברה היפאנית רחוקה מלהיות שמרנית. החברה היפאנית מאוד מובנית והיררכית, אבל בתוך המבנה החברתי ישנם הרבה אפיקי שחרור ופורקן. למשל: למיטב ידיעתי, יפאן הינה המקום היחידי בעולם בו יש מכונות אוטומטיות לממכר תחתוני נערות משומשים (אגב ''שמרנות'').

* * *

צפייה מדוקדקת בסרטון מעלה כמה תהיות: מדוע חברי וחברות הכת נראו כה שמחים, בעוד חברי קבוצת המחקר נראו כה יבשושיים? בנוסף - האם צודק מוכר המאנגה, באומרו כי תרבות האונס היפאנית, נובעת מהתערערות מעמד הגבר לאחר מלחה''ע השנייה?

בבואכם להבין את תרבות יפאן, זכרו את הנקודה הבאה: במשך כ-1700 שנים, יפאן לא נכבשה ולמעשה התפתחה באין-מפריע וכמעט ללא השפעה חיצונית. הדבר הוביל את האומה היפאנית להישגים כבירים בתחומים רבים, כמו גם לסגירות ולזרות המפורסמות שלהם.

שתי נקודות אחרונות למחשבה: עד היום, אפשר לעקוף אישה בסופרמרקט יפאני (אם אתה גבר icon_smile.gif). עד היום, אם תנסה למזוג שתייה לחברה היפאנית שלך, בבית או במסעדה, היא תיעלב, וממש תמנע ממך לעשות זאת, אפילו בכוח.

R