צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

ניקים כפולים: האם זה משנה?

מאדאם קירי​(שולטת){אהובי המתו}
לפני 13 שנים • 16 ביולי 2010

Re: צימצום מספר הניקים.

גברים כתב/ה:
את מתכוונות למתקשות. (הבחורים שמתקשה להם כאן זקוקים לדברים אחרים).
יפה אמרתם!

גברים כתב/ה:
אנחנו החלטנו לתת דוגמא אישית - במקום 2 ניקים לכל אחד, ניק אחד לכל שניים.

והכל למען הקהילה, כמובן.
אתם אנשים טובים אתם, תאמינו לי...
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 16 ביולי 2010
ציטוט: איני בטוחה שהבנתי לחלוטין את כוונתך. האם אתה מתכוון לאדם, שברגע שהוא רוצה לכתוב משהו אישי - הוא כותב אותו תחת הכינוי השני? מעין כינוי לצורך בלוג?
אבהיר את שאלתי: לא הבנתי איך אותו אדם מחלק את דבריו בין המשתמש ה"מוכר" לבין המשתמש ה"אנונימי". אתה יכול, בבקשה, לחדד את הנקודה הזו?

כינוי לזמן מסויים, RIR. ואני מכיר כאלה לא מעט. לרוב הכינוי המקביל מספר על מערכת יחסים מורכבת כלשהי, ונעלם עם סיומה. הוא מגיב בפורומים וכותב גם בפורומים וגם בבלוגים ומתפקד במקביל לניק המקורי שממשיך להפגש עם חברים ומכרים. שמתי לב למשל שאחרי שהניק הזה נעלם, קורה לפעמים שניק המקורי הופך להיות פתוח יותר, משל הוא למד פתיחות דרך כפילו או שמא את גבולות האסור, המותר והמקובל בקהילה ומה קורה כשחוצים אותם.

פעם אחת קרה לי שמישהי פנתה אלי וגילתה לי שהניק אחריו אני מחזר הוא בעצם שלה גם. נורא העציב אותי שלקחתה לי אותו. כי הניק השני שלה היה שונה ממנה. הוא היה נמרץ יותר, מצחיק, חושפני ומרגש לעומתה הקונבנציונלית והחמודה אמנם אבל כזו שמעולם לא הצליחה לרגש אותי כפי שהצליח הכפיל המרתק שלה.

וכד'....
גברים​(שולט)

Re: מנסיון

גברים​(שולט) • 16 ביולי 2010
*מנגינה* כתב/ה:
בתחילת התנהלותי בעולם הקהילות, ניהלתי קהילה באתר אחר.
השתמשתי שם בניק כפול מתוך מחשבה שניק נוסף יעזור להפריח את הקהילה ולהראות יותר פעילות בה, לכאורה.

הגיע הזמן לחשוף את האמת.

כולנו ניקים כפולים של כלובי. (למעט בכוח המוח, שהיא ניק כפול - שלי )
רחפנית-הדומית המרחפת​(שולטת)
[quote="Brave Dwarf"]
ציטוט:
פעם אחת קרה לי שמישהי פנתה אלי וגילתה לי שהניק אחריו אני מחזר הוא בעצם שלה גם. נורא העציב אותי שלקחתה לי אותו. כי הניק השני שלה היה שונה ממנה. הוא היה נמרץ יותר, מצחיק, חושפני ומרגש לעומתה הקונבנציונלית והחמודה אמנם אבל כזו שמעולם לא הצליחה לרגש אותי כפי שהצליח הכפיל המרתק שלה.

וכד'....

RIR הדוגמא שהגמד הביא, הינה בדיוק דוגמא למה שלא הבנת בדבריי ,כשאמרתי
שאלתר אגו של ניק מסויים פותח ניק משל עצמו- קרי, אנשים פותחים ניק אחר
שהוא כל מה שהם היו רוצים להיות (מבחינת אופי/עבודה/מצב כלכלי/התנהלות וכד')
ועל ידי כך בעצם מוליכים שולל את אותם אנשים שהם יצרו קשר איתם, רבות נאמר
על האלתר אגו (תקראי על התופעה המרתקת הזו זה מעניין) הדבר העצוב הוא
שרוב האנשים המונעים ע"י האלתר אגו שלהם אינם מצליחים להביא את עצמם
לאיחוד מלא בין האלתר לבין מי שהם וכך חלק מסויים מחייהם מתנהל תחת
מעטה שקרי לגמרי.

מקווה שעכשיו הובנתי.
Brave Dwarf
Brave Dwarf • 16 ביולי 2010
רק שאני לא מסכים עם הרחפנית שמעלי. אני לא קורא לזה "להוליך שולל" אלא להשתמש במרחב וירטואלי תוך ניצול נאות של כל מעלותיו (הנבדלות מאלו של הרחוב או יותר נכון נעלות מהן). אנחנו לא ילדים בגן, כולנו אנשים בוגרים ולא יקרה דבר אם נבין שאנחנו באינטרנט ואין לנו שמץ של מושג גם מיהם האנשים שברשותם ניק אחד בלבד (מי יודע מה הגובה שלי, ומה צבעו של כובע הפומפון שאני חובש למשל?). שכל אחד יקח על עצמו אחריות כאשר הוא בוחר להכיר אדם במרחב וירטואלי, כי אם ברצונו לצאת למציאות, לא חסרים כלים כגון מפגש, שיחת טל וכו' כדי להתוודע אל הדמות. ואם ברצונו להשאיר את ההכרות במסגרת הוירטואליה אז מה זה משנה מי נמצא שם בצידו השני של המסך?
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 16 ביולי 2010
אנחנו לעולם לא מכירים אדם במלואו. אפילו את עצמנו לא. תמיד מדובר בהיכרות חלקית בלבד, של אותם אלמנטים של האדם שנחשפנו אליהם, וגם הם עברו דרך הפרשנויות שלנו.

האינטרנט לא שונה מכל מדיה אחרת בעניין זה. החשיפה לפניו, לקולו או לשמו האמיתי של אדם איננה מה שמגדיר היכרות עמו או מושג לגבי מי שהוא (ואם כן, הרי שמדובר בקריטריון שטחי להפליא). נרצה או לא נרצה, כשאנחנו קוראים מה שכותב כינוי מסוים, עלום וסתום, אנחנו מפתחים עמדות ורגשות כלפיו, ממש כפי שאנחנו מפתחים עמדות ורגשות כלפי אדם בשר ודם שאנו מדברים עמו פנים אל פנים. יש כינויים שמעוררים בנו חיבה והערכה, ויש שמעוררים בנו סלידה ובוז, כמו שעושים זאת אנשים בעולם האמיתי. ואין שום סיבה שזה לא יהיה כך, משום שאלו *באמת* אנשים בעולם האמיתי שכותבים את הדברים אותם אנחנו קוראים, לא יישויות וירטואליות עלומות. (אחת הסיבות לקלות שבה אנחנו נכנסים בצורה של משתמשים אחרים פה היא שאנחנו לא תמיד זוכרים זאת).

הרצון שלא לחשוף דברים מסוימים תחת הזהות המוכרת ובכל זאת כן לאוורר אותם הוא מובן ומהווה לדעתי את אחת הסיבות היותר טובות לכפילות ניקים. אבל סיבה טובה איננה הצדקה. היא לכל היותר נסיבה מקילה. אדם שגנב לחם לא יטען שמעשהו היה כשר משום שהוא עני, אלא אולי שהעוני שלו הניעו לבצע מעשה לא כשר. על אחת כמה וכמה במקרה של כפילות ניקים, שם אין מדובר על צורך קיומי אלא על נוחות אישית שבשמה מבוצעת הולכת השולל. אפשר להבין את המניעים לרמייה ולהזדהות עמם, אך רמייה יש כאן ללא ספק. לטעמי המניעים לה אינם מכשירים את אי ההגינות שבה, אבל על כך אפשר להתווכח.
מישלי

מישלי • 16 ביולי 2010
גברים כתב/ה:
*מנגינה* כתב/ה:
בתחילת התנהלותי בעולם הקהילות, ניהלתי קהילה באתר אחר.
השתמשתי שם בניק כפול מתוך מחשבה שניק נוסף יעזור להפריח את הקהילה ולהראות יותר פעילות בה, לכאורה.

הגיע הזמן לחשוף את האמת.

כולנו ניקים כפולים של כלובי. (למעט בכוח המוח, שהיא ניק כפול - שלי )

עכשיו אני קולטת מאיפה היית לי מוכר... icon_rolleyes.gif

בהזדמנות זו (ניכפול של כלובי), אתה מוכן לעשות משהו עם השיתוק הזה של האתר בארבע לפנות בוקר ?
או לפחות להפעיל את הכפולה שלך בנושא ?
מאדאם קירי​(שולטת){אהובי המתו}

גברים כתב/ה:
...למעט בכוח המוח, שהיא ניק כפול - שלי.
היית מת.

תודה רבה לכל המגיבים. בהחלט אמרתם כאן כמה דברים מעניינים מאוד.