לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

''ידיד נפש''

MasterKey​(שולט)
לפני 14 שנים • 27 ביולי 2010
MasterKey​(שולט) • 27 ביולי 2010
nerissa כתב/ה:
בכוח המוח כתב/ה:

את הבלה בעצמך.

אני מתה על ידידי נפש שמתים לפרק לי וגו.

בשביל זה יש ידידי נפש.

בזמני, בימי המנדט, קראו להם "יזיזים"..או ידידים-עם-ערך-מוסף..

אבל מה אני מבינה.. אני עדיין מנסה להבין מאיזה צד ראובן היקר רודף אחרי הזנב של עצמו icon_wink.gif

מה לא הבנת נריסה?
ראובן היקר לא רודף אחר הזנב של עצמו משום צד.
האגו היקר רודף אחר ראובן מכל הצדדים.
כמו אחר כולנו כמובן...
MasterKey​(שולט)

Re: החירבוש היומי מבית מדרשו של רובי

פסיכיאטר מתורבת כתב/ה:

אין ספק שאתה סוג של "ידיד - נפש " עם מס' נקבות .
אין ספק שאתה שונא את "ידידי הנפש " שמאיימים לגנוב לך נקבות .
אין ספק שאתה לא יודע איך להתמודד עם " ידידי נפש " שכאלו .
אין ספק שאתה חולה נפש .

יעבור לך עד גיל 70 . בבית האבות אתה תמות כבר שהיא תנהל שיחות נפש עם אלף " ידידי נפש " .

.

למה להטיח עלבונות בפורום כה מצומצם ואינטימי?
למה לא תסגור חשבונות עם ראובן פנים מול פנים כגבר מול גבר?
חוסר השליטה במוצא פיך והתלהמות המקלדת מביא אותי למסקנה כי את/ה לא בדיוק "שולט"... icon_rolleyes.gif
בת יא ענה

Re: ''ידיד נפש''

בת יא ענה • 27 ביולי 2010
ראובן כתב/ה:
הרי לכם מהלך עניינים נאה:

נשלטת פוגשת שולט ומשתייכת לו.
לאחר מכן, לא תמיד הנשלטת תנתק את קשריה הוירטואליים עם שולטים אחרים.
לא תמיד השולט שלה יעמוד על כך שהיא תנתק את קשריה הוירטואליים (מסוג זה).

לעתים, אחד הקשרים הוירטואליים הללו, יהפוך ל''ידיד נפש'' עבור הנשלטת.
אותו ידיד תמיד יקשיב לה, לעולם לא יציע להיפגש איתה, לעולם לא ימתח עליה ביקורת.
הנשלטת תהיה מרוצה, משום שיש למי לספר ועם מי להתייעץ - הרי עם השולט שלה לא תמיד נוח לדבר על דברים שבינו לבינה -
ואילו ''ידיד הנפש'' הינו אדם של כבוד, שלעולם לא ינסה להתקרב, ''היות ואני משויכת''.

הדבר מעניק לה תחושה של בטחון וערך עצמי - הנה יש לה ''ידיד-נפש'', שפשוט רוצה לשוחח ולהקשיב ו''לא רוצה ממנה כלום מעבר לכך''.

לאחר שמערכת בין השולט והנשלטת מסתיימת, ''ידיד הנפש'' ממשיך לתמוך בנשלטת.
מיד כאשר היא ''מסיימת ללקק את פצעיה'', הוא בא ומציע את עצמו באבירות,
בתור השולט הבא והנכון יותר עבורה.

''ידיד הנפש'' יודע בדיוק מה להציע, בתור ''השולט הבא והנכון''.
הרי בזמן מערכת היחסים של הנשלטת עם אדונה הקודם,
היא סיפרה לו בדיוק מה מציק לה - כל מה שמפריע לה אצל אדונה.
ידיד הנפש, שכעת רוצה לשדרג את עצמו,
יימנע (למראית עין) מכל הדברים שהוא יודע שהינם רגישים אצל אותה נשלטת.

הערכת מצב:

''ידיד הנפש'' הינו גבר שאינו מסוגל להשיג לעצמו נשלטת טובה מכוח המשיכה האישי שלו. הדבר יכול לנבוע ממספר סיבות (סטטוס, אטרקטיביות פיזית, זמן וכו'). הדבר מצריך אותו לסגל לעצמו אסטרטגיה עקיפה. לרוב, ''ידיד הנפש'' יהיה אדם רהוט ומשכיל אך עם רובד של רגשי נחיתות וחוסר ערך עצמי. לאט ובהדרגה הוא ירגיל את הנשלטת לחברתו - וירכוש את אמונה בכך שלא ימתח ביקורת על יחסיה עם השולט, ולא יציע לה הצעות ישירות.

המלצות:

שולט - ככל שהנשלטת שלך אטרקטיבית יותר, כך סביר שיסתובבו סביבה כמה ''ידידי נפש''. אם רצונך בתקשורת אינטימית אמיתית עם הנשלטת שלך, אז מאחריותך להרחיק אותם. לא מדובר ב-לבודד אותה חברתית, אלא להרחיק מעליה גברים בעלי אינטרסים זרים - שכנראה אין בכוחה להרחיקם לבד - ולו באמצעות איסור מפורש, אם לא באמצעים תקיפים יותר.

נשלטת - אל תמכרי את אהבתך, את הסודות שאת חולקת עם השולט שלך, בעבור חופן תשומת לב מגבר אחר. יתכן והשולט שלך קשה, אולם לבו נקי ועדיף אלפי מונים על פני גבר מוג-לב האורב במשך חודשים מתחת לסלע, מחכה להזדמנות בה תהיי חלשה ונוחה להשגה בידי גבר שכמותו.

הדברים שהעליתי אמיתיים ואמורים במצב בו הנשלטת מפתחת ידידות כזו בתום לב.
אשמח לדעתכם וחוויותיכם,

R

נשלטות הן קודם כל בני אדם ומי שיש לה קצת שכל בקודקוד תדע להבחין מי סתם ומי באמת.
להרחיק או לשאוף לזה שלא יהיו לשפחה שלך ידידי נפש רק מעיד על פחדנות, חוסר ביטחון עצמי וצורך בלתי נגמר בליטופים לאגו.
בזוגיות, הדבר הראשון שצריך זה ביטחון ואמון בזה שבמולך. (וגם בזו).
אדון בועל בתשוקה

המושג הזה "ידיד נפש"...

אדון בועל בתשוקה • 27 ביולי 2010
המושג הזה "ידיד נפש" הוא כמובן עוד ביטוי לאתוס היהודי-נוצרי הכוזב של הפרדה בין גוף לנפש. באמצעות "ידיד הנפש" היחסים בין המינים מגיעים לפיצול "המושלם", לשסעת ( סכיזופרניה ) בהגלמותה: של לזיין או להזדיין עם אחדים/ות לנהל שיחות נפש עם "ידידי/ות נפש" אחרות ולעיתים ( וב"כלוב" זה ברוב המקרים ) עוד לנהל משק בית משותף עם עוד דמות נשית אחרת.
דחייתו של האתוס הכוזב הזה, על ידי אימוץ האתוס החליפי , ההלניסטי של אחדות המימדים בין גוף לנפש - מבטלת באחת את האווילות הזאת של "ידיד הנפש" - פתאום מאוד ברור למה אפשר גם לנהל שיחות קרובות עם מישהו וגם, רחמנא ליצלן, להזדיין איתו, ו...השמיים לא יפלו.
בכוח המוח​(שולטת)

Re: המושג הזה "ידיד נפש"...

בכוח המוח​(שולטת) • 27 ביולי 2010
אדון בועל בתשוקה כתב/ה:
המושג הזה "ידיד נפש" הוא כמובן עוד ביטוי לאתוס היהודי-נוצרי הכוזב של הפרדה בין גוף לנפש. באמצעות "ידיד הנפש" היחסים בין המינים מגיעים לפיצול "המושלם", לשסעת ( סכיזופרניה ) בהגלמותה: של לזיין או להזדיין עם אחדים/ות לנהל שיחות נפש עם "ידידי/ות נפש" אחרות ולעיתים ( וב"כלוב" זה ברוב המקרים ) עוד לנהל משק בית משותף עם עוד דמות נשית אחרת.
דחייתו של האתוס הכוזב הזה, על ידי אימוץ האתוס החליפי , ההלניסטי של אחדות המימדים בין גוף לנפש - מבטלת באחת את האווילות הזאת של "ידיד הנפש" - פתאום מאוד ברור למה אפשר גם לנהל שיחות קרובות עם מישהו וגם, רחמנא ליצלן, להזדיין איתו, ו...השמיים לא יפלו.

דברים של טעם דווקא, אבבי.
אלא שהשאלה היא לא אם אפשר לנהל שיחות נפש עם זה שמזדיינים איתו, אלא אם שיחות כאלה מוגבלות רק לזה איתו מזדיינים.

ישנם כל מיני סוגים של קשרים בין בני אדם, המינוחים הם רק סמנטיקה.
MasterKey​(שולט)

בכוח המוח כתב/ה:
אדון בועל בתשוקה כתב/ה:

אלא שהשאלה היא לא אם אפשר לנהל שיחות נפש עם זה שמזדיינים איתו, אלא אם שיחות כאלה מוגבלות רק לזה איתו מזדיינים.

מותר המינוחים על הכאוס וללא הגדרות - אנא אנו באים?
אם לא נגדיר את הכלל - איך נגדיר את היוצא מן הכלל?
ואני שואל את עצמי:
אם אפשר לזיין ל"ידיד הנפש" את השכל -
מדוע שלא נזיין לו/לה גם את הצורה? icon_rolleyes.gif
ובא לאתוס ההלניסטי בועל!
פסיכיאטר מתורבת
לפני 14 שנים • 28 ביולי 2010

Re: החירבוש היומי מבית מדרשו של רובי

פסיכיאטר מתורבת • 28 ביולי 2010
MasterKey כתב/ה:
פסיכיאטר מתורבת כתב/ה:

אין ספק שאתה סוג של "ידיד - נפש " עם מס' נקבות .
אין ספק שאתה שונא את "ידידי הנפש " שמאיימים לגנוב לך נקבות .
אין ספק שאתה לא יודע איך להתמודד עם " ידידי נפש " שכאלו .
אין ספק שאתה חולה נפש .

יעבור לך עד גיל 70 . בבית האבות אתה תמות כבר שהיא תנהל שיחות נפש עם אלף " ידידי נפש " .

.

למה להטיח עלבונות בפורום כה מצומצם ואינטימי?
למה לא תסגור חשבונות עם ראובן פנים מול פנים כגבר מול גבר?
חוסר השליטה במוצא פיך והתלהמות המקלדת מביא אותי למסקנה כי את/ה לא בדיוק "שולט"... icon_rolleyes.gif

ראשית אני לא שולט - מלכתי היא גניה ואני עבדה הנרצע . ואוי לך אם תדבר על מלכתי סרה . אנ אבקש ממנה שהיא תתן לך עונש הולם .

שנית - אני מתחלף בעיקר בימים בלילות אני בכלל לא בעסק ורק בחגי ובמועדי ישראל אני שולט על במטבח ובבתי התמחוי

שלישית - אני מחבב את ראובן, הוא בחור נחמד אני חושב שהוא מודע לכך .

עכשיו תתנצל
Brave Dwarf

Brave Dwarf • 28 ביולי 2010
אדון בועל בתשוקה כתב/ה:

בין הבודדים שהגיב, גם אם בחריפות עניינית, מבלי לרדת לגופו של אף אדם, לא של פותח האשכול ולא של מי מהמגיבים (הכי נמחק ונחסם בכלוב והכי אלים גם, בל נשכח).

מוזר אף יותר צירוף המקרים. הרי שהאשכול הנוכחי מתחרה בזה המדבר על העיוורון הלבן.
Brave Dwarf

Brave Dwarf • 28 ביולי 2010
בכוח המוח כתב/ה:
אדון בועל בתשוקה כתב/ה:

לא. השאלה היא מהן שיחות נפש. מהי נפש. האם היא קיימת? (כי אם קיים ידיד נפש אזי לנפש הרי אין ברירה אלא להתקיים) ואם כן אזי הגדירי לי אותה אנא. ואם נדבוק בפירוש שנתן להן (לשיחות) פותח האשכול:
ציטוט:
"הנשלטת תהיה מרוצה, משום שיש למי לספר ועם מי להתייעץ - הרי עם השולט שלה לא תמיד נוח לדבר על דברים שבינו לבינה"

אז ממה בנויה אותה הנפש בנבכיה לא נוח לה לדבר עם בן זוג לחיים?
Lakshmi​(נשלטת)
Lakshmi​(נשלטת) • 28 ביולי 2010
בכוח המוח כתב/ה:
PussyeL כתב/ה:
פסיכיאטר מתורבת כתב/ה:
PussyeL כתב/ה:
חחחחחחחח ידיד נפש!!

די נו באמת עם כל התירוצים האלה,

אנשים מחפשים כל הזמן תירוצים והצדקות למעשים כדי לעבוד על עצמם..

מגוחך .

תזכירי לי נקבה חמודה איך כבשו אותך בדיוק ?

עוד מעט תגידי לי שהשיחות שלכם היו רדודות ולא עמוקות ולא חשת שהיה כאן משהו " עמוק " וכו' . נו בחייך , כל נקבה מתה ל- "דיד נפש " . אחרת מה זה אומר על עצמה ? שהיא משוחחת עם הידיד ( בלי הנפש ) על זיונים ותו לא ?

אז אם אתה שואל אותי, בחורה שמדברת עם גבר שהוא לא חבר שלה על זיונים...כנראה שהיא מחפשת ..אממ..זין..זה שיש בחורות שקוראות לזה "ידידות נפש" זה בדיוק מה שאמרתי לגבי אנשים שממציאים תירוצים והצדקות כדי לא לקרוא לאמת בשם שלה..נו בחייאת ראבק.

ובאופן כללי,
אתה יוצא מנק' הנחה שיש דבר כזה ידיד(ולא משנה כרגע מאיזה סוג),
אני לא...

ולמה אתה חושב שהכרות- לא משנה איך מתי ובאיזו מדינה מתחילה מידידות?!

את אומרת שהצרכים שלנו מתחילים ונגמרים בזין?

אני לא יודעת מה את קראת,
אני לא רואה שרשמתי דבר כזה.