לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

''ידיד נפש''

MasterKey​(שולט)
לפני 14 שנים • 28 ביולי 2010

Re: החירבוש היומי מבית מדרשו של רובי

MasterKey​(שולט) • 28 ביולי 2010
[quote="פסיכיאטר מתורבת"][quote="MasterKey"]
פסיכיאטר מתורבת כתב/ה:

שלישית - אני מחבב את ראובן, הוא בחור נחמד אני חושב שהוא מודע לכך .

וואו - היה שווה המאמץ - להביא אותך לאנרגיות חיוביות icon_smile.gif

כל הכבוד!

(על האמת במשפטך לעיל נדבר בפעם אחרת וגם על האמת בפרסום icon_eek.gif )
פרלין​(נשלטת){ש}

Re: המושג הזה "ידיד נפש"...

פרלין​(נשלטת){ש} • 28 ביולי 2010
אדון בועל בתשוקה כתב/ה:
המושג הזה "ידיד נפש" הוא כמובן עוד ביטוי לאתוס היהודי-נוצרי הכוזב של הפרדה בין גוף לנפש. באמצעות "ידיד הנפש" היחסים בין המינים מגיעים לפיצול "המושלם", לשסעת ( סכיזופרניה ) בהגלמותה: של לזיין או להזדיין עם אחדים/ות לנהל שיחות נפש עם "ידידי/ות נפש" אחרות ולעיתים ( וב"כלוב" זה ברוב המקרים ) עוד לנהל משק בית משותף עם עוד דמות נשית אחרת.
דחייתו של האתוס הכוזב הזה, על ידי אימוץ האתוס החליפי , ההלניסטי של אחדות המימדים בין גוף לנפש - מבטלת באחת את האווילות הזאת של "ידיד הנפש" - פתאום מאוד ברור למה אפשר גם לנהל שיחות קרובות עם מישהו וגם, רחמנא ליצלן, להזדיין איתו, ו...השמיים לא יפלו.

אבל יש עוד מיתוס והוא דווקא מיתוס רומנטי. האמונה שאדם אחד אמור לספק את כל צרכייך: המיניים, החומריים, האינטלקטואלים והרגשיים, היא אמונה של העת החדשה. תוצר הגיוני של נישואים מתוך אהבה.

אבל האמת היא שרוב ה(א)נשים זקוקים ליותר. הם זקוקים ליותר מחבר טוב אחד ויש להם יותר מצורך אחד שזקוק לסיפוק. אני גם מאמינה שאף אדם לא רוצה להיות זה שיספק את כל הצרכים של בן זוגו, זה חונק, זה סמביוטי.

ראובן, לפעמים "ידיד נפש" הוא באמת ידיד נפש. לפעמים הוא חיוני למערכת היחסים.
kasandra​(מתחלפת){jegularis}

:)

kasandra​(מתחלפת){jegularis} • 28 ביולי 2010
בוא נפרק את הסיפור היפה למספר נושאים:
הראשון שבהם הוא הצורך של הנשלטת להישאר בקשר עם אנשים שהיו בחייה לפניי שהיא הכירה את השולט.
נורא פשוט ,אין באמת סיבה ממשית למה סתם לנתק קשר רק כי עכשיו יש בנזוג,בהנחה שאנחנו מדברים על קשר חברי וקרוב שהייה כבר בנוי לפני כן .
אלה אם כן הוא לא עומד במבחן המציאות.
אנשים שהיו חברים לפניי כן ,והיו אכן אמיתיים בסיבותיהם ,ישארו כאלה גם לאורך הדרך ,מסיבה נורא פשוטה ,הם מכירי בצורך האנושי של חבריהם לחיות את החיים שלהם כרצונם ,גם אם אלה לא באמת לרוחם ,וגם אם בניי הזוג לא הכי מתאימים כביכול.(כול זה כמובן מתוך הנחה שזה באמת חברים שאוהבים את מי שהיא ולא אותה בזכות כול מה שמסביבה והשגיה)

מי שמניעה אותו הוא הינטרס האישי שלו במה יצא לו מזה ,זיון או כל דבר אחר ,פרט לעצם האהבה לבנאדם או הנעימות של חברתו ,מלך התחילה לא באמת חבר או ידיד נפש , וכאן כבר מקומה של הנשלטת לשאול את עצמה מה בעצם מחפשים אצלה ולמה ,בלי קשר לקיום בן הזוג.

שנית כמו שרוב השולטים לא בדיוק מונוגמיים בשליטתם ,אהבתם ,וקרבתם לנשלטותיהם אין שום סיבה למה לבודד אותן מחברת אנשים אחרים ,אלה אולי לפתח להן קצת אינטלגנציה רגשית למה עומד כביכול אחריי טיב כוונותיהם ומעשיהם.

זה הרבה יותר יפה כשאישה מסוגלת לבחור מיוזמתה את הבחירות הנכונות עבורה ,ולא כשדוחפים לה אותן בכוח השליטה בה.

דבר שלישי הרבה מקשרים זוגיים טובים ואיכותיים נבנים על חברות טובה קודם קול, כי סביר מאוד להניח שמי שלא באמת יכול להיות חבר שלך לא ממש יוכל להיות בן זוגך ,כך שכול עוד לא הייה בינם שום דבר שלא מודעים אליו או לא מקובל על מישהו במהלך הקשר ,אחריו זכותם לחיות כרצונם.

ובנינו מי שבאמת מאוהב בצד השני שהוא נמצא איתו לא ממש ירוץ לידידו הוא יהייה הרבה יותר שקוע במי שלצידו ולמצוא איתו את העמק השווה ,בהנחה שהוא אכן מעוניין בו ,וכאן לגיטימי לשאול מה באמת מחבר קשר כזה ,ומה היסודות שעליו בנו אותו. 
למה מרגישים יותר בנוח לחלוק עם צד שלישי ולא עם הבנזוג,למה הבנזוג מרגיש צורך להחליט עבור הנשלטת שלו,ולא להציע לה לפתח שיקול דעת משלה ,והכי חשוב מעל הכול בעד כמה באמת אוהבים אותנו כמי שאנחנו ולא בזכות וחסד הטוב שרוצים לקבל מאיתנו .
מה דעתכם?
Cauchy{Venus Blue}

Re: המושג הזה "ידיד נפש"...

Cauchy{Venus Blue} • 28 ביולי 2010
''שיחת נפש'' דורשת קיום נפש בדיוק באותו אופן ש''פיצול אישיות'' רומז על משהו בסגנון ג'ייקל והייד

כפי שבכוח אמרה, אל לנו להתפס לסמנטיקה.

Brave Dwarf כתב/ה:
בכוח המוח כתב/ה:
אדון בועל בתשוקה כתב/ה:
המושג הזה "ידיד נפש" הוא כמובן עוד ביטוי לאתוס היהודי-נוצרי הכוזב של הפרדה בין גוף לנפש. באמצעות "ידיד הנפש" היחסים בין המינים מגיעים לפיצול "המושלם", לשסעת ( סכיזופרניה ) בהגלמותה: של לזיין או להזדיין עם אחדים/ות לנהל שיחות נפש עם "ידידי/ות נפש" אחרות ולעיתים ( וב"כלוב" זה ברוב המקרים ) עוד לנהל משק בית משותף עם עוד דמות נשית אחרת.
דחייתו של האתוס הכוזב הזה, על ידי אימוץ האתוס החליפי , ההלניסטי של אחדות המימדים בין גוף לנפש - מבטלת באחת את האווילות הזאת של "ידיד הנפש" - פתאום מאוד ברור למה אפשר גם לנהל שיחות קרובות עם מישהו וגם, רחמנא ליצלן, להזדיין איתו, ו...השמיים לא יפלו.

דברים של טעם דווקא, אבבי.
אלא שהשאלה היא לא אם אפשר לנהל שיחות נפש עם זה שמזדיינים איתו, אלא אם שיחות כאלה מוגבלות רק לזה איתו מזדיינים.

ישנם כל מיני סוגים של קשרים בין בני אדם, המינוחים הם רק סמנטיקה.

לא. השאלה היא מהן שיחות נפש. מהי נפש. האם היא קיימת? (כי אם קיים ידיד נפש אזי לנפש הרי אין ברירה אלא להתקיים) ואם כן אזי הגדירי לי אותה אנא. ואם נדבוק בפירוש שנתן להן (לשיחות) פותח האשכול:
ציטוט:
"הנשלטת תהיה מרוצה, משום שיש למי לספר ועם מי להתייעץ - הרי עם השולט שלה לא תמיד נוח לדבר על דברים שבינו לבינה"

אז ממה בנויה אותה הנפש בנבכיה לא נוח לה לדבר עם בן זוג לחיים?
ראובן

הסיפור האישי: קדימון

ראובן • 28 ביולי 2010
תודה על התגובות,

עיקר התגובות הענייניות עוסקות בתקשורת שבין השולט והנשלטת. ברור שבקשר טוב אפשר לדבר על הכל, אבל תמיד יש צורך בקשב אמפתי של איש/אשת-סוד שאינם חלק מהקשר. כאשר אנו מספרים את סיפורינו האישיים לאיש-סוד בלתי תלוי, הדבר עוזר לנו לעשות סדר במחשבותינו. לשם כך יש את החברה הטובה, האחות, קומונת הסאביות, הבלוג והפסיכולוג גם. ''ידיד הנפש'' אינו בלתי תלוי משום שיש לו אינטרס מובהק בכיבוש הנשלטת, ביום מן הימים.

לא אוכל להתייחס כעת לכל התגובות. אנסה להתייחס למייצגות:

גמד אמיץ, שאלת מה לא בסדר בעצם קיומו של ''ידיד הנפש''. חשוב עליך במשמרת, ובה בעת המלאכית המושלמת שלך מדברת במסנג'ר או אפילו בטלפון, עם גבר המכנה אותה בשמות חיבה פרטיים, גבר לו היא מספרת את סודותיה ואת הדברים שאתה עושה איתה. ה''ידיד'' כמובן מקשיב בהבנה... מזדעזע למשמע דברים מסוימים... מחמיא למשמע אחרים ובאופן כללי מתחזה להיות אדם מבין ונאור, איש-סודה. הבעיה פה היא, שהגבר הזה מפתח עם אהובתך שפה אינטימית, החותרת להחליף את השפה האינטימית שלך איתה בבוא העת. מקווה שעניתי לך.

D ream, את צודקת לחלוטין, בהערכתך כי אסטרטגיית הפיתוי של ''ידיד הנפש'' דומה לזו של מאסטר אור: אורך-רוח המלווה בהבנה עמוקה למצוקותיה ומשאלותיה של הנשלטת, תוך המתנה לרגע משבר ביחסיה/חייה. הדבר נכון בעיקר לגבי גברים שאינם אטרקטיביים בזכות עצמם.

free spirit ו-בטי בום, אתן טוענות שהדברים שאני כותב נובעים מחוסר בטחון עצמי. אז ראשית, free spirit, אני לא מבין מה ה''אישיוז'' שלך איתי: את נשואה ומאושרת ומעולם לא עשיתי לך רע, נכון? רדי ממני בבקשה. לעניין חוסר הבטחון, אציין שהנשלטת שלי היא אישה שאי-אפשר להיות איתה, אם יש לגבר ולו שמץ של חוסר בטחון (שאלי את בטי icon_smile.gif) - ואגב בטי, אני מתפלא על הדברים שכתבת. זכרי את הנחש שהכנסת לביתך ואשר ניסה להיות ''ידיד נפש'' של היקרה לך מכל. זכרי איך גירשת אותו מחייך בבעיטה. זה לא קשור לחוסר בטחון, זה קשור לתחימת גבולות.

סקופ: פרופיילינג של ''ידיד הנפש'' הסדרתי! בקרוב בשרשור זה!

R

נ.ב
''הוא'', תודה על השיר, המזכיר לנו טיבו של ידיד נפש אמיתי, ללא מרכאות.
נוריתE
נוריתE • 28 ביולי 2010
ראובן
למה? "מתחזה"? כאילו
קשה לתפוס את הקונספט שלבנאדם אחד באמת אכפת ממשהי ? וגם אם יש להוא זה או האו הוא כשלהו
אג'נדה מסויימת,ממעבר ללהקשיב ולתמוך,זה לא יפליא אותי ואם הוא לא מזיק או חופר זה לא רע,
אתה כאילו או שאולי לא כאילו בא פה להזהיר נשים מפני אותם ידידים ממתינים בצד,אבל מוציא פה את ציבור הנשים נשלטות ושלא, כמטומטמות, בקביעה שלך שהכל העמדות פנים והם ,רק ממתינים..
וחבל. תן לנו (בניגוד לאמז''בז),קצת קרדיט?.

מנסיון שלי (ואני מסתכנת פה,אבל החלטתי שאוקיי) הבחירה שלי בידידים,לאורך כל השנים,היתה טובה ומוצלחת הרבה יותר מבחירתי באדונים, כי בידיד ,את מחפשת את הבנאדם שיהיה לך נוח איתו,כמו שאת ואין לך צורך בהעמדות פנים ובמישחקים וכשאת באה לבחור לך אדו(ןאו אפילו סתם "בוי פריינד")אז העמדות פנים ומשחקים הם לפעמים נחוצים,כי הצפיות,הן אחרות,זה הכל.

ידיד לפעמים עשוי להיות,בהשאלה,"זיון", הרבה יותר טוב,בשעת הצורך מאשר חבר או אדון לצורך הצורך של עינינו,כי שוב,הרבה מהמשחקים ומההעמדות פנים הדרושים ונחוצים לשם שימור מערכת ,הם מיותרים .
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
פשוט מאד, הלא-ישרים, תמיד נדמה להם שמנסים לרמות אותם.
הבוגדניים הם הקנאים ביותר.

ואלה שליבם נקי, מסוגלים לתת אמון באנשים ולא לצפות מהם לכוונות זדון.

ראובן, הנה מקום טוב להתחיל ממנו:
http://breslev.eip.co.il/?key=73
האזוקים
האזוקים • 28 ביולי 2010
נוריתE כתב/ה:
ראובן
למה? "מתחזה"? כאילו
קשה לתפוס את הקונספט שלבנאדם אחד באמת אכפת ממשהי ? וגם אם יש להוא זה או האו הוא כשלהו
אג'נדה מסויימת,ממעבר ללהקשיב ולתמוך,זה לא יפליא אותי ואם הוא לא מזיק או חופר זה לא רע,
אתה כאילו או שאולי לא כאילו בא פה להזהיר נשים מפני אותם ידידים ממתינים בצד,אבל מוציא פה את ציבור הנשים נשלטות ושלא, כמטומטמות, בקביעה שלך שהכל העמדות פנים והם ,רק ממתינים..
וחבל. תן לנו (בניגוד לאמז''בז),קצת קרדיט?.

מנסיון שלי (ואני מסתכנת פה,אבל החלטתי שאוקיי) הבחירה שלי בידידים,לאורך כל השנים,היתה טובה ומוצלחת הרבה יותר מבחירתי באדונים, כי בידיד ,את מחפשת את הבנאדם שיהיה לך נוח איתו,כמו שאת ואין לך צורך בהעמדות פנים ובמישחקים וכשאת באה לבחור לך אדו(ןאו אפילו סתם "בוי פריינד")אז העמדות פנים ומשחקים הם לפעמים נחוצים,כי הצפיות,הן אחרות,זה הכל.

ידיד לפעמים עשוי להיות,בהשאלה,"זיון", הרבה יותר טוב,בשעת הצורך מאשר חבר או אדון לצורך הצורך של עינינו,כי שוב,הרבה מהמשחקים ומההעמדות פנים הדרושים ונחוצים לשם שימור מערכת ,הם מיותרים .

לדעתי הוא לא בא להזהיר את הנשים אלא את השולטים שלא ייתנו לנשלטות לדבר עם שולטים.
זה נובע מחוסר ביטחון בעצמו ובנשלטת.
שולט שמגיע למצב בו הנשלטת מעדיפה לשתף אחר מעל פניו סימן שהוא לא ידע להוביל נכון,שיבדוק את עצמו.
יש גם כאלה שהם ידידי נפש ממקום נקי ואף אומר שגם אם יש לו כוונה נסתרת אך לא מתערב ולבסוף אחרי פרידה כן מציע אין פסול בזה כי אולי בינהם זה כן יצליח.
לא חושבת שנשלטת צריכה בהעמדות פנים עם אדונה כי אם זה מה שקורה הקשר לא בריא ובטוח שיתפרק לבסוף.
יולי Yuli​(לא בעסק){טדי}
לחלק את זה לשולט ונשלטת סתם צובע את זה בצבעים יפים.
בתכלס זה המקרה הקלאסי של הקנאי שלא רוצה שלבחורה שאיתו יהיו ידידים.

ראובן, דווקא אתה הערת בעבר על השעמום שבנושאים וניליים...
מוזר, בדרך כלל אתה זה שמחפש להעלות נושאים שכן קשורים לעניין שלשמו התכנסנו.
לא שאני גוערת חלילה. אני בעד כל נושא, ובטח כשהוא בא מאחד שמרבה להעלות נושאים מעניינים ומעשירים. פשוט קצת לא צפוי, זה הכל.

Bloody כתב/ה:
ראובן, לא נורא... תבוא אחת אחרת icon_smile.gif

כן. אל תדאג. כשתהיה לך אשה טובה, היא תדע להיות ראויה לאמון.