אחר צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

מזמן לא היה מאבק חשוב כל כך. תחתמו בבקשה

סכיזופרניה של הילדות​(נשלטת)
לפני 13 שנים • 31 ביולי 2010
בכוח המוח,
בטח שזה לא מספיק, זה המינימום שאפשר לעשות, מי שיש לו את הזמן, ומוכן לעשות יותר, הרי זה משובח icon_smile.gif
מי שרוצה מוזמן להצטרף לפעילות, הפורום עושה מפגשי פעילים ברחבי הארץ, הייתי באחד כזה, וזה היה מעניין, מועיל ופורה מאוד. מומלץ לבוא. אפשר להתעדכן בפייסבוק, או לשלוח פרטים באתר של המאבק והם יצרו איתך קשר.

אבל, חשוב גם מי שאין לו את הזמן, היכולת או הכוח להיות פעיל, יצרף לפחות את תמיכתו.
icon_smile.gif
בכוח המוח{Aion}
בכוח המוח{Aion} • 31 ביולי 2010
סכיזופרניה של הילדות כתב/ה:
בכוח המוח,
בטח שזה לא מספיק, זה המינימום שאפשר לעשות, מי שיש לו את הזמן, ומוכן לעשות יותר, הרי זה משובח icon_smile.gif
מי שרוצה מוזמן להצטרף לפעילות, הפורום עושה מפגשי פעילים ברחבי הארץ, הייתי באחד כזה, וזה היה מעניין, מועיל ופורה מאוד. מומלץ לבוא. אפשר להתעדכן בפייסבוק, או לשלוח פרטים באתר של המאבק והם יצרו איתך קשר.

אבל, חשוב גם מי שאין לו את הזמן, היכולת או הכוח להיות פעיל, יצרף לפחות את תמיכתו.
icon_smile.gif
ק

צרפתי את תמיכתי בחתימה, כמובן.
אני גם אלמד יותר את החומר, זה באמת נשמע לי נושא חשוב מאוד.
אולי על הדרך אני אלמד איך פותחים דוכן פלאפל, מאלה שכבר יודעים לעשות מאות מיליארדים.
חתול צללים​(לא בעסק){Cypris}

Re: התייחסות נוספת

סכיזופרניה של הילדות כתב/ה:

מה שכן מגיע לי, וזה מגיע לכל אדם אחר, זה לשלוח את הילדים לבית ספר טוב יותר, זה לקבל טיפול רפאוי טוב יותר, זה שאני אוכל להרשות לעצמי להזדקן בכבוד, כם אם בציעורתי עשיתי טעויות, או שהיה לי מזל ממש גרוע ואין לי פנסיה מצויינת.

מעניין אותי לדעת האם את מאמינה בזה רק בהקשר של משאבי טבע כדוגמת הגז שהתגלה או באופן כללי.
לצורך העניין, ולטובת הדיון, נניח ולא היה שום משאב טבע משמעותי במדינת ישראל מלבד כישוריהם ויכולתיהם של היושבים בה, האם גם אז היית חושבת שמגיע לך, כמו גם לכל אדם אחר במדינה, לקבל על מגש של כסף את כל האמור לעיל?
בכוח המוח כתב/ה:
[

כל הכבוד לך שאת לא נכנעת למסוכמה החברתית השמרנית המקובעת הגורסת כי יותר הגיוני ונכון ללמוד קודם כל את החומר ורק לאחר מכן לחתום.
huan
huan • 31 ביולי 2010
ציטוט: לצורך העניין, ולטובת הדיון, נניח ולא היה שום משאב טבע משמעותי במדינת ישראל מלבד כישוריהם ויכולתיהם של היושבים בה, האם גם אז היית חושבת שמגיע לך, כמו גם לכל אדם אחר במדינה, לקבל על מגש של כסף את כל האמור לעיל?

ואני לתומי חשבתי שזה הנוהג הרווח בכל מדינות העולם המערבי מאז המשבר הכלכלי הגדול של שנות ה30 והבסיס לשיטת המס ההכנסה הפרוגרסיבי הנהוגה גם היום בישראל.
סכיזופרניה של הילדות​(נשלטת)

התייחסות שלישית

הכח המוח, שמחתי מאוד לשמוע
חתול צללים:
אני מאמינה שלכל אדם (אפילו לזה שחושב שלאף אחד אחר לא מגיע כלום) מגיע, על מגש של כסף, זכויות סוציאליות בסיסיות, הזכות לחיות בכבוד, להתפרנס בכבוד, ללמוד בכבוד, ולהזדקן בכבוד. בלי קשר לאילו משאבים נמצאים איפה.
אני לא הייתי רוצה לחיות בחברה שעוזבת את החלשים שלה. בדיוק בשביל שישראל לא תהיה חברה כזו, יש בה מיסים, שאני שמחה לשלם, אפילו שעוד כמה שקלים למשכורת שלי היו עושים לי טוב, ואם היה לי יותר כסף הייתי רוצה לשלם יותר.
במדינה בלי משאבים להשיג את המטרות שציינתי למעלה יהיה קשה יותר, אבל עדיין הכרחי. למזלנו, זה לא המצב בארץ.

אנא, שים לב שאני מדברת על רווחה. אתה מתייחס אלי כאילו אני רוצה לקחת את הכסף לעצמי כדי לקנות טלוויזיה חדשה. זה לא המצב.
סכיזופרניה, נראה לי שהבסיס לחוסר ההסכמה ביננו ברמה הבסיסית ביותר נובע מהשאלה האם הבסיס לזכאות נובע מצורך (קרי, מסכנות ונחשלות) או מתפוקה (קרי, כישורים והשקעה).
לפי ההיגיון שלי הרווחים מהמיזם אמורים להגיע אל המשקיעים, היזמים, העובדים בחברה וכלל משלמי המיסים בישראל שדאגו בכספי המיסים שלהם לאפשר תשתית בטחונית/לוגיסטית/כלכלית למיזמים מהסוג הזה, כאשר אפשר להתווכח על התמורה היחסית של כל אחת מהקבוצות הנ"ל להצלחה הכוללת של המיזם.
לפי ההיגיון שלך אחוז גבוה מהרווחים אמור ללכת דווקא לתקציבי רווחה שמופנים רובם ככולם דווקא לאוכלוסיות שהתרומה שלהן להצלחת המיזם בכלל ולמדינה בפרט הינה אפסית.
ציינת בגאווה שאת לא רוצה את הכסף על מנת לקנות טלוויזיה חדשה, אלא בשביל רווחה, אבל לאור העובדה שכולנו יודעים אלו שתי אוכלוסיות צורכות הכי הרבה שירותי רווחה, אני כבר מעדיף לפרגן לך, בתור משלמת מיסים, טלוויזיה חדשה, מאשר לסבסד עוד קצבת ילדים מנופחת למשפחה ערבית/חרדית עם תריסר ילדים.
מקבי​(מתחלף)
לפני 13 שנים • 1 באוג׳ 2010
מקבי​(מתחלף) • 1 באוג׳ 2010
ציטוט: ציינת בגאווה שאת לא רוצה את הכסף על מנת לקנות טלוויזיה חדשה, אלא בשביל רווחה, אבל לאור העובדה שכולנו יודעים אלו שתי אוכלוסיות צורכות הכי הרבה שירותי רווחה, אני כבר מעדיף לפרגן לך, בתור משלמת מיסים, טלוויזיה חדשה, מאשר לסבסד עוד קצבת ילדים מנופחת למשפחה ערבית/חרדית עם תריסר ילדים.

אמן ואללה אכבר.
בכוח המוח{Aion}
בכוח המוח{Aion} • 1 באוג׳ 2010
חתול צללים כתב/ה:
בכוח המוח כתב/ה:
[

כל הכבוד לך שאת לא נכנעת למסוכמה החברתית השמרנית המקובעת הגורסת כי יותר הגיוני ונכון ללמוד קודם כל את החומר ורק לאחר מכן לחתום.

כשאני מדברת על קריאת חומר זה לא רק על חומר שנמצא ב"כלכליסט" או החומר שמועלה באתר העצומה. אני מניחה שאתה קולט מדברי שאת שיעורי הבית האלה כבר עשיתי.

את הגישה שלי ומדוע אני חושבת שאת אוצרות המדינה אי אפשר למכור בנזיד עדשים, כברב הסברתי.

ועוד דבר - אני חושבת שלהגיד שאין צורך בכסף נוסף במדינה שילך לרווחת התושבים, כי הוא ילך לחרדים וערבים, זו טענה דמגוגית כמו גם חסרת ביסוס. יש עוד הרבה דברים שניתן לעשותה במדינה הזו עם כמה מאות מיליארדים, אני חושבת.
זאלופון​(שולט)
זאלופון​(שולט) • 1 באוג׳ 2010
מקבי כתב/ה:
ציטוט: ציינת בגאווה שאת לא רוצה את הכסף על מנת לקנות טלוויזיה חדשה, אלא בשביל רווחה, אבל לאור העובדה שכולנו יודעים אלו שתי אוכלוסיות צורכות הכי הרבה שירותי רווחה, אני כבר מעדיף לפרגן לך, בתור משלמת מיסים, טלוויזיה חדשה, מאשר לסבסד עוד קצבת ילדים מנופחת למשפחה ערבית/חרדית עם תריסר ילדים.

אמן ואללה אכבר.

האמת היא שזה נכון. אחת הסיבות שבדרך כלל אני מתנגד לשליחת היד הדביקה והחמדנית של המדינה לכיסיהם של עובדיה ובעלי העסקים שבה היא שאני יודע שכמעט אין סיכוי שהכסף הזה ילך למטרות ראויות (למשל, פיתוח תחבורה ציבורית נורמלית...). סיבה אחרת היא שזה פשוט לא מוצדק לעשוק את מה שאזרח א' הרוויח בזיעת אפו כדי לתת לאזרח ב'.

פה המצב שונה מבחינת הצדק שבעניין. ברווח מהזיעה המדינה לא צריכה לגעת, אבל מהרווח מחומר הגלם, ששייך למדינה, יש לאזרחיה זכות להנות. עם זאת, ברור שאם הרווח הזה יגיע בצורה של כספים, הם ייעלמו מהר מאד בכיסים כלשהם מחד ובבתי כנסת מאידך. אולי הדרך הטובה והצודקת יותר לעשות זאת היא פשוט לסבסד בסכום כלשהו את תפוקת הגז שתצרוך המדינה עצמה, כך שמה שהמדינה תקבל הוא גז מוזל שיפחית את התשלום של אזרחיה על אנרגיה, ולא כסף שיכול לשמש לכל מטרה וסביר שישמש למטרות לא נכונות. כך יהיה אפשר לוודא שמה שמגיע למדינה מתוך הגז הזה הולך למקום ראוי ולא לבניית עוד איזה בונקר לחברי הכנסת במאות מיליונים.