סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

אתיקה של שולטים

Homelander​(שולט)
לפני 13 שנים • 17 באוג׳ 2010
Homelander​(שולט) • 17 באוג׳ 2010
Brave Dwarf כתב/ה:
אמן החושים כתב/ה:

אתה יודע? אם היינו מדברים על איש-זר מהרח' שבמקרה איכשהו לא שם-לב שלאשתך יש טבעת-נישואין על היד, הייתי אומר וואלה, נסבל.
אבל איש שרואה שפירוש באתר שאחת שייכת למישהו אחר (וזה ממש לא משנה עם הוא שולט או נשלט) ולמרות זאת פונה אליה; לא ממש אכפת לי כמה הוא אדיב ומרגש בפניינתו... הרי את המילה ניאוף כולם מכירים, אתה רוצה לומר לי שאתה נותן למעשה הזה לגיטימציה?

אם היית מצהיר בפני שפחתך שאתה מוכן שהיא תקיים יחסים כאלה ואחרים (ואני מתכוון לאינטימיים ופיזיים, לא לסתם שיחות) עם זרים ולא רק איתך ובין אם זה היה הפוך, הייתי אומר וואלה, זה בהסכמת שני הצדדים- אז מגניב; אבל אז אין כל סיבה שתנסח הודעות דחייה לאנשים דוחים ותכעס על אותו חבר שלך ותכיר לו את האסלה...
אבל אני מניח שזה לא המצב; אז מה פתאום שמישהו שיודע ששפחתך תפוס על-ידך, יתקבל עליך בברכה כאשר הוא שולח ידיים\לשון\אותיות-מקלדת?

רגע שניה. בוא קודם כל נבדיל שליחת ידיים משליחת הודעה מנומסת. אם אתה רוצה, אני מוכן להקביל שליחה של הודעה מנומסת למקרה בו גבר ניגש אל אישה ברחוב, מחייך ומציע לה לערוך הכרות מעל כוס קפה. (-: (וכן, אני מתעלם בכוונה תחילה מכל אלו שכותבים "על ארבע כלבה" כי אין לכך קשר להאם משוייכת או לא. זאת פשוט סופר חוצפה)

גם פה בפורום לא כולם מכירים את כולם. אני מכיר אותך, את בודיגארד, את ראובן, רפאל, זאלופון, טאבי, לא יודע. עוד איזה חמישה שישה זכרים לא יותר. אז כתוב לה "אליפל" בסוגריים. מי האליפל הזה בכלל? ראיתי כאן כנועות שהשמות בסגריים אצלהן התחלפו פעמיים באותו שבוע. איך בכלל אפשר להתייחס אליהם ברצינות? רוצים כבוד? מעולה. כבוד לא דורשים, בכבוד זוכים ובאתר הזה מעטים אלו שמכבדים/ות את עצמם/ן אבל כוווווווווווווולם רוצים להיות נורא מכובדים.

לא רוצה לשחק את המשחק הזה, הוא לא אמיתי. לא רוצה שיכבדו אותי בגלל שאני שולט. ההפך הוא הנכון. זה מפריע לי. כי אם יכבדו אותי בגלל שאני דורש, איך אדע כאשר יכבדו אותי בגלל מי שאני באמת?

אם כבר הבדלות- אז בוא נבדיל ידידי היקר, בין הרצון שיכבדו אותי לבין הרצון שיתנהגו בצורה מכובדת נק'.
כפי שאמרתי כבר אין כאן קשר לשולט או נשלט... התואר הזה לא משנה במקרה הזה, כי באמת מדובר בתואר שאתה צריך להוכיח ולעמוד מאחוריו.
המדובר פה הוא על התנהגות מכובדת- כזו שפוסלת ניאוף, בגידה וכו' (זה בדיוק כמו העניין של "על ארבע כלבה", אין הבדל).
ואם כבר תארים, אתה מרשה לעצמך לקרוא לעצמך שולט, כי אתה מאמין שאתה עומד מאחורי ה"תואר" הזה (הרי אמרת אתה לא רוצה לדרוש אלא להצדיק אותו).
בדיוק באותה צורה, אתה מקלר מישהי כי אתה מאמין שאתה יכול לעמוד מאחורי-זה , משמע לעניות דעתי- לעמוד מאחורי-זה זה לשמור על זוגתך ועל חשיבות הקשר בניכם, זה לעמוד מאחורי הקילור שאתה מרשה לעצמך לקלר.

ולאמונתי, אם אתה מרשה את שליחת ההודעות האלו (הנה הבדלתי), אזי שאתה מוזיל את הקשר, אתה פותח פתח להפקרות, בין אם קטנה מאד.
ואני אישית יודע שאתה מעריך את הקשר בניכם יותר מכל דבר אחר בעולם, אז סתם אני חושב שכדאי שתשקול איך זה נראה (עזוב בעיני אחרים, בעיני עצמך), האם אתה באמת שלם אם זה שמנסים להתעסק עם זוגתך היקרה? או שזה בא יותר מאוזלת-יד של יאוש; של מישהו שהתרגל כבר להתנהגות הזאת במחוזותינו (הרי אמרת, מעטים אלו שמכבדים את עצמם פה).
Cloud_Lord​(שולט)

קראתי בעיון

Cloud_Lord​(שולט) • 17 באוג׳ 2010
חברים נכבדים,

קראתי בעיון את התגובות שלכם עד כה, ואני מודה לכל מי שטרח להתייחס לנושא שגרם לי לשבור שתיקה ארוכה.

ברשותכם, מספר דברי התייחסות:

ראשית, יש קוד, הוא קוד שנוצר בעולם הבדסמ, וכל מי שרואה בבדסמ לא רק משחק לתיבול הסקס (שזה כמובן לא עניין פסול בכלל, אדרבא ואדרבא) אלא דרך חיים ומהות, שמח לפעול על פי הקוד הזה.

אני סבור שכבוד הדדי בין שולטים לא קשור לפחד מאיבוד השפחה שלי, ואוי שארחיב קצת כאן:
השטות הזאת של "תסמוך על בת הזוג שלך", "אם הקשר ביניכם טוב - ממילא אי אפשר להתערב בו" או הכי אהוב עלי "אי אפשר לחסום את השפחה מאנשים שיתחילו איתה" איננה נכונה. החיים, גדולים מאיתנו. אלו ממכם שמצויים במערכות יחסים יציבות וותיקות, יודעים שגם בין האדון לשפחתו האהובה יכולים להיות עיתות משבר, עיתות שגרה וכו'. כולנו בני אדם.

כאשר אדון אחר, וכן, בעיני יש הבדל בין אדון עמית לבין ונילי מהפאב, פונה לשפחה משוייכת, הוא עשוי לתקוע טריז שעשוי להצליח. ההתרברבות הזאת שמערכות יחסים הן או יציבות ללא חת או נידונו לכישלון מראש היא ילדותית לטעמי.

אמנם לשמחתי במקרה שלי אין בעייה כזאת, אבל העליתי את הנושא מתוך מודעות לכך שזה עשוי לקרות, ובוודאי קורה לאחרים.
אני לא רואה בשיוך בסוגריים משחק - אני מתייחס לזה באהבה וחשיבות מרובה, והזכות להעניק לשפחה את הקולר שלי, ולשאת אותו בגאווה וירטואלית כמו גם במציאות, והזכות שהיא מעניקה לי לרשום את שמה כמשוייכת שלי, איננה נראית בעיני כעניין פעוט. זה עניין חשוב, שבלב מהות מערכות היחסים הבבדסמ. וכאשר שולט בוחר לפנות לשפחה המשוייכת לי בקולר, הוא עושה מעשה נבלה בעיני, כפי שפירטתי.

מי שרוצה לשחק בנדמה לי, עושה נזק להרבה שפחות שבאות לכאן כדי למצוא אדון שישמור על הכללים שלנו כשהוא איתן.

אדון שלא שומר על האתיקה שלנו, בוודאי גם לא ישמור על ה- ssc, וכזה אדם הוא מסוכן לשפחות שבקהילה. ומי שמאמין שיש קהילה, יודע שקהילה צריכה לשמור על בני הקהילה מפני אלה שפוגעים בהן.

ערן יקירי - אתה יודע למה אני מתכוון.

בודי גארד, מסכים עם רוב מה שכתבת.

בטי - נשיקות יקירתי.
Rey H​(שולט)
Rey H​(שולט) • 17 באוג׳ 2010
אמן החושים כתב/ה:
Primary כתב/ה:
אני יכול להסכים עם מהות הנושא,
ומבחינתי המהות היא שכבר מזמן אין כאן יחסי כבוד בין אם זה שולט לשולט, או בכלל בין אדם לאדם
במקום הזה, שלא נדבר על נימוסים.
אך אני באמת שלא מסכים עם ה'קוד' הזה שאתם מכתיבים כאן, אתם לא מגנים על הנשלטת שלכם,
אתם מגנים על עצמכם ומפחדים מכך שמא היא תסתכל לכיוון אחר, ובעצם זאת מנסים ליצור לה בועה.
אופוריה כזו שבה אתם שוללים כל גורם זר באשר הוא, העיקר בכדי להבטיח את מקומכם.
ובכן.. אולי בסביבה הוירטואלית זה עובד, אך לא במציאות, אתם לא תוכלו לשלוט על גברים שיתחילו
איתה בעבודה, בהליכה לסופר, בפארק, או במועדון/פאב
היא צריכה לדעת מתוך רצון אישי שלה, שעלייה לדחות פניות שכאלו.
אני לא חושב שברחוב, מישהו יבוא לבקש אישור שלכם בכדי שיפנה אליה.
אני הכי נגד לפנות למישהי שכבר נמצאת עם גבר אחר, כי אם היא כן
תראה לנכון שלפתח עמי יחסים כלשהם בזמן שהיא עם גבר אחר, בפעם הבאה אני עלול להיות הגבר הזה שהיא תבגוד בו, ובכלל זה מראה על רמה כלשהי שאני סולד ממנה לגמרי.
אבל זה ששולט במקום הזה רואה שהנשלטת מקולרת, זה לא הופך את זה לתועבה שהוא פנה אליה,
זכותו המלאה לפנות למישהי, כמו שזו זכותה המלאה לדחות אותו, להתעלם מהפניה שלו, או בכלל לחסום אותו.

קצת אמון וביטחון חברים..

אתה מבין?
זה בדיוק מה שאתה לא מבין איש...

ממש לא אכפת לי שיתחילו איתה אנשים במועדון או בפאב- אין לה טבעת-נישואין על היד כך שאני לא בא בטענות; אבוא בטענות אם יראו שבאתי אותה בצורה שלא משתמעת לשני-פנים, בתור בן-זוג, כי אז אנחנו שוב נכנסים לתחום של אנשים נאלחים ונקלים שאני לא רוצה בסביבתי.

זה שזה מכוער שזה נעשה כאן בצורה כזו, הרי כבר מיצינו את זה ואמרנו שזה מכוער
מכמה וכמה בחינות, אני גם לא מבין שולט שמחפש מישהי מראש שיודע שעצם זה שהיא בכלל
תהיה איתו, אומר שהיא נואפת, מה זה מראה על אותו השולט בכלל? אדם בעל סטנדרטים גבוהים ביותר..
אבל עצם זה שאנחנו חושבים ככה, לא אומר שאנחנו צריכים לכפות את הדרך חשיבה שלנו על אחרים ולחייב אותם לפעול על-פי 'קוד' מסוים, ומי שלא אז יעבור סקילה בפומביות הפורום?
דבר נוסף שנפריד כאן, זה את כל הנושא שבעצם יוצרים בועה לנשלטת, לוקחים ממנה את היכולת להפעיל את שיקול הדעת, שעם זה שוב, אני לא מסכים
אם יש לכם מערכת יחסים יציבה, רצינית ואמתית, אז מן הראוי שתבטח בה, שתסמוך עליה שלא
תעשה שום דבר שמקביל לנאיפה, ואם לזה אתה לא מסוגל, אז מה זה בעצם מעיד על טיב היחסים בין השתיים? אל תיצור בועה שברגע שתתפוצץ או שתפוג בשנייה שתפנה מבט, תשאיר את הנשלטת ללא שום כלים להתמודד עם המצב, כי אתה שללת אותם ממנה.
שלא תבין לא נכון, אני לא מעביר כאן ביקורת על יחסיו של אף אחד במקום הזה, ובטח שלא שלך.
כל אחד יחיה את שלו על פי מה שטוב לו.
הכול עניין של דעה, וזו הדעה שלי.
Homelander​(שולט)
Primary כתב/ה:
אמן החושים כתב/ה:
Primary כתב/ה:
אני יכול להסכים עם מהות הנושא,
ומבחינתי המהות היא שכבר מזמן אין כאן יחסי כבוד בין אם זה שולט לשולט, או בכלל בין אדם לאדם
במקום הזה, שלא נדבר על נימוסים.
אך אני באמת שלא מסכים עם ה'קוד' הזה שאתם מכתיבים כאן, אתם לא מגנים על הנשלטת שלכם,
אתם מגנים על עצמכם ומפחדים מכך שמא היא תסתכל לכיוון אחר, ובעצם זאת מנסים ליצור לה בועה.
אופוריה כזו שבה אתם שוללים כל גורם זר באשר הוא, העיקר בכדי להבטיח את מקומכם.
ובכן.. אולי בסביבה הוירטואלית זה עובד, אך לא במציאות, אתם לא תוכלו לשלוט על גברים שיתחילו
איתה בעבודה, בהליכה לסופר, בפארק, או במועדון/פאב
היא צריכה לדעת מתוך רצון אישי שלה, שעלייה לדחות פניות שכאלו.
אני לא חושב שברחוב, מישהו יבוא לבקש אישור שלכם בכדי שיפנה אליה.
אני הכי נגד לפנות למישהי שכבר נמצאת עם גבר אחר, כי אם היא כן
תראה לנכון שלפתח עמי יחסים כלשהם בזמן שהיא עם גבר אחר, בפעם הבאה אני עלול להיות הגבר הזה שהיא תבגוד בו, ובכלל זה מראה על רמה כלשהי שאני סולד ממנה לגמרי.
אבל זה ששולט במקום הזה רואה שהנשלטת מקולרת, זה לא הופך את זה לתועבה שהוא פנה אליה,
זכותו המלאה לפנות למישהי, כמו שזו זכותה המלאה לדחות אותו, להתעלם מהפניה שלו, או בכלל לחסום אותו.

קצת אמון וביטחון חברים..

אתה מבין?
זה בדיוק מה שאתה לא מבין איש...

ממש לא אכפת לי שיתחילו איתה אנשים במועדון או בפאב- אין לה טבעת-נישואין על היד כך שאני לא בא בטענות; אבוא בטענות אם יראו שבאתי אותה בצורה שלא משתמעת לשני-פנים, בתור בן-זוג, כי אז אנחנו שוב נכנסים לתחום של אנשים נאלחים ונקלים שאני לא רוצה בסביבתי.

זה שזה מכוער שזה נעשה כאן בצורה כזו, הרי כבר מיצינו את זה ואמרנו שזה מכוער
מכמה וכמה בחינות, אני גם לא מבין שולט שמחפש מישהי מראש שיודע שעצם זה שהיא בכלל
תהיה איתו, אומר שהיא נואפת, מה זה מראה על אותו השולט בכלל? אדם בעל סטנדרטים גבוהים ביותר..
אבל עצם זה שאנחנו חושבים ככה, לא אומר שאנחנו צריכים לכפות את הדרך חשיבה שלנו על אחרים ולחייב אותם לפעול על-פי 'קוד' מסוים, ומי שלא אז יעבור סקילה בפומביות הפורום?
דבר נוסף שנפריד כאן, זה את כל הנושא שבעצם יוצרים בועה לנשלטת, לוקחים ממנה את היכולת להפעיל את שיקול הדעת, שעם זה שוב, אני לא מסכים
אם יש לכם מערכת יחסים יציבה, רצינית ואמתית, אז מן הראוי שתבטח בה, שתסמוך עליה שלא
תעשה שום דבר שמקביל לנאיפה, ואם לזה אתה לא מסוגל, אז מה זה בעצם מעיד על טיב היחסים בין השתיים? אל תיצור בועה שברגע שתתפוצץ או שתפוג בשנייה שתפנה מבט, תשאיר את הנשלטת ללא שום כלים להתמודד עם המצב, כי אתה שללת אותם ממנה.
שלא תבין לא נכון, אני לא מעביר כאן ביקורת על יחסיו של אף אחד במקום הזה, ובטח שלא שלך.
כל אחד יחיה את שלו על פי מה שטוב לו.
הכול עניין של דעה, וזו הדעה שלי.

תראה, זה בסדר לא להעביר ביקורת, אבל בעיה לקפוץ למסקנות (גם אם ברמיזה בלבד).
כי אם לא קפצת למסקנות, אז אני באמת שלא מבין למה העלת את נושא הבועה המדובר? שהרי אף-אחד פה לא דיבר על ליצור בועה.
מה שכן נאמר (אני אמרתי), זה על הסתכלות במסנג'ר ובמסרים, בדיקה עם שפחתי לגבי אנשים שלדעתי ראויים להחסם וחסימה של אנשים על-ידי. אומר שאפילו ההיפך הוא הנכון- אם יש בניכם מע'-יחסים אמיתית ויציבה המבוססת על האמון בניכם, אין כל סיבה שהשפחה שלך לא תבטח בך שאתה חוסם אנשים שראוי לחסום אותם... אין כל סיבה שהיא לא תאפשר את זה, אם היא מאמינה בשליטה שלך- משמע מאמינה בדרך שלך.

ושוב, כאן אנחנו חוזרים לליברליות המפורסמת פה בכלוב שמראה שממש לא מיצינו את זה שמדובר במעשים מכוערים. כי אם כולם יודעים שזה מעשה מכוער, אזי למה לתת לו לגיטימציה? תצא רגע מגבולות האתר והקהילה נגיד ותחשוב, היית נותן לגיטימציה למעבר על כללים אחרים בחברה שאתה חי בה?
כי אם זה בסדר מבחינתך שכל אחד יחיה את שלו ואת מה שטוב לו- אז בדיוק כפי שאתה לא מוכן לגנות ולנסות לצאת נגד כך שמישהו מתחיל עם בת-זוג של אחר, ככה בדיוק לא צריך להפריע לך אם מישהו יעבור בפתח דלתו של אחר, יעשה סיבוב בבית ויצא, כי זה מה שהיה בא לו באותו רגע.
ועוד לא העלנו נושאים הרבה יותר גרועים...
Rey H​(שולט)
אמן החושים כתב/ה:

כי אם לא קפצת למסקנות, אז אני באמת שלא מבין למה העלת את נושא הבועה המדובר? שהרי אף-אחד פה לא דיבר על ליצור בועה.
מה שכן נאמר (אני אמרתי), זה על הסתכלות במסנג'ר ובמסרים, בדיקה עם שפחתי לגבי אנשים שלדעתי ראויים להחסם וחסימה של אנשים על-ידי. אומר שאפילו ההיפך הוא הנכון- אם יש בניכם מע'-יחסים אמיתית ויציבה המבוססת על האמון בניכם, אין כל סיבה שהשפחה שלך לא תבטח בך שאתה חוסם אנשים שראוי לחסום אותם... אין כל סיבה שהיא לא תאפשר את זה, אם היא מאמינה בשליטה שלך- משמע מאמינה בדרך שלך.

ושוב, כאן אנחנו חוזרים לליברליות המפורסמת פה בכלוב שמראה שממש לא מיצינו את זה שמדובר במעשים מכוערים. כי אם כולם יודעים שזה מעשה מכוער, אזי למה לתת לו לגיטימציה? תצא רגע מגבולות האתר והקהילה נגיד ותחשוב, היית נותן לגיטימציה למעבר על כללים אחרים בחברה שאתה חי בה?
כי אם זה בסדר מבחינתך שכל אחד יחיה את שלו ואת מה שטוב לו- אז בדיוק כפי שאתה לא מוכן לגנות ולנסות לצאת נגד כך שמישהו מתחיל עם בת-זוג של אחר, ככה בדיוק לא צריך להפריע לך אם מישהו יעבור בפתח דלתו של אחר, יעשה סיבוב בבית ויצא, כי זה מה שהיה בא לו באותו רגע.

המסקנה מגיעה עקב כך שבחרתי להרחיב בכול הנושא שבו אתה מגיע למצב שאתה מקבל החלטה עבורה באופן אוטומטי מבלי שיש לה הזדמנות בכלל להפעיל שיקול דעת כלשהו. זה שהיא סומכת עלייך, ובוטחת בדרך שלך, לא אומר שבעצם הטלת הוטו הזה, לא שללת ממנה כלים להתמודדות כי יצרת מצב של תלות בדבר. מה יקרה כשתתקבל הודעה ואתה לא שם לקרוא? היא תשב לחכות עד שתבוא ותחליט שיש צורך לחסום? למה לא מראש לתת לה את הכלים ואת ההבנה בעצם, שעליה לחסום באופן מידי מבלי שאתה תבצע זאת עבורה?
יחד עם זאת, גם מסקנה איננה ביקורת, אלא שוב ברמה של דעה בהקשר לדיון.

בנוגע לכול נושא הליברליות, גם במערכת הכלוב, וגם בחוץ, הכול פועל תחת התוויה של חוקים
מסוימים, ואם זה עניין של טורדנות, איומים וכו' באמצעות מסרים שגם אסורה כאן,
אזי חל גם בנוגע למה שבחוץ שאדם לא רשאי להכנס לביתך לעשות סיבוב ולצאת כי בכול זאת, ישנה התוויה של חוקים. ליברליות לא מקבילה לאנרכיה או למתן לגיטימציה לכול מעשה באשר הוא.
משם ישנם את חוקי החברה, ואם חוקי החברה בכלוב יחליטו על פי רוב ללכת בהתאם לקוד מסוים וליצור מצב של דפוס שלטוני כלשהו, אז שלא תהיה ברירה לאחרים ללכת על פי חוקי הרוב במקום, או שיגונו ויסולקו מהמקום.
אבל מי אמר שגם לזה ישנו גבול מסוים? מי הם אלו שרשאים להחליט מה כן נכון לעשות ומה לא, ועל פי איזו זכות יכפו זאת על אחרים?
דע את הסובבים אותך, כי אותו האדם שתסלקו מחר, יחזור מחרתיים בניק אחר ויהיה צבוע לא פחות.
לפחות ככה קל לדעת מי הגועל כאן ומי לא, כי אז הם לא טורחים לשנות ניק לאחר מכן.
Homelander​(שולט)
Primary כתב/ה:
אמן החושים כתב/ה:

המסקנה מגיעה עקב כך שבחרתי להרחיב בכול הנושא שבו אתה מגיע למצב שאתה מקבל החלטה עבורה באופן אוטומטי מבלי שיש לה הזדמנות בכלל להפעיל שיקול דעת כלשהו. זה שהיא סומכת עלייך, ובוטחת בדרך שלך, לא אומר שבעצם הטלת הוטו הזה, לא שללת ממנה כלים להתמודדות כי יצרת מצב של תלות בדבר. מה יקרה כשתתקבל הודעה ואתה לא שם לקרוא? היא תשב לחכות עד שתבוא ותחליט שיש צורך לחסום? למה לא מראש לתת לה את הכלים ואת ההבנה בעצם, שעליה לחסום באופן מידי מבלי שאתה תבצע זאת עבורה?

בנוגע לכול נושא הליברליות, גם במערכת הכלוב, וגם בחוץ, הכול פועל תחת התוויה של חוקים
אזי חל גם בנוגע למה שבחוץ שאדם לא רשאי להכנס לביתך לעשות סיבוב ולצאת כי בכול זאת, ישנה התוויה של חוקים. ליברליות לא מקבילה לאנרכיה או למתן לגיטימציה לכול מעשה באשר הוא.
משם ישנם את חוקי החברה, ואם חוקי החברה בכלוב יחליטו על פי רוב ללכת בהתאם לקוד מסוים וליצור מצב של דפוס שלטוני כלשהו, אז שלא תהיה ברירה לאחרים ללכת על פי חוקי הרוב במקום, או שיגונו ויסולקו מהמקום.
אבל מי אמר שגם לזה ישנו גבול מסוים? מי הם אלו שרשאים להחליט מה כן נכון לעשות ומה לא, ועל פי איזו זכות יכפו זאת על אחרים?
דע את הסובבים אותך, כי אותו האדם שתסלקו מחר, יחזור מחרתיים בניק אחר ויהיה צבוע לא פחות.

באשר למסקנה:
תאמין לי, גם אני מרחיב מחשבות בנושאים המדוברים לפני שאני מחליט לעשות משהו- אחרת לא הייתי מרשה לעצמי לעסוק בכל זה בכלל, שליטה בכלל והפעולות במסגרתה זה לא משחק ולא די בסתם רצון של זב-חוטם כדי לפעול במסגרת זו.
ולכן, ראשית, אני מפרגן לשפחתי הרבה יותר ממה שציינת כאן ומאיך שאתה מתאר את זה- הצגת את זה כאילו מדובר בבן-אדם שזה עתה נולד שאני היחיד שמלמד ומעצב אותו בחייו ומה שלא אעביר לו הוא אינו יודע.
אבל זה לא כך, אני בחרתי בשפחתי אחרי שבדקתי והייתי בטוח שמדובר בבחורה משכמה-ומעלה עם ראש-על-הכתפיים ועוד (אין כאן מספיק מקום כדי להרחיב אפילו).
ולכן, יש לה את הכלים וההבנה ואני לא צריך לתת לה אותם; ואתה פשוט מתעלם או לא שם לב שאמרתי במפורש שהיא לא מחכה לי כדי לראות את מי לחסום ואת מי לא, אלא אם כבר אני יותר מחכה לה... אני בא אחרי שהיא עשתה את הסינון שלה ורואה בעצמי את התוצאות וגם אז אם משהו לא מוצא-חן בעיני, אני מעלה את זה בפניה ומחכה שהיא תדע מה אני עושה ותאשר את זה, שהרי אם היא לא מאשרת- אזי שבאמת יש פה בעיה רצינית, כי המישהו שאני רוצה לחסום משום-מה חשוב לה במיוחד (לשמחתי זה לא קורה ואין כל סיבה שיקרה).
כך שאין כאן כל בועות וכל הטלות וטו בפה-מלא.

בנוגע לסעיף השני, זה הרבה יותר קצר ופשוט:
אם כל אחד יחכה שימצאו המחוקקים שיחוקקו את החוקים כדי לציית אליהם, אזי שהחוקים לא יחוקקו- כי מה לעשות? דברים לא נעשים בעצמם.
אז אם אנו רוצים שיחוקקו חוקים שמונעים מאיתנו אנשים מנוולים שאיננום שיסתובבו בנינו, אז אנחנו חייבים לצאת כנגד התופעות שמוציאות את האנשים הללו לאור.
ובאשר לשינויי ניקים, פה בדיוק טמון העניין- אם אין דרך למנוע את זה, הרי שאנחנו צריכים להתגייס ככל האפשר כדי להימנע מהאנשים שאנו לא רוצים במגע עמם.
Rey H​(שולט)
אמן החושים כתב/ה:
Primary כתב/ה:
אמן החושים כתב/ה:

באשר למסקנה:
תאמין לי, גם אני מרחיב מחשבות בנושאים המדוברים לפני שאני מחליט לעשות משהו- אחרת לא הייתי מרשה לעצמי לעסוק בכל זה בכלל, שליטה בכלל והפעולות במסגרתה זה לא משחק ולא די בסתם רצון של זב-חוטם כדי לפעול במסגרת זו.
ולכן, ראשית, אני מפרגן לשפחתי הרבה יותר ממה שציינת כאן ומאיך שאתה מתאר את זה- הצגת את זה כאילו מדובר בבן-אדם שזה עתה נולד שאני היחיד שמלמד ומעצב אותו בחייו ומה שלא אעביר לו הוא אינו יודע.
אבל זה לא כך, אני בחרתי בשפחתי אחרי שבדקתי והייתי בטוח שמדובר בבחורה משכמה-ומעלה עם ראש-על-הכתפיים ועוד (אין כאן מספיק מקום כדי להרחיב אפילו).
ולכן, יש לה את הכלים וההבנה ואני לא צריך לתת לה אותם; ואתה פשוט מתעלם או לא שם לב שאמרתי במפורש שהיא לא מחכה לי כדי לראות את מי לחסום ואת מי לא, אלא אם כבר אני יותר מחכה לה... אני בא אחרי שהיא עשתה את הסינון שלה ורואה בעצמי את התוצאות וגם אז אם משהו לא מוצא-חן בעיני, אני מעלה את זה בפניה ומחכה שהיא תדע מה אני עושה ותאשר את זה, שהרי אם היא לא מאשרת- אזי שבאמת יש פה בעיה רצינית, כי המישהו שאני רוצה לחסום משום-מה חשוב לה במיוחד (לשמחתי זה לא קורה ואין כל סיבה שיקרה).

אם כל אחד יחכה שימצאו המחוקקים שיחוקקו את החוקים כדי לציית אליהם, אזי שהחוקים לא יחוקקו- כי מה לעשות? דברים לא נעשים בעצמם.
אז אם אנו רוצים שיחוקקו חוקים שמונעים מאיתנו אנשים מנוולים שאיננום שיסתובבו בנינו, אז אנחנו חייבים לצאת כנגד התופעות שמוציאות את האנשים הללו לאור.
ובאשר לשינויי ניקים, פה בדיוק טמון העניין- אם אין דרך למנוע את זה, הרי שאנחנו צריכים להתגייס ככל האפשר כדי להימנע מהאנשים שאנו לא רוצים במגע עמם.

רגע רגע שניה שניה, הייתי צריך לציין שבעצם המסקנה או בשאלות המנוקדות בה, זה לא פנה אלייך ברמה האישית, ולכן, אין לך מה לחשוב שהתעלמתי מדבריך או שדיברתי על הזוגיות שלך.
זו יותר מחשבה ברמה הכללית בעקבות הדיון שלנו, ולא פרטנית שפונה כאן לאדם אחד ספציפי או אלייך בפרט.
ובנוגע למה שאמרת כאן כרגע, אומנם לא מדובר בתינוק רך שזה עתה אתה מלמד אותו, אך בכול זאת בוא לא נשכח, שכן מדובר כאן במשהו שנמצא בכפות ידייך, שאתה מעצב ובונה, גם אם רק משפיע ובעצם זאת גם יוצר שינוי, ולמען הקטנוניים פה שיגידו ששינוי זה שלילי, אז שדרוג.
אז בכול זאת, כן יש כאן תהליך של למידה וחינוך שאתה אחראי עליו.
אבל פה אנחנו נכנסים לעולם הרבה יותר רחב שחורג מהדיון הזה (משהו שגם ככה עשינו) בכמה וכמה רמות.

באשר למחוקק הלא מצוי,
עם יותר מדי חוקים, נגיע למשטר דיקטטורי במקום, כי רפש תמיד יהיה רפש לא משנה כמה חוקים שלא תקים ותאכוף, הוא ימצא חוק אחר שלא רשמת, או דרך אחרת לכופף את החוק שקיים.
האם גם נהיה כאן רשות ענישה ונפתח לשם זה פורום "לינץ'" ובו נסקול חברי פורום שיחרגו מהחוקים? (זה גם ככה דברים שנעשים בדיונים כאלו ואחרים ובצ'אט, בוא נרכז)
הרי שזה גם יורידו אותנו לרמה של רפש, שבה אני אישית לא מעוניין להימצא.

בסך הכול, אני לא רואה איזשהו מצב אידיאלי שבו הפורום הזה יהיה נקי מהאנשים האלו
תמנע מהם משהו אחד, הם יעשו את האחר, לא נמזער נזקים, ולא נרחיק אותם.
כמו שאמרתי, יחזרו בניק אחר,
תעדיף לדעת שאיזשהו "חבר" וירטואלי שלך כאן הוא אחד מאותם אנשי הרפש בשינוי אדרת ויתר צביעות? לפחות ככה אני יודע שמי שחסום נשאר חסום כאותו האדם.
הרשת מזמן לא מה שהייתה, וגם לא תחזור להיות. צריך להסתגל לזמנים, ולפעול בהתאם.
מבחינתי לפעול בהתאם זה אומר שלצמצם למעגל האנשים שאני כן יכול לסמן כנורמליים על פי הערכים שלי, כל השאר נחסמים אוטו' ככה שגם אם ישנו ניק, זה לא ישנה, יחסמו באותה המידה.
Homelander​(שולט)
Primary כתב/ה:
אמן החושים כתב/ה:
Primary כתב/ה:
אמן החושים כתב/ה:

באשר למסקנה:

רגע רגע שניה שניה, הייתי צריך לציין שבעצם המסקנה או בשאלות המנוקדות בה, זה לא פנה אלייך ברמה האישית, ולכן, אין לך מה לחשוב שהתעלמתי מדבריך או שדיברתי על הזוגיות שלך.
זו יותר מחשבה ברמה הכללית בעקבות הדיון שלנו, ולא פרטנית שפונה כאן לאדם אחד ספציפי או אלייך בפרט.
ובנוגע למה שאמרת כאן כרגע, אומנם לא מדובר בתינוק רך שזה עתה אתה מלמד אותו, אך בכול זאת בוא לא נשכח, שכן מדובר כאן במשהו שנמצא בכפות ידייך, שאתה מעצב ובונה, גם אם רק משפיע ובעצם זאת גם יוצר שינוי, ולמען הקטנוניים פה שיגידו ששינוי זה שלילי, אז שדרוג.
אז בכול זאת, כן יש כאן תהליך של למידה וחינוך שאתה אחראי עליו.
אבל פה אנחנו נכנסים לעולם הרבה יותר רחב שחורג מהדיון הזה (משהו שגם ככה עשינו) בכמה וכמה רמות.

באשר למחוקק הלא מצוי,
עם יותר מדי חוקים, נגיע למשטר דיקטטורי במקום, כי רפש תמיד יהיה רפש לא משנה כמה חוקים שלא תקים ותאכוף, הוא ימצא חוק אחר שלא רשמת, או דרך אחרת לכופף את החוק שקיים.
האם גם נהיה כאן רשות ענישה ונפתח לשם זה פורום "לינץ'" ובו נסקול חברי פורום שיחרגו מהחוקים? (זה גם ככה דברים שנעשים בדיונים כאלו ואחרים ובצ'אט, בוא נרכז)
הרי שזה גם יורידו אותנו לרמה של רפש, שבה אני אישית לא מעוניין להימצא.

בסך הכול, אני לא רואה איזשהו מצב אידיאלי שבו הפורום הזה יהיה נקי מהאנשים האלו
תמנע מהם משהו אחד, הם יעשו את האחר, לא נמזער נזקים, ולא נרחיק אותם.
כמו שאמרתי, יחזרו בניק אחר,
תעדיף לדעת שאיזשהו "חבר" וירטואלי שלך כאן הוא אחד מאותם אנשי הרפש בשינוי אדרת ויתר צביעות? לפחות ככה אני יודע שמי שחסום נשאר חסום כאותו האדם.
הרשת מזמן לא מה שהייתה, וגם לא תחזור להיות. צריך להסתגל לזמנים, ולפעול בהתאם.
מבחינתי לפעול בהתאם זה אומר שלצמצם למעגל האנשים שאני כן יכול לסמן כנורמליים על פי הערכים שלי, כל השאר נחסמים אוטו' ככה שגם אם ישנו ניק, זה לא ישנה, יחסמו באותה המידה.

תראה, אני לגמרי מסכים איתך שאנחנו מעצבים, מחנכים ומשנים (בתקווה) ואני כלל לא מחפש מילים יותר 'יפות' כמו שדרוג icon_smile.gif אולי הדרכה; אין-ספק שבזה אנחנו רואים עין בעין אני ואתה וגם רבים, אחרים וטובים פה חושבים אותו-הדבר... אבל זה כלל לא סותר את מה שאמרתי לך על העניין לפני-כן.

בעניין עודף-החוקים, כפי שראית, לא התיימרתי למצוא פה פתרונות גלובאליים בשביל כלובי או משהו; אין ספק שזה בלתי-אפשרי בגלל שנחנו משחקים כאן בעולם הוירטואלי.
וגם אי-אפשר ממש לקבץ ולאגד את זה (לפורומים למשל, כמו בדוג' שפסלת כבר למעלה).
לכן בדיוק אני אומר שכל אחד ידאג לחלק שלו- אבל שידאג לו. אם אתה ואני נדאג לזה ואחרים, זה יקל על כל מי שזה באמת אכפת לו, כי גם הדבילים הכי גדולים לא יכולים לעשות יותר-מדי רעש שסותמים להם את הפה בכל-מקום.
ובוא נחדד באמת את העניין: הרי לחסום אוט' זה הרבה יותר גורף מלחסום ממוקד... אז אני כבר לא מבין מה יש לך נגד עניין ההוקעה הזו של אנשים שאתה לא מעוניין בהם?
Rey H​(שולט)
לפני 13 שנים • 18 באוג׳ 2010
Rey H​(שולט) • 18 באוג׳ 2010
אמן החושים כתב/ה:

תראה, אני לגמרי מסכים איתך שאנחנו מעצבים, מחנכים ומשנים (בתקווה) ואני כלל לא מחפש מילים יותר 'יפות' כמו שדרוג icon_smile.gif אולי הדרכה; אין-ספק שבזה אנחנו רואים עין בעין אני ואתה וגם רבים, אחרים וטובים פה חושבים אותו-הדבר... אבל זה כלל לא סותר את מה שאמרתי לך על העניין לפני-כן.

בעניין עודף-החוקים, כפי שראית, לא התיימרתי למצוא פה פתרונות גלובאליים בשביל כלובי או משהו; אין ספק שזה בלתי-אפשרי בגלל שנחנו משחקים כאן בעולם הוירטואלי.
וגם אי-אפשר ממש לקבץ ולאגד את זה (לפורומים למשל, כמו בדוג' שפסלת כבר למעלה).
לכן בדיוק אני אומר שכל אחד ידאג לחלק שלו- אבל שידאג לו. אם אתה ואני נדאג לזה ואחרים, זה יקל על כל מי שזה באמת אכפת לו, כי גם הדבילים הכי גדולים לא יכולים לעשות יותר-מדי רעש שסותמים להם את הפה בכל-מקום.
ובוא נחדד באמת את העניין: הרי לחסום אוט' זה הרבה יותר גורף מלחסום ממוקד... אז אני כבר לא מבין מה יש לך נגד עניין ההוקעה הזו של אנשים שאתה לא מעוניין בהם?

תראה, העניין העיקרי פה בכול הנושא הזה שבו אני נמנע מתגובת השאר
זה הרצון לכפות פה סט של חוקים מסויימים פנים חברתיים בפורום, ולהוקיע אנשים מהמקום.
כל עוד שזה ברמה האישית, בינך לבין עצמך, תחסום את כל המקום, זכותך המלאה
אבל אני לא מסכים עם זה שחברי פורום מסויימים יתחילו להיות הרשות המחוקקת ויחליטו מי בפנים ומי בחוץ.
הדבר הבא שיהיה, זה אנשים מסוג האדם שהמציאו פה את המושג 'שמ"ד' ודברים גועליים מהסוג הזה, יקחו לעצמם את הרשות להקים חוקים משלהם, ואז גם אני ואתה נמצא את עצמנו מחוץ למקום כי אנחנו לא נעמוד בסטנדרטים שלהם.

**מוקדם לי מדי בשביל להרחיב מעבר לזה..שיהיה המשך בוקר טוב icon_smile.gif
אדון בועל בתשוקה
לפני 13 שנים • 18 באוג׳ 2010

" שומו שמיים ותרעש הארץ .." - עלאק !!!

אדון בועל בתשוקה • 18 באוג׳ 2010
שימו לב על מה נפלה "ההתרגשות" הגדולה. פלוני פונה לסאבית משויכת ( עלאק "משויכת" - משויכת בניק אחד, וחופשיה כדרור בניק אחר ..) ומציע לה "דבר עבירה". אפשר לחשוב מה קרה כאן !!!
כאילו נשברו לוחות הברית. האם זה "הפשע" הגדול ביותר שאתם מכירים כאן ??? והרי בואו נודה על האמת: הסצינה כאן "סובלת" מחילופי זוגות כבמשחק של כיסאות מוזיקאליים. אם יש כלל אחד בטוח כאן, שלא נשבר עד עתה, הרי הוא: שכולם כבר היו כאן עם כולן, ואם לא ..אז הם יהיו. וברוב המקרים הנוטשים ( קראו קראו בבלוגים של הסאביות ) הם הדומים בפרוטה שחוקה שעסוקים במירוץ בלתי נלאה להשיג כל קוס..

ובואו נחשוב לרגע האם זה "הפשע" הגדול ביותר כאן לפנות לסאבית "משויכת" ? ( וכבר נמצאו הדומים בפרוטה שחוקה ש"הקדימו תרופה למכה " ואוסרים על הסאביות "שלהם" להיכנס בכלל ל"כלוב" - מה שכמובן מעיד יותר מכל על הסמרטוטיות שלהם עצמם...) , ומה עם "העבירות הקלות" של איומים באלימות, של גניבת שורות שלמות משירים של משורר ידוע וניכוסן לעצמו כפי שביצע כאן דום-עלוב נפש ? מה עם התופעה שפלוני מאלץ את אלמונית לכתוב פוסטים בשבחו ? מה עם טימטום המוחין, האווילות שכל כך רווחים כאן ואשר נחים כצל מעיק גם על דבריו של פותח "הדיון" הזה ? מה עם האונסים הסידרתיים באיצטלת בדס"מ ? מה עם מרבי-נשים כמרבי רגליים באיצטלת "פוליאמרויות" מטורללת ? מה עם הסימום החוזר ונשנה של נשים כאן באמצעות הכזב הקרוי "אהבה" כשכל מה שמענין את הדום-סחבה איננו אלא למצוא עוד אחת שתיבלע את השתן שלו, ובשמה של "האהבה" ההזויה והמטורללת הזאת תיטען שזה "נקטר האלים" ?

אם זה פרצופם של הדומים כאן - כי אז מיצווה לגזול מהם את הסאביות שלהם ( נו למי שמוכן כמובן להסתפק בעוד אקסלמפר דהוי של סאבית השמ"ד )