סופשבוע נעים אורח/ת
עכשיו בכלוב

האם להתערב?

nomorenomore
לפני 13 שנים • 22 באוג׳ 2010

Re: האם להתערב?

nomorenomore • 22 באוג׳ 2010
[quote="Black Lotus"]
מריונטה של אדוני כתב/ה:
[size=18]

אפשר ורצוי לשוחח עם השולט ו/או הנשלט לאחר הסשן, לוודא שהכל בסדר ואף להתריע בנימוס על מה שלא, אך עצירה של סשן באמצע מיוזמה חיצונית, היא אקט די טראומטי לשולט ולנשלט. השולט יוצא מהריכוז ומהווי הסשן ומתחיל לעסוק בדברים חיצוניים כגון מתן הסברים, בעוד הנשלט נזרק מתוך סאב ספייס בצורה ברוטאלית למדי, ומכיוון שהשולט עסוק בלרצות את הסובבים הנשלט אינו מקבל סיוע בזמן ה"נחיתה". על חזרה לעניינים, לשם סיום הסשן עם טעם טוב בפה, קשה בכלל לדבר.

[/color]

בלאק לוטוס, אני חושב שאת טועה.

קרה לי שעצרו אותי ממש באמצע "סשן". וזה עצר. בלם. עצר את האקט, כי הסשן ממש לא התקדם לכיוון של ספייס או משהו דומה.

לפעמים זה טוב שיודעים(או אורזים אומץ) ועוצרים בן אדם אחר.

כי אני בן אדם, ואני יכול לטעות, ולצערי זה קרה, ולכן, טוב שיש אנשים שיש להם אומץ לעצור.

אין קונקלוז'ן, זה טוב להתערב, ומבורך. רק אחרי שבטוחים ב 200% שאכן יש טעם להתערבות.
Bloody
Bloody • 22 באוג׳ 2010
לפעמים, יש לי הרגשה שפה זה מן גנון מתקדם, כשכל אחד חושב שהוא צריך להיות הגננת.
כל דיבורי ה"לעצור, לברר האם יש הסכמה", ומשום מה אני בטוח שאף אחד מהדוברים לא היה רוצה שיעצרו אותו באמצע הסשן.
Brave girl
Brave girl • 22 באוג׳ 2010
Bloody כתב/ה:
לפעמים, יש לי הרגשה שפה זה מן גנון מתקדם, כשכל אחד חושב שהוא צריך להיות הגננת.
כל דיבורי ה"לעצור, לברר האם יש הסכמה", ומשום מה אני בטוח שאף אחד מהדוברים לא היה רוצה שיעצרו אותו באמצע הסשן.

אני חושבת שלפעמים עם כול זה שמפריעים לסשן לפעמימ כדאי להתערב בצורה מכובדת כמובן
nomorenomore

בלאדי..

אתה ממש טועה !

תחשוב שאתה היית עובר את הגבול עם הנשלטת שלך, ולא היית קורא אותה נכון, אבל חברה טובה של הנשלטת שלך הייתה קוראת אותה נכון, ועוצרת אותך.

לא היית מודה לה על זה ?
Black Lotus​(מתחלפת){זאלופון}

Re: בלאדי..

Dyna Soar כתב/ה:
אתה ממש טועה !

תחשוב שאתה היית עובר את הגבול עם הנשלטת שלך, ולא היית קורא אותה נכון, אבל חברה טובה של הנשלטת שלך הייתה קוראת אותה נכון, ועוצרת אותך.

לא היית מודה לה על זה ?

פה אתה מדבר על התערבות של חברה טובה ולא על סתם מישהו מהקהל שמחליט שעברת גבול. אני דיברתי על החלק השני.
nomorenomore

Black Lotus כתב/ה:
Dyna Soar כתב/ה:
אתה ממש טועה !

לא היית מודה לה על זה ?

פה אתה מדבר על התערבות של חברה טובה ולא על סתם מישהו מהקהל שמחליט שעברת גבול. אני דיברתי על החלק השני.

דיברת על החלק השני ? כלומר על מישהו שלא מכיר את החלק הנשלט כלל ?
אני עדיין חושב שיש סוג-של מקום להתערב, אבל הקו הוא כ"כ כ"כ כ"כ דק...
aka BODYGUARD
aka BODYGUARD • 22 באוג׳ 2010
רגע אחד. תעצרו.

(כן, אני מתערב בסשן ההמוני הזה לרגע...)

בליל ההגדרות משתנה בפירושים הניתנים ולכן אבקש לעשות מעט סדר,
ברשות כולכם, מכובדיי.

אין הגדרה אחת מסודרת למהי חריגה בסשן, יש השלכה לדמויות הפועלות, הכרות,
אופי הסשן ואשתדל לתת דוגמאות בתוך ההסבר כפי שרואות אותו עיניי.

אני מכיר לא מעט אנשים בסצינה.
אני מכיר לא מעט מהיכולות שלהם בסשנים פומביים.

טיצ'ר, כפרע עליו, יום אחד, כשהיה לילה, העמיד כ-1000 איש בגני התערוכה בהלם,
כשניגן עם משחזת (דיסק) על מישהי שהיתה קשורה.
לכאורה לא מדובר במשהו בטיחותי בעליל, בעל אופי אקסטרימי ועם כל הרעש מסביב מי
באמת יכול לשמוע שהיא המצוקה?
אז נכון, טיצ'ר, שוב כפרע עליו, הוא לא אחד שאגש לשאול בסשן אם הכל תקין אבל זה לא
כי הוא הסגן של בורא הסאביות, ישתבח שמו, אלא כי האיש מנוסה, מיומן, מוכר לי
באופן אישי.
עבודת מאסטר- כנ''ל.
(תודה על הפירגון שלא מגיע....)
מה שאני מנסה להביא כאן הוא רמת ידע והכרות עם אדם ויכולות.
זה לוקח זמן כמו כל דבר ואין קיצורי דרך.

רבים וטובים ראו אותי משמיד כל מילימטר מעכוזה של הלולי ומעולם לא ניגשו לבדוק עם היא
חיה...אבל ראו היטב שתמיד יש מי שנמצאת צמוד אליה ומתקשרת עימי בצורה רציפה.

לפני כחודשיים ניגשתי לסשן פומבי ובעצמי הפסקתי אותו, לא עניין אותי מה יאמרו עלי,
לא דחפתי את מי שערך את הסשן אלא ניגשתי ולקחתי את המוצלפת בעצמי.
הכל הובן וברוח טובה, אולי כי באופן אישי אנשים חושבים שאני לא אעשה דבר כזה,
סתם, כי בא לי.

אנ מציע לכולם לחשוב היטב על סשן פומבי, להכין אותו מראש ותמיד לתת לאיש קשר להיות
נוכח, שיהיה מעודכן במהלך הסשן, כך שאם מישהו יחוש שמשהו לא בסדר תמיד תהיה
תגובה מצד אותו אדם ואם אין בעיה של ממש הסשן ימשיך את התנהלותו ללא הפרעה.

כל האמור הינו בבחינת המלצות בלבד ואין בו שום קביעת נוהל.
Bloody

Bloody • 22 באוג׳ 2010
Dyna Soar כתב/ה:
אתה ממש טועה !

לא היית מודה לה על זה ?

אילו ואילו ואילו.
תרחישים דמיוניים זה נהדר, כמו שיחות ''האם היית קופץ על רימון כדי להציל את החברים שלך''.
בן אדם מגיע למועדון פעם שניה בחיים שלו, ורואה באיזו פינה סשן מדיקל, מחטים, דם, הסאבית בוכה מכאב, כל העסק. בטוח שהיא רוצה שיפסיק. שיתערב?
יש לי עוד כמה.
איפה בדיוק מציבים את הגבול? מי יכול להתערב, ומתי? נדמה שכל אחד פה חושב שמותר לו, כי הוא בודאי ותיק בסצינה, ומבין עניין... אני מסכים עם מה שנאמר כאן לגבי תפקיד ה-DM, והמקום (כמעט) היחיד להתערבות הוא להתריע אחד מהם, ושכדאי מאד שסשן חריג יעשה בתיאום.
צריך להפעיל שיקול דעת, ואם אראה משהו שהוא בפירוש אונס, אז נכון, לא אעמוד בצד, אבל בסופו של דבר, ככלל, צריך לתת לאנשים לעשות את השטויות שלהם, ולא להתיימר להיות המבוגר האחראי.
Bent

אני

Bent • 22 באוג׳ 2010
רוצה לחזק רת דבר יע.מ. ובודי,
בסשן פומבי יש כללי התנהגות המכובדים על פי רוב האנשים, במקומם שבו אני למדתי על איך מתנהגים המשתתפים בסשן בוחרים DM, בוחרים מתוך מספר אנשים את זה שמכיר אותם או קרוב לרמת המשחק שלהם,יותר מזה כמה מהקיצוניים שבהם היו מגיעים עם שלט בסגנון "סשן קשה, קלי הטעם, הכיבוד ממתין לכם בפינת ההתרעננות".

הפרעה פיזית לסשן על ידי צופה מבחינתי מראה טעם רע, חוסר הבנה וטמטום.

ראית משהו שחרג מגבולות ההבנה שלך? הידע שלך? נראה מסוכן? פנה ל DM.

אין DM? או שאתה במסיבה פרטית, ואז כדאי שתכיר את המשתתפים היטב לפני שאתה מגיב, או שאתה במקום לא אחראי. מאחר וגם זה קורה, ואתה שואל מה לעשות? אישית, הייתי בולע רוק וסופר עד עשר, לפני שהייתי מגיב, ובשום אופן אסור לגעת או לעצור את המשתתפים פיזית.

הדרך המקובלת ל DM, מניסיוני, הייתה לקבוע עם המשחקים את מילות הבטחון שלהם, אדום, צהובף ירוק לדוגמא. לDM יש הזכות הייתה לצעוק צהוב YELLOW למעניק הסשן ועל ידי כך לשלוט מעט בקצב הסשן.

דרך אגב, במקום ההוא אסור היה אפילו במסיבות פרטיות לערוך סשן ללא DM, DM לא הסתובב בקהל, אלא היה בסשן מתחילתו ועד סופו (כולל האפטר קייר).
nomorenomore

Bloody כתב/ה:
Dyna Soar כתב/ה:
אתה ממש טועה !

לא היית מודה לה על זה ?

אילו ואילו ואילו.
תרחישים דמיוניים זה נהדר, כמו שיחות ''האם היית קופץ על רימון כדי להציל את החברים שלך''.
בן אדם מגיע למועדון פעם שניה בחיים שלו, ורואה באיזו פינה סשן מדיקל, מחטים, דם, הסאבית בוכה מכאב, כל העסק. בטוח שהיא רוצה שיפסיק. שיתערב?
יש לי עוד כמה.
איפה בדיוק מציבים את הגבול? מי יכול להתערב, ומתי? נדמה שכל אחד פה חושב שמותר לו, כי הוא בודאי ותיק בסצינה, ומבין עניין... אני מסכים עם מה שנאמר כאן לגבי תפקיד ה-DM, והמקום (כמעט) היחיד להתערבות הוא להתריע אחד מהם, ושכדאי מאד שסשן חריג יעשה בתיאום.
צריך להפעיל שיקול דעת, ואם אראה משהו שהוא בפירוש אונס, אז נכון, לא אעמוד בצד, אבל בסופו של דבר, ככלל, צריך לתת לאנשים לעשות את השטויות שלהם, ולא להתיימר להיות המבוגר האחראי.

תראה, יש ויש.

אני מביא דוגמא ספציפית. הרי בפעם הראשונה שראיתי סשן פומבי, ראיתי בחורה מוצלפת בשיא הכוח, צורחת ואף אחד לא מפסיק.

אני חושב שהרעיון של בודי הוא רעיון טוב, שיהיה "ממסר" בין הצד השולט לנשלט. "ממסר" שבאמת בוטחים בו.