לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

עדן אברג'יל והסטאלגים

אלימלך
לפני 14 שנים • 25 באוג׳ 2010
אלימלך • 25 באוג׳ 2010
רפאל כתב/ה:
אלימלך כתב/ה:
רפאל כתב/ה:

את שומעת מה את בעצם אומרת כאן? את שומעת עד כמה ההתנסחות הזו מסריחה ואינה יותר מאשר מתן מס שפתיים?

כמו ללהבה חשופה, גם לי מפריעה ה"התנסחות המסריחה".
כאדם משכיל ואינטליגנטי אני בטוח שיש לך כלים הרבה יותר מכובדים להביע את דעתך על התנסחותו של אדם אחר.

אני אשמח אם תציג בפני הסבר אינטליגנטי למדוע ההתבטאות הזו מפריעה לך.

ולמען הסדר אני אזכיר על מה היא נסובה. היא נסובה על האמירה שההתנהגות של עדן אברג'יל רחוקה מלהיות מקובלת, לא כל כך בגלל שהיא בלתי מוסרית, אלא בעיקר בגלל הנזק שהיא עושה לדימוי המוסרי.

זה לא מסריח בעיניך?
ואם לא, למה אדם אינטליגנטי שכמותך שומר את המילה "מסריח"?

מאחר ואני לא אינטליגנט גדול אזי ההסבר שאני יכול לספק לך שריח לא עובר דרך הרשת
ואז קשה לדעת מה מסריח ומה לא.

למען הסדר לא מעניין אותי על מה האמירה נסובה ואם היא נכונה או לא
גם אם אם אתה לא מסכים עם אמירה מסוימת, אני לא חושב שזה יאה להגיד עליה מסריחה.
מסריח עושה אסוציאציות של גועל, דחיה, זבל, נבלה ועוד
ואני לא חושב שצריך לבטל אמירה של אדם אחר שלא מסכימים איתו באסוציאציות כאלו,
גם אם זה מה שהאמירה הזו עושה לך .
סך הכל אתם רק מחליפים דעות ולא אויבים אחד של השניה.

לך זה אולי "מסריח" למישהו אחר זה מריח, למה שלא תתן לכל אחד להריח ולהחליט לבד אם זה מסריח או רק מריח.
בכוח המוח​(שולטת)

זה לרפאל :)

בכוח המוח​(שולטת) • 25 באוג׳ 2010
למה לא אמרת...
רק עכשיו הבנתי שאתה מאשים אותי בגלל החוקים שחוקקתי..: )
אני לתומי חשבתי שאנחנו בכלל מדברים על המעשה של עדן, שהצטלמה עם עצורים פלסטינאים, וביזתה אותם ואותנו.
אז מה אתה אומר? אתה בעצם אומר שהחוק אינו חוקי, הוא גזעני, ולכן מותר להם להסתנן?
האם היית משתולל ככה באמירות כאלה לו צילמו מישהו כבול בידיו ורגליו כשלא חל איסור פרסום, אם הוא היה עבריין יהודי?

וד"א, אתה יכול להראות לי היכן החוק מפלה בין פלסטינאי אזרח ישראל ויהודי אזרח ישראל?
פלסטינאי ישראלי אינו מופלה לרעה, ובכל מדינה יש שוני בין מה שמגיע לאזרחיה ומה שמגיע לכאלה שאינם אזרחיה.

ואם כבר כיבוש, מה לדעתך יוצא לנו מהכיבוש הזה, (אנחנו זה הימין המסריח, כמובן) חוץ מאשר אובדן משאבים חומריים ואנושיים? הבעיה היא שהמצב אינו קל, ופתרונות אינם קלים, וערבות למה שיקרה אין.
הבעיה היא שכאן לא שוויץ, כמו שאמר זאלופון. אין כאן צד קורבן וצד מקרבן, כולנו קורבנות המצב, גם אם זה לא מסתדר לך עם התפישה האישית. אנחנו במלחמה, סוג של. צה"ל הוא צבא, לא הצלב האדום.
כשמדברים על צבא מוסרי, עדיין מדובר בצבא.

הייתי גם רוצה לשאול אותך - אתה בטוח שלא שמת על ראשך את כובע האביר, לקחת לידיך את מגן האביר, וכמו דון קישוט יצאת להלחם בטחנות רוח בשם רשע שלא קיים אלא בראשך? אתה לא רואה שאתה לוקח ומהפך את זה לכל הכיוונים ו"מוכיח" באותות ומופתים את ה"גזענות" שלי, רק כדי להרגיש נאור ומוסרי יותר...?

וכן, אני לא מפחדת לומר - חוץ מהנזק שחוללה עדן לאותם פלסטינאים בהתנהלות שלה, היא חוללה נזק גם לנו.
מה קרה, בשם המוסר אני צריכה להסתכל רק על הנזקים של האחר, אחרת ההתבטאות שלי היא מסריחה, אני נגע, ורק אתה חסיד אומות עולם?

ובקשר לכיבוש - בכלל בכלל לא משמח אותי הדשדוש בבוץ הזה. האמן לי.
אלא שילדותי וחוטא לאמת להתייחס למצב כאילו מדובר במלחמה חד צדדית, (או כאילו שאני עצמי ממש התחלתי את האינתיפאדה הראשונה והשניה יחד) שב וחשוב - יכול להיות שיש סיבות אחרות למה האמירות האלה תקפות לפלסטינאים, אבל אין בי גזענות מול מצרים, נפאלים, דרום אפריקאים?

עכשיו אני רוצה לומר משהו בקשר לתפישה שלי את השמאל. את השמאל האמיתי.
יש לי הרבה כבוד לשמאל האמיתי - לפחות ע"פ תפישתי הוא טולרנטי, הוא מכבד אדם באשר הוא אדם, הוא הסברתי, הוא מנסה להקל על כאבי המלחמה הזו אצל שני צדדיה. הוא לא תופס צד אלא מנסה להעביר ערכים בהתנהגות והסברה.

הוא לא תמונת המראה של הימין, בכך שהוא רק אוחז בכך שהצד שלנו חרא ושלהם מסכנים. בכך שהוא חושב שניתן לטפל בדרכים אלימות, באמירות אלימות, בביזוי, וכו'. זה לא שמאל, זה ימין, לאחר שמסתובבים ב-180 מעלות.

עם השמאל הראשון אין לי בדל בעיה, כי המטרות שלנו משותפות, ורק דרכי הפתרון עוד לא משותפים. אני מניחה שגם זה יקרה.
השני רק מנסה להרגיש טוב יותר מ"הימנים המסריחים" ההם, אבל הוא שונא בז מנדה ולועג להם, כי זה מה שהוא חושב במסתרים על עצמו.
רפאל
רפאל • 25 באוג׳ 2010
אלימלך כתב/ה:
לך זה אולי "מסריח" למישהו אחר זה מריח, למה שלא תתן לכל אחד להריח ולהחליט לבד אם זה מסריח או רק מריח.

תגיד, למה אתה צריך לכתוב שההתבטאויות שלי "מפריעות" לך? למה אתה לא נותן לכל אחד להחליט מה מפריע לו?

בעצם למה אתה בכלל כותב ומפריע לי לחשוב את מחשבותיי? אני אעריך את זה מאוד אם את הגיגים שלך על אודות סבלנות טוטלית לדעותיהם של אחרים תשמור ליום השואה, ושבשאר השנה לא תפריע לדעותיהם של אחרים.
newoldone

Re: מוסר? תן לי מנה כפולה בבקשה.

newoldone • 25 באוג׳ 2010
רפאל כתב/ה:
newoldone כתב/ה:
רפאל כתב/ה:

כמו כן, הרציונל שלכאורה של החוק הזה הוא שפלסטינים עושים פיגועים. וזה מחזיר אותנו חזרה לאנלוגיה של "גברים הם אלו שאונסים".

רפאל, יש לי בעיה עם האנלוגיה הזו:
אילו הייתה "חברה גברית", ובחברה הגברית הייתה רווחת אידיאולוגיה שמצדיקה אונס ומאדירה אותו, ובנוסף החברה הזו הייתה נשלטת ע"י קבוצה (שנבחרה על ידה) שמעודדת אונס, מחנכת לאונס, יוזמת אונס ומתגמלת אנסים - במקרה ההיפותטי הזה, למען בטחוני כאישה, אכן הייתי תומכת בהגבלות כלשהן על כל גבר באשר הוא גבר עד שיוכח שהוא אינו אנס.

ובמקביל הייתי חושבת שלהצטלם עם תפאורה של גברים כפותים, הוא מעשה שפל מתועב ורקוב, בלי קשר לנזק שנגרם או שלא.

אנלוגיה היא אנלוגיה. היא נועדה להעביר נקודה, ולא לטעון לזהות מוחלטת בין שתי תופעות. לכן אני לא מוצא טעם ממש להתעכב על העניין הזה. ובכל זאת, אני לא מבין למה את מכוונת:

(1) את טוענת בצורה עקיפה שבקרב הפלסטינים רווחת אידאולוגיה של רצח, שאינה רווחת אצל היהודים? אם כן, על מה הטענה הזו מבוססת בדיוק?
(2) את טוענת שיש מקום לענישה קולקטיבית כאשר מדובר בפלסטינים?

אנלוגיה לא צריכה להיות זהה, אבל צריך שיהיה בה מספיק דמיון לתופעה שהיא מסבירה, כדי שאפשר יהיה להקיש ממנה על התופעה. מכיון שכתבתי שיש לי בעיה עם האנלוגיה, מן הסתם אני חושבת שהיא שונה מידי מכדי שאפשר יהיה להקיש ממנה, ולהשתמש בה כטיעון.

ולשתי השאלות שלך:

1. לא. הרי לא אמרתי שם דבר וחצי דבר על היהודים (או, באנלוגיה, על הנשים).
לעומת זאת כן אמרתי שם דבר נוסף, שבחרת להתעלם ממנו, על החברה הפלסטינית בעזה.

ויחד עם זה, כדי לא להתחמק, אילו השאלה שלך הייתה האם אני חושבת שאידיאולוגיית הרצח רווחת בחברה הפלסטינית בעזה הרבה יותר מאשר בחברה היהודית - התשובה שלי הייתה 'כן', והביסוס הוא, בין השאר, אותו קטע שבחרת להתעלם ממנו.

2. אמצעים מידתיים שמטרתם היחידה היא להרחיק ממני אנשים ששייכים לקבוצה שבמוצהר רוצה לפגוע בי, ומשקיעה משאבים בניסיונות לפגוע בי, הם בעיני אינם "ענישה".
מגבלות על כניסה משטח עזה לשטח ישראל שייכות לקטגוריה הזו.
להבה חשופה
להבה חשופה • 25 באוג׳ 2010
רפאל כתב/ה:
להבה חשופה כתב/ה:
רפאל למה ההתנסחות "מסריחה"?. כי אינה תואמת להלך דעתך ומחשבתך?

שמת לב לדרך התבטאותך? הינך בדברייך, מוכיח שוב ושוב.שדעת האחר \ השונה ממך אינה מוסרית \ נכונה \ מס שפתיים וכ"ו.

מה דעתך על כך, שיש לדעת לקבל גם דעתו של האחר {במקרה זה אחרת} ששונה משלך להפסיק למחזר עצמך. ולהסכים שאין אתה מסכים!.

ססמאות.

מה שאינו מוסרי ראוי לגינוי, לא לסבלנות.
מדהימה המנטליות הזו של אנשים שדעותיהם נגועות בחוסר כבוד לאוכלוסיות שלמות, אבל הם נעלבים כשלא "מכבדים" את דעותיהם ה"אחרות" ומגנים אותם. (במחשבה שניה, זה לא מדהים כל כך.)

להבה חשופה כתב/ה:
צה"ל, הוא הצבא הכי מוסרי בעולם.!!

אם
(1) יתברר שצה"ל מענה בני-אדם באופן שיטתי.
(2) יתברר שבצה"ל יש נורמות של השפלה של פלסטינים.
(3) יתברר שצה"ל מפר זכויות אדם באופן שיטתי.
(4) יתברר שצה"ל הורג חפים מפשע ובמודע מעמיד את חייהם של "אזרחים" בסכנה.
(5) יתברר שהאלימות שצה"ל מפעיל הינה חסרה מידתיות בסטנדרטים של החוק בין-לאומי.

אז תסכימי לומר שצה"ל אינו צבא מוסרי?
או שגם אם בת קול תצא ותכריז שצה"ל הוא בלתי-מוסרי, תמשיכי לדבוק בטענתך?

להבה חשופה כתב/ה:
האם, אלו שעשו מעשה לינץ' בחיילי צה"ל שטעו בדרכם. "ותמונת הרוצח המנופף את ידיו מגואלות הדם בשמחה דרך החלון נהפכה לאחד מסמלי האינתיפאדה השנייה. ..."צילומי וידאו נוספים שצולמו מבניין המשטרה מלמעלה מראים את ההמון המסתער על אחת הגופות לאחר השלכתה מהחלון, דורך עליה ומכה אותה במסגרת עץ.."

האם, מעשה זה כן מוסרי?

לא, הוא לא מוסרי.
מה הנקודה?

הנקודה מאוד פשוטה .

אתה אוהב למחזר עצמך. בסיסמאות שחרטת על "דגלך".

לענות, לשאלות {כמו שלי} אתה, "מעדיף" במקרה הטוב לענות ב"לא מוסרי" ולהמשיך ל"נפנף" במנטרות "סיסמאות". ובמקרה, אחר פשוט להתעלם.

כמה נוח , כמה קל להאשים את " צה"ל כצבא לא מוסרי" ולהתעלם מכך שצה"ל, אינו הצלב האדום או "אירגון" התנדבותי שעליו, להגן כל הפלסטינאים חדורי השנאה שבאים לפגע בנו.

מטרתו, של צה"ל {צבא שבו משרתים מכל קצוות הקשת הפוליטית} להגן על העם {עלינו} מפני אותם פלסטינאים, וערבים חדוריי השנאה שמטרתם "לזרוק את היהודים לים"

ולשאלתך, תמיד אומר ואגן על צה"ל כצבא מאוד מוסרי. וכן בהחלט הצבא הכי מוסרי בעולם.

גם אם תצא בת קול {כהגדרתך}...

במלחמה כמו במלחמה אנו תמיד צריכים להיות מוכנים לכל תרחיש ולפעמים {מה לעשות,} הפעולות הננקטות מחוייבות המציאות.

אני, סומכת על המפקדים ועל ראשי הצבא. שידעו לפעול ולמגר כל תופעת "עדן אברג'יל".
ואם זאת, ידעו לעשות את הטוב ביותר כדי להגן עלינו מכל "רע".

מה מוסרי יותר?

לתת, לאותם אלו לזרוק אותנו לים, לפגע בנו, ולא לתת לתושביי הדרום 8 שנים לחיות \ לישון בשקט?

או, לתת לאותם מפגעים להרוג ולמגר אותנו?

לגבי דידי . חיה ותן לחיות. מאידך, חובתינו ובעיקר זכותינו לחיות בארצנו, בבטחה והשקט.
רצוי מאוד, גם בשלום עם שכנינו אך זה לא רק תלוי בנו.

להבה חשופה.!@!

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך רביעי אוג' 25, 2010 7:51 pm, סך-הכל נערך 3 פעמים
אלימלך
אלימלך • 25 באוג׳ 2010
רפאל כתב/ה:
אלימלך כתב/ה:

תגיד, למה אתה צריך לכתוב שההתבטאויות שלי "מפריעות" לך? למה אתה לא נותן לכל אחד להחליט מה מפריע לו?

בעצם למה אתה בכלל כותב ומפריע לי לחשוב את מחשבותיי? אני אעריך את זה מאוד אם את הגיגים שלך על אודות סבלנות טוטלית לדעותיהם של אחרים תשמור ליום השואה, ושבשאר השנה לא תפריע לדעותיהם של אחרים.

למי לא נתתי להחליט מה מפריע לו? על מה אתה בדיוק מדבר?

אני מפריע לך? אני כולה כותב 4 שורות, בדיוק שניה וחצי לקרוא אותי.
אתה פעם בכלל ניסית לקרוא אותך.
אבל אם אני מפריע, אזי אני מתנצל,
ואני מודה לך שאתה נותן לי את יום השואה להגיב בו, תודה, תודה.

אהההה... וסליחה שאני נושם...
להבה חשופה
להבה חשופה • 25 באוג׳ 2010
אלימלך כתב/ה:
רפאל כתב/ה:
אלימלך כתב/ה:

למי לא נתתי להחליט מה מפריע לו? על מה אתה בדיוק מדבר?

אני מפריע לך? אני כולה כותב 4 שורות, בדיוק שניה וחצי לקרוא אותי.
אתה פעם בכלל ניסית לקרוא אותך.
אבל אם אני מפריע, אזי אני מתנצל,
ואני מודה לך שאתה נותן לי את יום השואה להגיב בו, תודה, תודה.

אהההה... וסליחה שאני נושם...

רפאל.!!

בתגובתך לאלימלך, הוכחת טענתי כלפייך.

"שמת לב לדרך התבטאותך? הינך בדברייך, מוכיח שוב ושוב.שדעת האחר \ השונה ממך אינה מוסרית \ נכונה \ .."

"מה דעתך על כך, שיש לדעת לקבל גם דעתו של האחר {במקרה זה אחרת} ששונה משלך להפסיק למחזר עצמך. ולהסכים שאין אתה מסכים!."

כן . רפאל, יש אנשים שדעתם לא כדעתך. וטוב שכך. שהרי כך ניתן לפתח דיאלוג \ דו שיח על נושא כזה או אחר.

למה, תגובתו של אלימלך,"מפריעה לך" עד כדי להגיב לו : "אני אעריך את זה מאוד אם את הגיגים שלך על אודות סבלנות טוטלית לדעותיהם של אחרים תשמור ליום השואה, ושבשאר השנה לא תפריע לדעותיהם של אחרים.".

כבת לניצולת שואה, אני מתקוממת על דברייך אלו.!! אני מאוד מקווה שתתנצל בפני אלימלך.

ולעצם העניין, ההשוואה לשואה, אינה במקומה!!.

זכותו \ה של כל אחד\ת להביע דעתו בכל עניין ונושא שנכתב, בפורום.

אני, בהחלט מתביישת על דברייך אלו. מתנצלת בפני אלימלך , על דבריך הבוטים.

לצערי הוכחת {שוב} את טענתי. אינך מסוגל להיות סבלני כלפי דעות אחרות של האנשים שמגיבים בפורום.

במקרה של אלימלך, "הגדלת" להוכיח טענתי.

להבה חשופה.!@!

נערך לאחרונה על-ידי * בתאריך רביעי אוג' 25, 2010 8:13 pm, סך-הכל נערך 4 פעמים
רפאל

רפאל • 25 באוג׳ 2010
newoldone כתב/ה:

ויחד עם זה, כדי לא להתחמק, אילו השאלה שלך הייתה האם אני חושבת שאידיאולוגיית הרצח רווחת בחברה הפלסטינית בעזה הרבה יותר מאשר בחברה היהודית - התשובה שלי הייתה 'כן', והביסוס הוא, בין השאר, אותו קטע שבחרת להתעלם ממנו.

2. אמצעים מידתיים שמטרתם היחידה היא להרחיק ממני אנשים ששייכים לקבוצה שבמוצהר רוצה לפגוע בי, ומשקיעה משאבים בניסיונות לפגוע בי, הם בעיני אינם "ענישה".

לא ראיתי שום דבר שכתבת על החברה בעזה. ממה בדיוק התעלמתי?
אני לא בטוח שאני מבין על מה את מדברת. ואיך הגענו לדבר דווקא על החברה הפלסטינית בעזה. אני אשמח אם תבהירי על מה בדיוק אנחנו מדברים.

(ואגב, הפלסטינים שמגיעים לעבוד בארץ ללא "אישורים" הם מן הגדה המזרחית, לא מעזה.)
זאלופון​(שולט)

זאלופון​(שולט) • 25 באוג׳ 2010
רפאל כתב/ה:
newoldone כתב/ה:

לא ראיתי שום דבר שכתבת על החברה בעזה. ממה בדיוק התעלמתי?
אני לא בטוח שאני מבין על מה את מדברת. ואיך הגענו לדבר דווקא על החברה הפלסטינית בעזה. אני אשמח אם תבהירי על מה בדיוק אנחנו מדברים.

(ואגב, הפלסטינים שמגיעים לעבוד בארץ ללא "אישורים" הם מן הגדה המזרחית, לא מעזה.)

היא כתבה :
"אילו הייתה "חברה גברית", ובחברה הגברית הייתה רווחת אידיאולוגיה שמצדיקה אונס ומאדירה אותו, ובנוסף החברה הזו הייתה נשלטת ע"י קבוצה (שנבחרה על ידה) שמעודדת אונס, מחנכת לאונס, יוזמת אונס ומתגמלת אנסים"

ואני משער שכוונתה לרמוז שבחברה הפלסטינית רווחת אידאולוגיה שמצדיקה רצח יהודים חפים מפשע ומאדירה אותו, והחברה הפלסטינית נשלטת על ידי החמאס, שנבחר באופן דמוקרטי, ומעודד רצח יהודים חפים מפשע, מחנך לרצח יהודים חפים מפשע, יוזם רצח כזה ומתגמל בעבורו.

אם לכך התכוונה, היא כמובן צודקת. החברה הפלסטינית כיום היא בהחלט חברה שמעודדת, יוזמת ומחנכת לשנאה, גזענות איומה ורצח אזרחים מכוון המהווה מטרה בפני עצמו. הרבה הרבה יותר מאשר החברה הישראלית. למרבה הצער זו לא הגזענות האישית שלי שגורמת לי לומר את הדברים, אלא המציאות בשטח. וגם כאן אני מוכן לתת להם הקלות - גם הם לא חיים בשווייץ. וגם כאן ההקלות לא מצדיקות את הגועל נפש.
רפאל
רפאל • 25 באוג׳ 2010
זאלו,

אני לא מבין על מה מדברים.
חדשה ישנה הגיבה לטענה שלי שהעובדה שיש חוק אחד לפלסטינים וחוק אחר ליהודים היא גזענית. על אותם אדמות מסתובבים מתנחלים ופלסטינים, והחוק אינו שווה לשניהם. הלכה למעשה ישראל שולטת ומשתלטת על שטחים, אבל במשך שוללת במשך יותר מ-40 זכויות מתושבים.

אז מה הטענה הנגדית? שאם מתמקדים בעזה, אז שם שולט החמאס, והחמאס מחנך לשנאה ולרצח. ולכן החברה הישראלית אינה גזענית, ואינה מחנכת לזלזול וחוסר כבוד כלפי פלסטינים וחייהם?

אף אחד לא מטהר את עצמו משום דבר בכך שהוא טובל בדם ששפכו אחרים.