בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

כל מילה מיותרת

מקבי​(מתחלף)
לפני 13 שנים • 2 בספט׳ 2010
מקבי​(מתחלף) • 2 בספט׳ 2010
ציטוט: 2. וואלה? לערביי ישראל אין אזרחות וזכות בחירה ואף אחד לא סיפר לי? ערביי ישראל חיים תחת משטר צבאי ולא ידעתי או שערביי השטחים הולכים לקבל בקרוב תעודה כחולה לתפארת רובי ריבלין והמדינה הדו לאומית?
נראטיב בתחת שלי,פה זה לא בני מוריס. פה יש עובדות נחרצות

ערביי ישראל חיים במדינה בעלת צביון יהודי וציוני מובהק. אני מעריך שזה לא נעים להם.

ציטוט: בוודאי,הערבים שם אינם כובשים,הם הנשלטים... לשכתב עובדות זה דבר נהדר.

הא? הערבים בהחלט *כן* כובשים, לפחות כמונו.

ציטוט: אגב אין בעיה עם האנשים עצמם,לא יהיה אומן אחד,אני מבטיח לך,שיתנגד להופיע בפני תושבי אריאל בגבולות הקו הירוק

באמת? אפילו אם יש להם כיפה וציציות? אתה בטוח?

ציטוט: אני מעדיף את הרמה הפקטית,מצטער. ת"א בתחומי הקו הירוק,אריאל לא. תודה וערב טוב

זו לא הרמה הפרקטית, זוהי חלוקה שרירותית לחלוטין לפי תאריכים בלתי-רלוונטיים. אריאל פחות מבודדת מהרבה יישובים בתוך שטחי 48. לקיים שם יישוב יהודי יותר קל מאשר בנגב או בגליל, למשל.
הדורבנים​(נשלט)
לפני 13 שנים • 3 בספט׳ 2010
הדורבנים​(נשלט) • 3 בספט׳ 2010
מה, אתם עוד פה?
טוב אז רק להוסיף למקבי, שלתושבי השטחים כן יש זכות בחירה, והם בחרו ב2007 בחמאס..
(כבר אולי באמת עדיף שלא יהיה להם.. כמו שבטורקיה ב1999 הצבא החילוני התערב וביטל את תוצאות הבחירות)
Beta Male
Beta Male • 3 בספט׳ 2010
מקבי יקר,יש מליוני בעלי דת מסויימת שחיים תחת משטרים עם אופי דתי שונה,הם עדיין לא נכבשים. לערביי ישראל יש זכויות שוות ע"פ חוק ואם מחר תתן ת.ז כחולה לכל תושבי השטחים לא יוכלו לבוא אליך בטענות (מעבר לעובדה שתגיד ביי ביי לצביון היהודי של המדינה)

מעבר לזה תמשיך לשכתב את העובדות,הערבים הם הכובשים,סבבה

אין לי ספק שהאומנים יופיעו בפני כל אדם באשר הוא אדם אם יגיע לת"א,לאשקלון,לב"ש או לעפולה. ההחרמה היא לא של המתנחלים אלא של ההתנחלות בלבד והם ציינו זאת מפורשות

החלוקה השרירותית הזאת היא מה שיציל אותנו,היא הפתרון ההגיוני היחיד (שים לב לתוספת החשובה עד מאד של "הגיוני")

עכשיו מר מקבי,מכיוון שלדעתך אריאל יותר קלה ליישוב מאשר הגליל (והרי בגליל יש פיגועי ירי כל יומיים... בדיוק כמו בשטחים),יבוא ויספר לי כבודו מה הפתרון שלו?

מצטער,עדיין לא הוצע פה פתרון מימין למרות בקשות חוזרות ונשנות שלי ושל מפיסטו
Seth
Seth • 3 בספט׳ 2010
רעיון חלוקת הארץ אשר דובר כאן רבות אינו פתרון אפשרי - הפלשתינאים אינם מעוניינים בחלוקה –
הם מעוניינים בכל הארץ ומאמינים בכל ליבם וקיומם כי ישיגו אותה.

המנטרה הזו מופיעה בכל נאום של כל מנהיג פלשתיני ללא יוצא מן הכלל ובכל תפילה הנישאת מן המסגדים.

השמאלן המצוי יפסול את הדברים האלה ויאמר שאלה רק מילים / הם לא באמת מתכוונים לזה / הם רק רוצים לשלהב את ההמונים / כל תירוץ מגוחך אחר להתעלם מן המציאות.

1500 טילים ארוכי טווח שנאגרו בידי החמאס בשנה האחרונה חושבים בדיוק כמוני.

כמה טילים צריכים ליפול על תל אביב לדעתכם, כדי שצה"ל יכנס למהלך של כיבוש ושליטה בכל שטחי רצועת עזה? מה יהיו שוות תכניות החלוקה שלכם אז?

הרבה יותר סביר ומציאותי להניח כי מה שצופן בחובו העתיד זה כיבוש מחדש של השטח והשגה לאחור של נזקי ההתנתקות.

כל הוויתורים, הנסיגות וההבלגות שתהיו מוכנים לקבל לא יביאו לנו שלום או ביטחון, אלא את ההיפך הגמור.

אם אנחנו רוצים שלום - שלום אמיתי - לא חתיכת נייר וצילומי לחיצות ידיים על הדשא המטופח בוושינגטון - עלינו להפסיק עם הוויתורים ולעבור למוד של דרישות ותביעות.

שלום אמיתי נבנה על בסיס של ביטחון ואמון - לא להיפך.
Seth
Seth • 3 בספט׳ 2010
little pet כתב/ה:

מצטער,עדיין לא הוצע פה פתרון מימין למרות בקשות חוזרות ונשנות שלי ושל מפיסטו

אני מניח שזה לדעתך הופך את הפתרון שלך לנכון יותר.
Beta Male
Beta Male • 3 בספט׳ 2010
לא הבנתי,וכי קיים שמאלן אחד שחושב שהחמאס לא רוצה את כל הארץ?
החמאס,כמו הימין הקיצוני שלנו,אינו מעוניין בשלום ועושה ככל יכולתו להכשיל את הסיכוי לזה פעם אחר פעם. החוכמה שלהם ושלנו היא לגרום לרוב העם לא ללכת בדרך הזה,בכל פעם שצד מסוים חשב שהוא חכם גדול ובחר בקיצוניים-הוא ספג בגדול אם מבחינת מעמדו הבינ"ל ואם מבחינת אבדות בשטח

דווקא עופרת יצוקה היא יופי של הוכחה להצלחה של סיום כיבוש. את מה שעשינו אז לא היינו מעזים לעשות כששלטנו בשטח. 1500 קסאמים או לא 1500 קסאמים,יצטרך לקרות משהו נדיר כדי שהם ישתמשו בזה שוב. אגב,זו דמגוגיה לספר שהכל בגלל ההתנתקות,הרי יורים עלינו מעזה עוד מ-2001 ,כשהיינו עמוק עמוק בתוך עזה

זה נחמד לדבר על שלום אמיתי אך מהו הפתרון תכלס,הבאת שוב 2 הודעות של המון מלל ואפילו לא פתרון ריאלי אחד (טרנספר,מדינה דו לאומית,המשך המצב הקיים). מה לדעתך צריך לעשות כרגע ומהו פתרון הקבע אותו אתה מציע בהנחה שהפלסטינים יאמצו אותו?

וכן,כל יום שעובר בלי פתרון גורם לאיבוד הלגיטימציה של מדינת ישראל,רק עיוור לא יראה זאת
מקבי​(מתחלף)
מקבי​(מתחלף) • 3 בספט׳ 2010
ציטוט: מעבר לזה תמשיך לשכתב את העובדות,הערבים הם הכובשים,סבבה

ומה הופכים אותם לבלתי-כובשים? הם לא תמיד היו פה. למעשה, הם די חדשים בסביבה.

ציטוט: ההחרמה היא לא של המתנחלים אלא של ההתנחלות בלבד והם ציינו זאת מפורשות

אה-הא. ברור.

ציטוט: החלוקה השרירותית הזאת היא מה שיציל אותנו,היא הפתרון ההגיוני היחיד (שים לב לתוספת החשובה עד מאד של "הגיוני")

הגיוני כי אתה אומר? הסתכלת פעם אחרונה על מפת ישראל ומפת השטחים, כולל חלוקה לאיזורי שליטה וצפיפות אוכלוסין?

ציטוט: עכשיו מר מקבי,מכיוון שלדעתך אריאל יותר קלה ליישוב מאשר הגליל (והרי בגליל יש פיגועי ירי כל יומיים... בדיוק כמו בשטחים),יבוא ויספר לי כבודו מה הפתרון שלו?

חיזוק גושי התנחלות, ביצורם והרחבתם לקראת הסדר-קבע - קביעת עובדות בשטח.

ציטוט: מצטער,עדיין לא הוצע פה פתרון מימין למרות בקשות חוזרות ונשנות שלי ושל מפיסטו

גם לא הוצע פתרון משמאל. סליחה - לא הוצע פתרון משמאל שטוב לישראל.

ציטוט: וכן,כל יום שעובר בלי פתרון גורם לאיבוד הלגיטימציה של מדינת ישראל,רק עיוור לא יראה זאת

לגיטימציה? איזו 'לגיטימציה' אתה צריך, בדיוק? איזו לגיטימציה יש לכל מדינה להתקיים? ישראל היא המדינה היהודית היחידה בעולם, והישות הלאומית היחידה שדואגת לעם היהודי. בלעדיה, לא נהיה עוד. זוהי מספיק 'לגיטימציה' בשבילך, או שאתה חפץ באהבת האירופאים שאך לפני שישה עשורים חפצו במותך?
Beta Male
Beta Male • 3 בספט׳ 2010
נהדר,מעבר לזה שאתה ממשיך לשכתב עובדות (הם היו פה לפנינו,חבר,לפחות במאה הנוכחית), אתה נכנס פה לדיונים תיאולוגים. כאדם מאמין אני מכיר בזכותנו על כל א"י,על גבולות ההבטחה מהפרת עד הנילוס,אז? כאדם ראציונל אני יודע שחייבים להתפשר
אני מניח שלא תמכת בבן גוריון הסמולני עוכר ישראל הזה שהעז להסכים למדינה על א"י המחולקת...

בקיצור,אחרי שלא ענית לי על אף טענה (כן,ברור זו לא תשובה לגיטימית) חשפת שאתה תומך בעצם במדינה דו לאומית גדולה בה כולם יהיו אזרחים שווים ויוכלו לגור היכן שהם רוצים ובא לרובי ריבלין גואל
http://www.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=zz20100429_01
אכן מדינה יהודית...

ישראל היא גם ישות כובשת,אם לא שמת לב... הקמת מדינה רק לאחר שקיבלת את אישור האו"ם שמום אם לא שמת לב... אתה מצליח וחי טוב כי אתה מקובל על רוב העולם המערבי אם לא שמת לב...

ברכות לימין על החיסול הקרב של המדינה היהודית
Seth
Seth • 3 בספט׳ 2010
little pet כתב/ה:
לא הבנתי,וכי קיים שמאלן אחד שחושב שהחמאס לא רוצה את כל הארץ?
החמאס,כמו הימין הקיצוני שלנו,אינו מעוניין בשלום ועושה ככל יכולתו להכשיל את הסיכוי לזה פעם אחר פעם.

לרוץ לחלוקת הארץ כי אין משהו יותר טוב לעשות? זה הפתרון המבריק שלך?

אתה הרי טוען בעצמך שהחמאס לא יכבד שום תכנית חלוקה.
אתה מעוניין להכנס להסכם בידיעה מראש שהצד השני לא מתכוון לכבד אותו?

קצת לא מובן לי ההגיון שמאחורי דבריך.
Beta Male
Beta Male • 3 בספט׳ 2010
ראשית,גם הימין פה לא יסכים,אז? הרעיון הוא להביא למצב בו הרוב תומך בכל זאת. אל תשכח שאין שום כוונה לערב את משטר החמאס היושב כרגע בעזה בשיחות,הוא לא לגיטימי לא רק בעיני ישראל אלא גם בעיני כל שאר העולם משום שאינו רואה בישראל לגיטימית. כל עוד זו החשיבה שלו אני לא חושב שאחד יציע לקיים איתו הסכם.

ואני עדיין מנסה להבין מה הפתרון המבריק שלכם. לפחות רובי ריבלין יודע מה המטרה בסוף,אתם יודעים?