בוקר טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

מצאתי דרך מצוינת איך להיות סטודנטית ומסודרת כלכלית

מיתוסית​(שולטת)
לפני 13 שנים • 24 באוק׳ 2010

מצאתי דרך מצוינת איך להיות סטודנטית ומסודרת כלכלית

מיתוסית​(שולטת) • 24 באוק׳ 2010
אם הייתי יודעת שיש אלטרנטיבה לפר"ח ולחיפוש בנרות עבודה כלשהי שתתאים איכשהו למערכת השעות שלי, הייתי כבר מזמן שמה כיסוי ראש ומתקתקת שלושה ילדים לפני תחילת הלימודים כדי שאני אהיה מסודרת כלכלית בלי לנקוף אצבע.

עצוב.
lady inBlack
lady inBlack • 24 באוק׳ 2010
לחלוטין.
במדינות אחרות לפי מה שידוע לי דואגים ומעודדים השכלה גבוהה -זה נקרא השקעה לטווח הרחוק באזרחים.
אצלנו זה עובד אחרת, לימודים זה נחשב מותרות.
מיתוסית​(שולטת)
זה העניין, לימודים הם מותרות רק כשמדובר בהשכלה אקדמית שלאחריה תהיה אזרחית יצרנית.
המדינה בוחרת לתמוך בסטודנטים שלומדים לימודי דת שלא מועילים לדבר מלבד הדרגה הרוחנית שלהם.

אם כך, אפשר ללמוד פילוסופיה על חשבון המדינה?

המדינה לא חושבת לטווח ארוך ולא חושבת על רוב האזרחים שלה שהם אלה שבוחרים בבחירות ומשלמים מיסים שמהם מפרישים קצבאות ותקציבים. במקום זה, הם בוחרים לפי מיגזרים ולא לפי יכולת כלכלית.
מדיניות הרווחה בישראל הפכה מזמן למדיניות לוביסטית שבה מתחשבים במיעוט שיש לו כוח לא פרופורציונלי לאחוזים שלו באוכלוסיה ולא לתרומה לכלכלת ישראל או לביטחון ישראל.
lady inBlack
בנוגע ללימודי דת- מה שמקומם אותי אישית זה גופים להשכלה אקדמית מסויימים שבנימה חילונית מחייבים גם הם נ"ז בלימודי דת בהקשר לתחום הלימוד שלא תמיד אפילו שמיש מבחינה מעשית.

זה נכון, המיעוט מנצח במדינה שלנו, ראי את כמות הכסאות השמורים באולמות ההרצאה בעבור בני מעוטים, ראי את הפריוולגיות והמלגות שלהן הם זוכים ובמיוחד מבחינת סיוע כלכלי.

ניחא כל זאת ואני מסכימה שיש בזה חוסר צדק אבל הכי מקומם ולא סתם זו העובדה שהמדינה מעודדת פרזיטיות ובמקום לצ'פר את אלו שיכולים לתרום למדינה מבחינת עשייה, איכות וכדומה
ורק מקשים עליהם.

משפט ששמעתי בזמנו היה "מי שאין לו כסף שלא ילך ללמוד, צריך גם קופאיות בסופר".

יאללה שיעשו עוד עלייה, יש מקום לכולם- במיוחד בתור בקבלת דמי אבטלה ובבתי הכנסת.
מיתוסית​(שולטת)
יודעת מה? אין לי בעיה עם כיסאות שמורים לערבים (שכנראה התכוונת אליהם) ולבני מיעוטים אחרים, אפילו שחלק גדול מהם לא עושה צבא (אבל גם לא משלם מיסים).
בסופו של דבר מדובר באוכלוסייה מופלית שקשה לה להצליח ולכן מקלים עליהם ויש אפלייה מתקנת. אם אותו אחד ששמרו לו מקומות יהפוך להיות אזרח מועיל לחברה וירוויח יותר כסף מזה שהוא רופא או מהנדס עו"ד ואפילו עובד סוציאלי- מברוק. הוא ישלם יותר מיסים מלשבת בבית או לעבוד במוסך וזה גם מקדם את מעמד האישה בחברה הערבית.

אבל! כשנותנים כסף למי שלא יחזיר בדרך כלשהי בחזרה למדינה ולאנשים אחרים שיזדקקו לכספים בסופו של דבר, זה חורה לי.
אין לי בעיה לממן אנשים שמגיל צעיר מאוד יש להם מחלות או נכויות ולא עבדו יום אחד בחייהם, אבל יש לי בעיה לממן אנשים שיכולים לעבוד ובוחרים ללמוד בלי שהלימודים האלה יועילו לכלום, כדרך חיים. כלומר, לא לימודים לכמה שנים בודדות ואז עבודה, כמוני, אלא פשוט ללמוד וזהו.
זה בדיוק כמו שלא אהיה מוכנה לשלם לאנשים דמי אבטלה שלא רוצים לעבוד ומעדיפים לגרבץ ולקבל דמי אבטלה.

ויודעת מה עצוב? אנשים שבאמת מובטלים וצריכים לפרנס משפחה ולא מוצאים עבודה, עושים להם את המוות עד שהם מקבלים משהו ועוד שמאפשר להם לשרוד. יש חוסר הלימה משווע של חלוקת המשאבים על פי הצורך האמיתי ולא הפוליטי.
lady inBlack
כחולית כתב/ה:
יודעת מה? אין לי בעיה עם כיסאות שמורים לערבים (שכנראה התכוונת אליהם) ולבני מיעוטים אחרים, אפילו שחלק גדול מהם לא עושה צבא (אבל גם לא משלם מיסים).
בסופו של דבר מדובר באוכלוסייה מופלית שקשה לה להצליח ולכן מקלים עליהם ויש אפלייה מתקנת. אם אותו אחד ששמרו לו מקומות יהפוך להיות אזרח מועיל לחברה וירוויח יותר כסף מזה שהוא רופא או מהנדס עו"ד ואפילו עובד סוציאלי- מברוק. הוא ישלם יותר מיסים מלשבת בבית או לעבוד במוסך וזה גם מקדם את מעמד האישה בחברה הערבית.

אבל! כשנותנים כסף למי שלא יחזיר בדרך כלשהי בחזרה למדינה ולאנשים אחרים שיזדקקו לכספים בסופו של דבר, זה חורה לי.
אין לי בעיה לממן אנשים שמגיל צעיר מאוד יש להם מחלות או נכויות ולא עבדו יום אחד בחייהם, אבל יש לי בעיה לממן אנשים שיכולים לעבוד ובוחרים ללמוד בלי שהלימודים האלה יועילו לכלום, כדרך חיים. כלומר, לא לימודים לכמה שנים בודדות ואז עבודה, כמוני, אלא פשוט ללמוד וזהו.
זה בדיוק כמו שלא אהיה מוכנה לשלם לאנשים דמי אבטלה שלא רוצים לעבוד ומעדיפים לגרבץ ולקבל דמי אבטלה.

ויודעת מה עצוב? אנשים שבאמת מובטלים וצריכים לפרנס משפחה ולא מוצאים עבודה, עושים להם את המוות עד שהם מקבלים משהו ועוד שמאפשר להם לשרוד. יש חוסר הלימה משווע של חלוקת המשאבים על פי הצורך האמיתי ולא הפוליטי.

לא נותר לי אלא להסכים אתך בכל המישורים ולקוות שאיזה "משיח" יבוא וירים את הכפפה לתקן את ההשקפה המעוותת של המדינה כלפי אזרחיה .
*מנגינה*{התווים שלו}
*מנגינה*{התווים שלו} • 24 באוק׳ 2010
אלו שלומדים " לימודי דת" , הם לא בדיוק סטודנטים
למעשה זה מגוחך לכנות אותם כך
למעשה אי אפשר לקרא לזה לימודים, כשמגיעים למוסד הלימודי ( הישיבה) בשעות הצהרים, מורחים חלק מסוים מהיום בעישון ושיחות בחוץ ועוזבים בשעות הצהרים המוקדמות כי צריך להשקיע בענייני הבית.
אין מבחנים, אין הגשת עבודות
אבל יש קיצבה מובטחת לכל תקופת הלימודים.
כחולית- לכי על כיסוי הראש ו- 3 ילדים, המלצה שלי.... angry2.gif