צהריים טובים אורח/ת
עכשיו בכלוב

אחריות בבדס"מ

בלוסום​(לא בעסק)
לפני 13 שנים • 30 באוק׳ 2010

Re: תודה

בלוסום​(לא בעסק) • 30 באוק׳ 2010
Loyalty כתב/ה:
תודה לילה לבן

שמחה שיש עוד מי שקורא גם סאב טקסט

שבת שלום

את כתבת:

"ונכון שכולנו גם מסכימים שנשלטת אמיתית, שבאה ממקום כנוע, לא תתרעם על התנהגות כזאת, כי זה מנוגד לטבעה ולמעמדה
אבל האם במסירת השליטה, מוותרת הנשלטת גם על האחריות שלה על עצמה?

התשובה שלי היא: בפירוש לא"

מקריאה שלי, השורה הראשונה היא אקסיומה, נתונה, לא שאלה בכלל. רק המשפט השני הוא השאלה פה. אז או שאני לא יודעת לקרוא, או ש...?
מחכה לפרשנותך ולהסבר שלך, כי סאב-טקסט אין פה, לפחות לא בעיני.
nomorenomore
nomorenomore • 30 באוק׳ 2010
לא קראתי את כל הדיון, אך אוסיף את דעתי הצנועה.

נשלטת, שלא תדע לעצור, שלא תדע להעיר, שלא תהייה אחראית לגופה ולנפשה, מקומה לא איתי.

כי בסופו של דבר, אני מסשן, אני שולט, אני מוביל בן אדם, ולא בובת סמרטוטים.
Loyalty​(נשלטת){סדום ועמור}

הבהרה

כיוון שהעיסוק בסמנטיקה, גובר פה קצת על הבנת הנקרא, אנסה להסביר את עצמי טוב יותר

כתבתי: "אז נכון שבגרעין האורתודוקסי המצומצם של אלה שלוקחים את הנושא הזה ברצינות..."

מובן שהמשפט הוא אקסיומה למה שיבוא אחר כך

ובכתיבתי ניסיתי להביע את הקושי האישי שלי להגיד דברים לא נעימים, בדיוק בגלל ההנחה האורתודוכסית הזו, שזה כביכול מתנגש עם היותי סאבית ושסאבית טובה לא מתלוננת, ואני חושבת שברור לקורא שאני לא מסכימה עם הקביעה הזאת
בדיוק כמו שאת הבנת

לסיכום: תודה שהבנת
ורק טוב תמיד

loyalty
Brave Dwarf

Re: הבהרה

Brave Dwarf • 30 באוק׳ 2010
Loyalty כתב/ה:

ובכתיבתי ניסיתי להביע את הקושי האישי שלי להגיד דברים לא נעימים, בדיוק בגלל ההנחה האורתודוכסית הזו, שזה כביכול מתנגש עם היותי סאבית ושסאבית טובה לא מתלוננת, loyalty

אז מסתבר שהבינו אותך טוב מאוד דווקא, למרות שהם לוקים בשכלם וגם הבנת הנקרא שלהם לא משהו (-:

וזה בדיוק מה ששאלו אותך - מי הם אותם בעלי "ההנחה האורתודוכסית" שבגללם זאת שלא אומרת את אשר היא מרגישה נחשבת ל"אמיתית" ואת חשה "קושי אישי להגיד דברים לא נעימים" בגללם כי "זה כביכול מתנגש עם היותך סאבית" כי על-פיהם "סאבית טובה לא מתלוננת".

בקיצור. אם אחבוש שטריימל, אשמע מספיק חשוב כדי שלהבא לא תקראי לנשים נטולות עמוד שדרה שפחה או כנועה "אמיתית" ולא תחששי לומר "דברים לא נעימים"?
ואם אלבש גם גרביונים, יעזור? (-;
בלוסום​(לא בעסק)

Re: הבהרה

בלוסום​(לא בעסק) • 30 באוק׳ 2010
Loyalty כתב/ה:
כיוון שהעיסוק בסמנטיקה, גובר פה קצת על הבנת הנקרא, אנסה להסביר את עצמי טוב יותר

כתבתי: "אז נכון שבגרעין האורתודוקסי המצומצם של אלה שלוקחים את הנושא הזה ברצינות..."

מובן שהמשפט הוא אקסיומה למה שיבוא אחר כך

ובכתיבתי ניסיתי להביע את הקושי האישי שלי להגיד דברים לא נעימים, בדיוק בגלל ההנחה האורתודוכסית הזו, שזה כביכול מתנגש עם היותי סאבית ושסאבית טובה לא מתלוננת, ואני חושבת שברור לקורא שאני לא מסכימה עם הקביעה הזאת
בדיוק כמו שאת הבנת

לסיכום: תודה שהבנת
ורק טוב תמיד

loyalty

קחי מחמאה - דבריך היו מסובכים מספיק כדי להיות לא מובנים... icon_wink.gif

בכל מקרה, עכשיו אני חושבת שהבנתי יותר טוב, ותודה על ההבהרה...

ועד פה סמנטיקה. לענין התוכן, מה שיש לי להגיד הוא פשוט bullseye!

גם אני מרגישה בדיוק את אותו הדבר: קושי רב להביע תהיות, קושי רב לעמוד לפעמים על שלי,
כי זה מרגיש לי לרוב בניגוד לאופיי הכנוע והנשלט.

הענין הוא, שלאופי שלי יש הרבה פנים, ושאילת שאלות וקושיות הוא חלק ממנו, לכן לדעתי התשובה היא "הכל במידה". אפשר להשאיר פתח לשאילת שאלות ולהבעת עמדה, ובו בעת עדין להיות נשלטת.

בכל מקרה, תודה לך שהעלית את הנושא לדיון, הוא נושא חשוב מאין כמוהו.
סדום ועמורה​(שולט)

אחריות מוחלטת והקשבה

סדום ועמורה​(שולט) • 30 באוק׳ 2010
הנושא כולו הועלה ונכתב על ידי לויאלטי וללא כל התערבות או ממעמקי גרונו של שולט כזה או אחר.

מהתגובות בטח ובטח, לא נראה כי יש פה מישהו שלוקה בשכלו או מתקשה בהבנת הנקרא, נהפכו.

ההבהרה של לויאליטי רק חידדה את המורכבות של הנושא וחשיבותו.

לתוכן אגיב רק בקצרה....

אני נמנה על אותו גרעין אורטודוכסי שחושב שאחריות השולט היא מוחלטת !! אבהיר שבמקרים מזעזעים שתוארו על ידי לויאלטי אני מאשים רק את השולט.

למרות זאת אני נוטה להסכים שיש חשיבות ליכולת של השולט להקשיב....האם הקשבה היא מילה גסה בעולם השליטה ?

האם אנחנו כשולטים נתפסים כחלשים אם אנחנו קשובים לרחשי ליבה ורצונותיה של הנשלטת שלנו ? ממש לא. (גם זה לא יוביל אותנו לשליטה מלמטה, אל חשש, שולטים אמיצים)

אני מאמין כי יכולת השולט לבדוק, להקשיב, לברר ולדרוש מחזקת אותו ואף מעצימה את כוחו.

אין שום איבוד שליטה בהקשבה ובדיקת גבולות..ואין שום הפחתת ערך, ביכולות הנשלטת, אם היא מביעה את רצונותיה. גם ה"תלונות" יש להן דרך שלא יעברו לפינוק או לבכיינות.

אני מסכים עם צל המענה כי אכן המקרים אולי הכי בעייתים בהקשר של אחריות וסיכון הם אותם מקרים של סטוץ סשן שלא מבוסס על היכרות מעמיקה בין השולט והנשלטת.

לצערי ישנם יותר מידי מקרים של שולטים שפוגעים בנשלטות פיזי או נפשית.

תמשיכו להנות ולעשות טוב לעצמכם ולפרטנרים שלכם באחריות ובהקשבה
צל_המענה​(שולט)
צל_המענה​(שולט) • 30 באוק׳ 2010
אזוקה כתב/ה:
צל_המענה כתב/ה:
יש בעיה עם מה שאת אומרת, גם אם כל הנשלטות יעשו את מה שאת מציעה ויביטו בעצמן בידיעה שיש להן את הכוח והיכולת להפסיק הכל ברגע, עדיין לא פתרת כלום, הנשלטות שלא מבינות מה פוגע בהן פשוט יגידו לעצמן בלב "זה רק פינוק, אני יכולה עוד" וימשיכו להגיע למקומות שרעים להן ממש.

הפתרון היחיד לבעיות מהסוג הזה, בעיניי, הוא פשוט להקפיד לא להכנס למיטה עם אנשים לפני שאתה מכיר אותם כמו שצריך.

מנסה להבין
נשלטת לא יודעת לא יודעות מה פוגע בהם? כי לדעתי הן יודעות מצויין

ואם אזרום אם מה שכתבת, האם השולט כן יודע מה טוב עבורה?ולמתוח גבולות זה לא
לגשש בלי לדעת אם זה יפגע או לא?

אני לא חושב שיש מישהו שמסוגל לדעת -מראש- מה יהיה טוב למישהו אחר. העניין הוא לא שהשולט יותר חכם או יודע-כל, העניין הוא שאם השולט מכיר היטב את הנשלטת הוא מסונכרן הרבה יותר טוב למה שהיא מרגישה ותהיה להם ביקורת יותר טובה (ביחד) על מתי הסשן כיף לכולם ומתי הוא מתחיל לגלוש לכיוון שאח"כ עלולים להצטער עליו.
האזוקים
האזוקים • 30 באוק׳ 2010
צל_המענה כתב/ה:
אזוקה כתב/ה:
צל_המענה כתב/ה:
יש בעיה עם מה שאת אומרת, גם אם כל הנשלטות יעשו את מה שאת מציעה ויביטו בעצמן בידיעה שיש להן את הכוח והיכולת להפסיק הכל ברגע, עדיין לא פתרת כלום, הנשלטות שלא מבינות מה פוגע בהן פשוט יגידו לעצמן בלב "זה רק פינוק, אני יכולה עוד" וימשיכו להגיע למקומות שרעים להן ממש.

הפתרון היחיד לבעיות מהסוג הזה, בעיניי, הוא פשוט להקפיד לא להכנס למיטה עם אנשים לפני שאתה מכיר אותם כמו שצריך.

מנסה להבין
נשלטת לא יודעת לא יודעות מה פוגע בהם? כי לדעתי הן יודעות מצויין

ואם אזרום אם מה שכתבת, האם השולט כן יודע מה טוב עבורה?ולמתוח גבולות זה לא
לגשש בלי לדעת אם זה יפגע או לא?

אני לא חושב שיש מישהו שמסוגל לדעת -מראש- מה יהיה טוב למישהו אחר. העניין הוא לא שהשולט יותר חכם או יודע-כל, העניין הוא שאם השולט מכיר היטב את הנשלטת הוא מסונכרן הרבה יותר טוב למה שהיא מרגישה ותהיה להם ביקורת יותר טובה (ביחד) על מתי הסשן כיף לכולם ומתי הוא מתחיל לגלוש לכיוון שאח"כ עלולים להצטער עליו.

תודה על תשובתך icon_smile.gif
מסכימה עם דברייך, אך כתבת ".... ותהיה להם ביקורת יותר טובה (ביחד) על מתי הסשן כיף לכולם ומתי הוא מתחיל לגלוש לכיוון שאח"כ עלולים להצטער עליו." רק שבזמן סשן אין אפשרות לדיון משותף מה טוב ומה לא, לכן אם השולט לא קולט את הנשלטת על הנשלטת להשמיע את מילת הבטחון.רק אחרי אפשר לשוחח ולנסות להבין דברים.
Brave Dwarf
לפני 13 שנים • 31 באוק׳ 2010

Re: אחריות מוחלטת והקשבה

Brave Dwarf • 31 באוק׳ 2010
סדום ועמורה כתב/ה:
הנושא כולו הועלה ונכתב על ידי לויאלטי וללא כל התערבות או ממעמקי גרונו של שולט כזה או אחר.

מהתגובות בטח ובטח, לא נראה כי יש פה מישהו שלוקה בשכלו או מתקשה בהבנת הנקרא, נהפכו.

אני דווקא כן לוקה ובגדול. כי לא הבנתי כלום.

ההבהרה של לויאליטי רק חידדה את המורכבות של הנושא וחשיבותו.

לתוכן אגיב רק בקצרה....

אני נמנה על אותו גרעין אורטודוכסי שחושב שאחריות השולט היא מוחלטת !! אבהיר שבמקרים מזעזעים שתוארו על ידי לויאלטי אני מאשים רק את השולט.

מה הקשר בין מה שלמעלה לבין מה שלמטה?

למרות זאת אני נוטה להסכים שיש חשיבות ליכולת של השולט להקשיב....האם הקשבה היא מילה גסה בעולם השליטה ?

האם אנחנו כשולטים נתפסים כחלשים אם אנחנו קשובים לרחשי ליבה ורצונותיה של הנשלטת שלנו ? ממש לא. (גם זה לא יוביל אותנו לשליטה מלמטה, אל חשש, שולטים אמיצים)

אני מאמין כי יכולת השולט לבדוק, להקשיב, לברר ולדרוש מחזקת אותו ואף מעצימה את כוחו.

אין שום איבוד שליטה בהקשבה ובדיקת גבולות..ואין שום הפחתת ערך, ביכולות הנשלטת, אם היא מביעה את רצונותיה. גם ה"תלונות" יש להן דרך שלא יעברו לפינוק או לבכיינות.

אני מסכים עם צל המענה כי אכן המקרים אולי הכי בעייתים בהקשר של אחריות וסיכון הם אותם מקרים של סטוץ סשן שלא מבוסס על היכרות מעמיקה בין השולט והנשלטת.

לצערי ישנם יותר מידי מקרים של שולטים שפוגעים בנשלטות פיזי או נפשית.

תמשיכו להנות ולעשות טוב לעצמכם ולפרטנרים שלכם באחריות ובהקשבה

קיים איזה משפט נבון בעברית - "בו'נה, לך מפה" בתרגום לאנגלית, הוא נשמע ככה: Come here, go away. לא יודע למה, אבל התגובה שלך הזכירה לי אותו.