לילה טוב אורח/ת
עכשיו בכלוב

הצד,המחזיק את השוט,(שאלה..)

MasterKey​(שולט)
לפני 13 שנים • 2 בנוב׳ 2010

אני פה בגלל שאני בדסמי גאה

MasterKey​(שולט) • 2 בנוב׳ 2010
ליבנת,
פרלין לקחה לה את החופש לענות לראובן במקומי (ולא נותר לי אלא להסכים לחלוטין עם דבריה) ואני נוטל את החופש להגיב לדבריך, אף שכוונו לפרלין ואף שניכרת בהם תוקפנות מה.

אז ככה:
הדעה הרווחת היום היא כי הפרעת קשב וריכוז (עם או בלי היפראקטיביות) מקורה גנטי או נוצרת בתקופת ההריון או בתקופת הינקות.
בכל מקרה ההפרעה מאופינת בשונות פיזית ו/או כימית במבנה המוח.
לכן - לא ניתן לדעתי ליחס את הפרעת הקשב והריכוז לגורמים נפשיים בלבד כטענתך.
בנוסף נמצא במספר מחקרים קשר בין הפרעת קשב וריכוז לבין יצירתיות. כן - יצירתיות.

מהתבוננות ארוכה באנשים בדסמים גיליתי עד היום מכנה משותף אחד: בדסם=יצירתיות (כמובן שישנם יוצאים מן הכלל וגם הגדרת "יצירתיות" אינה פשוטה).

בהחלט יתכן כי החוט המקשר בין בדסם להפרעת קשב וריכוז היא היצירתיות. מה הסיבה ומה המסובב - לא יודע.

הערת שוליים: אישית איני סובל מהפרעת קשב וריכוז, הורי לא התעללו בי נפשית או פיזית, היתי דומיננטי מאז זכרון הילדות הראשון שלי ובהחלט קיבלתי אהבה בילדותי. את יכולה לשים גם אותי ברשימת היוצאים מן הכלל שלך. השאלה היא איזו רשימה ארוכה יותר? של הכלל (שלך) או של היוצאים מן הכלל?
MASTERKEY
שלגי
שלגי • 2 בנוב׳ 2010
עדיין לא הכרתי אדם (לפחות מאלה שהכרתי לעומק מסוים ויותר), שאינו פגוע בצורה זו או אחרת.
ככה זה החיים, הם פוגעים, הם שורטים, הם מייצרים הגנות שונות ומשונות ומה לא.

מרבית האנשים שהכרתי, אינם בידיאסאמיים.

לקשר פגיעה לבידיאסאם זה בעיני בערך כמו לקשר ראיה לבידיאסאם.
קנטור​(שולט){חתולהלה}
BDSM בדיוק כמו מדב ופנטזיה משחקי תפקידים ומטאל וכן הנדסת חשמל.
הם תחומים שבהם יש ריכוז גבוה בהרבה מחלקם באוכלוסיה של אנשים אינטליגנטיים ויצירתיים היפראקטיביים עם הפרעות קשב,חרדה,דכאון.
שלגי
שלגי • 2 בנוב׳ 2010
מאהוירה כתב/ה:
BDSM בדיוק כמו מדב ופנטזיה משחקי תפקידים ומטאל וכן הנדסת חשמל.
הם תחומים שבהם יש ריכוז גבוה בהרבה מחלקם באוכלוסיה של אנשים אינטליגנטיים ויצירתיים היפראקטיביים עם הפרעות קשב,חרדה,דכאון.

מחקרים, משהו?

וההערה אינה רק לך מהווירה ואינה קנטרנית.
כשקובעים קביעה נחרצת וכללית, רצוי לגבות אותה איכשהו.

לדעתי כמובן icon_smile.gif
Cauchy{Venus Blue}
Cauchy{Venus Blue} • 2 בנוב׳ 2010
שלגי כתב/ה:
עדיין לא הכרתי אדם (לפחות מאלה שהכרתי לעומק מסוים ויותר), שאינו פגוע בצורה זו או אחרת.
ככה זה החיים, הם פוגעים, הם שורטים, הם מייצרים הגנות שונות ומשונות ומה לא.

מרבית האנשים שהכרתי, אינם בידיאסאמיים.

לקשר פגיעה לבידיאסאם זה בעיני בערך כמו לקשר ראיה לבידיאסאם.

מה הכוונה 'אינם בדסמים'? אינם שמחים לאיד? אינם בעלי פנטזיות אלימות? או שפשוט אינם פועלים במישור המיני, במוצהר, אחר הרגשות הללו.
אני חושב שמה שראובן ומיה עשו (מבלי להכנס לנכונות התוכן הפסיכולוגי, איני בקיא בנושא זה) הוא לסווג תחושות שונות של בדסמ לפי חוויות שונות בילדות, ולא לאבחן חולי בדסמ.

סימפטום נפשי הוא בדר''כ תוצאה של שילוב הגורם החברתי והפוטנציאל האישי (גנטי, או טרואומות ילדות). אכן כולנו פגועים, ואני גם מאמין שבכולנו פוטנציאל לבדסמ כלשהו (כפי שטענתי כבר, משני צידי השוט). אדם מוצא עצמו על הסקאלה הזו בהתאם לשילוב הגורמים לעיל - יכול להיות שצפה בפורנו בדסמ בפעם הראשונה, או שחברתו הראשונה הייתה נשלטת, או מליון סיבות אחרות.

בקשר לדברים שנאמרו קודם, אני באמת לא מבין את השימוש בטענה 'זה יותר מורכב מזה' על מנת להפריך תאוריה. תאוריה תמיד מזניחה נתונים מסוימים, זה לא מה שקובע את נכונותה. נכונות התאוריה נבחנת על ידי השוואה בין מדידות במציאות לבין ניבוי התאוריה (כמו חיזוי מזג האוויר, שהוא גם מאד מורכב).
שוסי

Re: כן,כן. ואני פה בגלל האפרופו...

שוסי • 2 בנוב׳ 2010
mia walles כתב/ה:
פרלין. לתשומת ליבך- הפרעת קשב וריכוז שממנה סובלים אוחז ניכר מחברי הכלוב היא תוצר של מה שראובן הגדיר כפיצול והשלכה.
ממכלול ליקויי הלמידה, הפררעת קשב וריכוז +הייפראקטיביות -קל יותר לספור את אלו שאין לי, העמקתי לא מעט בנושא ומצאתי שהוא רק תסמין למקורות נפשיים. אבל את מוזמנת להתלות באצטלה הגנטית . (שאגב הופרכה מזמן. ותוכלי ללמוד על כך מן הספר-'עיקרון הרצף')אם תשכלי להפסיק לפחד ולתרץ את היותך סאדו מאזוכיסטית בכל מיני תירוצים מתרוצים שונים שעיקרם הוא "לזכות" אותך(או את הורייך) מהתמודדות עם פגיעה כלשהי, תוכלי למקד הרבה יותר קשב. -נסי ותהיני.
באשר לכך שלכולם יש האופצייה להזדהות עם הגישה שבה ראובן ואני צדדנו,
זהו בדיוק המקום שבו כל וניל יכול לנוע לעבר נטייה סאדו-מזוכיסטית .
אם תחברי בין התנהגות שמביימת פגיעה, לפגיעה עצמה, תוכלי לזהות את המעצורים הנובעים מהפחד מפגיעות נוספות - אלו המסרסים אותנו מלממש את הפוטנציאל הגלום בנו.
הדבר נכון לכל פגיעה שהיא-וזהו בסיסו של כל רעיון הטיפול הפסיכולוגי לסוגיו.
ומסתבר שכנות ריגשית היא חומר קשה לעיקול גם במדיום וירטואלי
נכתבים כאן טקסטים חושפניים על אקטים פיזיים השקם וערב, -ואינם זוכים לקמצוץ מן העויינות המופגנת באשר לכתיבה העוסקת בבסיס הרגשי שלהם.
במחשבה שניה- מי אני שאשפוט את הצורך שלך או של כל אחד להימנע מלהכיר בפגיעתו?
אז בואי נסגור על כך שההסבר שלי עוסק בכלל. ואת היוצא מן הכלל.
ככה הרבה יותר נוח...
ליבנתmia

טוב,אלו כמובן שטויות גמורות.
המחקר כיום מתמקד בעיקר בנוירוקוגנטיביות כגורם המרכזי והראשוני להפרעה.
(לא שאני מסכימה עם השאר,אבל בכנות,פשוט אין לי כוח אפילו להיכנס לשם)
פרלין​(נשלטת){ש}

פרלין​(נשלטת){ש} • 2 בנוב׳ 2010
mia walles כתב/ה:
פרלין. לתשומת ליבך- הפרעת קשב וריכוז שממנה סובלים אוחז ניכר מחברי הכלוב היא תוצר של מה שראובן הגדיר כפיצול והשלכה.
ממכלול ליקויי הלמידה, הפררעת קשב וריכוז +הייפראקטיביות -קל יותר לספור את אלו שאין לי, העמקתי לא מעט בנושא ומצאתי שהוא רק תסמין למקורות נפשיים. אבל את מוזמנת להתלות באצטלה הגנטית . (שאגב הופרכה מזמן. ותוכלי ללמוד על כך מן הספר-'עיקרון הרצף')
אם תשכלי להפסיק לפחד ולתרץ את היותך סאדו מאזוכיסטית בכל מיני תירוצים מתרוצים שונים שעיקרם הוא "לזכות" אותך(או את הורייך) מהתמודדות עם פגיעה כלשהי, תוכלי למקד הרבה יותר קשב. -נסי ותהיני.
באשר לכך שלכולם יש האופצייה להזדהות עם הגישה שבה ראובן ואני צדדנו,
זהו בדיוק המקום שבו כל וניל יכול לנוע לעבר נטייה סאדו-מזוכיסטית .
אם תחברי בין התנהגות שמביימת פגיעה, לפגיעה עצמה, תוכלי לזהות את המעצורים הנובעים מהפחד מפגיעות נוספות - אלו המסרסים אותנו מלממש את הפוטנציאל הגלום בנו.
הדבר נכון לכל פגיעה שהיא-וזהו בסיסו של כל רעיון הטיפול הפסיכולוגי לסוגיו.
ומסתבר שכנות ריגשית היא חומר קשה לעיקול גם במדיום וירטואלי
נכתבים כאן טקסטים חושפניים על אקטים פיזיים השקם וערב, -ואינם זוכים לקמצוץ מן העויינות המופגנת באשר לכתיבה העוסקת בבסיס הרגשי שלהם.
במחשבה שניה- מי אני שאשפוט את הצורך שלך או של כל אחד להימנע מלהכיר בפגיעתו?
אז בואי נסגור על כך שההסבר שלי עוסק בכלל. ואת היוצא מן הכלל.
ככה הרבה יותר נוח...
ליבנתmia

ליבנת. אנא קראי שוב את תגובתי.
התמקדתי בעיקר ברצון שלך ושל ראובן לתת תיאוריה (תוכלי בוודאי לשים לב שתיאוריה *לא שווה* אמת מוחלטת. זה קשור לעצם משמעות המילה.) שתסביר את הנטייה הבדסמית על ידי התמקדות בתחום מאוד צר של פגיעה בילדות. זה נחמד, אבל לא הרבה יותר מזה. מן הסתם, גם אני חוויתי פגיעות בחיי. אלא שאני לא חושבת שהן ה"אחראיות" היחידות לנטיותיי המיניות או בכלל, למי שאני.

דווקא שנים רבות של טיפול פסיכולוגי הביאו אותי לתובנה הזו: יש באדם הרבה יותר מההיסטוריה הפרטית שלו. יש הרבה גורמים מפתיעים כשאת מנסה לספר לעצמך את סיפור חייך. בגלל זה הבאתי את הפרעת הקשב הפרטית שלי לדיון. הייתי מופתעת לראות עד כמה היא קשורה לרובד הזה של חיי.

אני לא חושבת שיש מחקרים עדכניים שיגבו את התיאוריה שלך בנוגע להפרעת קשב. ולא, 'עקרון הרצף' הוא לא מחקרי ולא עדכני.

זה לא פחות מבלתי נסבל בעיניי כשמנסים לכפות עלי תיאוריה פסיכולוגית. זה מפתיע, כי שנים רבות גם אני ראיתי את העולם דרך המשקפיים האלה. היום אני באמת חושבת שהדברים מורכבים יותר ומנסה, בכל כוחי, לשמוע את הסיפור של הבן אדם לפני שאני מחליטה מה בדיוק הוא אמר.

ובאשר לעצתך המחכימה להתמודד ולהפסיק לפחד - תודה רבה לך. באמת הרגשתי שחסרה לי טיפת התנשאות חצופה ובלתי מבוססת בערב קריר זה.
Mary Jane
לפני 13 שנים • 3 בנוב׳ 2010

Mary Jane • 3 בנוב׳ 2010
פרלין כתב/ה:

ליבנת. אנא קראי שוב את תגובתי.
התמקדתי בעיקר ברצון שלך ושל ראובן לתת תיאוריה (תוכלי בוודאי לשים לב שתיאוריה *לא שווה* אמת מוחלטת. זה קשור לעצם משמעות המילה.) שתסביר את הנטייה הבדסמית על ידי התמקדות בתחום מאוד צר של פגיעה בילדות. זה נחמד, אבל לא הרבה יותר מזה. מן הסתם, גם אני חוויתי פגיעות בחיי. אלא שאני לא חושבת שהן ה"אחראיות" היחידות לנטיותיי המיניות או בכלל, למי שאני.

דווקא שנים רבות של טיפול פסיכולוגי הביאו אותי לתובנה הזו: יש באדם הרבה יותר מההיסטוריה הפרטית שלו. יש הרבה גורמים מפתיעים כשאת מנסה לספר לעצמך את סיפור חייך. בגלל זה הבאתי את הפרעת הקשב הפרטית שלי לדיון. הייתי מופתעת לראות עד כמה היא קשורה לרובד הזה של חיי.

אני לא חושבת שיש מחקרים עדכניים שיגבו את התיאוריה שלך בנוגע להפרעת קשב. ולא, 'עקרון הרצף' הוא לא מחקרי ולא עדכני.

זה לא פחות מבלתי נסבל בעיניי כשמנסים לכפות עלי תיאוריה פסיכולוגית. זה מפתיע, כי שנים רבות גם אני ראיתי את העולם דרך המשקפיים האלה. היום אני באמת חושבת שהדברים מורכבים יותר ומנסה, בכל כוחי, לשמוע את הסיפור של הבן אדם לפני שאני מחליטה מה בדיוק הוא אמר.

ובאשר לעצתך המחכימה להתמודד ולהפסיק לפחד - תודה רבה לך. באמת הרגשתי שחסרה לי טיפת התנשאות חצופה ובלתי מבוססת בערב קריר זה.

על אף שאני נוטה להסכים, בין היתר, עם ההסבר ברוח פרויד, יפים דברי פרלין לעיל-
פרויד הוא לא ההסבר היחידי שיכול להיות, ובטח שלא סיבה מספיק טובה לפרץ התנשאות שכזה, שהוא בעיקר מגוחך. האדם הוא נוף ילדותו והשתקפות חוויותיו המעצבות עם סביבתו, אך הוא גם הרבה דברים מעבר לכך, ההולכים ומסתעפים לאורך כל חייו; במישור הפיזי-קוגניטיבי הוא חיווט נוירונלי ייחודי, שאין שני לו, במערכת שגם בימינו איננו מסוגלים להתחקות אחריה עד תום ולקבוע נחרצות מה הסיבה והמסובב בכל עניין ועניין (ובמובן זה אין לפסול כמובן הצטרפות של מס' גורמים שונים בתכלית ליצירת התופעה הנפשית). במישור פילוסופי-אקזיסטנציאליסטי, נתונה לאדם חירות ורצון ובחירה לעצב את חייו ונטיותיו כאוות נפשו, וגם הסבר זה אינו מבוטל לראייתי, כחלק מסך ההסברים (קיראו גם את סארטר, פוקו וכיו"ב). ועוד.

האנושות היא מפעל של הסברים וניסיונות להתחקות אחר האדם בתוך העולם.יפה לאמץ ענווה בבואנו לתת מענה לשאלות מורכבות, גם אם טיפחנו אהדה מיוחדת להוגה כזה או אחר, בעקבותיה קראנו מס' ספרים ומחקרים ספציפיים, המזומנים להתגלגל מקצות אצבעותנו הלאה בעבור גושפנקא לכאורה לאמת הבלתי מעורערת שבידינו...ולא רק יפה לנקוט בענווה מסוימת, אלא שהולם הדבר את מושא הדיון...
צל_המענה​(שולט)
צל_המענה​(שולט) • 3 בנוב׳ 2010
גם אני כנראה מהיוצאים מהכלל, הייתה לי ילדות מאושרת ולשני הוריי יש את הזוגיות הכי יפה שאני מכיר, המודל הזוגי שלהם מדהים אותי עד היום ואני כבר מזמן לא ילד.

בנוגע לשאר התאוריות, אנא, נסו לזכור שההתבוננות העמוקה שלכם בסביבה לא מלמדת אותכם כלום, גם לא סקר סטטיסטי של חבריכם בכלוב או ניתוח מעמיק של אנשים לפי תגובותיהם, כל זה לא מלמד אותכם כלום. קורלציה אין משמעה סיבתיות אם מישהו יעשה סקר ויגלה ש 90% מחברי הכלוב אוכלים גזר זה לא יוכיח בשום צורה שאוהבי גזר יאהבו גם BDSM או ההיפך, כל מה שזה יוכיח זה שיש מיתאם גבוה בין אוכלי גזר וחברי כלוב, כלום חוץ מזה.
ידע סטטיסטי נוטה לשקר, נא לזכור את זה.
Mephisto​(שולט)
Mephisto​(שולט) • 3 בנוב׳ 2010
נו באמת.
צריך גם לדעת ממי לצפות לענווה או לאסמכתאות לגבי תאוריות מקושקשות או להמנעות מהתנשאות חסרת בסיס.
סתם בזבוז מילים לריק הנסיון לחנך את הזוג (או הפרט) הזה.
במקום שבו יש הרבה פשע יש הרבה שוטרים (במדינה מתוקנת, לא אצלנו). מסקנה - שוטרים הם מחוללי הפשיעה.